Jump to content
IGNORED

Problem z Rotelem


mar0_29

Recommended Posts

Witam

Jestem nowym uzytkownikiem, ale mam mały problem więc postanowiłem zasięgnąć waszej opinii.

Otóż jakiś czas temu postanowiłem że zacznę budować swoje pierwsze kino. Lubię dużo słuchać muzyki więc po dłuższych przemyśleniach zaczołem szukać amplitunera który nie będzie odstawał od wzmacniaczy pod względem muzycznym. Mój budżet jest ograniczony więc po wnikliwych analizach for internetowych i testów postawiłem na Rotela RSX-1056 . Opisywany jako mocny sprzęt doskonały zarówno w kinie jak i w stereo. O firmie nie znalazłem negatywnej opinii. I w końcu zakupiłem ów amplituner i jakież było moje zdziwienie po odsłuchu, ten klocek nie gra tonów wysokich, jest bardzo mocny gra dobrze tony niskie i średnie ale prawie wcale wysokich. Moje kolumny to Altus 200 . Proszę poradzcie coś ,gdzie jest problem ,może przeoczyłem jakieś ustawienie , bo ten sprzęt troche ich ma. Będe ogromnie wdzięczny za cenne rady.

Link to comment
Share on other sites

Może nie na miejscu pytanie, ale czasem zapomina się o oczywistych rzeczach.

Czy masz przykręcone zworki z tyłu kolumn (bi-wire)?

Kolejna rzecz to ustawienia w menu amplitunera (Treble - zrób max na + i zobacz).

Link to comment
Share on other sites

problem rozwiązany, podłączyłem dziś inne kolumny ,najniższa półka ale po wymianie tonów wysokich na philipsa, i sprzęt gra na nich rewelacyjnie, ba lepiej od poprzedniego wzmacniacza, widocznie nie pasują mu altusy także czeka mnie wymiana głośników, wszystkim forumowiczom dziękuje za pomoc , jak jeszcze ktoś by podpowiedział z jakimi głośnikami dobrze zagra ten rotel to będzie super, pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

jeśli chodzi o rodzaj muzyki jakiej słucham to jest to :rock ,pop , lekkie techno, troche klasyk, dance, ogólnie wszytko oprócz ciężkiej muzyki jak heavy metal itp. , co moglibyście zaproponować najlepiej coś z używek , podłogowych , nie zaniedbujących żadnej partii tonów.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.