Skocz do zawartości
IGNORED

Problem z subwooferem - Polk Audio PSW 125


szejk

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam identyczny problem tylko z subwooferem Pioneer S-21w, wszystkiego próbowałem chyba również tego co czytałem tu i nic, zero efektu, membrana glośnika zaczyna drgać dopiero gdy amplituner podgłoszę na 50,60 w skali max 80 i tak jak tu kolega pisze to nie bas tylko jakieś wymuszone pierdzenie, dodatkowo coś w nim pyka taki dziwny odgłos jakby coś nie łączyło albo coś padło we wzmacniaczu w nim - odesłałem na gwarancję odpisali że z nim wszystko ok i odsyłają zpowrotem. Po zakupie przy pierwszym podłączeniu odrazu tak się działo. Tak jak u kolegów tutaj cały zestaw lepiej gra bez suba niż z nim.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurna chata , coś tu jest nie tak z tymi subami , nie możliwe chłopaki , żeby one tak kiepsko grały , coś jest nie teges z nimi , Pioneer powinien choć w muzie dawać ładny miękki basik

szkoda , że tak teraz wyszło przed imprezami domowymi :) ale kolega z Monitorami Audio ma dobry bas z samych kolumn choć tyle ,

 

 

WSZYSTKIEGO DOBREGO W NOWYM ROKU , DUŻO ZDROWIA

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem może być w tym iż chłopaki wychodzą z Golfa z zamontowanym subem , kupują suby za 200 - 400 PLN i mają błędne wyobrażenie o basie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czester, warto przeczytać temat, zanim zaczniesz rzucać takimi tekstami.

 

Tłumacząc Twoje słowa: nazwałeś nas (tych, którzy borykają się z ustawieniem suba), chłopami z golfa, którzy robią "umca, umca" pod remizą.... Proszę, nie udzielaj się, jak nie masz nic ciekawego do dodania.

 

Ja na razie testuję w filmach i koncertach, z dedykowaną ścieżką dla suba. Daje rade, w filmach ładnie słychać wszelkie tąpnięcia czy podmuchy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co się takiego stało , że zaczął dawać radę ,

 

Kolego nie denerwuj się bo czasami jest tak jak mó pisze czester nie obrażając nikogo , ktoś jest przyzwyczajony do dużej ilości basu zazwyczaj nie jest to dobrej jakości bas łupie jak jasna cholera właśnie przede wszystkim w autach a gdy taki gość dorwie suba do kina domowego , który gra całkiem inaczej niż taki samochodowy łupacz muzgu i wychodzi później , że taki sub wg tego kogoś nie gra , nie mówię , że tu akurat chodzi o Ciebie ale wiele jest takich przypadków .

To fajnie , że wszystko jest ok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komu jest mało basu muzyce , to niech ustawi w amplitunerze KD " wzmacnianie sygnału stereo " , wtedy bas będzie nie tylko z kanału LFE , ale z sygnału dwukanałowego . W Yamachach nazywa się to BOTH , a w innych amplitunerach inaczej . Bas będzie tylko uzupełnieniem jeśli dobrze wszystko ustawi się . Gdy będzie szedł utwór średnio tonowy to sub będzie milczał , tak ma być i nie trzeba kręcić bo będzie buczał . W takiej sytuacji gdy leci średnio tonowy utwór i kręcimy na maksa każdy będzie buczał .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja swojego odbiorę jutro z reklamacji zobaczę co się będzie działo, pomęczę się jeszcze trochę z ustawieniami, chociaż już próbowałem - zaczynam już podejrzewać że może mój pokój sie nie nadaje, słyszałem że w nie odpowiednim pomieszczeniu może zdarzyć się coś takiego chyba jak załamanie basu czy coś gdzieś o tym czytałem...krew zalewa człowieka myślałem że na początek taki sub za 470zł wystarczy. . . . a i w aucie nie używam wogóle suba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umiejscowienie ma spore znaczenie.

 

Polecam przeczytać i obejrzeć:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czester15.30 prawi dobrze , wszystko zależy od tego jakie pasmo przeważa w danym utworze i jeśli jak napisał przeważa średnie a odcięcie ustawione jest poniżej tego pasma to sub się nawet nie włączy i dawanie głośności na maxa nic nie da

 

szejk czyli co , wychodzi na to , że miałeś za duże głośności (chodzi o suba) , a fakt , umiejscowienie suba ma bardzo duże znaczenie

 

zaczynam już podejrzewać że może mój pokój sie nie nadaje, słyszałem że w nie odpowiednim pomieszczeniu może zdarzyć się coś takiego chyba jak załamanie basu czy coś gdzieś o tym czytałem

 

w przypadku suba najlepiej zaczynać od najniższej głośności ustawionej w nim ,

 

a "powiedzcie" jakiej jakości macie muzę , filmy czy koncerty , jakiej jakości jest ścieżka dźwiękowa , może są niskiej jakości i dają słaby sygnał na suba, może ogólnie , do ampla wchodzi słaby sygnał ze źródła , próbowaliscie sprawdzić suba na jakimś filmie z płyty blu-ray lub ripie z blu-ray-a z dobrą jakością ścieżki dźwiękowej (DTS 1500coś tam kbps lub DD min 640 kbps) .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem, kiedy sub dostaje dedykowaną ścieżkę (w kinie DTS bądź koncerty 5.1), to gra fajnie.

 

Gorzej jak włączy się źródło 2.0, ale dla mnie temat się już wyczerpał. One tak po prostu grają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latarka i przyświecić, będzie widać jak się rusza membrama :)

 

- jeśli puszczamy muzyke, która ma dwa kanały, to basy są raczej kiepskie, bardziej dudnienie, ale jednak widać różnicę.

- inną bajką jest, kiedy puszczam koncert 5.1 albo film 5.1, gdzie sub ma swoją ścieżkę, wtedy go naprawdę słychać i gra dość czysto.

Przy ścieżce LFE sub działa prawidłowo, nie ma większych problemów nawet jeśli jest nie do końca wyregulowany (skalibrowany). Przy sygnale stereo wszystko musi być idealnie w kwestii ustawienia w pokoju względem frontów oraz w kwestii przesunięć fazowych. Jeśli zmieniłeś odległość lewego i prawego frontu na taką samą i nadal nie do końca się zgrywa rytmika to spróbuj jeszcze zmienić odległość (opóźnienie) dla samego suba, druga opcja - jednak jeszcze inne ustawienie w pokoju - niech gra w tym miejscu co teraz i przejdź się po pokoju - posłuchaj czy stojąc w danymi miejscu nie słychać tego basu prawidłowo.

Przy stereo, gdy nie ma sygnału LFE ta opcja double bass powinna być aktywna.

 

Jeśli nic nie pomoże - podłącz subwoofer za pomocą kabli głośnikowych, z zacisków głośnikowych w amplitunerze (jeśli masz bi-amp w amplitunerze to z tych zacisków gdzie idzie sygnał basowy). To powinno załatwić sprawę słabego sygnału. I jeszcze tutaj może się okazać, że subwoofer lepiej gra przy takim połączeniu, gdy dostaje sygnał tylko z jednej kolumny (np tej której bliżej stoi). W tym przypadku działa zwrotnica na panelu wzmacniacza więc trzeba ręcznie obciąć pasmo.

Sprawdź tylko w instrukcji, czy ten Polk może pracować jednocześnie przy sygnale nisko i wysokopoziomowym (wejścia cinch/głośnikowe).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według manuala nie da rady:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

albo RCA, albo od głośników. Jak będe miał czas i zakupię troche kabla, to przetestuję takie podłączenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz przynajmniej na próbę, będzie wiadomo czy takie a nie inne brzmienie w stereo jest spowodowane sygnałem czy ustawieniami ampli na wyjściu LFE.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o materiał to przeważnie oglądam filmy w dobrej lub bardzo dobrej jakości. Muzyki nie słucham na sprzęcie prawie wcale. U mnie dość znacznie sprawę polepszyło podbicie samego suba w ustawieniach amplitunera ( na 100%) i teraz w subie mam ustawione volume na 50 %. Jest w miarę choć do pełni szczęścia mi jeszcze brakuje.

Moim zdaniem nasze amplitunery (czyli Yamaha) dają specyficzny sygnał na suba. Mój brat po wymianie amplitunera na yamahę też doznał tego uczucia - brak basu. NA tych samych głośnikach wcześniej grało pięknie tak jak sobie wyobrażałem że będzie u mnie - ale się myliłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam yamahe, odpowiednio ustawiłem suba i jest tak jak powinno być a już chciałem suba zmieniać więc nie winiłbym amplitunera

 

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dzisiaj podłącze kablami głośnikowymi.

 

Co do ustawień, to już nie popadajmy w skrajności. Tam nie ma niewiadomo ile opcji, żeby nie ustawić tego dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie , dlaczego po odpaleniu amplitunera sub. się nie włącza ani przy oglądaniu tv ani na muzyce? dopiero gdy puściłem z oryginalnej płyty CD to się włączył. I jeszcze jedno pytanie - czy podczas ustawiania automatycznej kalibracji MCACC regulacja w sub. powinna być na max czy na min? czy nie ma to znaczenia?

 

Jeszcze jedno, nawet gdy jest włączony sub. ściszam muzykę i podczas cichego słuchania wyłącza się sam.

 

Tak powinno być?

 

Zauważyłem że sub odpala się dopiero wtedy gdy podgłaszam muzykę na vol.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie , dlaczego po odpaleniu amplitunera sub. się nie włącza ani przy oglądaniu tv ani na muzyce? dopiero gdy puściłem z oryginalnej płyty CD to się włączył.

Na ścieżce CD był utwór z większą ilością basów i sub uaktywnił się . Gdy jest średniotonowy utwór to sub milczy , gdy idą dialogi z TV i nie ma basów to też milczy , to normalne .

 

I jeszcze jedno pytanie - czy podczas ustawiania automatycznej kalibracji MCACC regulacja w sub. powinna być na max czy na min? czy nie ma to znaczenia?

Poziom głośności ustaw na godzinę dziesiątą , lub 11 - stą , częstotliwość odcięcia na maksa i tak kalibruj , ampli sam poustawia to co trzeba .

 

Jeszcze jedno, nawet gdy jest włączony sub. ściszam muzykę i podczas cichego słuchania wyłącza się sam.

 

W jakim sensie wyłącza się sam ? Może nie słyszysz basów . Jeśli słaby sygnał to wyłącza się . Kup na próbę taki trójnik który podałem wcześniej , może czułość poprawi się .

 

Zauważyłem że sub odpala się dopiero wtedy gdy podgłaszam muzykę na vol.

To normalne .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie nie ma dużo opcji a nie jest dobrze ustawione. Mówię tu też o ustawieniu suba w pokoju.

Ktoś tu pisał o podłączeniu innego suba - sprawdził to już ktoś ?

 

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłącza się w tryb czuwania, podczas pracy ma niebieska diodę a na czuwaniu czerwoną, i tak się to dzieje że gdy muzyka jest cicho ustawiona to wyłacza się na czuwanie.

 

A częstotliwość odcięcia to jest to ''tłumienie LFE''? bo nie jestem tak dobrze obeznany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak zauważyłem że przy niskim sygnale z amplitunera powoduje wyłączenie a czasem nawet ciągłe cykanie przekaźnika.

A co ciekawe podpięcie pod przedwzmacniacz stereo powoduje że samo załączenie przedwzmacniacza powoduje start subwoofera

 

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne więc - amplituner powinien być tak przystosowany żeby nie stosować dodatkowo żadnych wzmacniaczy sygnału, ja narazie urzywam 2.5 metrowego kabla sygnałowego ciekawe co się będzie działo jak podepnę 15m. bo chyba przestawię w inne miejsce suba. A wy jak macie ustawione tłumienie LFE? ja mam obecnie na 0. A tączęstotliwość odcięcia jak się ustawia? czy to jest właśnie to LFE?

 

Kurcze , z jakiego źródła muzyki bym nie puścił to sub odpala się dopiero przy volumie 19 w skali max 80, a jak ściszę poniżej 19 to wyłącza go całkowicie chyba faktycznie konieczne jest zastosowanie jakiegoś wzmacniacza sygnału , dziwnie to wygląda. Także jak będę oglądał film w miarę cicho to bez suba, kuźwa....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także jak będę oglądał film w miarę cicho to bez suba, kuźwa....

Kuźwa , a zrobiłeś to co mówiłem ?

Kuźwa chcesz żeby w dialogach sub działał ?

, a ustaw w ampli odcięcie na 120 Herców .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odcięcie mam ustawione na 100 hz następnie mogę dać na 150hz. Ok wiem że na dialogach sub nie chodzi ale jedno mnie męczy np. na słuchaniu muzyki dlaczego go odpala dopiero jak dam głos na 19vol. spróbuję jeszcze z tą prześciówką co pisałeś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tak widocznie jest ustawiona czułość autopower on.

Skalibruj tak amplituner aby głośność na subuferze była na tyle nisko ustawiona aby amplituner ustawił na maksa wyjście. Oraz głośniki na small i niższe odcięcie 60 - 80HZ

 

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam obecnie na 0

Zrób automatyczną kalibrację to zwiększy poziom wyjściowy , albo sam daj więcej , w moim ampli jest skala w decybelach ujemna i dodatnia .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hubert Luty Ty nie zrobisz tego co szejk czy ReNtGeN z tą przejściówką bo Twój sub ma tylko wejście Line IN na jedno złącze RCA

ja ze swoim Definitive Technology PROSUB 1000 mam jak Wy , gdy zapuszczę muzę cicho to nie od razu włączy się sub dopiero gdy dam głośniej załącza się ale dopiero gdy pojawi się w muzie odpowiednio niskie pasmo dźwięku .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 9 miesięcy temu...

Panowie, problem praktycznie taki sam z subem Energy Power 12, podpietym pod onkyo Ht-r 758, współgra z Quadral Quintas 6000 - moglibyście krok po kroku napisać jak to wszystko poustawiać (crossover, phase, volume itd.) żeby sub "ładnie i czysto" cykał a nie dudnił aż męczy !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.