Skocz do zawartości
IGNORED

Projekt NOSTROMO Q&A


projektnostromo.pl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 13.03.2023 o 21:11, Prewwit napisał:

Dodam, że testowane na zasilaczu impulsowym z zestawu, sprawdziłbym dla porównania na swoim liniowym, ale nie miałem kabla z wtykiem USB mini-B.

Można kupić za grosze przejścówkę na mini USB - ja tak używam zasilacza transformatorowego 5V/1A do tego daca. Co do samego przetwornika - mam go od niedawna i uważam, że jest WYBITNY w swojej cenie i zostawia bezdyskusyjnie w tyle tanią "chińszczyznę" i nie tylko tanią.

Wiedząc, jak się przez lata rozwijały się jego wersje, zastanawiam się czy Konstruktor widzi jeszcze dodatkowe możliwości jakichkolwiek ulepszeń i powstanie kolejna wersja, np. coś na wzór wersji limitowanej innego modelu. Osobiście jestem za tym, ale może już Twórca o tym myśli i testuje rozwiązania ? 😉  🙂

W każdym razie - gratuluję projektu ! ! !

Świetna poglądowa galeria (nie moja) dot. TDA1541(A):

www.maxdat.eu/_galeria/Foto%20TDA1541.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Swego czasu Nostromo obiecywało jakąś poważną elektronikę. Coś, ktoś ?

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam 

Dołączam do klubu z DAC Nostromo Wolf 2 w wersji limitowanej i zasilaczem Hades 12/24 V.

Jak chodzi o dźwięk to jestem bardzo zadowolony. Nie spodziewałem się aż takiego przyrostu jakości dźwięku jak chodzi o kontrolę basu , rozdzielczość ,ilość niesłyszanych dotąd dźwięków,stereofonię. Co ciekawe już po 2 i pół może trzech godzinach od rozpoczęcia odsłuchów nastąpiła wyraźna zmiana w jakości odtwarzanego dźwięku na plus.

20230510_171835.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.05.2023 o 17:21, rpm napisał:

Jak chodzi o dźwięk to jestem bardzo zadowolony. Nie spodziewałem się aż takiego przyrostu jakości dźwięku jak chodzi o kontrolę basu , rozdzielczość ,ilość niesłyszanych dotąd dźwięków,stereofonię.

U mnie w modelu 5H też uwielbiam basik, ma kontrolę, ale nie traci na masie, tam gdzie trzeba.

W dniu 10.05.2023 o 17:21, rpm napisał:

Co ciekawe już po 2 i pół może trzech godzinach od rozpoczęcia odsłuchów nastąpiła wyraźna zmiana w jakości odtwarzanego dźwięku na plus.

Normalka, zwłaszcza kondy potrzebują czasu na odpowiednie wygrzanie, u mnie zazwyczaj po około 50 godzinach było gites w przypadku elektrolitów, choć największe zmiany w początkowym okresie.

W dniu 10.05.2023 o 20:54, projektnostromo.pl napisał:

Nic nie kończę 😀 lada moment/dzień będzie dostępny.

Z DACów może coś nowego szykujesz w zastępstwo Hypnosa?

Edytowane przez Prewwit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Wprowadziłem właśnie do sprzedaży nowe u mnie urządzenie. Jest to konwerter z Bluetooth na SPDIF, czyli na optyczne i coaxialne. Jak to działa w praktyce? Konwerter podłączamy np. kablem coaxialnym do Dac-a, następnie bierzemy smartfon i za pomocą jednego kliknięcia parujemy go z naszym konwerterem.

Odpalamy na smartfonie dowolna muzykę i słuchamy z doskonałą jakością na naszym domowym zestawie audio.

POLECAM!

https://nostromo.audio/pl/konwertery-cyfrowe/147-konwerter-bluetooth-spdif.html

 

ak4.jpg

ak1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...

Klient zapytał się który z moich zasilaczy będzie pasował do jego urządzenia:

http://www.ifiaudio.pl/products-page/pro/pro-ican/

Sprawdziłem parametry i zaproponowałem ten zasilacz:

https://nostromo.audio/pl/zasilacze-do-urzadzen-audio/157-zasilacz-liniowy-nostromo-12v-5a.html

Zasilacz zostaje zakupiony a po kilku dniach dostaję taką wiadomość:

Dzień dobry,

Zasilacz doszedł, świetnie wykonany, kabel pasuje a dźwięk ifi się poprawił znacząco i znikło buczenie w kolumnach, które występowało przed włączeniem muzyki.

Dziekuje i pozdrawiam

Mariusz P...

 

Clipboard01.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Docierają do mnie informacje, że firmy kurierskie planują podwyżki swoich usług.

Pomyślałem sobie - to może zanim to się stanie, zrobię odwrotnie.

Wprowadzam do odwołania zasadę:

Wszelkie zakupy o wartości koszyka powyżej 300zł są bez kosztów wysyłki.

ZAPRASZAM!!

https://nostromo.audio/pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Jednolite złote i złote logo, bardziej pasują.

Ja bym chętnie zobaczył nową wersję Wolfa z wejściem USB np. na Amanero, z regulacją głośności na potku z silniczkiem do sterowania też z pilota, to bym miał preampa od razu do mojej końcówki, z jednym wejściem analogowym i przynajmniej dwoma coaxial🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Od jakiegoś czasu dręczyła mnie jedna rzecz.

Zbudowałem dac/przedwzmacniacz/wzmacniacz słuchawkowy uNOSTROMO V7, jak wiecie zasilany jest on z portu USB komputera do jakiego go podłączamy. Jakie zasilanie jest w komputerach to sami wiemy - zasilacze impulsowe pracujące na wysokich częstotliwościach szaleją i strasznie "sieją" zakłóceniami po zasilaniu. W tym dac-u niestety objawiało to się dość mocno słyszalnymi zakłóceniami na wyjściu słuchawkowym. Można było sobie z tym poradzić kupując i podłączając mój adapter zasilania i zasilacz liniowy 5 voltowy. Załatwia to całkowicie temat szumów/zakłóceń ale to jednak dodatkowy koszt.

Szukałem rozwiązania tego problemu, eksperymentowałem z podzespołami i... udało się, no prawie bo zredukowałem te zakłócenia w prawie 90%. Od teraz jeśli coś słychać to wręcz na granicy słyszalności. Od tej chwili wszystkie nowe uNOSTROMO V7 są z tą modyfikacją, ale tym którzy kupili ten dac wcześniej oferuję bezpłatną możliwość modyfikacji swoich uNOSTROMO V7, usługa za darmo, płacisz jedynie za koszt wysyłki do serwisu.

Oczywiści tym którzy mają bardzo wyczulony słuch, nadal polecam najlepsze rozwiązanie całkowicie eliminujące jakiekolwiek zakłócenia zasilania, czyli mój adapter zasilania USB plus zasilacz liniowy 5V.

u711.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porażony jakością i "trfałością"  różnych wynalazków made in China określanych jako wzmacniacze słuchawkowe zdecydowałem się na zakup DAC uNOSTROMO V7. Jest w drodze do mnie wraz z odpowiednim okablowaniem. Będziemy testować przez najbliższy weekend...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie dotyczące Hypnosa wersja premium z 2020 roku.

Czy idzie go zmusić w jakikolwiek sposób do grania plików DSD po USB?

Jako playera używam maliny 4B i Moode.

Może wymiana płytki z układem obsługującym USB (oparta na CM6631A) była by jakimś rozwiązaniem?

Chce też przywitać się z klubowiczami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.10.2023 o 21:15, Elbing napisał:

Przesyłka dotarła pancernie zapakowana. Po ponad dwugodzinnym okresie karencji ruszyłem z testowaniem DAC uNOSTROMO V7. Na przywitanie opad szczęki. No gra to naprawdę bajecznie. Wyrazy uznania i szacunku

Opiszesz w skrócie jak brzmieniowo wypada? Może na słuchawkach testujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Prewwit napisał:

Opiszesz w skrócie jak brzmieniowo wypada? Może na słuchawkach testujesz?

Testowałem na dwóch rodzajach słuchawek:

Creative Aurvana Live 32  ohm

Beyerdynamic 770 Pro  80 ohm.

Z tymi pierwszymi zagrało gorzej niż z gniazda słuchawkowego smartfona. Dźwięk był płaski, suchy, przytłumiony, mało detaliczny, jednym słowem mułowaty. Z innymi źródłami te słuchawki tak nie grają. Pożyczałem od moich chłopaków inne słuchawki 32-ohmowe i było to samo - nie dało się słuchać.

W przypadku drugich słuchawek zagrało tak jak lubię - piękna stereofonia, dźwięk rozdzielczy, detaliczny bez przewagi któregokolwiek z pasm częstotliwości ale też dobrze wypełniony. Nie ma drażniących uszy wysokich tonów ani zalewającego wszystko basu. Wszystko jest na swoim miejscu tak jak trzeba.

Jeśli mamy używać uNostromo V7 jako wzmacniacza słuchawkowego to z słuchawkami od 80 ohm w górę.

Edytowane przez Elbing
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uNostromo V7 ma moc tylko 85mW x 2 przy 32 Ohm, ja mam Nostromo 5H Moc wyjściowa: 2000mW x 2 przy 32 Ohm i słuchawki Hifiman HE400se - 25 Ohm grają elegancko. @projektnostromo.pl z czego to wynika, że z V7 słuchawki 32Ohm się nie dogadują u kolegi, za mało mocy?

Edytowane przez Prewwit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Wystawiłem do sprzedaży nowy dac, zapraszam do zapoznania się z opisem i oczywiście do kupowania 😉

Z ciekawszych rzeczy to: dac jest oparty o układ ES9028Q2M, (bardzo podoba mi się jego barwa dźwiękowa) a wejście USB to dość znane AMANERO. Pozostałe wejścia mają parametry jak w Wolfie 2.

https://nostromo.audio/pl/przetworniki-cyfrowo-analogowe-dac/154-dac-hypnos-2.html

7.jpg

13.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i czy będzie w srebrnej wersji?

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.01.2024 o 21:08, Prewwit napisał:

Fajnie jakby w kolejnej wersji Wolfa też się pojawiło.

Nie planuję.

20 godzin temu, matarata napisał:

Czy nowy Hypnos obsługuje bezpośrednio pliki DSD?

Z zastosowanych komponentów wynika, że mógłby.

Rzeczywiście, teoretycznie tak, ale są problemy ze sterownikami, pracuje nad ich rozwiązaniem.

25 minut temu, marek-1969 napisał:

No i czy będzie w srebrnej wersji?

Niestety nie, mam do dyspozycji tylko czarne obudowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.