Skocz do zawartości
IGNORED

Stereo ok 3500 zł


treborp

Rekomendowane odpowiedzi

Jest to mój pierwszy post więc witam wszystkich bardzo serdecznie .

Na chwilę obecną posiadam sprzęt, który zaczyna mnie irytować dźwiękiem .Amplituner H/K 255 + kolumny Avance 503 najbardziej przeszkadza mi dudniący bas i praktycznie brak sceny. Pokój ma wielkość ok 20m2, który jest w prostokącie. Kolumny muszą stać dość blisko ściany by było przejście :( Kwota którą mogę przeznaczyć na sprzęt ( może być używany ) to ok 3500-4000 zł Muzyka to rock, metal, jazz. Mieszkam w miejscowości w której nie mam dostępu do odsłuchu sprzętu więc muszę zdać się na Waszą wiedzę i doświadczenie by wyselekcjonować sprzęt który będę mógł odsłuchać w większej miejscowości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że wymiana na wzmacniacz w kwestii basu zmieniła by mocną sprawę. Każdy klocek, który miałem miał inną jego ilość. Masz kino 5.1 czy nie? Jeśli nie to chyba nie ma sensu używać amplitunera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacze Rotela słyną z mocnego, punktowego basu, ale też niektóre ostro grają na górze z źle dopasowanymi kolumnami. Niestety nie znam Twoich kolumn.

Proponuję Ci zakup przede wszystkim wzmacniacza, np. Rotel RA-1520, jeżeli interesuję Cię nowy sprzęt, a do tego osobno tuner radiowy jaki zechcesz.

 

Jeżeli może być też używany sprzęt, to mamy duże pole manewru, np.

1) Roksan Caspian

2) Rotel RB-1070 + RC-1070

......... ale dla ścisłości, napisz jaki dźwięk lubisz, czy ocieplony, czy suchy ale mocny itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

wydaje mi się, że podstawowym problemem z kiepskim brzmieniem jest amplituner, dlatego właśnie od tego bym zaczął. Moja propozycja to zakup wzmacniacza zintegrowanego NAD C326BEE oraz kolumn monitorów Paradigm Mini Monitor v.7. Moim zdaniem taka konfiguracja powinna się idealne sprawdzić w Twoim pomieszczeniu.

Tak jak napisałem powyżej, zacząłbym od wzmacniacza i posłuchałbym na Twoich kolumnach Avance. Jeśli jesteś zainteresowany, u nas jest możliwość zakupu wzmacniacza z opcją zwrotu, ryzykujesz tylko kosztem odesłania.

 

W przypadku pytań jestem do dyspozycji.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amplituner H/K 255 + kolumny Avance 503 najbardziej przeszkadza mi dudniący bas i praktycznie brak sceny

Te kolumny były wykonane niezwykle "oszczędnościowo" i taka ich natura - tanie przetworniki i byle jaka zwrotnica. Odrobinę ratuje je odsunięcie od ściany ale i tak "szału bez". Jakikolwiek wzmacniacz podłączysz to ograniczeniem będą kolumny.

Amplituner też nie leżał na najwyższej półce i brzmienie w odtwarzaniu muzyki chyba nie należało do priorytetów w trakcie jego projektowania.

 

Skoro nie masz dostępu do odsłuchów w swojej miejscowości to najlepszym IMHO wyjściem jest sprzedać co masz i wybrać się z gotówką do dobrego salonu, słuchać, słuchać i kupić komplet (wzmacniacz+kolumny) który Ci przypadnie do gustu w odsłuchu. Zarezerwuj sobie wizytę , weź płyty czy co tam masz i jazda. Czasem wyprawa 100 km będzie tańszym rozwiązaniem ....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Akustyka, to nie czary, tylko dział fizyki. Jeśli kolumny stoją blisko ściany, to zapomnij o scenie.

Nie będzię głębi, ze względu na odbicia od ściany za kolumnami. To samo z basem, buczy bo się wzbudza na tej samej ścianie.

 

Według mnie, powinieneś wziąć pod uwagę kolumny z bass-reflexem do przodu, np. Indiana Line Nota(1696/parę), lub Indiana Line Tesi(2495/parę).

Do tego Onkyo 9050 wzmacniacz(1995pln), lub Onkyo 8050 Amplituner Stereo z funkcjami sieciowymi(1799pln)

 

W celu odsłuchu u Ciebie w domu, proszę o kontakt:

tel 513 07 07 30

lub [email protected]

 

pozdrawiam

PS

Kto słucha, nie błądzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę że to forum jest bardzo przyjazne nowym forumowiczom :) i bardzo wyrozumiałe do zapewne tak błahych tematów jak zakup za xxx kwotę :)

 

Masz kino 5.1 czy nie? Jeśli nie to chyba nie ma sensu używać amplitunera.

posiadam tylko ;) stereo i ma zostać na zawsze aż dobre stereo :) Wybór amplitunera był spowodowany tym że miał radio :) tak wiem że bardzo głupi powód :)

 

 

......... ale dla ścisłości, napisz jaki dźwięk lubisz, czy ocieplony, czy suchy ale mocny itp.

Avance grają ciepło i dość muzykalnie i to mi się w nich podoba, ale też wydają mi się takie zamulone np utwór Pink Floyd Comfortably numb jest taki bez wyrazu podobnie Rammstein Los gitara powinna być wyraźniejsza :) bardziej ostra oczywiście przykładów mogę podać więcej :)

 

A do zmiany to co ma być:

- same kolumny

- same klocki grające

- czy komplet

 

 

robiz

może iść cały zestaw do wymiany .

 

Witaj,

wydaje mi się, że podstawowym problemem z kiepskim brzmieniem jest amplituner, dlatego właśnie od tego bym zaczął. Moja propozycja to zakup wzmacniacza zintegrowanego NAD C326BEE oraz kolumn monitorów Paradigm Mini Monitor v.7. Moim zdaniem taka konfiguracja powinna się idealne sprawdzić w Twoim pomieszczeniu.

Tak jak napisałem powyżej, zacząłbym od wzmacniacza i posłuchałbym na Twoich kolumnach Avance. Jeśli jesteś zainteresowany, u nas jest możliwość zakupu wzmacniacza z opcją zwrotu, ryzykujesz tylko kosztem odesłania.

 

W przypadku pytań jestem do dyspozycji.

Avance kupiłem jakieś 16 lat temu z amplitunerem Yamaha .Dwa lata temu miałem okazję kupić HK w bardzo przyzwoitej cenie .Moim zdaniem HK gra dużo lepiej jak stara Yamaha ( modelu nie pamiętam ) Ale chyba dorosłem by wymienić cały sprzęt nawet jakbym miał rozbić to na dwie tury i dołożyć do głośników. Dużo mają Państwo sprzętu na miejscu ? W połowie maja będę w okolicach Łodzi może znajdę troszkę czasu by odwiedzić Wasz salon

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Akustyka, to nie czary, tylko dział fizyki. Jeśli kolumny stoją blisko ściany, to zapomnij o scenie.

Nie będzię głębi, ze względu na odbicia od ściany za kolumnami. To samo z basem, buczy bo się wzbudza na tej samej ścianie.

 

 

też tak myślę, że w tym jest problem :( nie mam możliwości odstawienia kolumn od ściany na więcej jak 20cm :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zestaw do muzy jakiej słuchasz:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

w rocku i metalu ten zestaw sprawdza się doskonale, sprawdzałem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.