Jump to content
IGNORED

Problem z DAC-em


GT

Recommended Posts

Witam,

 

Mam problem z DACem Thety.

 

Zaczęło mi coś delikatnie "brumić/zniekształcać" na wokalach w jednym kanale. Myślałem, że to pętla masy lub coś mi sieje w domu zakłócenia w obwodzie. Wstępna diagnoza jest jednak taka, ze mniej więcej po około 2.5-3 minutach (ten czas jest praktycznie zbliżony z zegarkiem w ręku ;)) od podłączenia zasilania do DAC-a - w 1 kanale zaczynam słyszeć delikatny szum i trzaski. Nawet, gdy DAC jest OFF (tylko wzmacniacz włączony), wystarczy samo zasilanie sieci elektrycznej doprowadzić do przetwornika (wszelkie inne kable cyfrowe na wejściu odłączone, połączony jest tylko wzmacniacz po RCA). Dedukuję, że coś w sekcji analogowej się wzbudza, gdyż ta jest podobno cały czas pod prądem, co by tłumaczyło pojawienie się owego brumienia po podłączeniu DAC-a do zasilania, bez formalnego uruchomienia urządzenia w tryb "ON".

 

Co może generować takie zachowanie? Jaki element układu wstępnie podejrzewać?

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Link to comment
Share on other sites

To jest takie troche gdybanie. Jak masz jakiś schemat tego DAC'a to byłoby wielce pomocne. Jeśli nie to może parę dokładnych fotek by pomogło.

Swoją drogą to bardzo dziwne, że przy wyłączonym urządzeniu dzieje się cokolwiek.

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.