Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  177 członków

Focal Klub
IGNORED

klub miłosników kolumn Focal'a


panerai_47
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

zrobiłem upgrade zwrotnicy w swoich ariach 948. zmieniłem kondy na wysokich, dałem rike audio 3,3uF oraz na średnicy 75uF (68+6,8) mundorf evo oil. oraz dałem rezystory grafitowe robione przez kolege z forum wartości 0,27ohm i 0,9 ohm. jak ktos chce rozrysowana zwrotnice to pisac na PW.

powiem tylko tyle, że zmiana jest powalająca. zupełnie inne kolumny. zdecydowanie polecam

Edytowane przez panerai_47
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

druga zmiana to okablowanie. na wysokie pojedynczy jupiter, na średnicy podwójny. na bas na razie dałem wireworld luna 6, potem bedzie neotech. i kolejny szok.

jak chcecie posłuchać jak naprawde grają focale z serii aria, to jest to najtańszy upgrade tych kolumn. a dla mnie zdziwienie jak oryginalne kable w tych kolumnach degradują dzwiek. był u mnie kolega, po wysłuchaniu jak graja moje 948, i porównaniu do jego 906, przepaść na niekorzyść 906. od ręki wykonałem zmiane okablowania, różnica w graniu powalająca, tylko po zmianie kabelków. wszystko było lepsze. dalszy etap w 906, wymiana kondów i rezystorów.

Edytowane przez panerai_47
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

druga zmiana to okablowanie. na wysokie pojedynczy jupiter, na średnicy podwójny. na bas na razie dałem wireworld luna 6, potem bedzie neotech. i kolejny szok.

jak chcecie posłuchać jak naprawde grają focale z serii aria, to jest to najtańszy upgrade tych kolumn. a dla mnie zdziwienie jak oryginalne kable w tych kolumnach degradują dzwiek. był u mnie kolega, po wysłuchaniu jak graja moje 948, i porównaniu do jego 906, przepaść na niekorzyść 906. od ręki wykonałem zmiane okablowania, różnica w graniu powalająca, tylko po zmianie kabelków. wszystko było lepsze. dalszy etap w 906, wymiana kondów i rezystorów.

 

Potwierdzam różnica była ogromna, ale po wymianie okablowania jest wielka różnica. Trzeba tego samemu posłuchać. Już nie mogę się doczekać wymiany kondensatorów oraz rezystorów.

Edytowane przez Xs-2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

:) Coś tam niby słychać-tylko po pierwsze ,wymieniane były części w zwrotnicy-i to pewnie je słychać,a po następne-nie koniecznie ta poprawa musi się podobać,bo myślę że góry i wyższej średnicy doszło-co w przypadku Focala różnie można oceniać.

A po następne-porównanie jak robimy(nagrywając filmik)- to niech wszystko stoi identycznie w w obu wariantach-a tu kolumny raz w innym miejscu raz w drugim,filmowanie raz z tej odległości raz z innej,baza kolumn raz taka,raz inna,przy kolumnie raz kwiatek,raz figurka -itd...

Ale jak podoba się tobie to ok-w końcu taki miałeś zamiar. :)

A właściwie,przybliżając się do kolumn,zawsze średnicę i górę słyszymy wyrazniej-to by się zgadzało nawet z filmikiem-bo kamerka była dobry metr lub więcej bliżej kolumn na drugim filmiku(po modzie). ;)

Edytowane przez Gracjan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tłumacz sobie jak chcesz.

No chyba-prawdę opisałem,zmieniłeś aspekty akustyczne odbierane w odsłuchu(na filmikach to wyraznie widać)

Po innym ustawieniu-zmienię bazę,odległość kolumn od ściany,odległość mikrofonu od kolumn-i usłyszymy to całkiem inaczej.

Co nie zaprzeczam że coś się dla Ciebie poprawiło na +

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też szykuję się żeby się pobawić zwrotnicami i okablowaniem w swoich Electrach. Jak po zmianach z brzmieniem instrumentów nieelektrycznych, trąbki choćby? Możesz wstawić jakieś brzmienie kontrabasu?

To co pisze Gracjan ma sens. Powinieneś nagrywać w tej samej pozycji w dokładnie takiej samej konfiguracji pokoju. Wydaje mi się, że w wersji 2 bardziej odkręciłeś gałkę wzmacniacza :)

Edytowane przez defol

"Odmienny obraz każde widzi oko a każde ucho inny słyszy śpiew. A każde serce gdy wejrzysz w nie ukaże własną słabość i grzech"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też szykuję się żeby się pobawić zwrotnicami i okablowaniem w swoich Electrach. Jak po zmianach z brzmieniem instrumentów nieelektrycznych, trąbki choćby? Możesz wstawić jakieś brzmienie kontrabasu?

To co pisze Gracjan ma sens. Powinieneś nagrywać w tej samej pozycji w dokładnie takiej samej konfiguracji pokoju. Wydaje mi się, że w wersji 2 bardziej odkręciłeś gałkę wzmacniacza :)

hmm, ciężko pokazac bas na youtube. kwestia pierwsza to wytłumienie kolumn, czyli mata butylowa i poroso. potem okablowanie wewnetrzne kolumny i wymiana kondów i rezystorów. i masz nirvanę. jutro wstawię porównanie, w tej samej pozycji nagrania. w każdym bądź razie polecam upgrade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś nagrywać w tej samej pozycji w dokładnie takiej samej konfiguracji pokoju. Wydaje mi się, że w wersji 2 bardziej odkręciłeś gałkę wzmacniacza :

Dokładnie-zawsze przed modem(w stosunku do kolumn i rejestrowaniu tego na filmiku) powinno się zaznaczyć miejsca gdzie stoją kolumny i aparat,kamera,tel itd.

Do tego-jak nie ma regulacji cyfrowej na pre,.DAC,-powinno się wyrównać poziomy głośności-żeby oba filmiki gwarantowały identyczne warunki.

W innym przypadku nie mamy do czego się odnieść-a wiara że jest lepiej"inaczej" mnie nie przekonuje.

Jak by to było nagrane w identycznych warunkach-to wtedy pozostaje tylko "każdemu" ocena-czy jest lepiej,gorzej,czy nie ma różnicy.

To jest przykład testowania czegoś,i za "jakiś" czas testowanie czegoś innego i porównanie tego.( a minęło sporo czasu)

Coś ala Pacuła ,Ryka ....itd. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica w brzmieniu Focal 948 przed modyfikacją oraz po modzie jest ogromna, tego trzeba posłuchać osobiście. Ja tekże stusiłem się na modyfikacje Focal 906 przez kolegę panerai_47 i powiem, że warto pogrzebać w tych kolumnach.

Edytowane przez Xs-2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.youtube.com/watch?v=D66v5JC0eVk

 

Tu nie chodzi o "mod" tylko o zmianę akustyki( w tym filmiku)-no ale to właśnie tak powinno być zrobione.(w twoim przypadku-do porównania)

Chociaż lekkie dogięcie kolumn po zrobieniu pomieszczenia jest-ale na you... i tak my takiego dogięcia nie usłyszymy.

No ale to są różnice :)-z całą odpowiedzalnością można żec"zmieniło się zaje...cie" na plus oczywiście.

I to jest to,AKUSTYKA,a nie metr sieciówki...itd. :)

Edytowane przez Gracjan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica w brzmieniu Focal 948 przed modyfikacją oraz po modzie jest ogromna, tego trzeba posłuchać osobiście. Ja tekże stusiłem się na modyfikacje Focal 906 przez kolegę panerai_47 i powiem, że warto pogrzebać w tych kolumnach.

Ale ja w to wierzę-wytłumienie zrobił większe(nie koniecznie lepsze) parametrów nie ma czym pomierzyć-ale zmiana będzie,wymiana kondów,rezystorów-to mogło zmienić dzwięk-tylko czy charakterystyka przebiega teraz na pomiarach lepiej(w/g normy)-czy gorzej,bo jak gorzej to tylko jemu się podoba,bo akurat tak lubi-coś w stylu masteringu "loudness war"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Penerai sprawdzałeś jak kondensatory Jantzen się sprawuję w zwrotnicach Focali? Mam tu na myśli czerwone albo Silver Z Capy.

nie lubie jantzenów, moje mody to na górze rike audio, średnica mudnorf evo oil. jesli chodzi o focale aria. okablowanie góra i średnice jupiter, na dół neotech. no i główna zmiana wytłumienie kolumn mata butylowa i poroso. po tych zmianach, nie słychac aby jakies pasmo wyrywało sie do przodu. jest jak dla mnie idealnie, jak i dla kolegi xs-2.

różnica w brzmieniu po modach to inna liga.

 

Ale ja w to wierzę-wytłumienie zrobił większe(nie koniecznie lepsze) parametrów nie ma czym pomierzyć-ale zmiana będzie,wymiana kondów,rezystorów-to mogło zmienić dzwięk-tylko czy charakterystyka przebiega teraz na pomiarach lepiej(w/g normy)-czy gorzej,bo jak gorzej to tylko jemu się podoba,bo akurat tak lubi-coś w stylu masteringu "loudness war"

możemy pisac dużo i na nie temat. to trzeba posluchac. zapraszam do siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możemy pisac dużo i na nie temat. to trzeba posluchac. zapraszam do siebie.

No ale co mi po zaproszeniu-posłucham kolumny po "modzie" a brzmienie z przed "modu" w twoim lokum mam sobie wyobrazić. :)

Czy wyprujesz wygłuszenie,wy lutujesz części ze zwrotnicy,a potem to wsadzisz z powrotem ,i znowu film nagramy.-i wtedy porównać można.Trochę czasu bym musiał posiedzieć u ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale co mi po zaproszeniu-posłucham kolumny po "modzie" a brzmienie z przed "modu" w twoim lokum mam sobie wyobrazić. :)

Czy wyprujesz wygłuszenie,wy lutujesz części ze zwrotnicy,a potem to wsadzisz z powrotem ,i znowu film nagramy.-i wtedy porównać można.Trochę czasu bym musiał posiedzieć u ciebie.

 

Ty jesteś z tych wszystko wiedzących, nie widział, nie słyszał ale wiesz lepiej. w pokojach u innych tez rozstawiasz meble ze zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokojach u innych tez rozstawiasz meble ze zdjęcia.

Oj,zdarza się-i akustyka im się poprawia,i dziękują.

Nie każdy ma do tego smykałkę.

Nie musisz być złośliwy-mogę mieć swój pogląd-a jak byś to wszystko przeanalizował-to wnioski byś wyciągnął.

Najważniejsze że tobie się podoba-a reszta się nie liczy.

Finito.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano 24.01.2015 - 23:55

 

Wyświetl postUżytkownik panerai_47 dnia 24.01.2015 - 23:45 napisał

zapraszam do siebie.

Skąd jesteś?

Skąd jesteś? Chciałbym przywieźć swoje Electry i porównać. Może i ja wtedy bym sobie w zwrotnicach podłubał.

"Odmienny obraz każde widzi oko a każde ucho inny słyszy śpiew. A każde serce gdy wejrzysz w nie ukaże własną słabość i grzech"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd jesteś? Chciałbym przywieźć swoje Electry i porównać. Może i ja wtedy bym sobie w zwrotnicach podłubał.

Szczecin. Jak znam życie to jestes z drugiego krańca Polski :)

Ale chętnie bym porównał.

Edytowane przez panerai_47
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ratujcie! Spodobał mi się ostatnio model Aria 936, zastanawiam się, jakim piecem to napędzić. Mogę w dobrej cenie mieć Marantza, Audiolaba, albo Denona. Obecnie myślę o Audiolabie 8200MB, ze względu na niską impedancję kolumn. Muzyka, to rock, metal.

Edytowane przez SomekPoland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.