Skocz do zawartości
IGNORED

Zestaw stereo do 1500zł


dinamo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam że pisze post pod postem ale poprzedniego nie mogę edytować

Stoje przed decyzją kupna nowych kolumn to też mam do was prośbę które kolumny lepiej zagrają na HK3490

-Acoustic Energy AEGIS Three

-JBL ES30

które będą lepsze?? słucham głównie Deep House,Jazz i Rock

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, od razu przepraszam za moją niewiedzę xD

Zamierzam sprawić sobie wzmak+dac+kolumny podstawkowe. Zestaw byłby wykorzystywany na początku do PC (na krótko) a potem do TV. Kina domowe, 5.1 itd.. nie wchodzą w grę.

Myślałem o czymś takim:

Wzmacniacz: SMSL SA-36a / SA-50 / SA-98

DAC: SMSL Sanskrit

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Dali Zensor 1 lub coś tańszego.

 

Podliczając koszty wychodzi 1800zł w najdroższej wersji.

Teraz prosiłbym o pomoc. Zastanawiam się nad tańszymi zestawami które osiągnę modyfikując DAC'a i kolumny.

Czy zestaw podany przeze mnie zagra lepiej od jakiejś miniwieży np Yamahy w podobnej cenie? (domyślam się że nie ale tak pytam tylko).

Czy za 1800zł kupię coś co zagra lepiej (na razie ogólne stwierdzenie, bez doprecyzowywania metrażu, upodobań itp...)?

 

Jak to jest z mocą wzmacniaczy (bo nie ogarniam tego). Gdzieś czytałem że często polecanym zestawem jest wzmak SMSL SA-36a i kolumny stx f-110n. Kolumny 70w a do tego wzmak polecają smsl który ma 20w przy 4ohm. Czy to zagra w ogóle? Spotkałem się też z kolumnami o zalecanej mocy wzmacniacza 100w do których dodawali tego SMSL'a 20 watowego.

 

Czy zakładając że korzystać będę praktycznie z kolumn o zalecanej mocy ~100w wzmacniacz o jakiej mocy będzie najlepszym wyborem (np z tych 3 podanych przeze mnie 2x20/2x50/2x100)?

 

Lubię takie składanie bardziej od kupowania "gotowców" więc zestawik cieszył by mnie bardzo a biorąc pod uwagę, że kupię tanie kolumny i dobry wzmak mogę to później zmodyfikować.

 

Pozdrawiam i dzięki za wyrozumiałość : )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Witam!

Nie chcę zakładać nowego tematu, ale mam pytanko co kupić do Sony TA-F550ES? Pokój 18m^2.

Obecnie mam zmodyfikowane Bolero 200 (GDWK 10/80/19; kable Procab LS25, odświeżone zwrotnicę i zmieniony tor wysokotonowy z TLC Classic 1). Po modyfikacji jest dużo lepiej, da się słuchać w końcu:) Ale ta średnica wydaje się pusta, a niskie tony nudne...

Tęsknie za niskimi z Radmorów LS-30, szybkie, bardzo szybkie, wysokie bardzo przyjemne, tylko problem na średnicy.

 

Czytając forum upatrzyłem sobie kolumienki:

1. Acoustic Energy AE120 ---, bo mam nadzieję że uzyskam ładne niskie i zrównoważoną resztę pasma.

2. Mission M74

3. Tannoy Mercury F2 --- tu nie wiem czy podstawkowe zdadzą egzamin.

 

Proszę o jakąś podpowiedź. Czy w ogóle jest sens w pieniądzach do 1200zł zmieniać B200.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie te Twoje propozycje są niestety nietrafione - nie będzie dużej różnicy od modyfikowanych Tonsili.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co proponujesz do 1200zł za używkę?

 

Bo myślę jeszcze nad Mission 774, wizualnie podobają mnie się, ale dołu nie będzie za dużo. Pomyślałem, żeby przenieść sprzęt do 16m^2 na poddaszu, powinno być lepiej z ustawieniem, mam więcej luzu tam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie.

 

Jestem w trakcie przeprowadzki na kawalerkę, pokój jest mały bo 20m przedzielony na dwie połówki sypialnianą i jakby codzienną wielkość 3,4 x 3,4 i tą właśnie chciałbym zasilić audio jako, że oglądam dużo filmów i przyzwyczajony jestem, że dźwięk leci z kolumn coś muszę wykombinować bo dźwięk z samego TV mnie dobija (oczywiście muzyki też słucham ale to drugi plan)

 

Jako, że remont pochłonął większość gotówki zasilać moje "tzw" kino domowe będę na razie nisko budżetówka SONY STR-DE-400.

Chciałbym do tego dokupić jakieś kolumny myślałem o Indiana Line Nota 550, myślicie że sprawdzi się to rozwiązanie?

 

Bardzo proszę o poradę w dokupieniu jakiś głośników. Nie znam się na systemach, nie jestem audiofilem, bogaczem też nie dla tego zwracam się o poradę co do tego staruszka dokupić.

 

Na ścianie gdzie chciałbym postawić głośniki jest niski regał RTV więc odległość między nimi będzie około 2metrów, na środku regału można by postawić głośnik centralny czy też sub ale też nie wiem czy jest potrzebny przy tak małej przestrzeni.

 

Będę wdzięczny za porady.

 

Pozdrawiam

R.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
Gość numik

(Konto usunięte)

Witam Panowie.

 

Jestem w trakcie przeprowadzki na kawalerkę, pokój jest mały bo 20m przedzielony na dwie połówki sypialnianą i jakby codzienną wielkość 3,4 x 3,4 i tą właśnie chciałbym zasilić audio jako, że oglądam dużo filmów i przyzwyczajony jestem, że dźwięk leci z kolumn coś muszę wykombinować bo dźwięk z samego TV mnie dobija (oczywiście muzyki też słucham ale to drugi plan)

 

Jako, że remont pochłonął większość gotówki zasilać moje "tzw" kino domowe będę na razie nisko budżetówka SONY STR-DE-400.

Chciałbym do tego dokupić jakieś kolumny myślałem o Indiana Line Nota 550, myślicie że sprawdzi się to rozwiązanie?

 

Bardzo proszę o poradę w dokupieniu jakiś głośników. Nie znam się na systemach, nie jestem audiofilem, bogaczem też nie dla tego zwracam się o poradę co do tego staruszka dokupić.

 

Na ścianie gdzie chciałbym postawić głośniki jest niski regał RTV więc odległość między nimi będzie około 2metrów, na środku regału można by postawić głośnik centralny czy też sub ale też nie wiem czy jest potrzebny przy tak małej przestrzeni.

 

Będę wdzięczny za porady.

 

Pozdrawiam

R.

jeśli ma być dobrze i tanio to ja znam pewne mocno nieaudiofilskie rozwiązanie, które przypadkiem zastosowałem właśnie po remoncie. Dla jaj kupiłem sobie podstawki pure acoustics supernova - takie z kina domowego, są na allegro. To zagrało 10x lepiej niż myślałem, to może być to na czas kryzysu. Te kolumny mają w necie dobre recenzje, nie bez powodu, relacja cena/jakość bomba. W promo kupiłem sraczkowate i dziewczyna kazała je sprzedać;p, nabywca był w takim samym szoku jak ja, pierwszy raz ktoś do mnie wysłał po aukcji podziękowanie, że tak tanio kupił coś tak fajnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafaaaal

 

zdecydowanie powazniejszysmi sa

 

Indiana Line Tesi 260

 

choc nie wygladaja ale sa powazniejszymi , lepiej zagraja i glebiej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez erazm2

moge wsciec sie i utytłac, paść na morde bylem wytrwał, byle małych świństw gonitwa nie wciagnęła mnie - dopuki wierzysz we mnie miła w tym jest moja wielka siła z zyciem mnie nie pogodziłaś ale z samym sobą tak, mam przy sobie gorzką pamieć, mam Twoj usmiech co nie kłamie wiem ze juz mnie nic nie złamie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Żeby nie zakładać nowego tematu, pokój 20m2 muzyka pop, rock.

Kwota 1500zł

Doszedłem do zestawu Denon PMA-1060 oraz kolumny Tonsil Bolero 200, warto taki zestaw kupić?

Chciałbym aby zestaw osiągał fajny miękki bas a nie przysłowiowe "walenie"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bolero 200, bez przeróbki co najmniej wysokich tonów nie są do słuchania! Ale co kto lubi.

Bas w nich nie należy do miękkich.

Już nie wspominając, że 4 niskotonowe będą do robienia, w najlepszym przypadku tylko zawieszenie górne. Nieszczelności, wytłumienie do poprawy itd. Kolumny wymagają dużo pracy i trochę pojęcia.

 

Dużo lepiej byś zrobił kupując:

1. Tonsil Maestro I 130 lub 180

2. Tonsil Maestro II 180/S

One posiadają miękki bas, a całość gra dość ładnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, dlaczego mając teraz dostęp do tak wielu porządnych kolumn z drugiej ręki, sugerujecie zakup tak złych zestawów? Nie pojmuje tego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myslalem nad maestro ale sa ponad moj budzet, wzmacniacz do nich ten co podalem bylby ok?

Poszukaj kolumn Klipsch F1 z drugiej ręki i jakiś energetyczny wzmacniacz, który zapanowałby nad zbyt mocnym ( lekko sztucznym) basem- starsze Rotele ( RA-930, RA-931, RA-840BX, RA-960), Cambridge Audio A500, Creek 4330, Yamaha AX 596, Denon PMA 665r, coś z Musical Fidelity, AMC 3050A. Tylko nie pakuj do nich Tonsili czy STX, bo będziesz miał kartonowy napchany bas i męczącą górę ( wysoka efektywność).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich audiofil'ow,

Jak widać na forum jestem "swieży", oczekuje od Was pomocy w wyborze piewszych kolumn i amplitunera. Kwotą jaką dysponuje na początek to 2000zł(jeśli warto to dorzucę do tej kwoty pare stówek), w tej kwocie chce kupić dwie kolumny oraz amplituner.

Na początku ma być to zestaw stereo, z myslą o rozbudowie o kolejny głośniki w bliskiej przyszłości chciałbym dokupić subwoofer.

Nie wiem czy to ma znaczenie ale chciałbym podłączyć PS3 oraz PS4.

 

Nie jestem jakimś audiofilem, głośniki mają przyzwoicie grać liczy się dla mnie głownie wykonanie kolumn. Na chwilę obecnie korzystam z głośników które są zamontowane w telewizorze.

 

Mam nadzieję,że uda się coś fajnego w tej kwocie kupić.

 

Proszę o pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem jakimś audiofilem, głośniki mają przyzwoicie grać liczy się dla mnie głownie wykonanie kolumn. Na chwilę obecnie korzystam z głośników które są zamontowane w telewizorze.

Jeśli nie masz "zajoba audiofilskiego" i byłbyś w stanie cieszyć się dobrym dźwiękiem i w miarę nowoczesną technologią zagryź trochę zęby, może weź mały kredycik i kup Yamahę CD-N500. Teraz kosztuje coś około 2000 złotych. Do tego kolumienki z drugiej ręki do 1000 złotych i na długo zapomnisz co to forum audiostereo :-)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sittek a co polecisz do 1000 zł kolumny mogą być z 2 ręki mam na oku monitor audio bx2 za 900 zł opłaca się? Ma to grać z HK3490 pokój 15m2

 

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HK gra dość ciemno tak więc MA BX2 powinny się zgrać. Za 900 złotych możesz brać, ale większych uniesień na dole pasma nie spodziewaj się. One grają dość czysto, są spójne w całym pasmie, nie są natarczywe, ale basu nie mają. HK może trochę to podbić, ale z naturalnym dźwiękiem nie będzie miało wspólnego. Jednakże za tę cenę moga być. Jako alternatywę rozważyłbym jeszcze monitorki Dali Zensor 3. Niewiele droższe, ale ciekawsze, przede wszystkim lepsza dynamika i bas można usłyszeć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bx2 nie opłaca się. To słabo gra. Równo, ale bardzo brakuje polotu, energii.

Lepiej rozejrzeć się za czymś innym w tej cenie, szczególnie z drugiej ręki jest duży wybór. A koniecznie podstawkowe?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.