Skocz do zawartości
IGNORED

Problem z subwooferem - Polk Audio PSW 125


szejk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jakiś czas temu szukałem zestawu KD dla siebie. W skrócie skończyło się na takim zestawie (za którego polecenie dziękuję Don111):

- Monitor Audio Mr6, Mr1, Mr Centre

- Yamaha RX-V773

- BD sam wybrałem, Pionier BDP 160-K

- i nieszczęsny sub: Pol Audio PSW-125

 

Sub doszedł z opóźnieniem kilkudniowym, więc miałem okazję posłuchać zestawu bez niego. W filmach i muzyce wszystko daje radę. Myślę, że był to dobry wybór, jednak po dotarciu suba mam z nim nielada problem.

 

Po rozmiarach, jak i mocy, sądziłem, że będzie zamiatał, ale pomimo pokrętła na maxa coś tam tylko dudni. Bawiłem się w automatyczną kalibrację, jak i ręczną. Automat ustawia dla niego - 5dB, wtedy to już w ogóle go prawie nie słychać.

 

Mam wrażenie, że sub tylko zakłuca dźwięk muzyki. Ot, dudni sobie jakiś tam rytm. Wiem, że nie tak powinno być.

 

Pokażę fotke jak to wygląda:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Tył amplitunera: (podlączam do wyjścia Subwoofer 1, Fronty są podłączone Bi-amping, jeśli to ma znaczenie)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Tył subwoofer'a:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) volume na 50% przy kalibracji, odcięcie na max, choć i tak nie ma ono tutaj znaczenia)

 

Kabel do suba:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Wydaje mi się, że chyba coś z subem nie tak. Jeśli dam wzmocnienie dB na +10 i pokrętło na max, no to słychać go wyraźnie, ale to taki nieczysty, zły bas. Dudnienie, nic więcej.

 

Ma ktoś może pomysł o co chodzi? Zanim zacznę dzwonić do dystrybutora?

 

Link się źle wkleil, a nie można edytować:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suba nie powinno być słychać, dopiero po wyłączeniu czuć że czegoś brakuje.

Sprawdzałeś inne ustawienia go w pokoju jak i regulacje fazy ?

 

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestawianie fazy mało co zmienia.

Przestawianie w pokoju nie ma sensu, bo zwyczajnie czuć i słychać, że coś jest nie z nim nie tak, ew. z ustawieniami/ampli. 100 razy lepiej, gdy same kolumny grają, podkręcony sub tylko zagłusza, niepodkręconego nie słychać.

 

Pożyczę od brata jego suba, który wiem, że jest sprawny, tylko mniejszy i zobaczę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak masz ampli ustawione, głośniki na small i odciecie na suba czy jak. Ustawienie odpowoednio w pokoju dużo daje, napisz jakie to pomieszczenie i coś więcej będzie wiadomo, albo i faktycznie sub to buczek i nic więcej

 

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odcięcie na 80Hz, głośniki na small.

 

Pomieszczenie dość duże, ok 5x6m.

 

Sub był polecany i trochę opinii o nim czytalem (na zagranicznych forach). Kosztował 1.5 tysiąca, więc coś tam powinien grać, zwłaszcza że u brata sub za 400 zł gral czyściej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to faktycznie dziwna sprawa. Miałem magnata nic specjalnego za kilka stowek i ten to faktycznie buczec potrafił, później zrobiłem sobie suba, panel konkretny 300w (więcej waży nic cały sub magnata) i na tanim głośniku w oz. Na początku faktycznie gra nie ciekawie, później regulacja i regulacja oraz ustawienie głośnikiem do ściany jakieś kilka cm , ponowne sciszenie oraz faza na 90 i teraz to i w muzyce i w kinie jest rewelacja, ale poszukaj systemu debra do trudnych pomieszczeń

 

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod które wejście podłaczyłeś suba?

LEFT czy RIGHT?

Bo tylko RIGHT działa jako LFE omijając filtr dolnoprzepustowy

subwoofera.

Próbowałeś zmieniać ustawienie odcięcia na subwooferze??

 

Może podepnij pod LINE IN LEFT

i sam ustaw odcięcie na subie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tych Monitorach Audio możesz spokojnie ustawić w amplitunerze głośniki na - Large oczywiście tylko fronty , odcięcie jest ok chociaż ja przy tych MA dałbym mniejsze , np 60 a nawet 40 bo po co dublować bas z kolumn subwoferem ( ale wtedy gdy głośniki będą na wspomniane Large ) ,

gdy chcemy uruchomić automatyczną kalibrację głośność suba ustawiamy jak najniższą wtedy automat ją podniesie , głośność (przynajmniej ja tak mam ) moim zdaniem powinna być w granicach 9.00-10.00 na maxie 11.00 i sub powinien odzywać się wiadomo w odpowiednich momentach , sub to mie kolumna , że cały czas gra , w filmach odzywa się wtedy kiedy trzeba , nie cały czas inna sprawa w muzie ( koncerty z dźwiękiem 5.1 ) , powinien dawać cały czas nadając rytm to samo jest w stereo ale przy Twoich kolumnach zrezygnowałbym z niego całkiem , spróbuj zmienić głośniki na Large

 

Wydaje mi się, że chyba coś z subem nie tak. Jeśli dam wzmocnienie dB na +10 i pokrętło na max, no to słychać go wyraźnie, ale to taki nieczysty, zły bas.

 

nie robi się takiego czegoś , jeśli dałeś +10dB (rozumiem , że w amplitunerze) to nie możesz dać na maxa głośność w subie i pewnie , że będzie taki nieczysty gdyż jest to tzw przesterowany, głośność powinna być na max do połowy (lub a nawet napewno tak jak napisałem u góry do max 11.00) gdyż dalej pałeczkę przejmuje amplituner przy jego pomocy dalej podgłaśniasz , najprawdopodobniej masz za dużą głośność i mylne oczekiwania co do suba , przynajmniej takie odnoszę wrażenie . Ja też na początku miałem za dużą głośność ale szybko przekonałem się , że to daje przeciwny od zamierzanego efekt .

 

Poza tym popróbuj to co zaproponował tecnoselfrx , ja przy ręcznym ustawieniu odcięcia ustawiłbym je na minimum .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ja wszystko rozumiem. Wiele ustawień już testowałem. Po prostu jeśli zostawię w ampli wzmocnienie na 0dB, to sub się nie odzywa, dopiero przy MAX pokrętla coś tam bąbnie.

 

Powiem tylko jeszcze, że sprawdzam też używając "Test tone". I sub zaczyna szumieć dopiero przy maksymalnych ustawieniach. W myzuce to tylko przeszkadza, do polowy pokrętła nic nie gra, później jakieś takie dudnienie, bez ładu i skladu.

 

 

Nie mam co do suba wysokich oczekiwań, bo wiem, jak ma grać. Nawet najtańsze, które w sklepie słyszałem, grały lepiej. Zwykły u mnie w aucie (bose) gra lepiej. Coś jest definitywnie nie tak, będę jeszcze testował. Czuję, że albo w subie leży wina, albo coś z ampli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szejk nie wiem jak to się stało ale właśnie wszedłem na to forum z myślą o napisaniu posta dot. tego suba którego też zakupiłem kilka miesięcy temu.

Treść mojego posta miała być dokładnie taka sama jak twoja.

 

Jeżeli ja mam identyczny problem z tym subem to zaczynam się martwić że on jest naprawdę do kitu. Mam amplituner Yamaha 765. Wczoraj bawiłem się dobre 3 godziny żeby wogóle go usłyszeć i mi się nie udało.

Włączyłem auto kalibrację i po zakonczeniu tego procesu wywala mi błąd W-3 sub too low.

Pamiętam że zaraz po zakupie coś tam grał przy ustawieniu mocy na 3/4 ale dla mnie to moje fronty grają lepiej niż ten sub. Dziś go wogóle wyłączyłem bo mnie krew zalała. Niby jak dostaje sygnał na stand by to się ładnie budzi i włącza ale wogóle nie gra.

Zastanawiam się czy go nie wysłać na reklamację.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ok ok ok , ja nie pisałem , żeby w obu urządzeniach dać na "zero" głośność , jak dajesz w amplitunerze +10 to w subie na maxie 11.00 i nie mów mi , że w filmach przy takim ustawieniu nie słychać w ogóle suba , nie uwierzę w to , miałem u siebie chyba najtańszego możliwego do kupna suba STX S-250 ze 140-to Watowym wzmakiem i 12" głośnikiem , myślałem , że będzie kicha ale po długich dniach prób ( nie było możliwości codziennie na to ) doszedłem do wniosku , że najlepszym wyjściem w jego przypadku był kabel typu "Y" gdyż podobnie jak u Ciebie przy połączeniu pojedynczym RCA po obu stronach kabla przy cichym słuchaniu prawie wogóle go nie było słychać , musiałem wtedy podgłaśniać w granice 13.00-14.00 albo dalej pod 13.00 natomiast gdy połączyłem amplituner z subem kablem Y to starczyła wspomniana 11.00 i przy cichym i przy głośniejszym słuchaniu , spróbuj kupić jakąś zwykłą przejścióweczkę z pojedynczym wejściem typu żeńskiego i z podwójnym wyjściem typu męskiego i podepnij kabel pod to pojedyncze wejście żeńskie a drugi koniec tej przejściówki ( podwójne męskie) wetknij w wejście w subie, drugi koniec kabla z pojedynczym RCA wetknij do amplitunera do PRE-OUT SUB , głośność w subie ustaw na 11.00 w ampli na , możesz na maxa i włącz jakiś film z ścieżką 5.1 , jakąś dobrą ścieżką , np. DTS , ustaw odcięcie na 60 Hz w ampli a głośniki zrób na Large w Setupie spróbuj tak poeksperymentować może ten kabel coś poprawi , spróbuj z tą tanią przejściówką bo jeśli to nic nie da to niewiele stracisz kasy , ja próbowałem z najtańszą możliwą do zdobycia przejścióweczką i nawet na takiej było słychać wyraźną poprawę , znaczy do suba wchodził mocniejszy sygnał , na dole podaje linka dla zobrazowania tego o co mi chodziło , tzn o jaką przejścióweczkę/adapter ,

 

ReNtGeN w jaki sposób Ty miałeś podłączonego tego suba do ampla , pojedynczym RCA po obu stronach kabla ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejściówka chyba miała być odwrotna, ale wiadomo o co chodzi. Warto spróbować.

 

Możliwe, że trafiliśmy jakieś wybrakowane serie. Subwoofre został mi polecony, do tego ma pochlebne opinie na zagranicznych forach, więc po prostu nie wierzę, że on tak słabo ma grać.

 

Będziemy kombinować, jak nie, to chyba zareklamuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może być adapter o takich samych możliwościach połączeniowych

 

tak miała byc odwrotna próbowałem wkleić linka z prawidłową ale odnosiło za każdym razem na inna

 

mi też się nie wydaje , że gra tak kiepsko

 

jak to odniesie jakąś wyraźnie słyszalną poprawę pozostaje zakupić jakiś dobry kabel typu "Y"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adek45

Tak mam podłączony przewodem rca-rca z firmy HAMA jak dobrze pamiętam. WIem że zaraz po zakupie tego suba zakłądałęm temat jak to ustrojstwo podłączyć i tam mi ktoś doradził że pojedyńczym kablem wystarczy bo to będzie bez różnicy od kabla typu Y.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WIem że zaraz po zakupie tego suba zakłądałęm temat jak to ustrojstwo podłączyć i tam mi ktoś doradził że pojedyńczym kablem wystarczy bo to będzie bez różnicy od kabla typu Y

 

nieprawda , jest różnica bo skoro pomogło to subowi za 500zł to tutaj tym bardziej powinno , zresztą co Ci szkodzi wydać z 5 zł i samemu sprawdzić zresztą zrobisz jak chcesz , a może nie pomoże .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zamiar jutro przetestować z przejściówką na Y.

 

Próbowałem już takich ustawień (fronty large + extra bass), ale to tak średnio.

 

Na razie mam tak: odcięcie suba 60Hz, podbicie suba na +4dB, pokrętło na subie na jakieś 55%. Gra to w miarę, ale mogłoby być zdecydowanie lepiej.

Co dziwne, pomimo przewodu pojedynczego RCA-RCA, regulacja odcięcia na subie też zmienia brzmienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy ze podpiąłeś się w złe wejście. Wepnij przewód w R/LFE IN. Chociaż z tego co widzę nie ma w tym subie przełącznika do włączania/wyłączania crossovera, jedynie przy pokrętle coś tam piszą żeby odkręcić na maksa w przypadku podłączenia pod amplituner

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dobre wejście jest podpięty, wszystko wyraźnie z tyłu podane ;)

 

Trochę to dziwne, bo jeśli ustawilem sobie odcięcie na 60hz w ampli, to w zakresie odcięcia na subie MAX do 60Hz nie powinno być różnicy w kręceniu, a jednak jakaś tam jest.

 

Właśnie o tym pisałem, Tribul ;) Jest ustawione na maks, ale z ciekawości sprawdzałem, to jeśli kręcę na mniej to słychać różnice.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc nie ma opcji wyłączenia/pominięcia zwrotnicy w tym subie , czyli nawet jeśli odetniesz w amplitunerze na 60Hz a kręcisz odcięciem na subie powyżej tych 60 Hz to będzie to słychać bo charakterystyka się zmienia w całym paśmie suba

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek - masz źle ustawione odcięcia.

Ustaw sobie ręcznie fronty na Large a centralny i tyły na Small (i odetnij na 60hz).

 

Co do problemu z subem to widzę kilka możliwości i zacząłbym po kolei od sprawdzenia takich rzeczy.

1) Za niski poziom sygnału wejściowego z amplitunera

Trzeba najpierw ręcznie ustawić wzmocnienie subwoofera w amplitunerze (podbić o maksymalną liczbę decybeli, tam gdzie się ustawia dla frontów, tyłów itd, prawdopodobnie osobno się ustawia dla trybu stereo i trybów wielokanałowych - tak jest u mnie w Denonie) i wtedy manualnie ustawić na właściwy poziom pokrętłem na panelu suba (nie powinno być na max). Jeśli to nie do końca pomoże to kupić ten rozdzielnik co wkleił Chester co podwyższy poziom sygnału.

2) Problem z opóźnieniami (delay) sygnału po kalibracji. Jeśli są ustawione różne opóźnienia dla kolumn frontowych (czyli inne odległości przy kalibracji pokazało dla lewej i prawej) to mamy problem z przesunięciami fazowymi i może znosić całkowicie bas z suba, albo może on grać całkowicie nie w tempo, bo sub przy podłączeniu LFE ma zsumowany sygnał z lewej i prawej kolumny z ich różnymi opóźnieniami. Można ręcznie poprawić kalibrację ustawiając opóźnienie (odległość) dla lewej i prawej kolumny na taką samą wartość (i najlepiej takie samo wzmocnienie, choć niekoniecznie - to aż tak nie będzie bruździć).

3) Akustyka pokoju, są miejsca w których nawet rozkręcony na max. subwoofer na darmo pompuje powietrze i nie ma właściwego efektu, ani słyszalnego ani wyczuwalnego. W czasie odtwarzania basu przejść się po pokoju i sprawdzić czy w innych miejscach nie kumuluje się bas z subwoofera. Jeśli taki efekt jest to trzeba przestawić subwoofer w inne miejsce (niestety, nie zawsze chce grać dobrze tam gdzie nam pasuje aby stał).

Jak nic nie pomoże to zostaje jeszcze opcja uszkodzenia tego egzemplarza, powinni wymienić bez żadnych napraw od razu, skoro taki dostałeś od nowości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie sądziłem, że w ampli nie powinno być za duże wzmocnienie suba (+ dB), bo widziałem w innych tematach, że większość miała na minusie nawet. Jednak jeśli sub jest w trybie StandBy, to po załączeniu muzyki nie obudzi się, trzeba go ręcznie włączyć, więc sygnał jest za słaby. Aktualnie mam na +4dB, ale mogę dać na max (+10dB) i zobaczy się.

 

W manualu suba każą ustawić wszystko na SMALL. Odcięcie najbardziej mi pasuje 60Hz. Ale potestujemy jeszcze.

 

Co do różnych odległości kolumn, to sprawdzę też jutro, chyba była tam różnica 5cm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie sądziłem, że w ampli nie powinno być za duże wzmocnienie suba (+ dB), bo widziałem w innych tematach, że większość miała na minusie nawet. Jednak jeśli sub jest w trybie StandBy, to po załączeniu muzyki nie obudzi się, trzeba go ręcznie włączyć, więc sygnał jest za słaby. Aktualnie mam na +4dB, ale mogę dać na max (+10dB) i zobaczy się.

W ampli bez obaw ustaw na max decybele, jeszcze na dolby digital albo dts masz dodatkowe ustawienia podbicia LFE (też w db) i to także możesz cyknąć na max (ja tak mam). Potem sam sobie ustawiłem wzmocnienie w subwooferze.

 

W manualu suba każą ustawić wszystko na SMALL. Odcięcie najbardziej mi pasuje 60Hz. Ale potestujemy jeszcze.

Jeśli gra nie bardzo razem (gdy fronty są na LARGE) to jest to wina przesunięć fazowych spowodowanych ustawieniami opóźnień i/lub różnicą w położeniu suba względem kolumn. Gdy sub przejmuje cały bas frontów (Small) to ten problem znika, ale pozostaje pytanie, czy sub lepiej sobie radzi z basem od kolumn przednich.

 

Co do różnych odległości kolumn, to sprawdzę też jutro, chyba była tam różnica 5cm.

Chodzi o same fronty, tyły i centralny zostaw jak są. U mnie różnica w brzmieniu jest przy przesunięciu frontów nawet o te 10cm (tyle mam minimalny przeskok). Jest jeszcze ustawienie odległości subwoofera - spróbuj się tym też pobawić (po wyrównaniu frontów), kalibracja może całkowicie błędnie odczytywać położenie suba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dzień powalczę i dam znać, jak sprawa stoi. Może coś z tego będzie.

 

Tylko jak już wyżej pisałem, ustawienie frontów na Large wiąże się z włączeniem opcji "Extra bass".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak już wyżej pisałem, ustawienie frontów na Large wiąże się z włączeniem opcji "Extra bass".

 

 

kolego wcale się nie wiąże to z włączeniem tej funkcji , fakt , ona wtedy się podświetla ale można ją wyłączyć , ja jej wcale nie używam choć mam kolumny Taga Harmony 606v.3 i miałem je na Large a odcięcie suba było i jest na 80 Hz a głośność na +9dB (10 jest max) , nie miałem żadnych problemów z przesunięciem fazy ,

 

Jeśli są ustawione różne opóźnienia dla kolumn frontowych (czyli inne odległości przy kalibracji pokazało dla lewej i prawej) to mamy problem z przesunięciami fazowymi i może znosić całkowicie bas z suba, albo może on grać całkowicie nie w tempo

 

dlatego ja zawsze ustawiam ręcznie wszystko i nie mam z tym problemu ,

 

Popróbowałem z przejściówką i stwierdzam że nic się nie zmieniło. Dalej jest do kitu.

 

opisz jeszcze raz co jest do kitu

 

Niby jak dostaje sygnał na stand by to się ładnie budzi i włącza ale wogóle nie gra.

 

napisz co rozumiesz pod stwierdzeniem "wogóle nie gra" , jak Ty to rozumiesz i jak to wg Ciebie powinno wyglądać .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ręcznie to już na wiele sposób ustawiałem, nie ma tam filozofii.

 

Zastosowałem splitter (trochę inaczej wygląda, ale zasada ta sama). Nie wiem, czy coś dał, czy nie, ale na razie go zostawiłem i zacząłem się bawić w kalibracje i przenoszenie suba.

Skończyło się na tym, że sub wylądował obok lewej kolumny. Odcięcie na 60Hz, podbicie w ampli dla suba +10dB, a pokrętło ok. 50%. Fronty na Large. Odległości i podbicia wyrównane.

I tak, moje spostrzeżenia:

- jeśli puszczamy muzyke, która ma dwa kanały, to basy są raczej kiepskie, bardziej dudnienie, ale jednak widać różnicę.

- inną bajką jest, kiedy puszczam koncert 5.1 albo film 5.1, gdzie sub ma swoją ścieżkę, wtedy go naprawdę słychać i gra dość czysto.

 

Możliwe, że tak to ma być. U siebie w aucie mam nagłośnienie BOSE z fabrycznym, małym subem, który pomimo rozmiarów robi fajne "bum, bum", takie, jakiego się po subie spodziewałem, w kinie jednak to trochę inaczej wygląda. Sub nie uderza (nie widzę membrany, coś nie mogę zdjąć maskownicy), tylko raczej drga. W filmach i koncertach 5.1 robi wrażenie, poza już niekoniecznie.

 

 

Chętnie bym się z tym subem przejechał do kogoś i tam sprawdził. Na razie jeszcze protestuje, posłucham.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DO ADEK45

 

NIe wiem czy jest opisywać to jeszcze raz jak w zupełności mam takie same doznania jak szejk. Generalnie wyobrażałem sobie pracę suba nawet przy niskiej głośności. Cichutko gra muzyka lub film i momencie gdy pojawiają się niskie tony membrama mięciutko pracuje wydając pomruk a przy głośnym słuchaniu powinna być bardzo odczuwalna w pomieszczeniu. Natomiast tu tego brakuje. Mam wrażenie że czy sub jest włączony czy nie to zestaw gra tak samo. DO 3/4 mocy suba nie słyszę jego pracy a jak dam volume na maxa to ładuje takim przesterowanym pierdzeniem.

 

Ustawienia na tą chwilę mam takie

 

 

fronty - small

 

basy wychodzące - na sbwf

 

podbicie na sub w ampli - na 3/4

 

volume na subie na 1/2

 

phase w amplitunerze - normal

 

phase na subie - 180

 

 

podłączone z wyjścia przez splitter dwoma kablami do suba left i right.

 

 

Nie wiem co jeszcze napisać.

 

Siedziałem z włożoną łapą do środka i przyłożonymi palcami do membramy głośnika i ona prawie nie drga a powinna skakać moim zdaniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.