Jump to content
IGNORED

Jaki lampowy Pre do końcówki mocy SAE 2400

rambo54

Recommended Posts

Witam kolegów,

Posiadam hamerykańską końcówkę mocy z 77r, SAE 2400. 2x400W/4ohm

Niestety z posiadanych czy pożyczanych od kolegów preampów nie mogę osiągnąć, brzmienia które by mi pasowało tj łagodnego, przyjemnego do dłuższego sluchania

Najbliżej jeśli chodzi o zakres średnicy i przestrzenności udało mi się uzyskać ciekawy rezultat z tanim przedwzmacniaczem Musical Fidelity X-pre z drogimi lampami RCA na pokładzie.

Niestety góra pasma i dół były dość wycofane a brzmiene zbyt lekkie.

Mam jeszcze preamp marki Sumo, model Athena mający stopień wyjściowy w klasie A, charakteryzujący się raczej lekko ocieplonym dźwiękiem ale, nie w duecie z SAE.

Jest bardzo dobry bas, świetna dynamika, ale nie da się przy takim brzmieniu relaksować. Jest za mocne.

Mam teraz jeszcze Nakamichi CA-5E ale brzmienie jest zupełnie przeciętne.

Jeden z przyjaciół poleca zainteresowanie się porządnym lampowym w pełni przedwzmacniaczem, pokroju, Audible Ilusions Modulus 3A.

Chciałem zapytać też kolegów, bardziej zaznajomionych z dźwiekiem lampowych Pre, co można by podłączyć o łagodnym, miękkim brzmieniu, z rynku wtórnego oczywiście.

Jakiś Conrad Johnson, CounterPoint, może coś jednak europejskiego..

Pozdrawiam

Klimo Merlin.Niezbyt łatwy do zdobycia.Było robionych kilka klonów KM(są na forum tematy),ponoć z dobrymi rezultatami.

Miałem Abraxasa pre/dac-w swojej cenie niezły.Ponoć Phast ma dobry nowy preamp,A.Matusiak też zrobił coś na lampce do IcePower'ów-ma dobre opinie.

l'enfant sauvage

Guest NEWNEW

(Konto usunięte)

CJ Premier 14. Kupisz za psie grosze, a dźwięk wyborny. Rozumiem, że XLRy niepotrzebne, bo CJ nie posiada.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.