Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  54 członków

Epos Klub
IGNORED

Klub Epos


Kuba001
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mialem jakies focale chyba 806v ale nie moglem ich poskromic,dzwiek krzykliwy,natarczywy ale wokale to bylo mistrzostwo z nimi,niestety tylko wokale.

 

Takie samo miałem wrażenie słuchając focali w salonie nie pamiętam modelu chorus cośtam podstawkowe około 5 k pln , ale jakoś nie zachwyciły mnie brzmieniem oraz Chario za 8 k PLN te grały ładnie ale i ładnie kosztują , focaL są jaśniejsze od Eposów fakt zresztą kwestia gustu jak piszecie wyżej , co mi się w eposach podoba to to że można słuchać i słuchać i nie męczą ucha , słuchał ktoś z was flagowych Epos Encore? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...

Takie samo miałem wrażenie słuchając focali w salonie nie pamiętam modelu chorus cośtam podstawkowe około 5 k pln , ale jakoś nie zachwyciły mnie brzmieniem oraz Chario za 8 k PLN te grały ładnie ale i ładnie kosztują , focaL są jaśniejsze od Eposów fakt zresztą kwestia gustu jak piszecie wyżej , co mi się w eposach podoba to to że można słuchać i słuchać i nie męczą ucha , słuchał ktoś z was flagowych Epos Encore? :)

 

Słuchałem z Creekiem Destiny II. Razem to koszt ok. 30 tys. i jak na tak duże pieniądze to "szału ni ma". Sam mam sprzęt o połowę tańszy, który gra z porównywalnym satysfakcjonującym brzmieniem oczywiśćie jeśli chodzi o mój subiektywny odbiór. Nawet nie potrafię stwierdzić lepiej czy gorzej ( inne warunki odsłuchu, inne pozostałe składniki systemu, mój wzmacniacz to hybryda). Oczywiście każdy chwali swoje ale takie są moje odczucia. Miejsce odsłuchu nie było najlepsze, akustyka pokoju słaba, ustawienie kolumn poprawne ale mebli w pokoju karygodne, jednak ogólne wrażenie dało się wyrobić. Na pewno mają dobrą górę i średnicę, natomiast jak na kolumny tej wielkości z dwoma wooferami 22cm to mają przeciętny bas, nie ma tej potencjalnie drzemiącej potęgi. Może to wina tego Creeka ale tak to słyszałem. Natomiast wykonanie, wygląd, estetyka na bardzo wysokim poziomie ale to przecież nie gra. W moje subiektywnej ocenie te kolumny byłyby dobre w cenie maksymalnie 12-15 tys. zł więc obecnie tylko z drugiej ręki jeśli się trafią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, sporo porównań współczesnych konstrukcji EPOS... Jestem fanem marki - przez 15 lat: ES 11 i dwa ostatnie lata ES 14 oczywiście jedne i drugie na dedykowanych stojakach co w przypadku tych kolumn ma olbrzymie znaczenie ...zamiana okazała się idealnym rozwiązaniem w celu poprawy niskich tonów - charakter brzmienia się nie zmienił - i ta scena - kto słuchał ten wie o czym mówię. Napędzałem mocną lampą co może wydaje się dziwne ale grało pięknie. Zmieniłem ES 14 bo mam od niedawna salon 40 m2 i bass niestety uciekł. Mam nowe klocki lecz magia EPOS zniknęła ale jest ok i jest bass... Zapisuję się do KLUBU!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy doswiadczonego Klubowicza ! :)

Witacie EPOSOWIANIE,mnie także proszę umieścić na liście Klubowiczów.Miałem trzy modele podstawkowe i twierdzę,że kolumny są genialne.Jednak nieustanna pogoń za króliczkiem wymusza ciągłe zmiany.Aktualnie słucham na EPOSACH ES 11 jest super ale jest znowu to ale ...chciałbym dać krok do przodu i myślę,że ES 14 byłyby niezłym wyjściem.Będzie mi trudno się z nimi rozstać.

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie - po wielu latach snucia planów od wczoraj stoją i cieszą oko , a mam nadzieję że za kilkadziesiąt godzin również w 100% ucho - a mowa o Epos Epic 5 :-) kupiona jedna z ostatnich w Polsce par w kolorze czarnym .

Jakie macie doświadczenia jeśli chodzi o wygrzewanie nowych kolumn ? ile czasu trzeba na to poświęcić ? wiem że w niektórych wypadkach zmiana jest rewolucyjna - przeżyłem taką przy zakupie i wygrzaniu poprzednich kolumn Mission M33i - które teraz jeszcze stoją obok epiców - nie będą miały łatwego życia bo zasilą je Marantz SR6004 , Onkyo A5VL i końcówka Parasound stereo - zobaczymy z czym będzie najlepiej :-) choć docelowo będzie Creek 50A z którym słuchałem ich pierwszy raz .

Najważniejsza jest muzyka - później sprzęt , a najlepszy jest ten który dla mnie brzmi najlepiej .

Dzieci to przyszłość narodu więc słuchają tego co tata ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy !! :)

 

Faktycznie seria Epic przechodzi do przeszlosci a szkoda bo to bardzo udane konstrukcje - zaskakujaco jesli brac relacje jakosc/cena pod uwage.

 

Ja mam Epic 2, ktore graja u mnie przemiennie z Roksan Kandy K2; Yaqin MC 10-L oraz Xindak PA-M; interkonekty firmy chord chameleon glosnikowe chord rumour 2/Jantzen solid core

 

Moim zdaniem ok 50 godzin powinno wystarczyc na wygrzanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzja o zaprzestaniu produkcji tego modelu jest wielkim zaskoczeniem - to przecież "dojna krówka" - podobno sprzedawały się bardzo dobrze - miały świetne recenzje wszystkie trzy modele . Długo na celowniku miałem Epic 2 , ale po odsłuchach zdecydowałem że najpierw 5 , a jak zdążę to moje Indiana Liny z sypialni wymienię na Epic 1 . Też są świetne .

Najważniejsza jest muzyka - później sprzęt , a najlepszy jest ten który dla mnie brzmi najlepiej .

Dzieci to przyszłość narodu więc słuchają tego co tata ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elany droższe a nowa seria K która cenowo ma zastąpić EPici jest również znacząco droższa. Fakt że cena katalogowa to jedno a faktycznie wynegocjowana bywa i 25% niższa jednak K2 za 5 tyś ??? to już dużo . Na razie "wygrzewam" nowy nabytek i odliczam dni do urlopu żeby je "pokatować" :-)

Najważniejsza jest muzyka - później sprzęt , a najlepszy jest ten który dla mnie brzmi najlepiej .

Dzieci to przyszłość narodu więc słuchają tego co tata ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witajcie - coś mały ruch w klubie :-) mam pytanie - czy u kogoś grają/grały Eposy - naljelepiej z serii Epic , ale może również starsze modele - z końcówką audiolab-a ?? ma ktoś jakieś doświadczenia w takim połączeniu ? Mam możliwość kupić w przyzwoitych pieniądzach , ale jest daleko i na odsłuch będzie ciężko . Moje Epici już zmieniły się brzmieniowo po ok 30 - 40 godzinach , ale myślę że jeszcze się nieco zmienią , a jak do tej pory zagrały najlepiej z najtańszym wzmacniaczem z moich zasobów czyli onkyo a5vl więc przypuszczam że z taką końcówką powinno być lepiej - tzn dynamiczniej bo w przypadku amplitunera słychać że brakuje mocy .

Najważniejsza jest muzyka - później sprzęt , a najlepszy jest ten który dla mnie brzmi najlepiej .

Dzieci to przyszłość narodu więc słuchają tego co tata ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako zrodlo mam Audiolab 8200 CD; uzywam zamiennie trzech wzmakow: Roksan Kandy K2; Xindak PA-M; Yaqin MC-10L

Jasne -dzięki za odpowiedź - fajny zestaw wzmacniaczy , ale nie podpowiesz jak to gra ze wzmacniaczem audiolaba :-) Ale fajnie że ktoś coś napisał bo w klubie mały ruch :-) to zapytam jeszcze z którym grają Twoje Eposy grają najlepiej / który lubisz najbardziej .

Najważniejsza jest muzyka - później sprzęt , a najlepszy jest ten który dla mnie brzmi najlepiej .

Dzieci to przyszłość narodu więc słuchają tego co tata ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdy gra na swoj sposob: najbardziej dynamicznie gra Kandy K2, Xindak gra niezwykle elegancko wnikajac w substancje nagrania, wiecej powietrza detali, lepsza stereofonia i srednica - mniejsza dynamika.

 

Yaqin za to daje cieplo lampy co w polaczeniu z ciemnym sposobem grania Epicow daje fajny efekt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdy gra na swoj sposob: najbardziej dynamicznie gra Kandy K2, Xindak gra niezwykle elegancko wnikajac w substancje nagrania, wiecej powietrza detali, lepsza stereofonia i srednica - mniejsza dynamika.

 

Yaqin za to daje cieplo lampy co w polaczeniu z ciemnym sposobem grania Epicow daje fajny efekt

czyli roksan+xindak w jednym i byłoby optymalnie :-)

Najważniejsza jest muzyka - później sprzęt , a najlepszy jest ten który dla mnie brzmi najlepiej .

Dzieci to przyszłość narodu więc słuchają tego co tata ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich.

Teraz trafiłem na wątek o Eposach i stwierdziłem, że może i ja zapiszę się do klubu?

Wszak cały (prawie, sub to Velodyne) system u mnie oparty jest na Eposach.

 

Inwentarz to:

Główne: Epos Elan 35

Centralny: Epos M8i

Tyły: Epos M12i

 

Przody spięte Cardasami z Roksanem Kandy 1 Mk III robią za stereo.

Ampli podłączony pre outem do wzmacniacza.

 

Pomieszczenie ok. 36 m2, bardzo wysokie. Jest wszystko. Góra, bas, średnica. Pewnie nie ideał, ale dają radę.

 

Miałem okazję posłuchać wcześniej w tej konfiguracji M20i i chyba jednak żałuję, że nie wziąłem ich zamiast Elanow.

Do tej pory mam wątpliwości. Ostrzegano mnie przed metalowymi kopułkami, ale w centralnym absolutnie nie przeszkadza.

Oczywiście subiektywnie.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez de_monter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.