Jump to content
IGNORED

Czym osłonić odbiornik podczerwieni?

jar1

Recommended Posts

Witan,

Może ktos ma jakiś patent czym najlepiej (wygodnie) osłonic odbiornik podczerwieni na płycie czołowej?

Chodzi o jakąś przezroczystą, ciemnoczerwoną szybkę.. łatwą do obróbki. No i, żeby nie trzeba było kupować całego arkusza pleksi ;)

Rozejrzyj się w swoich skarbach, a pewnie coś znajdziesz.

Ja np. znalazłem stary odbiornik po jakiejś starej karcie TV do komputera. Wartej teraz 5 zł. Ściąłem tą sferyczną osłonę i całość wygląda na prawie Hi-End :)

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Monitor Audio RX8, RX Center, Silver 1; DAC : 8-ch DIYINHK ES9016, XMOS Multichannel; Power AMP : 6-ch TPA3255

Witan,

Może ktos ma jakiś patent czym najlepiej (wygodnie) osłonic odbiornik podczerwieni na płycie czołowej?

Chodzi o jakąś przezroczystą, ciemnoczerwoną szybkę.. łatwą do obróbki. No i, żeby nie trzeba było kupować całego arkusza pleksi ;)

Masz w domu stare negatywy kolorowe (klisze)? Część początkowa zaświetlona świetnie nadaje się do roli filtru - osłonki odbiornika. To możesz dać od wewnątrz, a z przodu jakikolwiek kawałek przezroczystej pleksy.

Drugi sposób polega na kupieniu gotowej płytki czołowej do obudów uniwersalnych, które produkuje firma pana Maszczyka. Kupisz to w każdym sklepie z częściami elektronicznymi. Płytka jest z czerwonej pleksy ma maskować wyświetlacze , ale do odbiornika pewnie tak samo się nadaje i kosztuje grosze.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.