Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki amplituner bądź wzmacniacz


venom200

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zakupiłem właśnie kolumny MA RX8 i aktualnie jest on podpięty pod Denon 1513 połączenie to gra w miarę przyzwoicie,ale zdaje sobie sprawę że to dopiero połowa możliwości tych kolumn.

I.teraz moje.pytanie

Noszę się z zamiarem zakupu amplituneta który zagra również najlepiej w stereo. Zastanawiam się nad tymi z pre out oczywiście żeby może (acz kolwiek w bardziej dalekiej przyszłości) podłączyć wzmacniacz stereo.

I tak wybór padł na początku na Denona X 3000, potem ze względu na.nowszy Audyssey oglądałem X 4000 i czy dobrze właściwie kombinuje z tym zestawem.

A jak dla mnie jedyną alternatywą dla Denona jest chyba tylko Marantz x tylko jaki najlepiej w.kwocie do 3000.

Proszę o.jakieś propozycje i pomoc.

 

Wysłane z mojego C6903 za pomocą Tapatalk 2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

jeśli chcesz rzeczywiście wykorzystać potencjał Twoich kolumn, zdecydowanie proponuję zawęzić wybór do dwóch amplitunerów - Denon AVR-X4000 oraz Marantz SR6008 ze szczególnym naciskiem na ten drugi (Marantz szczególnie będzie wyróżniał się świetnym dźwiękiem stereo).

Z obydwoma modelami finansowo niewiele przekroczysz założony budżet. Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania. W przypadku pytań oczywiście służę pomocą.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie z kolegą powyzej, za ta kwote juz kupisz cos fajnego, na allegro wisi electro ec1 jesli był nie grzebany to poszedłbym tą drogą. W ogóle nie ma czego porównywać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość kennijczyk

(Konto usunięte)

Kup wzmacniacz stereo a nie amplituner !

 

Dokladnie. Amplituner tylko jak bedziesz robil z tego kino domowe. A i tak wtedy lepiej wpiac wzmacniacz do stereo.

Mam doswiadczenie z moimi pierwszym spotkaniem ze swiatem audio. Kino domowe oparte na MA RX6 5.1 oraz Pioneer LX53. Do filmow ok. Ale stereo dramat. W ogole to nie gralo. Dopiero dolozenie wzmacniacza pokazlo jak te kolumny potrafia grac muzyke. Aha i polecal bym do RX8 wzmacniacz ktory nie podbija dolu, jak masz sredniej wielkosci pomieszczenie to bedziesz mial z problem z za duza iloscia basu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że to ma być kino kolumny central i tyły mam budżetowe,sub też jeszcze po Grundigu d3305 a filmów oglądam sporo.

Za porządne kolumny poza frontami wezmę się w drugiej kolejności po zakupie porządnego AV.

Wiec proszę narazie o rady odnośnie amplituneta tylko takiego z pre out bo na końcu wzmak stereo zapewne też poleci.

 

Wysłane z mojego C6903 za pomocą Tapatalk 2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

Tylko że to ma być kino kolumny central i tyły mam budżetowe,sub też jeszcze po Grundigu d3305 a filmów oglądam sporo.

Za porządne kolumny poza frontami wezmę się w drugiej kolejności po zakupie porządnego AV.

Wiec proszę narazie o rady odnośnie amplituneta tylko takiego z pre out bo na końcu wzmak stereo zapewne też poleci.

 

Wysłane z mojego C6903 za pomocą Tapatalk 2

pytanie czy musi być nowy? Brzmieniowo HK jest bardzo dobry, ale trochę awaryjny. Dla mnie lepiej od Denonów i Marantzów gra też ONKYO z kin domowych. Ale jeśli kino będzie docelowo służyć tylko filmom wybrałbym Marantza, w filmach różnicy nie ma, a jest najpewniejszy i najmniej awaryjny, najlepiej wykonany wg mnie. Proponuję go podpiąć pod Nada (zworki z tyłu, ciut upierdliwe) lub Audiolaba (pełna wygoda pokrętłem) / Roksana. Te wzmaki dobrze obsłużą KD i zgrają się z MA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma kompromisów. Amplituner nie zagra w stereo. Zwłaszcza w tym budżecie.

Więc zastanów się na czym Ci bardziej zależy. Jeżeli na muzyce to odpuść to kino. Filmy w dobrym stereo też brzmią nieźle.

Jeżeli jesteś maniakiem filmów i efektów a muzyka przy okazji i nie koniecznie w poprawnej jakości, to kaleczący dźwięk stereo amplituner może i będzie dla Ciebie rozwiązaniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup wzmacniacz stereo a nie amplituner !

 

Albo Nakamichi z serii TA (2,3.4) - te grają lepiej od (nawet) porządnych wzmacniaczy:)

To tuner-wzmacniacz w jednym, choć tylko stereo.

Pilot, radio, a także bardzo dobre wejście phono MM/MC - gratis! Może też pracować jako końcówka mocy...

 

Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma kompromisów. Amplituner nie zagra w stereo. Zwłaszcza w tym budżecie.

 

 

Kolega ma rx8 z denonem x4000, zanim zakupił (wymiana harmana 255) trochę sprzętu odsłuchał (nad, creek, marantz). W końcu uznał że ten denon to rozsądny kompromis, który za gra w stereo, choć na innym forum czytałem opinie użytkownika denona pma 720, twierdzącego że jego wzmacniacz zjada na śnaidanie ampli denona x3000. Ja osobiście ampitunerów w stereo nie przekreślam (może głuchy jestem) tyle że trzeba trochę wydać....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym uderzył w Arcama np. AVR-400 ,na Allegro widziałem używki w okolicach 4kzł.

Ten ampli zagra w stereo (sam taki mam wspomagany teraz Xindakiem P-AM -fronty).

Kosztował kiedyś 8kzł ,potem 10kzł ,teraz jak weszły nowsze modele to używki można kupić w dobrych cenach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ja.się właśnie zastanawiam czy nie zrobić myka i.nie.kupić. X2000 + pma 720 i sam jestem ciekaw czy by to nie lepiej wyszło jak sr6008 bądź x4000 pomoże ktoś z opinią.

Budżet w zasadzie ten sam pytanie tylko czy pma z X2000 zagra bez kombinacji przepinania kabli

 

Wysłane z mojego C6903 za pomocą Tapatalk 2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zakupiłem właśnie kolumny MA RX8

A jak dla mnie jedyną alternatywą dla Denona jest chyba tylko Marantz x tylko jaki najlepiej w.kwocie do 3000.

 

MA / Denon lub Marantz - radzę podsłuchać wcześniej tych połączeń, bo może wyjść bida z nędzą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już prawie podjąłem ostatecznie decyzję zakupiony zostanie marantz i.to prawdopodobnie seria sr 7008 lub denon x4000 postanowiłem że może lepiej będzie doinwestowac i kupić AV z wyższej półki żeby za chwilkę nie bawić się w zakupy wzmacniacza stereo.

Proszę o potwierdzenie lub zaprzeczenie słuszności mojego toku myślenia.

 

Wysłane z mojego C6903 za pomocą Tapatalk 2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już prawie podjąłem ostatecznie decyzję zakupiony zostanie marantz i.to prawdopodobnie seria sr 7008 lub denon x4000 postanowiłem że może lepiej będzie doinwestowac i kupić AV z wyższej półki żeby za chwilkę nie bawić się w zakupy wzmacniacza stereo.

Proszę o potwierdzenie lub zaprzeczenie słuszności mojego toku myślenia.

 

Wysłane z mojego C6903 za pomocą Tapatalk 2

 

Uważam, że dobrze zrobiłeś. Jeśli ktoś chce kino domowe, ceni rozwiązania sieciowe amplitunerów a zarazem lubi w miarę przyzwoite stereo to powinien zainwestować 3-4 tyś w amplituner. Oczywiście dla większości na tym forum ampli nie zagra dobrze w stereo tak jak wzmacniacz. Ja się do końca z tym nie zgadzam a przynajmniej, jeśli chodzi o podstawowe modele wzmacniaczy denona (pma 520, 720) czy yamahy (as 300, as 500) w przedziale około 1500 zł. Jeśli masz możliwość posłuchać to zwróć uwagę na yamahy z serii aventage np. Yamaha RX-A830

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wzmacniacza nie wykluczam ale to w dalszej przyszłości. Amplituner dla mnie to podstawa.

Jeżeli miałbym kupować wzmacniacz to też raczej coś z.wyższej półki a.narazie kaski brak na dwa klocki.

I tak zakupiłem RX8 fronty Rx center i.teraz amplituner planuje. A tyły surroundy będą narazie kolumny od wieży JVC które bardzo dobrze grają i czysto i są aż za duże jak na.tylne.

Potem planuje MA FX

 

Wysłane z mojego C6903 za pomocą Tapatalk 2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na połączenie Denon X2000 i marantz Pm7004. Tego drugiego co.prawda ciężko kupić ale jak się poszuka to znajdzie

 

Wysłane z mojego C6903 za pomocą Tapatalk 2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Podczepiam sie pod temat.

Jakiś czas temu kupiłem kolumny Klipsch Reference RF-42 II,grają niestety z Onkyo TX SR 507 o ile w kinie domowym jest ok ( centralny i surroundy to Koda) ,to stereo tragedia.

Przypadkowo, za grosze kupiłem wzmacniacz Pioneer A 304R dzwiek w stosunku do Onkyo znakomity.

Mam problem, oglądam sporo filmów z BL, jak i z Apple Tv wiec z kina nie chce rezygnować, poza tym jest on bardzo funkcjonalny gdyby nie dzwiek. Z drugiej strony filmy w stereo, mimo wielokrotnych prób przekonania sie do dźwięku 2.0 to nie jest to samo.momi iż Klipsch ma rewelacyjną stereofonię.

Czy istnieje bezpieczny sposób podłączenia tych samych kolumn do dwóch wzmacniaczy (Onkyo i Pioneer) ?

 

Dodam iż Onkyo ma wyjście prezes out , ale tylko do wykorzystania jako zasilania dodatkowych kolumn do 7.1.

Będę wdzięczny za podpowiedź rozwiązania problemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem kiedys rx8 i mam do dzis cool yamke 3010 chyba kazdy wie ile to kosztowalo i do kina super do stereo ... kupa, taki PM-KI Pearl Lite zrobil z niej miazge. Arcam AVR600 yama seria 5000 z takich polek cenowych to jeszcze a tak zapomnij o stereo z samego av ampa. Dobry wzmak masz super muze podepniesz do sredniaka av i w kinie lepszy dzwiek z frontow a na reszte av amp ma wiekszy luz w zasilaniu centrala i tylow.

 

pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.