Skocz do zawartości
IGNORED

DENON vs. MATRIX Pro - pojedynek DAC-ów biurkowych. :)


BoDeX

Rekomendowane odpowiedzi

Zamiast czytać sponsorowane testy - polecam posłuchać kilku urządzeń. Jako ciekawostke dodam ze moj dac kosztował nowy 67 $ i trzeba się dobrze wsłuchać by na dobrym sprzęcie wychwycić różnice między audio gd i matrix. Oba oddałem dystrybutorowi. Za zaoszczędzone w ten sposób środki, kupiłem lepsze kolumny, taką zmianę w całym systemie na plus, słyszy nawet żona z kuchni :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ciekawostke dodam ze moj dac kosztował nowy 67 $ i trzeba się dobrze wsłuchać by na dobrym sprzęcie wychwycić różnice między audio gd i matrix. Oba oddałem dystrybutorowi.

Który DAC kosztuje 67 USD?!!

Oba oddałeś czyli co oddałeś? - oba Matrixy?

 

(wybacz BoDeX - zaciekawiło mnie...)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Oddałem Matrixa X-Sabre i Audio GD NFP 1P.

Testy trwały 10 dni, bo sprzęty były nie wygrzane, w odsłuchach brały udział 4 osoby, werdykt był jednogłośny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt masz w "o mnie"

Ja nigdzie nie napisałem że DAC za 180zl zagrał lepiej, a że DAC za 5000zl ani za 2000zł nie pokazały zbytnio swojej wyższości, mimo wielu dni wygrzewania.

Werdykt był kilkuosobowy, jednak płci męskiej ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaintrygował mnie ten HiFimeDIY. Zamówiłem z ciekawości dwie sztuki - USB i SPDIF (niestety nie ma jednego, który zawierałby oba wejścia). Zobaczymy co to jest warte :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Zaintrygował mnie ten HiFimeDIY. Zamówiłem z ciekawości dwie sztuki - USB i SPDIF (niestety nie ma jednego, który zawierałby oba wejścia). Zobaczymy co to jest warte :)

Sprzęt dotarł. Na razie bez dedykowanego zasilacza do wersji USB. To jest mniejsze niż wygląda na zdjęciach - mieści się na dłoni.

 

Jeszcze nie wygrzane, ale z pewnością gra lepiej niż sugerowałaby cena (wyszło średnio 375 PLN za sztukę). Nie mam bezpośredniego porównania ale nie słyszę jakiejś istotnej różnicy do Xonar Essence One (po za łagodniejszą górą). Na razie brakuje mi trochę większej otwartości w dźwięku - mam nadzieję, że to się wygrzeje albo moje uszy się wygrzeją ;)

 

Wersję SPDIF wykorzystałem do poprawy dźwięku z TV. Tutaj różnica potężna.

 

Będzie to punkt odniesienia do dalszych zakupów :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

parę godzin pograło i normalnie OMG, to coś wielkości kostki masła potrafi zabrzmieć! Szok. Na razie bez zasilacza (tzn jakiś stary od routera), bez dedykowanej karty USB. Kabelek USB za 3.5 USD. Normalnie jak Dosia - po co przepłacać ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami bardzo ciezko jest uslyszec roznice pomiedzy dacami, ale wiekszosc nie chce tego przyznac. Szczegolnie jesli chodzi i daci z bardzo odleglych przedzialow cenowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami bardzo ciezko jest uslyszec roznice pomiedzy dacami, ale wiekszosc nie chce tego przyznac. Szczegolnie jesli chodzi i daci z bardzo odleglych przedzialow cenowych.

Na wszelki wypadek dodam, że to nie jest high end, zanim się rzuci na mnie stado wilków ;) ale z pewnością jest to znacznie więcej niż się spodziewasz po mydelniczce za 100 USD. Tyle wydałem kiedyś na Audiotrack'a Prodigy HD2 a mydelniczka gra w zupełnie innej lidze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Witam, mam na imie Krzysztof i nie sluchalem muzyki od tygodnia :)

 

czyli Dac za 4000 gra "podobnie" do Dac-a za okolo 200zl. Czyli idac tym tropem nie ma sesu kupowac matrix mini lub pro bo bedzie gral tak samo jak Dac za 200zl lub "gorzej"- skoro jest o wiele tanszy i konstrukcyjnie gorszy...Czy dobrze zrozumialem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Witam, mam na imie Krzysztof i nie sluchalem muzyki od tygodnia :)

 

czyli Dac za 4000 gra "podobnie" do Dac-a za okolo 200zl. Czyli idac tym tropem nie ma sesu kupowac matrix mini lub pro bo bedzie gral tak samo jak Dac za 200zl lub "gorzej"- skoro jest o wiele tanszy i konstrukcyjnie gorszy...Czy dobrze zrozumialem?

Krzyś, upraszczasz jak na mój gust ;)

Idąc tym tropem kupisz Dacię Sandero zamiast Mercedesa C. Też będzie jeździł i zabierze 5 osób an pokład. Sęk w tym, że audio amatorskie to dziki rynek, Nie wiesz ile w tym 4000 jest marży pośredników, kosztu ładnego pudełka, przewymiarowanego toroida itp. Na koniec dnia może się okazać, że porównując elementy które grają nie jest to 4000/200 ale np 400/200. I raczej nie przeginam z tą proporcją.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Krzyś, upraszczasz jak na mój gust ;)

Idąc tym tropem kupisz Dacię Sandero zamiast Mercedesa C. Też będzie jeździł i zabierze 5 osób an pokład. Sęk w tym, że audio amatorskie to dziki rynek, Nie wiesz ile w tym 4000 jest marży pośredników, kosztu ładnego pudełka, przewymiarowanego toroida itp. Na koniec dnia może się okazać, że porównując elementy które grają nie jest to 4000/200 ale np 400/200. I raczej nie przeginam z tą proporcją.

 

Czyli nie warto kupowac drogiego dac- a bo za 200 jest ok. Tak mam to rozumiec? Wlasnie po to sie placi za mercedesa wiecej zeby miec przyjemnosc z jazdy a to ze kosztuje wiecej to jest wlasnie te pare procent lepszego komfortu. To samo sie tyczy muzyki dla niektorych wystarczy dac za 200 bo nie uslyszy wiecej detali z drozszego a to czy warto doplacac dla paru procent lepszej muzy to kazdy ocenia osobiscie. Kilka procent na dac- u kilka na CD , pare ma wzmaku i kolumnach no i mamy Hi- End. X-Sabre I tak jest nie drogi bo gdyby go wypropukowali w EU to by kosztowal conajmniej jeszcze raz tyle . A tak dla nauki zakupie tego dac- a za 200 z czystej ciekawosci . Ciekawe czy faktycznie gra prawie jak X Sabre ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie warto kupowac drogiego dac- a bo za 200 jest ok. Tak mam to rozumiec? Wlasnie po to sie placi za mercedesa wiecej zeby miec przyjemnosc z jazdy a to ze kosztuje wiecej to jest wlasnie te pare procent lepszego komfortu. To samo sie tyczy muzyki dla niektorych wystarczy dac za 200 bo nie uslyszy wiecej detali z drozszego a to czy warto doplacac dla paru procent lepszej muzy to kazdy ocenia osobiscie. Kilka procent na dac- u kilka na CD , pare ma wzmaku i kolumnach no i mamy Hi- End. X-Sabre I tak jest nie drogi bo gdyby go wypropukowali w EU to by kosztowal conajmniej jeszcze raz tyle . A tak dla nauki zakupie tego dac- a za 200 z czystej ciekawosci . Ciekawe czy faktycznie gra prawie jak X Sabre ...

 

Krzysztof, nie chcę się wdawać w polemikę, bo logika to ułomne narzędzie i nielojalne, wszystko można sobie udowodnić. DAC'a za 350 PLN nie kupiłem jako ostateczne rozwiązanie, ale jako ciekawostkę i punkt odniesienia do dalszych zakupów lepszych rozwiązań. Choć do poprawy dźwięku z telewizji kablowej jest super.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Wracając do tematu tanich chińskich DAC'ów HiFiMeDIY, używając dwóch równolegle:

- USB podpięty bezpośrednio do PC

- SPDIF podpięty do TV kablem optycznym (PC do TV przez HDMI)

nie zauważam różnicy w graniu między jednym a drugim w bezpośrednim porównaniu (niemal natychmiastowe przełączenie urządzenia audio w Foobar + selektora źródła we wzmacniaczu)

 

Przecież w wariancie SPDIF mamy jakąś masakryczną drogę sygnału przez wbudowaną kartę graficzną (APU AMD), zwyczajny kabel HDMI, telewizor Sony średniej klasy i wreszcie kabel optyczny z Mediamarkt za 65 PLN.

 

co prawda nie robiłem jakiś krytycznych odsłuchów ale w takim pierwszym wrażeniu byłoby słychać utratę dynamiki, barwy itp. A tutaj nic. Moja żona też nie usłyszała różnicy. W związku z powyższym pozbywam się pudełka w wariancie USB, jako że SPDIF jest bardziej uniwersalny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Ja dodam, że również nie słyszę jakiejś specjalnej różnicy dac-ach, może niuanse. I uważam to za pozytywną cechę :D

 

edit: Żeby nie było, odnoszę to do sprzętów budżetowych. Na hi-endy mnie nie stać, jeszcze :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Musica curat cor meum et animam meam delenit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

Nasz kolega z forum rambo54 miał na testach tego x-sabre i entuzjazmu nie podziela. Możesz go podpytać.

Ciekawe czy ten kolega od trony naj... odtwarzacze jest na forum. DAC pokonał u niego AN 2.1...

 

Tylko, że On pisze o najwyższym flagowym Matrixie, a nie mini mini, pici, pici.

Podłączony drogą sieciówką i IC, z zewnętrznym konwerterem sygnału, na ekstra kolumnach, wzmacniaczu itd.

 

Pozdrawiam

Pygar

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć do poprawy dźwięku z telewizji kablowej jest super.

 

Ciekawo co tam poprawiać...Disco polo na itv czy bednarka na 4funtv?

Filmy podpinam pod kino domowe a nie jakiś dac.Żadne stereo nie da efektów kina domowego....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Mam od niedawna Matrixa Mini Pro i jestem b. zadowolony, tak z dźwięku, jak i z funkcjonalności. Chcę się pobawić w streamowanie do niego plików bezpośrednio z NASa Synology przez USB. Wstępnie sprawdziłem - to połączenie działa (tzn. NAS widzi Matrixa jako "Głośniki USB" (skądinąd śmieszna nazwa, pewnie dla blondynek, które w opcjach systemu mogłyby nie zrozumieć, co to jest DAC :) i gra nieźle. Ale wydaje mi się, że "zwykła" droga NAS->odtwarzacz plików->DAC via coax dawała brzmienie jakby nieco lepsze. (Podłączałem taniego i miłego Denona DNP 109). To dość dziwne w sumie, bo NAS to po prostu mały linuxowy komputer (z osobnym zasilaczem), a łączność z DAC jest asynchroniczna (Matrix ma na wejściu interfejs XMOS), więc w teorii optymalna. Może jednak zakłócenia NASa mają tu wpływ? Albo fakt, że program Synology Audio Station coś jednak z dźwiękiem "robi" (np. umożliwia zmianę głośności)?

 

Stąd konkretne pytanie do posiadaczy Matrixa, takiego modelu lub podobnego, lub zbliżonego w typie DACa z dobrym wejściem USB 2.0 - jakie są tu Wasze doświadczenia: czy np. podłączenie izolatora typu Stello U3 (chyba też ma XMOSa?) i dalej połączenie z DAC przez coaxial ma w ogóle sens? Czy coś poprawi?

 

Czy może lepiej jednak użyć NASa tylko jako serwera, sterować muzą przez zewn. streamer i wypuszczać ją do DACa?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 lata później...
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.