Skocz do zawartości
IGNORED

Xindak XA-6950


Barthezz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie ponieważ zamierzam wymienić wzmacniacz Denona PMA 710AE na rzeczonego Xindaka. Nie ukrywam ze strasznie mi się podoba,nie miałem okazji go posłuchać. Zestaw ma tworzyć z Olive 03HD i kolumnami Tonsil Maestro II 180,czy taki komplet ma racje bytu ? Słucham wszystkiego, aczkolwiek lata lecą i ostatnio zagłębiłem się w Diana Krall :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogromna różnica na korzyść Xindak, to świetna hybryda. Na pewno będziesz zadowolony.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogromna różnica na korzyść Xindak, to świetna hybryda. Na pewno będziesz zadowolony.

 

Kolega nie napisał o jaką wersję chodzi, a z podanego symbolu wynika, że wersja tranzystorowa. Hybryda ma oznaczenie xa-6950(09). Obie wersje różnią się znacząco. Obie są udane, a wybór która lepsza czysto subiektywny, zależny od upodobań. Hybryda trochę droższa, do tego dochodzi zabawa z wymianą lamp co też kosztuje jeśli poszuka się dobrych NOS-ów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście chodziło o wersje tranzystorową,już do mnie jedzie :)

 

To się wyjaśniło. Pewnie kolega wie, że ten wzmak pracuje częściowo w klasie A, grzeje się mocno ( potrzebuje dużo wolnej przestrzeni ), jest ciężki i ma duży pobór prądu. Ale na pewno wart jest swojej ceny i zniesienia tych niedogodności. "Będzie Pan zadowolony"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz super. Trochę poczytałem opinii innych użytkowników, ze po włączeniu korki wywalało w mieszkaniu i stwierdzam ze chyba mieli lipną instalacje elektryczna, nic sie nie dzieje. Zuzywa tyle prądu co moja 46 calowa plazma wiec spoko. Po godzinnym odsłuchu ma temperaturę 39 stopni jest zaledwie ciepły. Ktoś narzekał ze na wejsciu S1 jest za głosno na ustawieniu na poziomie 1, nic takiego nie występuje jest bardzo cicho. Bałem się ze bedzie mi brakowało pokreteł regulacji tonow :) na szczescie nie są juz mi one potrzebne. Dźwięk jest miodzio,najlepiej wydane 3 tys :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dotyczy to Twojego modelu ale np moj xindak 6800 gra dopiero po kilkuminutowej rozgrzewce-jak dojdzie do temperatury ktora potem utrzymuje na podobnym poziomie

Co do instalacji elektrycznej-przy wlaczaniu swiatlo lekko przygasa-ale przy tej wielkosci toroidach to norma i mialem to z innymi wzmacniaczami

Wzmacniacza na rachunku za prad jeszcze nie widzialem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem szczęśliwym posiadaczem wzmacniacz Xindak XA-6900. Z tego co czytałem to jest to bardzo zbliżona hybryda do XS-6950.

U mnie gra to "cudo" z CD Cambridge Audio Azur 650c oraz z kolumnami (na zmianę) JBL ES90 lub Monitor Audio RS5.

 

Do kina domowego mam osobny zestaw Harman Kardon AVR-360. Więc jest z czym porównać.

 

To co potrafi ten wzmacniacz daje się odczuć na wiele różnych sposobów, w każdym rodzaju muzyki.

Pierwszy test, przełączamy JBL z HK do Xindaka. ... Do czasu kiedy JBL grały tylko z HK nigdy bym tych kolumn nikomu nie polecił, Z Xindakiem JBLe dostały skrzydeł, nagle odpaliły innymi walorami, wcześniej mi nieznanymi. Bas jest mięsisty i krótki, czuć jego moc i precyzję, Z HK masz wrażenie, że JBL skonstruowano dla podkreślenia jedynie skrajów pasma - nie mają środka, bas jest przytłumiony (chociaż zamontowanie kolców poprawiło jakość basu w JBL przy podłączeniu do HK), a wysokie tony są klasą same dla siebie, nie mając jednak na całej długości skali wielu partnerów do współpracy.

 

Na monitorach (RS5) tak spektakularnej różnicy pomiędzy HK i Xindakiem już nie usłyszysz (chociaż dystans HK do chińczyka cały czas spory), ale i też RS5 zdecydowanie mniej do mnie przemawiają niż JBL w każdym z zestawów.

 

Na koniec, to co najbardziej odróżnia "chińczyka od innych, których słuchałem (m.in. HK-AVR-360, Arcam avr600, Denon 720ae) to scena muzyczna jaką oferują. Chińczyk z dwóch kanałów emituje o niebo więcej przestrzeni niż HK z 5.1. Detaliczność dźwięku i jego lokalizacja jest wręcz zjawiskowa. Zamykasz oczy i widzisz w którym miejscu na scenie szarpie struny gitarzysta, a gdzie całą gamą niesłyszanych dotąd poziomów solo prowadzi klarnet czy fagot.

 

Konkluzja: Nie jest Xindak (chyba) wzmacniaczem do słuchania wielkich koncertów symfonicznych ale podczas słuchania rocka, jazzu, soulu, każdego rodzaju pop- music rzuca na kolana - mnie rzucił i tak klęczę do dzisiaj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk jest miodzio,najlepiej wydane 3 tys :)

Specjalnie zadałem pytanie o cenę .

Miałem 6950V kolegi . Wybrał modyfikowanego NADa C320BEE a Xindak wrócił do sklepu .

W cenie 3000zł albo ciut dokładając można mieć lepszy wzmacniacz .

No , ale już masz , jesteś zadowolony a o to chodzi ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie zadałem pytanie o cenę .

Miałem 6950V kolegi . Wybrał modyfikowanego NADa C320BEE a Xindak wrócił do sklepu .

W cenie 3000zł albo ciut dokładając można mieć lepszy wzmacniacz .

No , ale już masz , jesteś zadowolony a o to chodzi ;)

 

Pewnie masz racje,ale dla mnie jako osoby ktora miala Denona PMA 710AE przesiadka na Xindaka to kosmos :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie zadałem pytanie o cenę .

Miałem 6950V kolegi . Wybrał modyfikowanego NADa C320BEE a Xindak wrócił do sklepu .

W cenie 3000zł albo ciut dokładając można mieć lepszy wzmacniacz .

No , ale już masz , jesteś zadowolony a o to chodzi ;)

 

W oznaczeniach xindaka można się pogubić bo są trzy rodzaje wzmacniacza z oznaczeniem 6950 i ten z literą "V" to najprostszy z serii i też najtańszy grający całą mocą w klasie AB ( nie wiem tego na 100% ale nic nie ma w żadnych opisach o klasie A). W temacie jest mowa o wyższym modelu tranzystorze w klasie A ( początkowy waty) i to wznosi go na wyższy poziom także cenowy. Kupno go w cenie 3000 zł to dobry wybór. Pewnie w tej cenie można trafić coś lepszego używanego ale na xindaku na pewno rozczarowania nie będzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za pomyłkę . To była wersja 6950 ( 9 )

Nad c320 postawiony obok xindaka pali sie ze wstydu

Nawet modyfikowany

Wizualnie tak , resztę sobie wmawiaj jak chcesz .

Fajny Xindak to PAM , bardzo dobry to 600E i rewelacyjny 600P . Reszta ...

Pewnie masz racje,ale dla mnie jako osoby ktora miala Denona PMA 710AE przesiadka na Xindaka to kosmos :)

No jasne . Tu nie ma nawet co porównywać .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynamy od transformatora-----i juz nie ma o czym rozmawiac

Nie każdy potrzebuje przesuwać ściany i nie każdy ma prądożerne i wymagające kolumny .

Idąc Twoim tokiem rozumowania ja miałem Xindaka A600P . Trafo 1300W , 350 000uF filtracji . Przy nim 6800 nie powinien grać ...

Mam Denona PMA2020AE . Dwa przeciętnej wielkości trafka . Najlepszy bas jaki w życiu słyszałem . Lepszy niż choćby z Krella S300i który ma rafo 750VA i 2x300W / 4 omach .

Kolumny niemałe - Kef R900

 

Można tak długo .

 

Fabryczny C320 , 320BEE to kupa jest . Xindaki oprócz A600P zawsze miały jakieś niedoróby .

Kolega kupił , jest zadowolony i na tym zakończmy tą dyskusję .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.