Skocz do zawartości
IGNORED

Zestaw stereo do 1500zł


dinamo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj,

zdecydowanie polecam jednostkę Denon RCD-M38 lub najnowszą RCD-M39. Denon ma znacznie lepsze jakościowo wzmacniacze, szczególnie to usłyszysz przy podłączeniu kolumn Kef.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ponieważ jest to mój pierwszy post na tym forum, także jeśli w czymś namieszałem to przepraszam - postaram się bliżej zapoznać z obowiązującymi tutaj zasadami.

Otóż chcę zakupić Altusy 300 oraz do nich wzmacniasz Pioneer A400X, by to wszystko podpiąć do komputera. Moje pytanie tyczy się głównie wzmacniacza, czy ten na spokojnie zaspokoi te kolumny i w miarę w pełni wykorzysta ich potencjał, czy to nadal zbyt mała moc jak dla nich? Na wzmacniacz mogę przeznaczyć max 500zł a poczytałem właśnie, że ów Pioneer jest najlepszy i potrafiący ujarzmić te kolumny, ale chcę się jeszcze "doinformować" :).

Kolejne pytanie tyczy się kabli, jaki potrzebowałbym, by to wszystko ładnie podpiąć do komputera no i może do jakich gniazd co podpiąć by nie było dymu. Nie trzeba dawać pełnego opisu, a można podać link do tematu, gdzie istnieje taki opis. Większość tutejszych wyjadaczy pewnie szybciej znajdzie ten temat, opis i tylko prześlę link, bo oczywiście chce się wystrzec komentarzy typu "Poszukaj sobie", "Było na forum" itd.

Szczerze dziękuję za jakąkolwiek pomoc.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ŻE SĄSIAD NIE PRZEJDZIE OBOJĘTNIE (;-P) <== tam zobaczysz co mam na myśli

 

przecie o to każdemu chodzi, nie okłamujmy się koledzy ;)

 

do tego wydasz mniej kasy - tylko zrób to świadomie z głową

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podepnę się...

 

Szukam zestawu 2.0 z wejściem optycznym,

wstępnie wytypowałem EDIFIER S2000 za około 1500PLN,

może jest jakaś alternatywa?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Quadral Signum 90, Denon DRA-800H

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, interesowałby mnie sprzęt nagłaśniający, kolumny, wzmacniacz..do 1500 zł. Całkowicie sie na tym nie znam, dlatego proszę o jakąkolwiek rade :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie widzialem w necie testy edifierow S2000 moze ktos jeszcze szuka:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)
<br />Otóż chcę zakupić Altusy 300 oraz do nich wzmacniasz Pioneer A400X<br />

 

Jeżeli już to Pioneer A-400 bez X.

Po co tobie Altusy?

Masz miejsce na wolnostojące kolumny,kup sobie te z linka poniżej.

 

http://allegro.pl/koda-sl-600f-mocne-stereo-podlogowe-8-ohm-srebrne-i2744402889.html

 

Do nich kup ten wzmacniacz.

 

http://allegro.pl/pioneer-sa-708-blue-line-jaki-stan-legnica-i2738469357.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość lipalipski

(Konto usunięte)

Jako, że to mój pierwszy post na forum, witam serdecznie.

 

Padły mi głośniki podłączone od lat do komputera i postanowiłem kupić coś porządniejszego. Niestety mam żonę. Co gorsza, zupełnie pozbawioną potrzeb muzycznych. Wobec tego lepsze słuchanie miałem zawsze w aucie -bo już było- i do wydania jedynie 700 złotych. Na początek, bo liczę, że będzie jak ze sprzętem foto -najpierw najtańsze używki, a teraz gdy zasmakowała słoik za 3k nie jest zbytkiem.

 

Tak więc potrzebuję wzmacniacza i kolumn. Zupełnie się na tym nie znam. Dobrze, jakby grało przyzwoicie. Źródłem będzie CD i flac z komputera. Stać to będzie w pokoju ok 20m2.

 

Słucham głównie Pink Floyd itp. klasycznego jazzu i bluesa. Czasem ostrego gitarowego grania.

 

Proszę o pomoc, bo im więcej czytam, tym mniej wiem. Mam nadzieję, że coś da się dobrać na początek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość lipalipski

(Konto usunięte)

Chyba źle zostałem zrozumiany. Chcę kupić zestaw stereo nie do komputera, a taki, który oprócz do CD będzie podpięty do PC.

 

CD to Denon dcd-910 i na razie tak zostanie.

 

Co do głośników, podobają mi się Duale cl 630. Dobry to wybór czy niespecjalnie?

 

Wzmacniacz to kompletna niewiadoma. Coś taniego co będzie z tym współpracować. Jakiś pma520 albo 350. No, nie mam pomysłu, chociaż pewnie przy tej kwocie to bez wielkiego znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trzeba było tak pisać od początku :) Przeniosę temat i zmienię tytuł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety mam żonę

 

Witaj kolego może to Cie zainteresuje :http://allegro.pl/najtaniej-2-kolumny-wzmacniacz-z-usb-i-sd-radio-i2737664202.html

Tanie ! Pierwsze z brzegu ! i jest duża szansa że się żona wyprowadzi !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam nosze się z zamiarem kupna tych właśnie kolumn Sharp CP 7700 i prosze Was o opinie na ich temat,czy mój wzmacniacz Pioneer A-207R da rade je uciągnąć,czy też wymienić na inny model,jak też to na jaki?,Pozdrawiam Jerzy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po przekopaniu się przez wiele wątków nadal mam wątpliwości, którą mini wieżę kupić do ok 1000zł. Ostatecznie rozważam nad pięcioma

-Onkyo cs-545

-Pioneer x-hm50

albo trochę tańszymi

-Kenwood k-s21-dv

-Sharp xl-hf401ph

a piąta wieża Philips mcd900/12 strasznie wyglądowo podoba mi się ale nie wiem czy wygląd idzie z jakością w parze

 

A w jaki sposób będę ją użytkować?

Słucham głównie muzyki w formacie mp3. Na pewno zależy mi na dobry basie, główne będę słuchał rap,pop,itp. Jak by była możliwość bez problemowo podpięcie do telewizora to byłbym zadowolony. W niedługim czasie mógł bym se zakupić subwoofer do wieży, wiem że tu philips już odpada bo nie ma wejścia pre-out ale mogę to przeboleć

proszę o pomoc w wyborze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem nowym użytkownikiem mam do dyspozycji max 1400 zł. Wacham się między kupnem:

SONY CMT-MX700Ni

Sony-CMT-MX700-NI.jpg

wieaa-onkyo-cs-545-3-lata.jpg

ONKYO CS-545

9b90ebeca9806f369503bc202cccf4754850d278.jpg

PianoCraft MCR-550

583503.jpg

 

a tanim stereo. Pokój prostokąt proporcje - 4:3 najczęściej wielkość - ok~10m (dane nie precyzyjne bo sprzęt możliwe że będzie przenoszony choć nie często).

 

Na wstępie chciałbym zaznaczyć że nie jestem Audiofilem, może lekkim melomanem. Lubię rock, blues, czasem trance (rzadziej disco :) ) klasykę.

 

Napisałem tutaj do was bo jesteście profesjonalistami w tej dziedzinie, a ja niestety nie posiadam doświadczenia ani wiedzy :( Przeczytałem tutaj parę tematów i jeszcze większy mam mętlik w głowie. Rozumiem że wieża (mini) nie ma nawet porównania do wzmacniacza/amplitunera + markowe głośniki, ale niestety nie posiadam tylu pieniędzy żeby kupić taki super sprzęt (słyszałem na żywo w sklepie stereo za 6 tyś było niesamowite). Sam nigdy nie miałem stereo'a w domu nie wspominając jeszcze że za taką cenę oO. Ja chciałem dokupić jeszcze subwoofer bo wiem że nawet dobre głośniki nie dadzą takiego dźwięku (niskiego) jak sub. Zainteresowałem się: YAMAHA SW-012

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ale nie uda mi się przy Pianocrafcie zmieścić w wyznaczonej sumie :( Co do dźwięku oczywiście chciałbym żeby był jak najbardziej naturalny ale nie znam się :( Ustawienie amplitunera (konfiguracja) byłaby dla mnie nawet dużym wyzwaniem. Chciałbym żebyście jeśli macie chwilkę zerknęli na moje wypociny i poradzili uboższego człowieka który chciałby poczuć namiastkę prawdziwego dźwięku. (pobranie flack'ów nie byłoby dużym dla mnie problemem). Głównym przeznaczeniem sprzętu jest podłączenie do komputera (bardzo często z niego słucham muzykę - Vaio svs15). Próbowałem czytać specyfikację tych powyższych urządzeń, ale to dla mnie magiczne liczby i symbole :( choć już trochę poznałem skrótów :) Pan ze sklepu powiedział że z powyższych mini wież to sony ma najlepszy wzmacniacz wbudowany porównywalny do oddzielnego niezależnego amplitunera/wzmacniacza. Nie wiem ma fajne bajery (podłączenie do sieci!). Choć dwa następne są dla mnie bardziej znane. Staram się z ciekawości poszerzać wiedzę na temat audio, ale po pracy często bywam zmęczony i mam sporo jeszcze obowiązków i najprościej w świecie nawet nie ma kiedy ;( Liczę że znajdą się dobrzy ludzie którzy poświecą chwilkę i część swojej wiedzy żeby pomóc.

 

Pozdrawiam Koszyk :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mój pierwszy post na forum, witam więc wszystkich.

 

Interesuje mnie używany zestaw kolumny + wzmacniacz do 700zł

 

Pokój ma około 15mk2 , sprzęt będzie głównie podłączony do TV , ze względu na ilość miejsca preferowałbym raczej monitorki. Myślałem nad sprzętem Heco Link lub czymś podobnym i do tego rozwojowym wzmacniaczem. Jeśli chodzi o muzykę to słucham reggae, pop, elektroniczna. Budżet oczywiście może ulec zmianie.

 

Co do wzmacniacza myślałem nad Yamahą ax 492 lub ax 396 (można je dostać za około 300zł) lub coś z Denona 425/480R/680

układ pokoju jest taki że do TV jest krótka ściana około 5m i na przeciw tv jest sofa.

 

Będę wdzięczny za wszelkie propozycje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez misiomor
połączenie tematów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam pytanie dotyczące powolnego kompletowania sprzętu. Chciałbym zakupić mały, niedrogi zestaw kolumn (do 300 zł). Wystarczą 2 ? mam mały pokój, ewentualnie zestaw z 3 kolumnami. Znalazłem (chyba) ciekawą pozycję:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Lub ewentualnie (jeśli rzeczywiście te kolumny były by lepsze):

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Aczkolwiek nie jest to wybór ostateczny. Jeśli jest możliwość kupienia czegoś w tej cenie, może być nawet używane ? jestem otwarty na jakiekolwiek propozycje ? co warto szukać, czego unikać?

 

Druga kwestia ? wzmacniacz. Muzyka będzie grana z komputera lub odtwarzacza CD. Póki co, chciałbym bazować na czymś co mam, później dokupić coś lepszego. I tu najważniejsze pytanie, czy podłączę te (lub inne) kolumny do:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Kwestię wtyczek jakoś załatwię.

 

Z góry dzięki za odpowiedzi!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mój pierwszy post na forum, witam więc wszystkich.

 

Interesuje mnie używany zestaw kolumny + wzmacniacz do 700zł

 

Pokój ma około 15mk2 , sprzęt będzie głównie podłączony do TV , ze względu na ilość miejsca preferowałbym raczej monitorki. Myślałem nad sprzętem Heco Link lub czymś podobnym i do tego rozwojowym wzmacniaczem. Jeśli chodzi o muzykę to słucham reggae, pop, elektroniczna. Budżet oczywiście może ulec zmianie.

 

Co do wzmacniacza myślałem nad Yamahą ax 492 lub ax 396 (można je dostać za około 300zł) lub coś z Denona 425/480R/680

układ pokoju jest taki że do TV jest krótka ściana około 5m i na przeciw tv jest sofa.

 

Będę wdzięczny za wszelkie propozycje.

 

Zainteresuj sie Denonem PMA 520 lub PMA 560 to znacznie lepsze wzmacniacze od x80 cena ok 300zł zostaje 400zl na kolumny, Arcus TS-400 lub

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Posiadam 1000zł na ampli, cd i kolumny. Słucham głównie rapu, trochę metalu.

Z góry dzięki za propozycję. ; )

Jakiej wielkości pokój?

 

Wzmacniacz Pioneer A-656, Sony TA-F490 jakiś CD sony lub pioneer i kolumny np Dali 505

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie kupujcie starych tanich trupów Denona lub Sony bo wypacza się wam pojmowanie poprawnego dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padło na Denona PMA 350SE, zostały kolumny do kupienia (300-400zł)

 

Dobry wybór przy skromnym budżecie. Co do kolumn to sporo się będziesz musiał naszukać, to naprawdę minimalny budżet.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zamieściłem mój jeden temat w dziale Kino Domowe ponieważ szukam czegoś zarówno do filmów jak i słuchania muzyki. Jednak jeżeli ktoś w pełni by mnie przekonał do dobrego stereo w cenie do 1500zł to bym się skusił. Muzyka jakiej słucham jest bardzo zróżnicowana jednak wolałbym gdyby stereo miało nieprzeciętny bass. Poszukałem parę propozycji jakimi są: DA POWER 1 WENGE , Taga Harmony TAV-606v3 , JAMO S606 , TONSIL Fenix III , Wharfedale Obsidian 600 , JAMO S426 , WHARFEDALE VARDUS VR400 , JBL NORTHRIDGE E80 , TAGA HARMONY AZURE F-60 , MONITOR AUDIO MR 4 , YAMAHA NS-555 , QUADRAL QUINTAS 5000 , WHARFEDALE VARDUS 300 , JAMO S718 . Najlepiej byłoby gdyby wypowiadali się ludzie którzy mieli styczność z jakimkolwiek z wyżej wymienionych modeli. Pokój 16m2.Dziękuję

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mialem kiedys swoje altuski 140 w wesji DYNAMIC SPEAKER. Glupi bylem sprzedawjac je.. Chcialbym do tego powrocic ale ze wzgedu ze ciezko dostac DYNAMIC SPEAKER mysle poprostu nad zwyklymi w oryginale Altusami 140. Planuje postawic je w salonie. Myslalem nad czyms co dobrze je napedzi.. Cos po klasycznemu ze tak powiem heee

 

Czy Ramor 5102 to dobra decyzja do tych kolumienek? Widzialem takie po kompletnej regeneracji cos w granicach 1.000zl badz i mozna taniej dorwac.

 

I teraz tak.. chcialbym wlasnie stworzyc cos na zasadzie "starego sprzetu" uzyskiwajac przy tym raj dla uszu choc to altusy 140 to nieba nie bedzie ale wiemy o co chodzi? Cos na zasadzie zeby nie zabraklo mocy ale tez przyjemnosc ze sluchania . "Soczysty " sopran , mozliwie gleboki bas. Malo mam w tym doswiadczenia ale mam nadzieje ze cos mi zaproponujecie/pomozecie. Ewentualnie jakis inny piecyk ale pozostawajac przy Altusach 140... Wiec co mi powiecie? Najwiecej chcialbym sie dowiedziec od tych co mieli/slyszeli/kombinowali.. poprostu maja w jakims stopniu wiedze i nie klepia glupoty na glupocie

 

Pozdrawiam kamil ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym jakis konkretnych wypowiedzina ten temat , rozwiewajacych moje watpliwosci oraz pytania a nie filmikow ;) Fimikow na yt duzo sie naogladalem ;)

 

Znaczy dodam tak jeszcze.. do napedzenia tych kolumn z w miare mozliwa wysoka jakoscia to rowniez poslucham waszych wypowiedzic ;) Bo z tego co wiem nie raz jest tak ze kasy tyle sie da a tanszy sprzet zagra lepiej i bardziej spelni nasze oczekiwania ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.