Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  177 członków

Focal Klub
IGNORED

klub miłosników kolumn Focal'a


panerai_47
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość GratefullDe

(Konto usunięte)

Tak lampy-w PRE-ale KM to mocny tranzystor z wydajnym transformatorem.

Jak kumasz trochę elektronikę to poczytaj,zobacz budowę jego itd.

Spokojnym na górze ,wydajnym piecem jest jeszcze s 300i ,jak słuch masz nie wrażliwy na burczenie trafa to też go posłuchaj.

 

Obawaiam się że 300i jest poza zasięgiem moim, krell mi się kojarzy źle zresztą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audionet

Będzie wykop, rozdzielczość. dynamika.

 

Niegdyś firmowe połączenie Zollera (Focal) z Audionetem..

Lepiej pre i końcówka ale to już trochę drożej.

 

75dadb0bef.jpg

 

Możesz też poszukać starszego modelu (ceny 5-6 tyś)

SAM V2

 

big-samv2-frontal.jpg

Edytowane przez xniwax

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość GratefullDe

(Konto usunięte)

post-27859-0-64017200-1407658201_thumb.jpeg

 

To może od razu cały zestaw? A co :) Tylko czy ja zmieszczę się w budżecie? ;)

 

Audionet

Będzie wykop, rozdzielczość. dynamika.

 

Niegdyś firmowe połączenie Zollera (Focal) z Audionetem..

Lepiej pre i końcówka ale to już trochę drożej.

 

75dadb0bef.jpg

 

Możesz też poszukać starszego modelu (ceny 5-6 tyś)

SAM V2

 

big-samv2-frontal.jpg

 

Chyba nie tak łatwo będzie to urządzenie trafić. No i przydało by się najpierw posłuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może od razu cały zestaw? A co :) Tylko czy ja zmieszczę się w budżecie? ;)

he he-ale 25 lat temu to był wypas dla KOWALSKIEGO.

Jak miałeś (szufladę-DECK)-a do tego jeszcze korektor FS-042 jak się nie mylę to dopiero był system.

A jak to jeszcze była wersja exportowa-na srebrnych,plastikowych podstawkach to już był szok. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Witam !

Właśnie jestem po odsłuchu focal Aria 926. Pełen nadziei, że zamienię Ikon 7, kupione na szybko, na moją

ulubioną markę (posiadam parę na kevlarach i tioxidzie TC120td) rozsiadłem się wygodnie

i ..... ZONK.

W skrócie:

cykająca góra, dudniący bas ze studni, średnica, jaka średnica, jakby z innego pokoju,

fortepian przykryty kocem, puzony, klarnety, saksofony, trąbki jakby dmuchał w nie astmatyk.

Wszystko bez życia i wyrazu, podnoszenie poziomu głośności jeszcze bardziej spowalniało tempo.

 

Sprzedawca: słabe źródło, nagrania, niewygrzane kolumny

 

Ja: ok! zmieniamy na MA RS8 i Dali Ikon 6

 

MA płasko, ale bas chociaż trochę grał

Dali sycząca góra, ale reszta z pazurem werwą, dźwięk otwarty, trochę szczupły basik, wreszcie

słychać jakąś energię

 

Umówiłem się na przyszły tydzień, panowie wygrzeją kolumny, podłączą lepszy piec,

a ja wezmę swój cd.

 

Szedłem do salonu kupić Arię 948, póki co zakup odłożony, jeśli się nic nie poprawi, albo niewiele,

to czeka mnie żmudne poszukiwanie.

Niestety, albo stety muszę wypełnić 55m2 interesującym dźwiękiem.

 

Jeszcze dodam: ostatnio przypadkiem słuchałem Martin Logan Motion40, świetna dźwięczna góra,

sporo energii, grający basik, tyle że do mniejszego pomieszczenia.

 

Za tydzień c.d.n.

 

Pozdrawiam Cezar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie voodoo zostawmy na boku. Marketing też

Jasne jest dla mnie, że wielu ludziom może takie granie przypaść do gustu i OK,

ale nie ma to nic wspólnego ze starszym focalem, a po 5 miesiącach to i do

bombastika można się przyzwyczaić.

Tzn. mam kupić zamrażarkę może po roku zacznie zamrażać ???

Wiem wiem, wielu producentów kolumn wmawia nam kupcie, a kiedyś to zostanie nagrodzone.

Następnie zaczynają się kable, wzmacniacze itd.

 

Ja odpowiadam NIE!

 

Albo coś jest dobre od zaraz, albo nie.

 

W takim razie niech producenci wygrzewają sami, ja wolę się wygrzewać przy kominku z kieliszkiem wina.

 

Mam 50 lat i parę kolumienek w życiu miałem, jeszcze się nie zdarzyło

aby po jakimś czasie nagle zmieniły charakter, owszem jakieś minimalne

drobniutkie korekty,

Tak czy siak zobaczę jak będzie za tydzień.

Zdecydowanie nie kupię obietnicy.

 

Pozdrawiam i życzę wielu mile spędzonych godzin ze swoimi nabytkami

Cezar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałes rady to je dostałeś. te kolumny graja równym pasmem w całym zakresie. nie wiem do czego było podłączane. Kupując w sklepie focale, słuchałem 926 podłączonych do jakiegoś wzmaka marantza za 13 tys zł w detalu, ewidentnie ten marantz nie dawał im rady. Dzwięk jaki sie z nich wydobył był taki jak piszesz, dudniący dół i cykająca denerwująca góra. 948 kupiłem w ciemno i nie żałuję. Paru kolegów było je słuchac i na pewno nie daja po uszach ani nie dudnia a bas maja swietny. Ktos podłączył je do byle czego i to i byle jak zagrały. jedna uwaga co do focali lubia przestrzeń wokół

Zycze dobrych wyborów.

p.s. poza tym skoro wiesz lepiej to po co głowe zawracasz. Twój harman czy pioneer na pewno ich nie pociągnie

Edytowane przez panerai_47
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem po odsłuchu focal Aria 926.

Czemu te jak potrzeba ci 948-znając życie w salonie nie było- :)a te modele to dwa światy 926-948-i nie wież w bajki że różnią się tylko mocą na basie i dynamiką.

 

cykająca góra, dudniący bas ze studni, średnica, jaka średnica, jakby z innego pokoju,

To typowy opis z pomieszczenia absolutnie nie mającego nic wspólnego z pomieszczeniem do odsłuchu.

To samo się tyczy twoich 55m2-jak tego solidnie nie zaadoptujesz-a do tego pomieszczenia ma jeszcze ponad 3m wysokości,i na 55m2-masz 6m2 dywan,do tego 2 obrazki na ścianie-a reszta to gołe ściany,szyby,szkło-i jedna sofa +nocna lampka-to zapomnij o dobrym graniu.

 

fortepian przykryty kocem, puzony, klarnety, saksofony, trąbki jakby dmuchał w nie astmatyk.

Wszystko bez życia i wyrazu, podnoszenie poziomu głośności jeszcze bardziej spowalniało tempo.

 

Ale nic nie wspomniałeś o wzmacniaczu-co to było,i zródło,-do tych kolumn o klamotach za 5-6 tyś to zapomnij,nie ma w tej cenie na rynku nowych klamotów żeby zagrały dobrze z FOCALEM-tym bardziej 948-gdzie potrzeba prądu-bo schodzą poniżej 3 ohm-i byle gówno im rady nie da.

Mimo że skuteczność 92 db-w/g producenta-bo faktyczna 86-87 db-ale to już przyzwoicie.

 

Umówiłem się na przyszły tydzień, panowie wygrzeją kolumny, podłączą lepszy piec,

a ja wezmę swój cd.

 

Zrób to inaczej-zabierz kolumny do siebie,jak oni mają podpiąć lepszy piec to znaczy że ty też go nie posiadasz-więc wypożycz i piec-o ile masz tyle kasy.

 

Panowie voodoo zostawmy na boku. Marketing też

Jasne jest dla mnie, że wielu ludziom może takie granie przypaść do gustu i OK,

ale nie ma to nic wspólnego ze starszym focalem, a po 5 miesiącach to i do

bombastika można się przyzwyczaić

A tu masz rację-te subtelne zmiany po jakimś czasie są,ale nie takie żeby charakter kolumn się zmienił.

Po prostu-może to paczki nie dla ciebie-są gusta i gusta,jedni wolą podbitą górą i bas,inni słodką średnicę,a inni patrzą na wygląd. ;)

 

jedna uwaga co do focali lubia przestrzeń wokół

A to fakt,i nie mowa tu o 50cm,tylko dobre 1,0-1,5m od tylnej i bocznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję przeczytać, zwłaszcza opinie posiadaczy:

http://andreweverard.com/2013/08/31/review-focal-aria-926-loudspeakers/

99% jest super zadowolonych, a jeden nie. Coś wspomina o odwróceniu faz.

 

Ja kiedyś bardzo dawno temu, też miałem podobną sytuację. Kupiłem

kolumny w ciemno i co, kicha. Jakiś czas znosiłem tą masakrę aż wreszcie

zaniosłem do modyfikacji. Gostek rozkręcił, okazało się że coś było pokopane

w środku, zrobił porządek i wreszcie zaczęły grać.

 

Może trafiłem na jakiegoś bubla, przecież też się zdarzają.

 

Pozdrawiam

Cezar

 

p.s. na złośliwości i teorie voodoo nie będę odpowiadał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcesz focala i zeby od razu gral hehe,tak latwo nie ma,trzeba sie troche pomeczyc,focal wybredny jest,nie chce grac,ale jak zagra to klekajcie narody,szczene z podlogi trzeba zbierac,nie wiem co koledze w tym sklepie podlaczyli do tych kolumn ale ewidentnie sie nie zgralo,malo prawdopodobne zeby byly wadliwe, z focalami juz tak jest ze cos lipnego jest w systemie i trzeba sie ewakuowac z pokoju odsluchowego,prawdopodopnie lipne zrodlo (celowo podlaczone przez handlarzyne bo chce sprzedac inne kolumny z ktorych ma lepsza kase) ale wzmacniacz tez moze byc, trzeba pozaglowac klocuszkami,co do srednicy w focalach to jest zjawiskowa napewno jej nie brakuje,jest gesciej niz dali ikon7,kiedys ich sluchalem,dwie albo nawet trzy klasy lepszy jest focal,nie ma porownania,niech pan sklepikarz podlaczy cos lepszego koledze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może i ja dołożę fotki Focali po przeprowadzce? :) Wcześniej grały tymczasowo kilka miesięcy w małym pokoju, teraz mają prawie 25 m2 do oddychania. :)

 

P1000844.jpg P1000845.jpg P1000846.jpg

Witaj-i to jest właśnie przykład pokoju w którym to nie gra. ;)

Nie obraz się-krytyka jest wskazana-są drzwi,to minus,kolumny stoją za blisko ściany-lepszy był by następny rząd klepki-,za kolumnami łyso,brak dywanu,a takie świetne kolumny. ;)

No i 326 je napędza jak się nie mylę-troszkę mało. :)

Bez urazy-krytyka mobilizuje do lepszego zagospodarowania salonu-a miejsca jest sporo. ;)

 

. na złośliwości i teorie voodoo nie będę odpowiadał

A co w/g ciebie jest w danych wypowiedziach voodoo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.