Skocz do zawartości
IGNORED

Projekt NOSTROMO Q&A


projektnostromo.pl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@sojer2005 bardzo ładnie się zestaw prezentuje? niech pochodzi z tydzień, to wszystko się wygrzeje i powinno być jeszcze lepiej. U mnie zasilacz liniowy też się grzeje, tyle że obudowa plastikowa, u Ciebie alu więc będzie jeszcze cieplejsza, bo ono lepiej pochłania ciepło i je oddaje. Jak się trochę osłuchasz napisz, jakie wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 miesięcy temu...

Cześć

Mam Nostromo Wolf 2 (wersja rozszerzona + zasilacz liniowy Nostromo) już ponad rok, ale niedawno wymieniłem standardowe opampy (2 pojedyncze NE 5534) na opampy Muzgaudio V1,3 (czarne) i ogólnie mówiąc nastąpiła poprawa chyba pod każdym aspektem. Są jeszcze ładniejsze wokale, lepsza rozdzielczość, co szczególnie korzystne stało się w górnym zakresie, wybrzmienia, jeszcze bardziej obecne instrumenty. Polecam taką wymianę🙂 Tylko trzeba poprosić konstruktora MuzgAudio, o wykonanie kątowych nóżek w opampach, które wtedy zmieszczą się w obudowie Wolfa. 

U mnie Wolf współgra z maliną pi2AES (+zasilacz liniowy MuzgAudio), MF m5si i BMN S2 II (elektronika z modelu Beszeli).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Zbudowałem nowe zasilacze.

Miałem wiele pytań o zasilacze większej mocy niż te które są obecnie, a dodatkowo w ładniejszych metalowych obudowach.

Tak więc są - właśnie wystawiłem do sprzedaży. Są to zasilacze oparte o transformatory toroidalne, oczywiście jak zwykle pokombinowałem trochę po swojemu, nie tylko w-g schematu z noty producenta scalaków. Efekt dźwiękowy moim zdaniem jest więcej niż zadowalający. Jest też ładna aluminiowa obudowa, natomiast kabel DC (ten do odbiornika) jest długości 1m i do tego bardzo gruby - 2x1mm - to musi jednak przenieść bez strat te 6A. Więcej informacji w opisach.

https://nostromo.audio/pl/15-zasilacze-do-urzadzen-audio

 

5V7.jpg

12V6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, projektnostromo.pl napisał:

Zbudowałem nowe zasilacze.

Miałem wiele pytań o zasilacze większej mocy niż te które są obecnie, a dodatkowo w ładniejszych metalowych obudowach.

Tak więc są - właśnie wystawiłem do sprzedaży. Są to zasilacze oparte o transformatory toroidalne, oczywiście jak zwykle pokombinowałem trochę po swojemu, nie tylko w-g schematu z noty producenta scalaków. Efekt dźwiękowy moim zdaniem jest więcej niż zadowalający. Jest też ładna aluminiowa obudowa, natomiast kabel DC (ten do odbiornika) jest długości 1m i do tego bardzo gruby - 2x1mm - to musi jednak przenieść bez strat te 6A. Więcej informacji w opisach.

https://nostromo.audio/pl/15-zasilacze-do-urzadzen-audio

Może masz jakieś fotki wnętrza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Wszyscy wokoło podnoszą ceny, to może ja zrobię coś odwrotnie. Jakiś czas temu zbudowałem dac HYPNOS w wersji limitowanej, na WM8741, czyli najwyższej gradacji układ firmy WOLFSON. Dodatkowo tam były kondensatory z serii audiofilskiej firmy NICHICON oraz niskoszumowe stabilizatory LT. Więc taki dac kosztował 1199zł i co jakiś czas wystawiałem do sprzedaży kilka sztuk. Udało mi się ostatnio zmodyfikować układ odpowiadający za wejście USB, obecnie obsługuje on do 384kHz przy 32 bitach a nie jak wcześniej 192kHz, podobnie podniosłem poziom na pozostałych wejściach - optycznym i coaxialnym. Więc obecnie taki dac HYPNOS zmodyfikowany i z podzespołami jak w wersji limitowanej nazywa się NOSTROMO HYPNOS TOP i kosztuje...... 1000zł - zapraszam do zakupów.

https://nostromo.audio/pl/przetworniki-cyfrowo-analogowe-dac/132-dac-hypnos-wersja-top.html

 

hyp_lim3.jpg

capture_001_31122021_092629.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
23 minuty temu, projektnostromo.pl napisał:

Można podłączyć bez problemów, w miejsce wyjścia sygnału z odbiornika optycznego podłączamy następnie gniazdo coaxialne, oczywiście wcześniej wylutowując gniazdo optyczne.

Dziękuję za informację, czyli praktycznie plug&play🙂

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...

Jak wiecie sprzedaję kable interkonekty, inaczej mówiąc 2RCA-2RCA.Kable te lutuję w oparciu o przewody firmy Van Damme Classic instrument, po wielu latach doświadczeń uważam ten przewód za jeden z najlepszych do przesyłania dźwięku. Potwierdza to zresztą wiele firm zajmujących się nagłośnieniem koncertów - które znam i z którymi współpracuję. Do tych przewodów lutuję wtyki RCA które zostały wyprodukowane wiele lat temu. Wielokrotnie się przekonałem że jakość dzisiaj produkowanych rzeczy nie umywa się do tych sprzed lat. Udało mi się kiedyś kupić spory zapas wtyków RCA z likwidowanych magazynów. To wszystko jest lutowane za pomocą cyny z dodatkiem srebra. Jestem elektronikiem ale jednak słucham muzyki, staram się aby sprzęt czy właśnie stosowane kable w niczym jej nie przekłamywały, dodatkowo dobieram lutowane kable parami za pomocą profesjonalnego mostka RLC, aby dobrać idealnie rezystancję i impedancję na obydwu kanałach. To wszystko ma duży wpływ na dźwięk a głównie na balans miedzy kanałami stereo.

https://nostromo.audio/pl/16-kable-i-akcesoria-analogowe

 

nowy3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak trochę tematycznie . Szukam zaślepki do wejścia słuchawkowego 4 pinowego , xlr.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

Nowa seria zasilaczy większej mocy. Po prostu skończyły mi się płytki do zasilaczy i obudowy. Tak więc opracowałem nowe PCB i wsadziłem to w nowa obudową, jak wyszło zobaczcie na zdjęciach. Śmiało można powiedzieć... Gold series 😉.

https://nostromo.audio/pl/15-zasilacze-do-urzadzen-audio

zas_zl2.jpg

zas_zl4.jpg

zas_zl7.jpg

zas_zl1.jpg

Edytowane przez projektnostromo.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym co robię i sprzedaje wiele osób zadaje mi pytania, np. jaki ma kupić zasilacz do swojego urządzenia, jaki dac, jakie kable? itd. OK zawsze staram się na nie rzeczowo odpowiedzieć np. podając link do proponowanego urządzenia lub prosząc o telefon celem dokładniejszych wyjaśnień. Problem polega na tym że ludzie pytają się przez Allegro - a to nie ma sensu bo nie mogę tam rzeczowo odpowiedzieć. W korespondencji przez ten portal wycinane są wszystkie linki, nr telefonów czy adresy e-mail, i to zdarza się że ja odpowiadam, natomiast klient nie dostaje wiadomości i ja nic o tym nie wiem. Nie jest też dobrym pomysłem pytanie przez Facebooka czy na forum internetowym - nie zawsze regularnie tam zaglądam. Najlepszy sposób to przez moją stronę internetową

https://nostromo.audio/

tam są podane adresy e-mail do kontaktu np. [email protected] albo po prostu telefon 607 379 329.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Ok, wokoło same promocje na wszystko, black to black tamto... To i ja coś zrobię:

Od dzisiaj do końca następnego tygodnia promocja na Interkonekty Van Damme (2xRCA <=> 2xRCA) z mojej oferty.

Kable sam przygotowuje, wtyki doskonałej jakości ze starych polskich zapasów lutowane są do kabli za pomocą cyny z dodatkiem srebra.

Daję rabat 20%, wystarczy w koszyku w okno KOD RABATOWY wpisać: vandamme

Myślę że jest to doskonała okazja zaopatrzenia się w świetne kable w dobrej cenie - POLECAM!

https://nostromo.audio/pl/16-kable-i-akcesoria-analogowe

vd1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

OK, właśnie wystawiłem do sprzedaży następce uNOSTROMO V6 czyli V7.

Dla tych którzy nie znają tego urządzenia, co to jest?

Wzmacniacz słuchawkowy z wejściem USB, ale także przedwzmacniacz - do wyboru pasywny i aktywny. Czyli np. możliwość sterowania głośnością końcówki mocy. Wejście USB obsługuje do 96kHz/32bity.

Zapraszam także do poczytania opisu.

Jestem naprawdę zadowolony z funkcjonalności tego dac-a. Taka sytuacja: mam zbudowaną prototypową własną końcówkę mocy, połączyłem ją z tym dac-em i dac kabelkiem USB ze swoim smartfonem na androidzie. Kurczę jak to działa, dźwięk super, działa regulacja głośności, kapitalny zestaw.

https://nostromo.audio/pl/przetworniki-cyfrowo-analogowe-dac/38-dac-unostromo-v7.html

 

u73.jpg

u718.jpg

u719.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prototypowa końcówka mocy ? AB czy D ? 

Jak będzie miała moc i szerokość 43 cm biorę.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam . Jak będę szukał niewymiarowej pokraki spojrzę na daleki wschód kontynentalny.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...

Muszę wam zdradzić małą tajemnicę. Kupując w moim sklepie na stronie nostromo.audio nie będzie kosztów wysyłki jeśli spełnisz 2 proste warunki:

1. Jeden z produktów jaki będzie kupowany, to dowolne Interkonekty Van Damme.

2. Wybierzesz wysyłkę do Paczkomatu Inpost.

Automatycznie koszt wysyłki zostanie anulowany.

Zasada ta obowiązuje do odwołania.

Myślę że to dobra okazja do zaopatrzenia się w doskonałe kable Van Damme - Zapraszam!

https://nostromo.audio/pl/16-kable-i-akcesoria-analogowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Miałem u siebie na testach Nostromo uX2 pożyczony od znajomego, bardzo przyjemne muzykalne granie, średnica z przekazem emocji, wokale wciągają do słuchania, dół mięsisty nie idący w maksymalną kontrolę, góra przyjemna i nie męcząca. Na pewno nie jest to DAC dla osób szukających detaliczności i mega przestrzeni, a przyjemności z odsłuchów. Uznanie dla Pana Marka, że udało się wyciągnąć tak fajne granie z DACa w tych pieniądzach.

Dodam, że testowane na zasilaczu impulsowym z zestawu, sprawdziłbym dla porównania na swoim liniowym, ale nie miałem kabla z wtykiem USB mini-B.

Edytowane przez Prewwit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.