Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  177 członków

Focal Klub
IGNORED

klub miłosników kolumn Focal'a


panerai_47
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak tak, xniwax wie, co mówi :) Też poleciłbym w ciemno Mini lub Mikro, ale trzeba pamiętać, że one potrzebują sporo prądu. I to mimo tego, że mają wysoką skuteczność. Oczywiście, z receiverem będą "grały" (wiem, bo podłączałem je do Denona), ale swoje możliwości pokażą dopiero z porządnym wzmakiem.

Edytowane przez Szeryfo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, to teraz wiemy, że nie jest to taka zwykła "popierdółka". Pewnie nawet pociągnie Utopie na jakimś tam "przyzwoitym" poziomie.

Jedno małe ale: Utopie to Hi-Endowe głośniki i w takim też wzmocnieniu trzeba szukać do nich partnera.

Co nie zmienia faktu, że Twój receiver jest już faktycznie z nieco wyższej półki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z podłogówek poszukałbym Cobaltów 810 - używka powinna kosztować ok 1800 zł.

To mój pierwszy Jmlab Focal - polecam bo zacne głośniki. Do 15-17 m2 jak ulał.

 

img_med0.jpg

Edytowane przez xniwax

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość maniekn274

(Konto usunięte)

Czasem tak się zastanawiam z tym kupowaniem z drugiej ręki-a tym bardziej kolumn z epoki ....... ;)

Chcę natychmiast coś kupić,no ok-w ciągu miesiąca,no max dwóch-i mam czekać czy ktoś a nuż może wystawi na jakiejś aukcji akurat takie jakich szukam?-a jak już są (morda uchachana) ale okazuje się że róg obity,pies je osikał,stały przy oknie balkonowym-i jedna jest całkiem wyblakła itd.

W ten sposób to chyba raczej można szukać kolumn co wyszły-3-5 lat temu-a nie szroty,mimo że to były extra kolumny kiedyś.

Sorry ale w życiu-nawet jak coś kosztowało kiedyś majątek,a teraz jest za 1/5 ceny to w życiu bym nie kupił-no ale każdy ma swój rozum,i swoje podejście do estetyki(faktem jest że i 10-15 letnie kolumny mogą wyglądać jak nowe) no ale tyle szczęścia w życiu to ja nie mam żeby takie okazje trafiać. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem na odsłuchach Focali 1027Be. W stosunku do arii, 1027Be grają nwerowo, sa powiedzmy to bardziej wyrywne, góra nie męczyła, bas tutaj było słabo, ale pokój nie przystosowany, no i mały ok 16 m2. Bardzo pomogły przyniesione przeze mnie dyfuzory Cezarego, które uspokoiły góre i średnice, doszła rozdzielczość,poukładały sie plany, dzwięk nie był zbity, i był przyjemny w odbiorze.

Niestety pokój za mały do tych kolumn, zdecydowanie, nie mogły rozwinąć skrzydeł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość maniekn274

(Konto usunięte)

Jutro porobię odsłuchy i dam cynka.

No siemka-był czas żeby określić ,twoim zdaniem(słuchem) czy siateczki mają wpływ czy nie?-słuchałeś?

 

W stosunku do arii, 1027Be grają nwerowo, sa powiedzmy to bardziej wyrywne, góra nie męczyła, bas tutaj było słabo, ale pokój nie przystosowany, no i mały ok 16 m2.

Proponuję wszystkim kolegą piszącym w tym wątku-żeby określali się z czym dane kolumny grały-grają -zródło,wzmak,jakie pomieszczenie- czy przystosowane,czy średnio,czy w cale,-to jest ważne-moim zdaniem. :)

Edytowane przez maniekn274
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No siemka-był czas żeby określić ,twoim zdaniem(słuchem) czy siateczki mają wpływ czy nie?-słuchałeś?

 

Słuchałem trochę w Poniedziałek bo wiesz Liga Mistrzów potem jakieś inne pierdoły i nie było czasu ale muszę zrobić jeszcze jedno podejście bo nie przyłożyłem się do wybieranego materiału. Niemniej jednak jest troszkę inaczej. Dam znaka po weekendzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Ja gralem po 6-10 godzin dziennie, i po trzech miesiacach osiagnely stablinosc.

 

A jak grały na początku jak były nowe, ja mam teraz focal aria 906 i grają troszkę jasno, wiadomo jest to monitor i nie będzie miał takiego dociążenia jak podłogówka. Generalnie mają ładną przestrzeń, super wokal, góra otwarta. Za te pieniądze super kolumna, zobaczymy jak się wygrzeje. Bałem się połączenia z elektoniką Naim ale jest super. Arie 906 grają w pomieszczeniu 17 m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie góra nigdy nie była natarczywa, raczej wycofana. dopiero po wygrzaniu ładnie sie wyeksponowała. arie 948 graja zrównowazonym dzwiękiem, bas jest fantastyczny.

kable głośnikowe dużo daja, pobaw się, ale dopiero jak sie wygrzeją. na razie sie nie przejmuj

Edytowane przez panerai_47
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje monitory aria 906 grają już około 50 h i zaczynają grać bardzo dobrze. Przestrzeń jest bardzo dobra, środek neutralny, dół wystarczający do wokali oraz gitar w sam raz, nie jest tak dociążone jak podłogówce.

Na chwilę obecna dla mnie kolumny są bardzo uniwersalne można wszystkiego posłuchać. Bardzo udana seria Aria.

Jestem ciekawy monitorów Focal electra 1008, miał możliwość odsluchu tej konstrukcji ktoś z szanownych kolegów?

Edytowane przez Xs-2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie zlosliwosc,ale zainteresowanie tematem.gram na Zollerach zaopatrzonych w stare focale i czasem zastanawiam sie,co bedzie jak juz padna kompletnie. Latem ub roku wybieralismy z kolega podlogowe za ok 6500-7000.z kilku par wybralismy do pieca McLARENa MA RX8.Tak w 1szej jak i 2giej turze wygraly.Focal nie zachwycil,a nawet nie dostal sie do 2giej tury.Potrzebowaly 500godzin?

Nb od 2000 do 2005 z krotka przerwa mialem Electra 905.Tak wiec staz focalowy dosc dlugi,nieprawdaz?

Edytowane przez zildjian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie zlosliwosc,ale zainteresowanie tematem.gram na Zollerach zaopatrzonych w stare focale i czasem zastanawiam sie,co bedzie jak juz padna kompletnie. Latem ub roku wybieralismy z kolega podlogowe za ok 6500-7000.z kilku par wybralismy do pieca McLARENa MA RX8.Tak w 1szej jak i 2giej turze wygraly.Focal nie zachwycil,a nawet nie dostal sie do 2giej tury.Potrzebowaly 500godzin?

Nb od 2000 do 2005 z krotka przerwa mialem Electra 905.Tak wiec staz focalowy dosc dlugi,nieprawdaz?

niestety, one tak mają. Ja kupowałem w ciemno. nówki wyciągnięte z kartonu i to słuchając niższego modelu 926.

potrzebuja dobrego pieca. ja jestem z nich bardzo zadowolony. MA RX8 to wg mnie gorsze granie niz arie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.