Skocz do zawartości
IGNORED

Drugi test wkładek


Gość StaryM

Wkladki gramofonowe #2  

10 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Która wkładka gra najlepiej?



Rekomendowane odpowiedzi

puszczone na laptopie:

1 - gra góra jak zepsuta. sybilanty.

2. kubeł. nie da się słuchać.

3. kubeł zza ściany.

4.podobny kubeł jak nr., 2

5. jakoś od biedy to gra. Mocno górą. Gdzie jest bas?

6. Chyba najlepsza. W sumie gdyby wziac gorę z 5 i reszte z 6 dałoby sie słuchać.

 

a teraz wezme puszcze to przez sfd-2 i ocenie ponownie.

 

zeby ten test mial jakis sens trzebaby do kazdej wkladki osobno dobrac kondensator w preampie. a tak - zagra poprawnie tylko ta dla ktorej kond jest taki jak byc powinien.

 

z odsłuchu na prawdziwym sprzęcie:

1 - nieporozumienie. Tak jakby zapiąć do toru korektor i podciągnąć 16khz na samą górę. Dzwięk niespójny, zniekształcony, płaski. Chrypi. Gra to trochę podobnie jak na tanim stantonie 500 który tez tak chrypiał bo miał kłopoty z kontaktem z rowem na płycie.

2. podobnie jak 1, tyle że mniejsze podbicie góry. Mniej chrypi, ale w głośniejszych partiach są problemy. Trochę mniej płasko. Po 1 minucie przełączyłem bo mnie uszy rozbolały.

3. kubeł. wytrzymałem 30 sekund.

4. Płasko, nijako, bez życia. ze 20 db dynamiki tak na oko. sybilatny znowu denerwują. beznamiętnie. Następny plik.

5. coś nie teges z górą pasma jakiś dziwny rezonans. Na laptopie tego nie słyszałem, ale teraz słyszę. trochę mniejsze przesłodznie jak z 1, ale problem podobny. Perkusja - koszmar, jakbym słuchał tego z 8 bitowca. Bębny pierdzą zamiast grać.

6. Najczystszy wokal z całego tego testu. Perkusja tez najbardziej podobna do perkusji. Zdecydowanie najlepiej grająca wkładka i najlepiej maskująca ułomności winyla

 

na temat sceny i przestrzeni nie będę sie rozwodził, jest bo jest, to nie ten poziom jakosciowy aby wyłąpywac takie rzeczy.

Co to za utwór? chce posłuchać tego z cyfry, może to nagranie jest jakieś skopane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie 3 i 4 wypadły zdecydowanie najsłabiej, 1 "ostra" i męcząca, 2, 5 i 6 brzmią podobne, waham się pomiędzy 5 i 6 , 6 ma więcej przestrzeni w stosunku do 5

ale 5 więcej detali.

"Bębny" rzeczywiście koszmarnie nagrane jakby były przesterowane, dźxwięk taniej elektronicznej perkusji z lat 80.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie został ten kawałek nagrany cyfrowo. ;)

szkoda. Jestem ciekawy jak by to zagrało. Może być i tak że z analogu pójdzie lepiej. Mam takie płyty (kilka), że grają z winyla lepiej.

Ewentualnie może ktoś ma kopię z innego egzemplarza tej płyty?

 

Dobrze byłoby robić takie testy na płytach które są bardziej dostępne. Bo obecne nagranie to diabli wiedzą do czego porównać.

 

Obejrzałem te wkładki. Coś podobnego do at440 nawet mam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagłosowałem tak jak usłyszałem z karty dźwiękowej stacjonarnego komputra na "dorosłych" słuchawkach.

Opis "niuansów" brzmienia se daruje :-)))

Serdeczności.

Włodek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po odsłuchu. Słuchawki AKG K512 + laptop ( winamp ). Format dźwięku: jakość CD 44100 Hz, 16 bit

Mam wrażenie , że wszystkie sample mają bardzo podbity bas , bębny są takie jakieś " elektryczne " jak te z lat 80-90 i disco czy " gra i trąbi zespół KOMBI " ;)

Wokal był w każdym wypadku ok , ale już sama góra różna.

1. Bas

2. Bas tak jak w 1

3. Bardziej spokojnie i wyrównanie

4. Tutaj najbardziej wyrównanie granie, dla mnie chyba najlepiej

5. Tutaj denerwujące coś w " górze "

6. Całość w miarę wyrównana , ale tez cos w tej " górze" mnie wkurzało i przeszkadzało

 

robiz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Format dźwięku: jakość CD 44100 Hz, 16 bit

Może spróbuj kolego bez resamplingu czyli 96KHz/24 . Zmian nie gwarantuję :) ale zawsze to w formacie takim jak zostało nagrane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne , że sprawdzę , ale nie spodziewam się przełomowych zmian ;)

 

A to było gdzieś wspomniane , w jakim formacie nagrane jest ? Bo kurna flaszka nie widzę ;)

robiz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość StaryM

(Konto usunięte)

Pierwotnie dziś planowaliśmy zakończyć test. Jednak przedłużymy test, bo jak na razie tylko 10 osób glosowało. Jednak swoje spostrzeżenia, przez najbliższe dni będziecie musieli zapisywać na kartkach.

Sorry, taki mamy klimat. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.