Skocz do zawartości
IGNORED

Zestaw stereo do 1500zł


dinamo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli nie masz "zajoba audiofilskiego" i byłbyś w stanie cieszyć się dobrym dźwiękiem i w miarę nowoczesną technologią zagryź trochę zęby, może weź mały kredycik i kup Yamahę CD-N500. Teraz kosztuje coś około 2000 złotych. Do tego kolumienki z drugiej ręki do 1000 złotych i na długo zapomnisz co to forum audiostereo :-)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jestem skłonny widać 2000zł na tą Yamahę, nie ma problemu.

Mógłbyś mi powiedzieć jakich kolumn masz szukać podgłowych? Nie wiem czy kupie jakieś przyzwoite kolumny do 1000zł -1500zł.

Dzięki za odpowiedz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

Noszę się z zamiarem sprzedaży obecnego wzmacniacza Sony TA-FE500R i zakupu w jego miejsce amplitunera firmy Yamaha. Nie chciałbym robić kroku wstecz więc proszę o opinię czy modele amplitunerów Yamahy które wymieniłem poniżej to brzmieniowo raczej cofnięcie się czy krok do przodu?

Yamaha RX-460

Yamaha RX-485

Yamaha RX-495

Yamaha RX-496

Yamaha RX-497

 

Z góry dziękuję za wszelkie rady i odpowiedzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamahy te grają dość ciemno a w porównaniu do adekwatnych wzmacniaczy stereo mają dość marną dynamikę. Dlatego brałbym te o jak największej mocy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacze Yamahy w porównaniu do odpowiadających im amplitunerów miały lepsze przedwzmacniacze, dlatego nawet zakup równorzędnego wzmaka dawało pozytywne rezultaty. Jednakże ten o większej mocy dawał więcej kopa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacze Yamahy w porównaniu do odpowiadających im amplitunerów miały lepsze przedwzmacniacze, dlatego nawet zakup równorzędnego wzmaka dawało pozytywne rezultaty. Jednakże ten o większej mocy dawał więcej kopa.

 

Dziękuję za odpowiedź. Jestem gotowy rozważyć w takim razie zakup wzmacniacza, ale chciałbym się jeszcze dowiedzieć w kwestii mojego obecnego wzmacniacza Sony i tych amplitunerów które wymieniłem. Czy ich zakup byłby krokiem wstecz w stosunku do tego wzmacniacza czy też mimo wszystko byłby niewielkim krokiem naprzód?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy czego oczekujesz i ile chcesz w ten krok zainwestować. Można powiedzieć, że będzie to krok do przodu w kierunku poprawy naturalności dźwięku i polepszenia skrajów pasma. Góra nie będzie tak nachalna a dół zostanie uspokojony. Poza tym wprowadzona zostanie większa równowaga tonalna i ciekawsze przejścia pomiędzy poszczególnymi pasmami. Pamiętaj jednak, że największe zmiany w dźwięku i tak wprowadzają kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy czego oczekujesz i ile chcesz w ten krok zainwestować. Można powiedzieć, że będzie to krok do przodu w kierunku poprawy naturalności dźwięku i polepszenia skrajów pasma. Góra nie będzie tak nachalna a dół zostanie uspokojony. Poza tym wprowadzona zostanie większa równowaga tonalna i ciekawsze przejścia pomiędzy poszczególnymi pasmami. Pamiętaj jednak, że największe zmiany w dźwięku i tak wprowadzają kolumny.

Dziękuję ponownie. O to mi właśnie chodziło :-) Te amplitunery które wymieniłem można na Allegro znaleźć w cenie około 300 zł a ponieważ gotówką "nie śmierdzę" raczej do tej kwoty chciałbym zamknąć zakup Amplitunera / Wzmacniacza. Mam jeszcze pytanie czy w tej cenie są też jakieś warte zainteresowania amplitunery firmy Harman Kardon i Nad? Szukałem jakichś porównań tych dwóch firm w stosunku do Yamahy ale nic nie mogę znaleźć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NAD to od C340 w górę, HK to tylko wysokie modele. Jeżeli szukasz dobrego wzmacniacza ( nie amplitunera) w tej cenie to zobacz też wśród takich jak : Arcam Alpha 8 albo Rotele (RA-930AX,840BX, RA820BX...) czy Cambridge Audio A500. Jeżeli nie podłączysz do nich jakiś odjechanych, bardzo dobrych kolumn, to wszystkie swój dźwięk prezentować będą na przyzwoitym poziomie, ale większej różnicy czy szału między nimi nie usłyszych. Wszystkie one prezentują podobny poziom, różnica będzie słyszalna w dynamice, głośności czy separacji kanałów. Im lepsze kolumny podstawisz, tym różnice na plus będą słyszalne. Tak więc przy budżetówce sam wzmacniacz diametralnie dźwięku nie polepszy, za nim muszą iść kolumny. A to są już koszta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zwracam się do Was z prośbą o pomoc w zakupie sprzętu audio.

Czytałem dość sporo wątków (nie tylko tutaj), ale tematy są stare - wiadomo jak wszystko się zmienia, czy też po prostu były rozbieżne opinie.

 

Do rzeczy.

Kwotę jaką chcę przeznaczyć na zakup wzmacniacza oraz kolumn, to 400 zł. Zdaje sobie sprawę z tego, że za takie pieniądze można kupić tylko coś przeciętnego, ale nie wszyscy są tak wymagający :).

Owszem jestem w stanie wydać troszkę więcej, ale raczej nie zamierzam przekraczać tej kwoty (chyba, że o ~50zł) głównie ze względu na to, że są inne ważniejsze wydatki, a za tą kwote i tak można coś w miarę sensownego nabyć co mnie w zupełności zadowoli.

 

Obecnie korzystam z czegoś takiego, co zostało zakupione pare lat temu za ~350 zł:

subwoofer manta mm-4200 5.1

 

f2e97a91-df0e-45d6-8318-847ae90a95fd_i-manta-mm-4200-turret.jpg

 

 

Bardzo dużo słucham muzyki stąd też chciałbym troszkę zainwestować w coś nowego.

Musi być głośno, ale i w miarę czysto. Czysty dźwięk oczywiście troszke ważniejszy.

 

A więc, tak:

Rodzaj muzyki: Rap/Hip-Hop

Stan sprzętu: Nowy

Budżet: 400 zł (ew. z lekkim hakiem) - może jak ktoś będzie wstanie zaproponować mi coś dobrego za tą kwotę i coś lepszego za kwotę 500-600 zł, to poczekam parę dni, aby dołożyć.

Pomieszczenie: 15-16 m2 (na zewnątrz również mogłoby ładnie grać - imprezy/ognisko i te sprawy)

Typ kolumn: podłogowe

 

Zamierzam dokupić odtwarzacz CD, także możliwość podłączenia go do wzmacniacza jest obowiązkowa.

Fajnie jakby można było słuchać muzyki z płyt CD lub z komputera bez konieczności odpinania kabli.

 

 

Często mam okazje słuchać muzyki na takim sprzęcie:

wzmacniacz: DENON PMA-520

kolumny: 2x 150-180w - chyba nawet to są takiej jak tutaj:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zestaw jest głośny, ale przy bardzo dużej głośności jakoś dźwięku dość spada.

 

Liczę na Waszą pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od takich pytań jest osobny wątek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Temat do przeniesienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na oku Amplituner Yamahy z Allegro za 200 zł z wysyłką Model Yamaha RX-485 Jak myślicie? Opłaca się za tą kasę? Według zapewnień nikt w nim w środku nie grzebał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie polecałbym model Yamaha RX-V 795, jest akurat na sprzedaż.

 

To tak jakby postawić obok siebie Golfa II i turbodoładowanego Golfa III.

Jest droższy ale naprawdę warto dołożyć.

Mocniejszy ma porządne wyjścia głośnikowe i wystarczający zapas mocy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie polecałbym model Yamaha RX-V 795, jest akurat na sprzedaż.

 

No tak ale to jest przecież amplituner 5.1 a nie stereo...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu akurat nie ma znaczenia, gdyż zbudowany jest dużo lepiej od tego tańszego amplitunera, ma dużo lepsze zasilanie i elementy w stopniu wzmocnienia i jak sobie przypominam waży dwa razy tyle, chyba z 14 kg, a nie 7.

 

o znalazłem:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Poza tym miałem RX-496 i RX-V795a i naprawdę wiem co piszę :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie przepraszam i proszę o przeniesienie do odpowiedniego działu.

 

Liczę, że otrzymam pomoc i nie będę musiał zdawać się na samego siebie co mogłoby skutkować złym zakupem i odłożeniem sprzętu do kartonu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma opcji "edytuj post", także jestem zmuszony napisać post pod postem.

 

Przeglądając aukcje doszedłem do wniosku, że z takim budżetem raczej jest nie możliwe kupienie obu rzeczy nowych, a już na pewno nie wzmacniacza. Nowe do 250 zł, to jakieš chińskie coś w pudełku.

 

Tak więc odnośnie mojego postu/prośby zmieniam stan na następujący:

Wzmacniaacz: nowy lub używany

Kolumny: nowe, koniecznie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu akurat nie ma znaczenia, gdyż zbudowany jest dużo lepiej od tego tańszego amplitunera, ma dużo lepsze zasilanie i elementy w stopniu wzmocnienia i jak sobie przypominam waży dwa razy tyle, chyba z 14 kg, a nie 7.

 

o znalazłem:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Poza tym miałem RX-496 i RX-V795a i naprawdę wiem co piszę :-)

 

jak z jego brzmieniem bo spogladam a to kinówka

moze bym spróbował skoro polecasz i nawet ma przetwornik da (jakis tam)

cena nie straszna, bardziej to 5.1 czy tam 7.1

jakos nie miale przyjemnosci trafic gleboce brzmiacego wzmacniacza kinowego - wszytko trupy brzmieniowe

 

ma cos wspolnego z wysokimi Yamahami stereo?

 

 

xKrzysiek

nie wygłupiaj sie z 500 złotymi po nowe sprzety nikt rozsadny sie nie wybiera

i nikt Ci niczego nie doradzi

mam problem by dordzic cokolwiek sensownego za 1000 z samych kolumn a Ty oczekujesz wzmacniacza i kolumn? - daj pokój;) - nie dla "mojego" a dla własnego dobra

prosta i prawdziwa odpowiedz nie istnieja kolumny w sklepie za 400 zł a Ty chcesz ... cóz chcesz ?

tandete TOTALNA kupic? - lepiej zrobisz kupujac creative t20 i to nie zart

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez erazm2

moge wsciec sie i utytłac, paść na morde bylem wytrwał, byle małych świństw gonitwa nie wciagnęła mnie - dopuki wierzysz we mnie miła w tym jest moja wielka siła z zyciem mnie nie pogodziłaś ale z samym sobą tak, mam przy sobie gorzką pamieć, mam Twoj usmiech co nie kłamie wiem ze juz mnie nic nie złamie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma opcji "edytuj post", także jestem zmuszony napisać post pod postem.

 

Przeglądając aukcje doszedłem do wniosku, że z takim budżetem raczej jest nie możliwe kupienie obu rzeczy nowych, a już na pewno nie wzmacniacza. Nowe do 250 zł, to jakieš chińskie coś w pudełku.

 

Tak więc odnośnie mojego postu/prośby zmieniam stan na następujący:

Wzmacniaacz: nowy lub używany

Kolumny: nowe, koniecznie

 

Kurde, stary, to nierealne prawie... Zejdź z nowych, to coś znajdziemy, ale pewnie trzeba będzie cierpliwości w szukaniu...

Moim zdaniem powinieneś spróbować monitorów, np. Tannoy M2, ale jak zauważysz, nawet ich cena to 400-500zł. Podłogowe M3 to już koło 600zł, Mission M73i ok 600zł.... I gdzie w ten budżet jeszcze wzmak wcisnąć w miarę dobry????!

Tylko chińskie badziewie za tyle....

Już lepszym wyborem jest polskie audio starsze, ale tam ostatnio ceny są tak kosmiczne, że gwarantuję Ci jakbyś kupił Tannoy M2, pobiłyby wszystkie wynalazki...

 

Dozbieraj żeby chociaż 1000zł było na całość... wtedy kolumny ok 600zł + wzmak 400zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz problem z doradzeniem kolumn za 1000 zł? To może Ty daj sobie spokój.

To jest trosze tak jak z samochodem. Dla jednych coś za 50 tys. jest nie warte uwagi i kupują coś za 300 tys.

Nie każdy zarabia kokosy i kupuje nazwijmy to luksusy.

 

Wyraźnie napisałem, że nie jestem wymagający i szukam czegoś co po prostu będzie grało dość przyzwoicie.

Na allegro jest pełno sprzętu który tylko z opisu wygląda fajnie, nic poza tym. - Zwyczajne ściemy, stąd mój post.

Nie oczekuję od razu podania konkretnych linków etc., ale chociażby nazwy firm na jakie warto sojrzeć, aby nie kupić chińskich badziewi, czy podrób.

Ile najlepiej żeby wzmacniacz miał mocy na kanał, aby pociągnął śmiało coś 100-180w?

 

Nie jestem jedyną osobą która poszukuje czegoś w tym przedziale cenowym, bądź już coś takowego zakupili i mogą powiedzieć coś o swoim zakupie.

Jeśli nikt nie jest w stanie mi pomóc to trudno, zdam się na siebie i na marną wiedze którą posiadam w tej kwesti.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem bo kolumny po 500 zł sa tak tandetne ze szkoda wydawc na kolumne 500

 

 

dostajesz "to samo" co wlasnie w creative t20 plus minius wrazenia przestrzenne lepsze za to nie musisz kupowac wzmacniacza

 

obiojetnie jak niskiej jakosci szukasz nie ma takiej tandety w sklepie ktora ktokolwiek przy zdrowych zmysłach by polecił za 400 zl para kolumn

 

to jest szajs ponizej creative t20

szkoda wydawac na takie kolumny 400 zł i kupowac do tego jeszcze wzmacniacz

 

jesli cokolwiek odstaje w dól od aktywnych ediferów czy podobnych im

to tego nikt nie poleci - napewno nie tutaj;) - wiec poprostu szkoda czasu bys czekał na porade

 

jedyny sens to kupic dosc wuiekowe kolumny - w sklepie nie ma nawet takich po 200 a jesli gdzies sa to ... o matko

cokolwiek kupisz to bedzie tandeta nie roznaica sie od drugich w tej samej cenie

 

nikt tu nie prowadził porównan nowych kolumn po 200 sztuka - NIKT -praktycznie szkoda czasu bys czekał - naprawde

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez erazm2

moge wsciec sie i utytłac, paść na morde bylem wytrwał, byle małych świństw gonitwa nie wciagnęła mnie - dopuki wierzysz we mnie miła w tym jest moja wielka siła z zyciem mnie nie pogodziłaś ale z samym sobą tak, mam przy sobie gorzką pamieć, mam Twoj usmiech co nie kłamie wiem ze juz mnie nic nie złamie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, rozumiem.

Czyli wychodzi na to, że gdybym nawet się wstrzymał tydzień i miał te 700 zł, to nic sensownego nie kupię.

No cóż, muszę to przemyśleć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie sie dziwisz ze edifier moze czy microlab moze cos zrobic wiec i w sklepie audio by cos mozna kupic na tym poziomie i lepszym bo nie aktywne

 

ale to nie jest tak jak sie wydaje w "sklepie audio "obowiazuje pozycjonowanie produktu

 

to zmienia opgromnie postac rzeczy

 

tak ze nie udawaj sie do branzy audio a udaj sie do branzy komputerowej - kupisz o wiele lepszy sprzet niz specjalnie nisko pozycjonowany

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez erazm2

moge wsciec sie i utytłac, paść na morde bylem wytrwał, byle małych świństw gonitwa nie wciagnęła mnie - dopuki wierzysz we mnie miła w tym jest moja wielka siła z zyciem mnie nie pogodziłaś ale z samym sobą tak, mam przy sobie gorzką pamieć, mam Twoj usmiech co nie kłamie wiem ze juz mnie nic nie złamie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak z jego brzmieniem bo spogladam a to kinówka

jakos nie miale przyjemnosci trafic gleboce brzmiacego wzmacniacza kinowego - wszytko trupy brzmieniowe

 

ma cos wspolnego z wysokimi Yamahami stereo?

 

To jest sprzęt z XX wieku, w tamtych czasach nie cięto kosztów, nie bajerowano pierdołami. Waga prawie 15 kg mówi sama za siebie. Zgoda, to amplituner, w dodatku AV, ale uważam, że gdy porówna się go do obecnych AV a nawet wzmacniaczy do 2500 złotych, ten stary klocek naprawdę pokaże na co go stać. Nie buczy na dole, daje dużo powietrza, na górze nie iskrzy, nie udziwnia, nie prostuje rzeczywistości. 795 naprawdę zasługuje na uwagę, szczególnie za taką cenę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak da się coś kupić za nie duże pieniądze.

 

Rozumiem, że to byłbym bardzo dobry zakup?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xKrzysi3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam stanu technicznego akurat tego konkretnego egzemplarza, jednakże jeżeli idzie o jakość to polecam go. Miałem model RX-V795a i uważam, że był to bardzo dobry sprzęt , jak na amplitunery. Można jeszcze poszukać adekwatnych wzmacniaczy stereo, np. Yamahy AX 596

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno wezmę to pod uwagę i będę sprawdzał na bieżąco czy nie ma jakiś okazji. - obecnie mały wybór

 

A co mógłbyś powiedzieć o wzmacniaczu Denon pma-520? -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pytam z ciekawość, ponieważ niejednokrotnie słuchałem muzyki gdzie kolumny były podłączone właśnie do takiego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xKrzysi3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sittek

rozumiem rozumiem - ale prosze Cie bez oglolników ;)

to ja sam rozumiem ze jak na amplitunery obecne to....

wiemy obaj i trzej o co wzglednie pytam

 

przeciez jasniej sie nie da czy warto go testowac bo ma cos wspolnego z pozradnymi wzmacniaczami stereo POMIMO ze kinówka

a nie ze jak na wspolczesne to...

do wspolczesnych kinówek nie porównuj niczego (chyba ze do np.elite pioneera:)

 

albo ma sens w stosunku do starego stereo albo nie ma ;)

 

rozwazałbym go zapoznac z czystej ciekawosci nie ze wzgledu ze ma 5.1 ale pomimo wiec to zaden plus

wiec czy jest sens go testowac w stosunku do starego dobrego stereo - bo jest ciekawy czy niekoniecznie?

 

nie chcesz nic nie mów

jesli miałbys sie powtrarzac ze do wspolczesnych ampli kinowych sie wykazuje to tez nic nie mow

- zrozumiemy sie bez słow;)

(takie słowa to jak dla mnie zadna wielka rekomendacja , blizej jej zaprzeczenie;)

 

wiesz przeciez co mam na mysli

czy kupic kolejny klocek stereo do zapoznania sie z nim czy z jakiegos "magicznego " powodu ta konkretna Yam naprawde jest czyms co warto testowac obok takich rzeczy jak pioneer sa 6800 czy kenwood 7020 czy...dajmy rotele z Twojego swiata w bliskiej cenie - no wiadomo przeciez o co chodzi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez erazm2

moge wsciec sie i utytłac, paść na morde bylem wytrwał, byle małych świństw gonitwa nie wciagnęła mnie - dopuki wierzysz we mnie miła w tym jest moja wielka siła z zyciem mnie nie pogodziłaś ale z samym sobą tak, mam przy sobie gorzką pamieć, mam Twoj usmiech co nie kłamie wiem ze juz mnie nic nie złamie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@erazm2 trochę to enigmatyczne to twoje wystąpienie. Po co stosować niedomówienia?

 

Rotel to bardzo dobry wzmacniacz, ale wymagający, jeżeli źle dobierzesz resztę - może być dupa blada.

Ta Yamaha o której piszę jest naprawdę godna polecenia. (RX-V 795(a), RX-596).

I to właśnie ze względu na tor stereo, reszta może być pomijalna, bo jest tylko dodatkiem do stopnia wzmocnienia.

 

Miałem ten amplituner, i sprzedałem. I była to najgłupsza decyzja jakąś kiedyś podjąłem. Postanowiłem kupić nowsze modele amplitunerów AV, Denona i Yamahy, byłem wówczas naiwny, że nowsze będzie lepsze. I co? I dupa. Gdy zakupiłem nowe modele i włączyłem to prawie się pobeczałem. Taka była tragedia w stosunku do tych starych Yamah. Płytko, nikajo i płasko. Zero basu, zero naturalności. I waga 2 razy mniejsza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.