Skocz do zawartości
IGNORED

Zestaw stereo do 1500zł


dinamo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie.

pokój ma 16m2 w prostokącie, słucham każdego rodzaju muzyki ale przeważnie rocku, aktualnie używam logitechów z-2300 i oprócz ogromnego basu nie mają nic więcej. interesuje mnie jsprzęt do 1500zł, czy w tych czasach Philips DSS-930 to dobry wybór?

z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy w tych czasach Philips DSS-930 to dobry wybór?

 

Jeśli masz na myśli ten z allegro za 950zł, to dziwię się, że jeszcze nikt go nie kupił.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Szukam sprzetu grajacego do mojego pokoju o powierzchni 16m2. Sprzet bedzie podlaczony do PC. Słucham glownie electro house, house, trance. Zalezy mi na dobrym bassie i czystym dzwieku. Pieniadze jakie moge wydac to 1200-1500 zl, pozdrawiam Kubiixx

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zwracam się z ogromną prośba o pomoc w temacie jak poniżej.

 

Chciałbym zakupić zestaw stereo do salonu 22m2 w mieszkaniu dwupoziomowym, wysoki skośny(jednospadowy) sufit.

Zestaw umieszczony razem z TV na regale RTV.

 

Wykorzystywany na co dzień(!), po kilka godzin do odtwarzania w "tle" radia lub ewentualnie płytki (taki nawyk), od czasu do czasu na weekendzie do dłuższego przesłuchania płytki w fotelu ( :) ), a jednocześnie podpięty pod TV i DVD, żeby umożliwiał w miarę miłe wrażenia odsłuchowe z odtwarzanych filmów (kilka filmów w tygodniu). Muzyka - radiowa, płytki: rock, indie, soul, funky, folk

 

DVD i CD także do kupienia jako dodatek do zestawu stereo.

 

Kolumny - możliwie niedużych rozmiarów, najchętniej monitory bądź naprawdę niedużych rozmiarów podłogówki.

 

 

Także można powiedzieć, że miałby to być "delikatny" zestaw, duża moc jest mi jak najbardziej zbędna, zdecydowanie priorytetem jest jakość dźwięku i funkcjonalność dla zadań jak powyżej

 

Całość komplikuje sprawę jeszcze kilka mankamentów:

- zestaw w miarę wyględny, możliwe "młody" i choć trochę przypominający na zewnątrz obecnie produkowane sprzęty... (jak tu wytłumaczyć żonie, że to ma grać a nie wyglądać? :) )

- całość zmieszczona w możliwie najmniejszych rozmiarach i ilości elementów... (tak, wiem, że to nie przekłada się na jakość, ale jakiś kompromis trzeba tutaj uzyskać, bo naprawdę miejsca jest niedużo)

 

BUDŻET: najchętniej do 1100 zł, maksymalnie 1300 zł jeśli zrobi to dużą różnicę. (z DVD może troszkę więcej)

 

Generalnie zestaw w miarę docelowy - być może będzie coś więcej, ale póki co nie przewiduję rozbudowy i przeznaczenia na audio większych pieniędzy (po prostu nie stać mnie na więcej)

 

Mam świadomość, że nie będzie to jakość powodująca wyskakiwanie z butów, nie będzie to profesjonalne i audiofilskie, ale chciałbym dopasować dla siebie coś miłego dla ucha, lepszego niż na plastikowych wieżach na usb.

 

Jestem otwarty na wszystkie propozycje dla tego budżetu... Czy to będzie ampituner, czy amplituner z CD i DVD, czy wszystkie elementy osobno - jestem otwarty. Być może uda się to zamknąć w jakiejś dobrej konfiguracji amplituner + cd-dvd. Najchętniej zamknąłbym całość w jak najmniejszej liczbie elementów i ich wielkości, choć wiem, że będzie to jakimś kompromisem dla jakości dźwięku

 

Jeszcze raz zaznaczam, że wiem, że nie wykręci się z tego cudów. Po prostu kocham muzykę i chciałbym jej w miarę godnie posłuchać i obejrzeć film, uwzględniając wszystkie powyższe mankamenty :)))

 

Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Mógłbym poprosić o porady odnośnie sprzętu audio? Szukam Czegoś do 1000zł, mikro, z obsługą bluetooth (airplay się przyda ale bez przesady).

Pierwotnie spodobał mi się Yamaha MCR-040, ale niestety nie ma bluetootha, jest też nowszy model Yamaha MCR-B142 tylko pytanie czy warto do niego tyle dokładać?

Znalazłem też SAMSUNG DA E 670, ale nie jestem pewien czy warty jest zakupu.

W skrócie - co poradzicie?

Wymagania: bluetooth.

Przydatne: lubię ciepły dźwięk, nie musi być to sprzęt głośny bardzo, będę podłączał do telefonu/pendrive ewentualnie/laptop + fajnie jeśli się da telewizor czymś podłączyć np. optycznym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Jakiś czas temu zakupiłem zestaw kina domowego 5.1 Samsunga.

Sądziłem, że prócz zastosowania przy filmach, posłucham też sobie na nich muzyki.

Nic bardziej mylnego. Kino sprzedane.

 

Poszukuję teraz podłogowych kolumn stereo i amplitunera.

Pomimo, że zła jakość dźwięku kaleczy me uszy, technicznie jestem zielony w audio.

Potrzebuję więc Waszej pomocy w doborze sprzętu. :)

 

Budżet: 1000zł

Gatunki muzyczne: rock, jazz, pop, blues, muzyka poważna

(np. Dżem, OneRepublic, Anna German, Radiohead, Aerosmith, Andrea Bocelli)

Z głośników korzystać chciałbym też przy filmach, dlatego jakaś tam dynamika, moc i bass też są mile widziane.

 

Miejsce, w którym pracować miałyby kolumny - i tu pojawia się problem...

Jest to dość specyficzny pokój - otwarty, dość duży salon.

Nie będę się dalej rozwodził - poniżej schemat:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Zgaduję, że taka pozycja kolumn i ogólny metraż pokoju nie sprzyja dobremu roznoszeniu się dźwięku,

ale wierzę że jednak będzie dało się tak coś posłuchać, bo przemeblowanie nie wchodzi w grę.

 

Teraz pytanie do Was drodzy forumowicze:

1. Jaki zestaw kolumn podłogowych stereo + amplitunera do 1000zł byście mi polecali?

2. Z tego co wyczytałem, amplitunery często bywają dużo gorsze jakościowo od wzmacniaczy w tych samych cenach.

Na tunerze stosunkowo mocno mi zależy, dlatego czy nie znajdzie nic sensownego z amplitunerów w moim budżecie? :(

3. Czy odtwarzacz, który również planuję zakupić ma jakieś znaczenie? Myślałem, żeby podłączyć amplituner/wzmacniacz

pod jakikolwiek odtwarzacz DVD - bo chyba nie ma ten element układanki wpływu na dźwięk?

 

Słowem końca - oczywiście rozumiem, że 1000zł to bardzo mało i wcale nie wymagam cudów.

Po prostu nie chcę wtopić pieniędzy w najgorsze dziadostwo i bardzo proszę o pomoc w wyborze możliwie dobrego zestawu w tej cenie.

 

Z góry dziękuję za pomoc!

Siwek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@siwek755 - w takim metrażu dynamiki, mocy i basu z używanego amplitunera i małych kolumn nie zaznasz.

Aby mieć namiastkę dobrego dźwięku musisz wstawić tam duże kolumny podłogowe zasilane porządnym wzmacniaczem, a nie amplitunerem. Niestety za 1000 złotych zapomnij. Będziesz miał właśnie wtopione pieniądze i najgorsze dziadostwo.

 

Trop z dvd w przypadku budżetowego sprzętu jest słuszny,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

poszukuje kolumn podłogowych do nowego zestawu.

 

Kolumny mają grać pod onkyo-tx-nr809. Wybór na taki ampli padł ponieważ: chcę mieć przyzwoite stereo, dobre 5.1 oraz musi mieć wyjście na gramofon.

Muzyka: Rock, Jazz, Elektronika, Hip Hop, sporo koncertów na DVD.

Pomieszczenie 26 m2 w prostokącie

Kolumny mogą być używane.

Zastanawiałem się na Diamond 10.6 lub Tonsil Fiesta.

Jeżeli macie sugestię innego amplitunera to oczywiście byłoby miło :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was, jest to moj pierwszy post wiec prosze o wyrozumialosc.

Wiec postanowilem zakupic sobie nowy sprzet stereo do domku. pokoj mam jakies 12m2. prostokat.

Jestem obcy w tych tematach ,wiec prosze was o mala podpowiedz

Wybralem juz kolumny stereo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

i chcialbym do tego dobrac uzywany badz nowy amplituner zeby to ladnie mi gralo . Na amplituner mam przeznaczona kwote max 1000zl

Prosilbym o podpowiedz.

Z gory dziekuje za wyrozumialosc .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rydzu, ... no no!;)

Te będą lepsze!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Witam was, jest to moj pierwszy post wiec prosze o wyrozumialosc.

Wiec postanowilem zakupic sobie nowy sprzet stereo do domku. pokoj mam jakies 12m2. prostokat.

Jestem obcy w tych tematach ,wiec prosze was o mala podpowiedz

Wybralem juz kolumny stereo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

i chcialbym do tego dobrac uzywany badz nowy amplituner zeby to ladnie mi gralo . Na amplituner mam przeznaczona kwote max 1000zl

Prosilbym o podpowiedz.

Z gory dziekuje za wyrozumialosc .

 

Może to i ładnie wygląda (pewnie wygladem się kierowałeś) rzecz gustu, ale chcesz aby to grało czy ma wyglądać?

Ampli do stereo?

Rozumiem, ze masz 2tys na sprzet stereo.

Poczytaj ten wątek troszkę....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Croowab

Słucham muzyki - nie sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ze to watek do 1500zl wiec prosze o wyrozumialosc . Chodzi mi o granie ,chce czuc ten bas jak to sie mowi.

Mieszkam w bloku takze napewno nie dojde na maxa z glosnoscia :),

A jaki bys zaproponowal amplituner zeby to uciagnal , prosilbym o podpowiedz cie Croowab.

bo mysle ze ten co mam w linkach nie wydola tym glosnikom.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsce, w którym pracować miałyby kolumny - i tu pojawia się problem...

Jest to dość specyficzny pokój - otwarty, dość duży salon.

Nie będę się dalej rozwodził - poniżej schemat:

 

Dołączona grafika

Ja bym ten pokój przestawił. Kanapa po środku w stronę ściany, obok fotele, przed kanapą owa ława, a na ścianie TV i po bokach stereo. Chyba, że lubisz mieć wszystko na ścianie i patrzeć na jadalnie. No, chyba że żona lub dopychać wszystko do ścian i nie trafia do niej inne ustawienie przestrzeni. Przestaw jak zaproponowałem i zobacz jak będzie. W takiej konfiguracji niczego sensownego nie wymyślisz oprócz słuchawek.

 

wiem ze to watek do 1500zl wiec prosze o wyrozumialosc . Chodzi mi o granie ,chce czuc ten bas jak to sie mowi.

Mieszkam w bloku takze napewno nie dojde na maxa z glosnoscia :),

Nie chodzi o max z głośnością ale o tym sprzętu i jego kulturę pracy. Mam są siadów z głosnikami komputerowymi i słychać ich w promieniu 3 pięter. Ja mam podstawki i nie słychać mnie za ścianą... Głośniki, które wybrałeś to killer - nie dasz żyć sąsiadom, a przez to sam się nimi nie nacieszysz. Do tak małego pokoju i ogólnie do bloku proponuję coś ze średnicą basowego max 160mm!. W Twoim przypadku spiszą sie głośniki z basem 13-14cm, które kupisz za 500-600 zł. Kolejną ważną rzeczą są kolce lub podstawki z kolcami. Trzeba odizolować głosniki od podłogi. Tak w skrócie - to działa. A jeżeli opierasz się przy duzych, czyli chcesz dużo basu a cicho, to wolnostojące z głośnikami nie przekraczającymi 13cm średnicy.

 

Słowem końca - oczywiście rozumiem, że 1000zł to bardzo mało i wcale nie wymagam cudów.

Po prostu nie chcę wtopić pieniędzy w najgorsze dziadostwo i bardzo proszę o pomoc w wyborze możliwie dobrego zestawu w tej cenie.

Za tą kwotę niewiele kupisz... używane owszem ale to loteria. Ja pogoniłem 3 amplitunery Yamahy, bo w każdym coś nie działało albo przestawało działać. Ale jak sprzęt jest z wystawek, wywlekany po latach z piwnic czy garaży, to nie ma czemu się dziwić. Na dobry zestaw stereo potrzebujesz ok. 5000 zł. Chyba, że kupisz używki ale z pewnej ręki - czyli od kogoś z domu. Szwagier kupił zestaw 5.1 HK za 500 zł na gumetree. Może obleci ale dla mnie to nie gra...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdr, Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam do wydania ok 1100zł na zestaw stereo.

Słucham głównie rocka i metalu, okazjonalnie muzyki klasycznej i filmowej.

Pokój ok. 3,5 na 5m, kolumny będą stały na dłuższej ścianie.

Zależy mi żeby basu nie było dużo, jego kontrola jest dla mnie ważniejsza.

Średnica dopalona, wyraźna, z pazurem, na pewno nie wycofana.

Góra może popadać w lekka ostrość, ale ogólnie charakterystyka kolumn chciałbym żeby była neutralo-ciepła.

Separacja i dynamika też jest dla mnie bardzo ważna.

Wstępnie myślałem o Luxmanie L-2xx i B&W DM302 lub 601.

Sprzęt oczywiście używany, diy wchodzi w grę, kolumny tylko podstawkowe.

Co o tym myślicie?

Jakieś porady?

A i źródło - modowany dac Smsl sd-793 ver.1 i Lovely Cube (klon Lehmanna) jako pre.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pogoniłem 3 amplitunery Yamahy, bo w każdym coś nie działało albo przestawało działać.

Także uważaj na sprzety od tego Pana.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Słucham muzyki - nie sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest w koncu z tym zestawikiem denona m-39.Czy jest rzeczywiscie wart swojej ceny? Pokoik maly bo 10mkw ale czas sobie sprawic jakiegos grajka.Prawie zmiescilbym sie w 1500 zl.Warto w niego brnac? Testow malo odnosnie tego grajka.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także uważaj na sprzety od tego Pana.

Pogoniłem, znaczy oddałem sprzedawcy. A co on z nimi zrobił - nie wnikam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdr, Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest w koncu z tym zestawikiem denona m-39.Czy jest rzeczywiscie wart swojej ceny?

Jest sporo ludzi którzy bardziej preferują mniejszą neutralność z mini wież w porównaniu z naturalnością wiekszych i audiofilskich klocków. Tak więc ważniejsze są osobiste preferencje, a nie to kto co z nas lubi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy zastrzelił mnie dźwiękiem zakupionego zestawu. (małe pomieszczenie)

 

Kupił dynaudio audience 42 używane za 1100zł

wzmacniacz nad starszy model 3150 za 300zł

Bd philips na wyprzedaży za 199zł model 3100. (nowy)

zarówno nad jak dynaudio w pięknym stanie a bd nowe

 

Kable na razie "lepsze" odpuścił.

Przekroczył założony próg tematu o 100zł lecz jego dźwięk jest na prawdę dobry ( znane mi zestawy mini siadają)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam!

Mam zaklepane kolumny TAGA TAV-606 v2 (2 kolumny, nie zestaw KD) i szukam używanego amplitunera stereo który by dobrze z nimi zagrał. Chcę mieć radio i wzmak w jednym klocku, dlatego właśnie amplituner. Czy HARMAN KARDON HK 3270 będzie odpowiednim wyborem? Zależy mi żeby miał pilota. Dodam że kolumny wyrwałem za 350zł a amplituner taki na allegro można wyrwać za 300-400zł.

Pokój ma 20m, sprzęt miałby być podłączony do TV i laptopa więc nie ma sensu chyba szaleć z drogim sprzętem. Muzyka jakiej słucham to głównie house. Czy w tym przedziale cenowym taki zestaw to będzie dobry wybór czy szukać czegoś innego? Do amplitunera mógłbym ewentualnie dorzucić z 200zł jeśli dałoby to odczuwalną poprawę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że nikt nie zainteresował się moim pytaniem i w sumie po zagłębieniu się w temat nie dziwię się:) Poczytałem trochę i zdecydowałem że jednak kupie wzmacniacz i będę polował na hk 680 (oczywiście cena będzie wyższa). Gdyby ktoś chciał taki sprzedać to chętnie odkupię. Myślę że na początek taki zestaw będzie ok a jeśli wkręcę się w temat to wymienię kolumny na lepsze. Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

Prosiłbym o małą poradę w doborze sprzętu.

Pokój ok. 20 m2. Budżet ok. 1500 zł, preferowany nowy sprzęt.

Planowane sprzęty podłączone do "Zestawu stereo" to :

- telewizor najprawdopodobniej SAMSUNG UE40ES5500 wraz z tunerem Ferguson Ariva 250 Combo,

- PC (do TV poprzez HDMI, ale ogólnie przy kompie mam DAC Fiio E10),

- gramofon Technics SL-Q2 (dodatkowo posiadam przedwzmacniacz Vivanco)

- w przyszłości bardzo możliwa jakaś konsola (czyli do tv poprzez HDMI).

 

W tym momencie mam dylemat jak najlepiej rozwiązać podłączenie tego wszystkiego. Myślałem nad wzmacniaczem Denon PMA-520 oraz jakiś 2 kolumnach ale nie wiem czy to spełni wymagania. Chciałbym także, żebym mógł puszczać muzykę z komputera na głośniki bez włączania TV (bo tutaj nie wiem jak wyjdzie te podłączenie do tv poprzez hdmi).

 

Z góry dziękuje za pomoc w rozwiązaniu problemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Potrzebuję porady.

Poszukuję monitorów, które ze względu na dzieci wylądują tymczasowo na komodzie. W dalszej perspektywie na odpowiednich standach.

Całość będzie podpięta do Denona DRA700 i Pioneera BDP-150.

Muzyka: bardzo różna - muzyka filmowa, wokalna, trochę elektroniki, chill out i raczej spokojne brzemienia ale bez przesady, nie chcę kolumn do zasypiania.

Budżet na kolumny w okolicach 2k.

Moje typy to:

• Castle Knight 2

• Xavian Primissima II

• Epos Epic 2

 

Będę wdzięczny za podpowiedź.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam, prosił bym o pomoc wyborze kolumn i wzmacniacza. Wertuje internet od dziesięciu dni i mam straszny mętlik w głowie. Do wydania mam 1500zł na początku byłem przekonany do jamo s606 i jakiegoś starszego rotela ale te sześćsetszóstki to chyba słaby pomysł. Dlatego prosił bym o pomoc osoby bardziej obeznane. Zestaw miał by stać w pomieszczeniu około 33m salon z kuchnia słuchać miałbym na tym rocka metalu. Miło by było gdyby kolumny były nowe ale nie jest warunek konieczny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przeczytałem sporo już różnych rzeczy i im więcej czytam tym mniej wiem:

Problem potrzebuję jakiegoś cuda grającego stereo (pokój 16m2) w cenie około ~2000

 

To co mi przyszło do głowy:

- Yamaha Pianocraft 640

- PIONEER SX-20 + DALI ZENSOR 1

 

Do czego to mi potrzebne:

Muzyka głownie (czasami Filmy):

Hard rock/Alternatywa/Klasyczna - czasami jakieś dicho - rzadkość

 

Podepnę to do komputera/tv samo cd nie jest mi potrzebne - zależało by mi na radiu:)

 

Problem jest taki że nie mam jak bardzo tego wcześniej odsłuchać - potrzebuję się na czymś skoncentrować wtedy będę mógł dopiero to jakoś zobaczyć (jak się uda bo z tym jest problem) ale pierwsze musiałbym wiedzieć na co chcę polować.

 

Dzięki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Trochę się ośmieszę na forum, ale próbuję coś do sypialni skompletować używanego za ok 500zł. Kolumny (stereo) plus wzmacniacz. Wiem, że cudów nie ma co się spodziewać, ale zapewne w tym przedziale sa lepsze i gorsze sprzety. Możecie coś poradzić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to jest coś warte: QUADRAL MERIN?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to jest coś warte: QUADRAL MERIN?

 

Pewnie warte tyle samo co każde inne w tej cenie. Trzeba je posłuchać by wiedzieć.

 

Nie napisałeś jaki jest metraż pomieszczenia w jakim to ma grać. Jeśli nie jest zbyt duże to Microlab Solo 6c lub 7c może być OK - gra przyzwoicie, jest nowe, ma pilota.

 

W przeciwny razie kup sobie jakikolwiek STARY, dobry wzmacniacz, np. Onkyo Integra A-8015 (na allegro za 300zł, ja wkrótce wystawię taki na licytacje od 200zł, więc da się tanio kupić dobry) i do tego kolumny,

 

Wybierz sobie kolumny takie, których możesz posłuchać - jeśli ci się spodoba jak grają to kup, nie kupuj w ciemno, bo przy takim budżecie to trudno przewidzieć jak gra dany egzemplarz. Dźwięk w 90% zależy od kolumn - wzmacniacz to sprawa drugorzędna, byle był. Starych ale bardzo dobrych wzmacniaczy - bez pilota! jest na allegro zatrzęsienie , bez trudu mogę Ci wkleić z 30 linków aukcji z niedrogimi wzmacniaczami, z kolumnami już gorzej - dobre kolumny, w dobrej cenie z opcją kup teraz znikają błyskawicznie.

 

Do wydania mam 1500zł

 

[...]

 

Miło by było gdyby kolumny były nowe ale nie jest warunek konieczny.

 

Nowe kolumny do 30m w tej cenie ? Chyba żartujesz. Musisz kupić kolumny podłogowe, bo wątpię by motory dały radę, więc o nowych zapomnij.

 

Dali Concept 6 ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

będę polował na hk 680 (oczywiście cena będzie wyższa).

 

Po co Ci taki wzmacniacz do kolumn TAGA. Działanie zupełnie bez sensu - dźwięk kolumn zależy w 90% od samych kolumn. Nie leczy się brzmienia kiepskich kolumn doskonałym wzmacniaczem. Lepiej byś wyszedł przeznaczając cała kwotę na lepsze kolumny minus ewentualnie 100zł na najtańszy wzmacniacz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bc_leszcz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy zastrzelił mnie dźwiękiem zakupionego zestawu. (małe pomieszczenie)

 

Kupił dynaudio audience 42 używane za 1100zł

 

Taa, tylko gdzie takie kupić za 1100. Z archiwum allegro najtańsza transakcja na nie to ok 2600zł. - nowe w październiku 2008 roku.

 

Ofert na rynku wtórnym nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bc_leszcz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.