Skocz do zawartości
IGNORED

analog i muza pmcompa


pmcomp

Rekomendowane odpowiedzi

Raczej standardowa kolekcja. Od Abby do ZZ Top ;-)

 

Zazwyczaj tak jest :).

Dla mnie ważniejsze jest co jest pomiędzy tymi tytułami czyli ... big bandy i swing.

Ale takie grajki z lat 70-ych i 80-ych dla sentymentu tez mam.

 

W piątek w Audio Forte zakupiłem to, o czym pisałem już wcześniej, tym razem w postaci winylowej:

 

87ba48fa-a84b-42d3-ac48-30c9ad3d639e.jpg

 

ea23cc41-0a6c-4835-8530-d583e9c79201.jpg

 

 

to już moje:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Płyta nagrana lepiej niż CD ale ... dalej nie ma takiej średnicy jaka byc powinna. Ścieżka DTS HD MA z płyty blu-ray, koncertowej, nagranej z orkiestrą na żywo brzmi trzy razy bardziej fantastycznie i realistycznie.

Ale i tak polecam:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />Jeśli kogoś interesowałaby lista moich tytułów to proszę. Nazbierana przez ostatni rok z małym ogonkiem. Lista zawiera wykonawcę, tytuł albumu, rok wydania, wytwórnie i numer katalogowy oraz dodatkowe info o formacie, stereo/mono o ile wprowadzono.<br />
- ładna kolekcja - gratulacje ! - dużo orkiestr które też bardzo lubię - tylko jeden Beatles ? - ale tu już wchodzimy na gusty, o których się nie dyskutuje - jednak sugerowałbym wypróbować trochę jazzu z polskich płyt....pzdr...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

excelvinyl winylmania blog szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- ładna kolekcja - gratulacje ! - dużo orkiestr które też bardzo lubię - tylko jeden Beatles ? - ale tu już wchodzimy na gusty, o których się nie dyskutuje - jednak sugerowałbym wypróbować trochę jazzu z polskich płyt....pzdr...

 

Dla mnie Beatlesi istnieja tylko na trzech pierwszych płytach, sorry, nie moja bajka. Jak trafię jakieś dobre mono edycje z epoki za dobrą kasę to zakupię.

Z tego wydawnictwa co mam jak widzisz mam tylko czerwone bo ... niebieskiego nie chcę, za późne :).

 

Pozdro

 

Dla mnie Beatlesi istnieja tylko na trzech pierwszych płytach, sorry, nie moja bajka. Jak trafię jakieś dobre mono edycje z epoki za dobrą kasę to zakupię.

Z tego wydawnictwa co mam jak widzisz mam tylko czerwone bo ... niebieskiego nie chcę, za późne :).

 

Pozdro

 

Excel, dzięki, zmotywowałeś mnie wreszcie.

Własnie zakupiłem trzy japońskie wydania trzech pierwszych płyt w stanie NM, wytłoczone przez Toshiba EMI Ltd w 1976 roku:

 

EAS-80550

eas80550_f.jpg

 

 

EAS-80551

eas80551_f.jpg

 

EAS-80552

150664937349.jpg

 

Kiedyś przyjdzie jeszcze czas na mono. Jak ktoś ma w wersjach M/NM to przytulę.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />Dla mnie Beatlesi istnieja tylko na trzech pierwszych płytach, sorry, nie moja bajka. Jak trafię jakieś dobre mono edycje z epoki za dobrą kasę to zakupię.<br />
- z tego wynika, że uważasz płyty mono za te analogowe konfitury na które warto polować - w domyśle, że mają lepszy dźwięk, brzmienie itd. - osobiscie nie sądzę i nie wiem czy warto iść w tym kierunku - stereo to krok naprzód w reprodukcji dźwięku a na podstawie własnych doświadczeń śmiem twierdzić, iż gramofon lepiej przekazuje efekt stereo od cd - i to jest jedna z tych rzeczy które mnie bardzo rajcują w winylu....pzdr...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

excelvinyl winylmania blog szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiesz przypadkiem, czy to jakiś jedyny egzemplarz był czy są jeszcze?

Też bym sobie zanabył tego Williamsa.

 

Nie wiem. Kupili dla mnie bo przed Swietami wyrazilem chec jak wyjdzie na winylu. Najlepiej zadzwon w poniedzialek. I kup sobie jeszcze tą pierwsza swingową plytę z 2001 roku Swing When You're Winning, taz od nich kupowalem.

 

Swing%2BWhen%2BYoure%2BWinning%2B%2BHQ%2BPN.png

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiesz przypadkiem, czy to jakiś jedyny egzemplarz był czy są jeszcze?

Też bym sobie zanabył tego Williamsa.

Na amazon.de za 20 EUR leży

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Proszę państwa. Ja nie jestem przeciwny zebraniom, wręcz przeciwnie, nie mam nic naprzeciwko, ale..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- z tego wynika, że uważasz płyty mono za te analogowe konfitury na które warto polować - w domyśle, że mają lepszy dźwięk, brzmienie itd. - osobiscie nie sądzę i nie wiem czy warto iść w tym kierunku - stereo to krok naprzód w reprodukcji dźwięku a na podstawie własnych doświadczeń śmiem twierdzić, iż gramofon lepiej przekazuje efekt stereo od cd - i to jest jedna z tych rzeczy które mnie bardzo rajcują w winylu....pzdr...

 

Plyty mono brzmia inaczej.

BTW pierwsze plyty Beatlesow to realizacje tylko w mono, z ktorych zobiono potem remastery stereo, na szczescie w domenie analogowej, dopoero potem grzebali w cyfrowej.

Wiec jesli chcesz poczuc klimat oryginalu to .... tylko mono.

Dobrze wydane plyty mono brzmia fantastycznie. Na cytowanym wczesniej Nat Kong Cole'u niejedno niewprawiome ucho pomyliloby tą realizację ze stereo.

 

Baby poszły precz więc słucham właśnie płytki Orkiestry Benny'ego Goodmana z tej płytki (choć ta okładka jest też z wersji mono T1514, patrz niżej):

 

Benny%2BGoodman%2B-%2BThe%2BHits%2BOf%2BBenny%2BGoodman%2B-%2BLP%2BRECORD-411678.jpg

 

Oryginalne wydanie to mono:

 

Benny-Goodman-The-Hits-Of-Benny-548034.jpg

 

a ja mam wersję Duophonic (z takim duzym napisem DUOPHONIC na białym pasku na górze okładki) for stereo phonigraphs only (Capitol DT1514). Czyli tzw. electronicaly enhenced stereo czyli przez zabawę fazami mamy mono w dwóch głośnikach na zewnątrz. I musze przyznać, że zazwyczaj ten efekt jest do dupy, mam kilka takich wydań ale na tej płytce słucha sie tego na prawdę bardzo przyjemnie.

 

Pozdro

 

Na amazon.de za 20 EUR leży

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

26 EUR gwoli scislosci, plus dostawa. Za free jest w Niemczech albo w UK. BTW ciekawe jak Amazon otworzy te centra logistyczne w Polsce to czay zrobią dostawę za free w Polsce. Szczerze mówiąc to wątpię.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plyty mono brzmia inaczej.

BTW pierwsze plyty Beatlesow to realizacje tylko w mono, z ktorych zobiono potem remastery stereo, na szczescie w domenie analogowej, dopoero potem grzebali w cyfrowej.

Wiec jesli chcesz poczuc klimat oryginalu to .... tylko mono.

Dobrze wydane plyty mono brzmia fantastycznie. Na cytowanym wczesniej Nat Kong Cole'u niejedno niewprawiome ucho pomyliloby tą realizację ze stereo.

 

Baby poszły precz więc słucham właśnie płytki Orkiestry Benny'ego Goodmana z tej płytki:

 

Benny%2BGoodman%2B-%2BThe%2BHits%2BOf%2BBenny%2BGoodman%2B-%2BLP%2BRECORD-411678.jpg

 

Oryginalne wydanie to mono, a ja mam wersję Duophonic for stereo phonigraphs only (Capitol DT1514). Czyli tzw. electronicaly enhenced stereo czyli przez zabawę fazami mamy mono w dwóch głośnikach na zewnątrz. I musze przyznać, że zazwyczaj ten efekt jest do dupy, mam kilka takich wydań ale na tej płytce słucha sie tego na prawdę bardzo przyjemnie.

 

Pozdro

 

 

 

26 EUR gwoli scislosci, plus dostawa. Za free jest w Niemczech albo w UK. BTW ciekawe jak Amazon otworzy te centra logistyczne w Polsce to czay zrobią dostawę za free w Polsce. Szczerze mówiąc to wątpię.

 

Pozdro

 

Wybrałeś domyślną ofertę. Klikasz na "13 neu ab EUR 20,68" iwyświetla Ci wtedy wszystkie oferty. 20,68 eur + wysyłka, wychodzi podobny koszt jak u nas z allegra czy innych, w sensie wysyłka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Proszę państwa. Ja nie jestem przeciwny zebraniom, wręcz przeciwnie, nie mam nic naprzeciwko, ale..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wybrałeś domyślną ofertę. Klikasz na "13 neu ab EUR 20,68" iwyświetla Ci wtedy wszystkie oferty. 20,68 eur + wysyłka, wychodzi podobny koszt jak u nas z allegra czy innych, w sensie wysyłka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Nie, kliknąłem tylko Twój link :). Będę się "czepiał" bo na amazonie zostawiam miliony, glownie z plyty blu-ray :).

Ten link jest do innych sklepów, gdzie amazon jest tylko posrednikiem wystawiajacym towar w swoim sklepie. Wysylka nastepuje z third party, a nie z amazona. To tak gwoil scisłosci. Cena dostawy bywa wtedy zazwyczaj wyzsza niz z amazona, przynajmniej ze Stanów, sprawdz sam.

 

To tak informacyjnie dla potomności.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

- z tego wynika, że uważasz płyty mono za te analogowe konfitury na które warto polować - w domyśle, że mają lepszy dźwięk, brzmienie itd. - osobiscie nie sądzę i nie wiem czy warto iść w tym kierunku - stereo to krok naprzód w reprodukcji dźwięku a na podstawie własnych doświadczeń śmiem twierdzić, iż gramofon lepiej przekazuje efekt stereo od cd - i to jest jedna z tych rzeczy które mnie bardzo rajcują w winylu....pzdr...

W nastepny weekend Audiofil we Wrocławiu. Roger Adamek z ekipa bedzie prezentował systemy analogowe wyposażone we wkładki MONO. Jest możliwość posluchania. Tak samo z CD. Przyjedź, excelu. Już nic nie będzie takie jak dawniej :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, kliknąłem tylko Twój link :). Będę się "czepiał" bo na amazonie zostawiam miliony, glownie z plyty blu-ray :).

Ten link jest do innych sklepów, gdzie amazon jest tylko posrednikiem wystawiajacym towar w swoim sklepie. Wysylka nastepuje z third party, a nie z amazona. To tak gwoil scisłosci. Cena dostawy bywa wtedy zazwyczaj wyzsza niz z amazona, przynajmniej ze Stanów, sprawdz sam.

 

To tak informacyjnie dla potomności.

 

Pozdro

Wiem, wiem, robię sobie zawsze symulację kosztów wysyłki przed zakupem :-) Nie wiem ile zapłaciłeś w audioforte za tego Williamsa ale np. takie Black Sabbath maja za 2x cenę rynkową 135 pln!!! Szukałbym innych sklepów ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Proszę państwa. Ja nie jestem przeciwny zebraniom, wręcz przeciwnie, nie mam nic naprzeciwko, ale..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br /> Przyjedź, excelu. Już nic nie będzie takie jak dawniej :-) <br />
- chciałbym, tym bardziej, że mam kumpla we Wrocławiu - nie wiem czy się uda - ale w razie czego będę oczywiście incognito....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

excelvinyl winylmania blog szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wiem, wiem, robię sobie zawsze symulację kosztów wysyłki przed zakupem :-) Nie wiem ile zapłaciłeś w audioforte za tego Williamsa ale np. takie Black Sabbath maja za 2x cenę rynkową 135 pln!!! Szukałbym innych sklepów ;-)

.

 

W Audio Forte jest drozej ale ... jest na miejscu i dostaję fakturę VAT co powoduje, ze plyta jest tansza omodpowiednia wartosc :).

Niestety z amazonem ciezko sie dogadac aby kupowac cokolwiek bez VATu, BTW zgodnie z przepisami w EU. Dlatego soatnio kupuje tam tylko "jak musze".

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez urazy ale tak dla jasności bo rozbawiły mnie wpisy dotyczące transformatorów

proszę o podanie jak dobierałeś te trafa do swojej wkładki ma ona zdaje się 6Ohm imp.wew., jakie miały wzmocnienie?

bo na chwilę obecną odczytuje to tak:

o mam worek traf i fajną wkładkę- to będzie jazda

nie zagrało mi żadne - więc ogłaszam wszech i wobec

-transformatory są do dupy

 

to troszkę dziecinada

 

to tak jak z historii tego foruma

o mam wkładkę denona 103 i kilka ramion 5,7,12,15 gramowe -to będzie jazda

po odsłuchu

nie no- ta wkładka nie gra jest beznadziejna!!!!

 

osobiście wstrzymałbym się z takimi odgórnymi komentarzami, bo w tym temacie wymagana jest przede wszystkim wiedza i kasa, a obie piechota nie chodzą

lepiej wpisać;

u mnie nie zagrało

 

i nie bierz mnie mądralę bo ja tam jeszcze zbyt mało o analogu wiem, w stosunku do -lwów- tego foruma

 

jednak najlepszy dźwięk z analogu jaki słyszałem nie wychodził z pre za 20 czy 50 kzł

a z phono mm i właściwie dobranego trafa, więc opowieści że trafa to kicha mnie po prostu bawią

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez urazy ale tak dla jasności bo rozbawiły mnie wpisy dotyczące transformatorów

proszę o podanie jak dobierałeś te trafa do swojej wkładki ma ona zdaje się 6Ohm imp.wew., jakie miały wzmocnienie?

bo na chwilę obecną odczytuje to tak:

o mam worek traf i fajną wkładkę- to będzie jazda

nie zagrało mi żadne - więc ogłaszam wszech i wobec

-transformatory są do dupy

 

to troszkę dziecinada

 

to tak jak z historii tego foruma

o mam wkładkę denona 103 i kilka ramion 5,7,12,15 gramowe -to będzie jazda

po odsłuchu

nie no- ta wkładka nie gra jest beznadziejna!!!!

 

osobiście wstrzymałbym się z takimi odgórnymi komentarzami, bo w tym temacie wymagana jest przede wszystkim wiedza i kasa, a obie piechota nie chodzą

lepiej wpisać;

u mnie nie zagrało

 

i nie bierz mnie mądralę bo ja tam jeszcze zbyt mało o analogu wiem, w stosunku do -lwów- tego foruma

 

jednak najlepszy dźwięk z analogu jaki słyszałem nie wychodził z pre za 20 czy 50 kzł

a z phono mm i właściwie dobranego trafa, więc opowieści że trafa to kicha mnie po prostu bawią

pozdr.

 

Cieszę się, że Cie rozbawiłem.

Czy przeczytałeś dokłądnie moje wpisy? czy ja napisałem, że transformatory nie grają czy że u mnie nie zagrały z phono stage Klyne? To jak?

Gdzie napisałem, że transformatory to kicha? Zaraz to odszczekam. Dlatego je testuję bo powinny dac lepszy efekt. I tak też jest w przypadku połaczenia z EARem, zewnętrzne są lepsze od wbudowanych, napisałem wyraźnie.

 

Do tematu jestem przygotowany. Wiedza jest np. tutaj:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Więcej na vinylengine.

Transformatory zachowują się "poprawnie" z phono stage EAR 834p w trybie MM, a z Klyne 7PX3.5B nie chcą. Zadałem pytanie dlaczego ... jesteś w stanie odpowiedzieć?

 

Twoje dane nt. impedancji VdH są błędne, poszukaj dokładnie.

 

Bardzo pomocna okazała się tabelka, którą sobie sam stworzyłem:

 

6kp8.jpg

 

gdzie pri i sec to wartosci impedancji dla uzwojeń transformatora w ohmach (jesli jest wiecej niz jedna wartosc to trafo ma kilka uzwojen i dostepne sa kombinacje) i V out to napięcie wyjsciowe dla mojej wkładki, dla różnych transformatorów dostepnych ostatnio w necie za rozsądną kasę. Chciałem się pobawić i to zrobiłem. Na czerwono zaznaczylem te ktore kupilem. Niestety za parę Tamury nalezy wydać ok. 400 papieru, troche drogo jak za zabawę.

 

Jakieś błędy metodologiczne? Jesli tak to poprosze o wskazówki i poprawienie a nie ględzenie bez sensu o moich umiejętnościach (a raczej ich braku), podejściu, oczekiwaniach. Gdzie ta dziecinada, pokaż proszę?

Kupic transformator za 10-20k zł każdy głupi potrafi. Ja nie mam zamiaru płacić za obudowę i transformatory np. Tamury, które mogę kupić za ułamek tej ceny. Gniazda, obudowę, druciki i masy zrobię sobie sam ... jak zadziała.

Zapraszam serdecznie z konstruktywnymi pomysłami, a nie ze stwierdzeniem ... sp***doliłeś :).

 

Dobierz mi transformator do Klyne to zapłacę sowicie ale eksperymenty robisz na własny koszt !!!

 

Może napiszę to tutaj przy okazji wyraźnie ... moje wykształcenie to inżynier elektronik po Politechnice Warszawskiej, choć w zawodzie niepracujący. I mam prostą zasadę z tego powodu ... jak czegoś mie wiem to pytam i nie tutaj na forum czy w necie tylko prawdziwych fachowców.

 

BTW pokaż mi wątek na tym forum gdzie przeczytam o testach i zabawach z podlaczeniem transformatowow do wkladki i phono stage o wartosci samochodu (no dobra ... najtańszego) to ci dobrą flaszkę postawię.

 

A czy czasem, jak to na tym forumie jak piszesz, napisałeś się mnostwo i nic z tego nie wynikło?

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- chciałbym, tym bardziej, że mam kumpla we Wrocławiu - nie wiem czy się uda - ale w razie czego będę oczywiście incognito....

Będę w sobotę, to nie dam Ciebie skrzywdzić. Śmiało się ujawniaj. ;-)

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Excelu, dostaniesz owacje na stojąco ;-)

 

Nie śmiecić proszę ... od tego jest mnôstwo onnych wątków.

 

pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chętnie Go poznam. Mówi szczerze i nie przejmuje się zbędną krytyką. Oczywiście taka może się pojawić, jeśli jednak ktoś nie korzysta, to po co drążyć temat. Najważniejsze, że ma fun.

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do salonu to pasuje raczej tylko to :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Niestety kawy nie robi...

 

Pozdrawiam

 

Wróćmy do muzyki. Była dyspensa ... było słuchane trochę mono, Zero się wygrzewa :).

 

Na pierwszy ogien znakomity Niemiec ... Kurt Edelhagen:

 

Kurt%2BEdelhagen%2B%2BHis%2BOrchestra%2BKurt%2BEdelhagen.jpg

 

Muzyka big bandowa i swing były popularne w Niemczech już przed II-ą Wojną ale były zakazane przez Hitlera. Edelhagen po wojnie grał ze swoją orkiestrą dla niemieckich telewizji. Najwieksze sukcesy odnosił z telewizją WDR z Zagłębia Ruhry. Obok Berta Kaempferta, Jamesa Lasta , Wernera Muellera i Maxa Gregera (BTW także związanego z telewizją) to najsławniejsze nazwisko w orkiestrowej muzyce granej w Niemczech, zmieniającej się od czasów swingu lat powojennych do tzw. easy listening w latach 60-ych i 70-ych. Praca dla telewizji, która rządziła się swoimi prawami nie pozostała bez znaczenia. Pomimo tej komercji Edelhagen zawsze pozostał wierny jazzowi.

 

Dzisiaj na tapetę trafiła płyta wydana za żelazną kurtyną w DDR na początku lat 80-ych, koncert z roku 1964 z Friedrichstadt Palast w Berlinie ... po tej złej stronie granicy. Może dlatego koncert wydała na winylu wyłącznie jedynie słuszna wytwórnia Amiga:

 

850035.jpg

 

 

Płyta jest rewelacyjnie nagrana a koncert jest fantastyczny. Jak to się stało, że gwiazda RFN-owskiej telewizji koncertowała we wschodnim Berlinie tego nie wiem ale dobrze, że tak się stało. Ta płyta jest stworzona dla wkładki mono. Co ciekawe koncert z lat 60-ych ale najprawdopodobniej zarejestrowany w mono i tak wydany na winylu. A Mack The Knife śpiewany cześciowo po niemiecku i po angielsku to mistrzostwo świata.

 

BTW polecam cała twórczość tego wykonawcy, jest fantastyczna. Dużo płyty wydanych przez Polydor i Brunswick, wszystkie znakomite jakościowo. To moje referencyjne płyty, a mam ich, zerknijcie na listę na pewno kilkanaście. Zaletą takich niemieckich płyt jest to, że w stanie NM można je zazwyczaj zakupić na eBay.de za 5-10 EUR. Bez białych kruków oczywiście, a takich parę posiadam.

 

Tutaj trochę lżejszych kawałków:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

OK, potem przyszła chęć na Glenna Millera i box set, którego nigdy nie przesłuchałem w całości. Przyszedł czas na:

 

post-5886-0-32016400-1389563083_thumb.jpg

 

Box wydany przez RCA w 1985 roku jako reissue oczywiście. 4 płyty zawierają największe hity orkiestry z lat 30-ych i 40-ych, oczywiście w oryginalnych aranżacjach i wykonaniach, w mono, zapewne przegrane z szelaków 78 , oczyszczone i zremasterowane. A może z taśm, któż to wie?

Mój box jest w stanie NM jednak dwie pierwsze płyty sa lekkimi kapeluszami i przydał się outering bo wkładka traciła tracking na pierwszym nagraniu na stronie pomimo nacisku 3,5g.

Jak na takie nagrania płyta nagrana jest fantastycznie i super słucha jej się w mono. Oczywiście pasmo to jakieś 10-10.000 ale jest klimat i atmosfera, Z cyfry jakoś takich nagrań słuchać nie mogę, chyba że nie mam ich na winylu.

 

Potem zapuściliśmy nowe, audiofilskie wydanie Orkiestry Jimmy Lunceforda, nagrane w mono w klimacie starej epoki:

 

post-5886-0-42380400-1389563349_thumb.jpg

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

I tutaj dupa, totalna porażka, bardzo słaba realizacja, może materiał wejściowy był słaby. Żle wydane ze 40 EUR. Buuuuuuu.

Tak wspaniała orkiestra, tyle audiofilskiego powietrza i ... słabo. Zdecydowanie wolę wydania vintage z epoki, i mono i stereo np. w wykonaniu Orkiestry Billyego Maya:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Tyle na dzisiaj z edukacji orkiestrowych, zapamiętajcie te dwa nazwiska, Kurt Edelhagen i Jimmy Lunceford bo warto. O Orkiestrze Glenna Millera chyba wspominać nie muszę :).

 

A ma wieczór poleciało kilka taśm magnetofonowych R2R na 19,05 cm/sek np. Henry Mancini, Ray Conniff, Billy Vaughn, The Modernaires ... tym razem juz w stereo.

 

No ile mozna sluchac winyla i do tego mono?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój wątek jest OK! Fajnie, że słuchasz klasycznych big bandów. Ze swojej strony dorzucam trochę nowoczesności... trochę gorących, kubańskich klimatów, Monkowskich lekko powyginanych dżwięków i gringos z NY.

 

Pozdr, M '-)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne dzięki.

Ja wolę jednak jak napisałeś klasyczne, z epoki swingu a potem orkiestry easy listening.

 

Z tych najgorszy dla mnie ten ostatni choć od połowy się rozkręca.

Boba Mintzera znam choć tez nie nalezy do moich faworytów.

 

W tych wykonaniach nacisk położony jest na interpretację i wariacje, ja preferuję perfekcyjne aranżacje tak mocno propagowane przez Glenna Millera. Dlatego dzisiaj można słuchac Orkiestry Glenna Millera pod dyrekcją Wila Saldena dokładnie tak jak grała orkiestra pod ręką Glenna Millera 70 lat temu. Taka podróż w czasie.

 

Dlatego do moich ulubionych płyt big bandowych należą te wykonane w latach 70-ych przez Orkiestrę Billyego Maya i Orkiestrę Glena Graya:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Seria wydana dwa razy na winylu oraz na CD. Płyty CD mam wszystkie, winyle prawie wszystkie.

 

swingfront.jpg

 

 

Z wydań na CD na początek proponuję te dwa, które są składankami ze wszystkich płyt CD:

 

msDzC7hmkhr8Dyk_AUzeFkg.jpg

 

$T2eC16N,!y8E9s2filI5BSerEUYkOg~~60_35.JPG

 

BTW zawartość kawałków na CD i na winylach jest inna ale zbiory są kompletne.

 

I winyle:

 

320410941565.jpg

 

370539512398.jpg

 

 

120958866387.jpg

 

5adec_001c0de2_medium.jpeg

 

il_340x270.243867656.jpg

 

 

 

Ta seria moim zdaniem najlepiej i najwierniej oddaje klimat złotej ery big bandów lat 30-ych i 40-ych. Do tego są to wierne aranżacje oryginalnych utworów, Billy May wykonał tutaj wspaniałą robotę analizując zapisy nutowe i archiwalne płyty szelakowe i nagrał ok. 300 wspaniałych utworów z epoki. Posłuchajcie kilku próbek, są nagrane znakomicie, to moje referencje jakościowe.

 

Na początek taka pocztówka dźwiękowa, któ®ą też mam, pokazująca różnicę pomiędzy nowymi wykonaniami a tymi oryginałami z epoki:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

A tu już gotowe nagrania finalne:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Niestety na Youtube nie znalazłem więcej, sa na pewno jako sample w sklepach z muzyką w necie.

Miłego słuchania. Każdy kto chce zacząć swoją przygodę ze swingiem i z big bandami powinien zapoznać się z tym wydawnictwem.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dojechały dzisiaj do mnie, właśnie umyłem, monofoniczne płytki Nat King Cloe'a:

 

Nat King Cole,Just One of Those Things,1958,Capitol Records,W903,Mono,

Nat King Cole,The Nat King Cole Story: Volume 1,1980,Capitol Records,SN-16033,Mono,

Nat King Cole,The Nat King Cole Story: Volume 2,1980,Capitol Records,SN-16034,Mono,

Nat King Cole,The Nat King Cole Story: Volume 3,1984,Capitol Records,SN-16035,Mono,

Nat King Cole,I Don't Want To Be Hurt Anymore,1964,Capitol Records,T 2118,Mono,

 

Ta pierwsza to prawdziwa perła, fantastycznie nagrana. Niedługo zrobię wielkie porównanie tego tytułu:

- winyl, mono z epoki

- winyl, stereo z epoki

- winyl, stereo audiophile 2004, 33 rpm (Nat King Cole,Just One of Those Things,2004,S&P Records / EMI,S&P-508, Stereo)

- winyl, stereo audiophile 2010, 45 rpm (Nat King Cole,Just One of Those Things,2010,Analogue Production,APP 903-45,45 rpm; Stereo)

- cyfra 24/88 SACD stereo

- cyfra 24/88 SACD mono

 

Niestety nie mogę zakupić plików w wersji 24/176 ze strony w USA, nie pozwalają. Czy ktoś wie jak to przejść przez proxy? Będę wdzięczny.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla przypomnienia.

Mam nadzieję, że kogoś z Wrocka spotkam w tą sobotę. Zobazcymy różnice grania wkładki mono i stereo na tym samym werku i tej samej płycie. Roger bierze Feickerta dwuramiennego. Będzie jazda. Jadę jutro, żeby być wypoczętym.

Do soboty.

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Ja w sobotę nie dam rady. Wrócę późnym wieczorem. Będę z kolei w niedzielę. W niedzielę jesteście?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Niestety nie mogę zakupić plików w wersji 24/176 ze strony w USA, nie pozwalają. Czy ktoś wie jak to przejść przez proxy? Będę wdzięczny.

 

Pozdro

Spróbuj wejść przez "CyberGhost" z ustawieniem Twojego serwera jako amerykański. Powinno się udać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w sobotę nie dam rady. Wrócę późnym wieczorem. Będę z kolei w niedzielę. W niedzielę jesteście?

 

Niestety nie. Dla Marcina to drugi z rzędu wyjazd weekendowy i kobitka może go odstawić na boczny tor. ;-)

Ale następnym razem będzie okazja.

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma swoje testy.

Dzisiaj u mnie słuchamy:

 

AR_LS16_MKII-1s.jpg

 

czyli LS16 po modyfikacji i czarnego, jesli to komus robi różnicę

 

oraz

 

idhos2.jpg

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

czyli monobloki IDHOS.

 

Do tego okablowanie i jeszcze jedna ciekawa końcówka od KBL Sound.

 

Będzie się działo.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.