Jump to content
IGNORED

Cykanie w głośniku nieko/średniotonowym - Avance v9


Adrian123

Recommended Posts

Witam,

mam kolumny Avance v9 podpięte pod Marantza pm 68 (ten podłączony pod Sony cdp 991).

 

Kolumny są nowe, a wzmacniacz mam od kilku dni (używany i nieprzerabiany), na niektórych utworach (z ładnie jakościowych oryginałów) z głośnika niskotonowego (?średniotonowego?) kolumny wydobywa się dziwne cykanie, kiedy trochę przycisnę podrzymanie membrany znika. Jest ciche (słychać je zazwyczaj tylko gdy zbliży się ucho do głośnika) ale np. przy Echoes Pinki Floydów (początek z basem) wyraźnie słyszalne (nawet z większej odległości). Jest tak tylko na jednej kolumnie i na jednym głośniku. Nie jest to wina wzmacniacza (zmieniałem kolumne prawą na lewą). Cykanie ma różną częstotliwość i nie zależy od głośności (jak cicho gram to jest cichsze, ale nie znika). Cykanie jest do rytmu (jak membrana drga to jest, cichnie przy mniejszych drganiach). Tykanie jest wyraźne w utworach z głębokim basem (myślę że jest cały czas, a czasem inne dźwięki po prostu zagłuszają je). Nie zależy też od podbicia basu na wzmacniaczu.

 

Bardzo wątpię żebym przewatował głośnik, słucham stosunkowo cicho. Nominalna moc Avanców to 20-100W a Marantz ma na kanał max 180W (kolumny są 4 omowe). Nie podbijam też przesadnie tonów. Czy jest możliwe że głośnik musi się wygrzać?

 

Nie chcę od razu reklamować bo wada nie jest oczywista, a nie ufam zbytnio magii gwarancji, wątpię też ża ciche cykanie jest powodem do wymiany przetwornika, a jak zaczną mi je rozkręcać to nie będę wiedział co z nimi zrobili.

 

Proszę o pomoc bo już nie wiem co to może być, a chociaż jest mało słyszalne potrafi zepsuć piękne utwory. Dziękuję wszystkim za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

>Adrian123

 

Sprawdź, czy przewód doprowadzający sygnał z zacisków głośnika do cewki nie uderza o membranę- jeśli tak, spróbuj go odpowiednio ułożyć. Często pomaga przekręcenie głośnika o 180 stopni. Jeśli to pomoże a kolumny Ci pasują, reklamacja nie będzie miała sensu.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Na szczęście nie dałem kolumn do naprawy oraz nie rozkręcałem ich. Problem znikł po tym jak umiściłem kolumnę na boku (do góry nogami itp.) i dałem dużą głośność by mambrana pochodziła, zdziwiłem się kiedy to pomogło (choć może głośnik musiał się po prostu wygrzać). Od ok. tygodnia lewa i prawa gra tak samo i gra, według mnie, na prawdę fajnie.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Niedawno problem pojawił się znowu, rozkręciłem głośnik, poukładałem kabelki, wygłuszenie tak by nie mogło dotykać membrany i okazało sie że właśnie to było problemem, przetwornik był mocno wciśnięty w gąbkę i musiał czegoś dotykać.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.