Skocz do zawartości
IGNORED

Stereo dla 22m2 do 4 tys. zł


mrozny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów,

 

jak w temacie, poszukuję sprzętu audio do salonu 22m2 (6,5 x 3,5m), audio ma być ustawione na dłuższej ścianie. Dodatkowo salon łączy się z otwartą kuchnią 11m2 i korytarzem.

Słucham głównie muzyki rockowej (pink floyd, anathema, porcupine tree, beatles, itp. ) oraz sporadycznie metalu i elktroniki (metallica, NIN, depeche mode, archive).

 

Oczekuję dźwięku precyzyjnego (nie chcę rozlanego basu) oraz o ciepłej charakterystyce (słuchałem kiedyś pianocrafta 810 w mniejszym pokoju i właśnie czegoś takiego oczekuję w moim salonie).

Zastanawiałem się nad Pianocraftem 840, ale znalazłem wiele postów, że jest to zbyt mały sprzęt aby napędzić pokój powyżej 20m2 + otwarta kuchnia,

 

Na formach znalazłem wiele pozytywnych opinii o zestawie NAD 316/326 BEE + Nad 516 BEE. Jeśli chodzi o kolumny to na razie budżet pozwala mi zestaw NADa uzupełnić o używane Eltax Liberty 5+.

 

Drodzy forumowicze, czy możecie polecić jakieś alternatywne zestawy?

Dodam, że absolutnie najwyższą kwotą jaką mogę wydać na komplet to 4 tys. zł, ale jeżeli uda się zejść z ceny to nie bedzie źle.

Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość dziadekwłodek

(Konto usunięte)

Za 4 tys zł na serio da się złożyć sensowne granie do Twojego pomieszczenia, niestety raczj używane granie, bo nowe to bedzie bardzo, bardzo budżetowo. Używane, ale nie starocie jakieś totalne z lat 70 ;) na kolumny przeznacz 2 tys zł, a na CD i wzmak drugie 2 tys zł Z drugiej strony jeśli Ci odpowiadała prezentacja z mini wieży 810 to może nie masz jeszcze rozbuchanych ;) oczekiwań i w jakimś sklepi zostawisz te 4 tys na nowe bardzo budżetowe zabawki będziesz zadowolony puki nie przyjdzie ktoś znajomy bardziej osłuchany i powie kupa , to a nie granie. No i się zacznie, sprzedawanie, kupowanie i tak bez końca :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

marzę o wielu płytach których nie mam, a które mi się marzą i o czasie na ich słuchanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wybrał kolumny, które dobrze grają i się nieźle prezentują, np.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) lub

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) plus

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) i masz wszystko załatwione ewentualnie jakiś wzmacniacz w granicach 2tys np

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) czy choćby nieśmiertelny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jestem elektronicznym laikiem i boję się, że kupię sprzęt mający wady, których nie wyłapię. Czy w segmencie nowych zestawów znajdę alternatywę do wymienionych w pierwszym poście NADów? Czy Eltaxy liberty 5+ zagrają z tymi NADami?

Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

Witam wszystkich forumowiczów,

 

jak w temacie, poszukuję sprzętu audio do salonu 22m2 (6,5 x 3,5m), audio ma być ustawione na dłuższej ścianie. Dodatkowo salon łączy się z otwartą kuchnią 11m2 i korytarzem.

Słucham głównie muzyki rockowej (pink floyd, anathema, porcupine tree, beatles, itp. ) oraz sporadycznie metalu i elktroniki (metallica, NIN, depeche mode, archive).

 

Oczekuję dźwięku precyzyjnego (nie chcę rozlanego basu) oraz o ciepłej charakterystyce (słuchałem kiedyś pianocrafta 810 w mniejszym pokoju i właśnie czegoś takiego oczekuję w moim salonie).

Zastanawiałem się nad Pianocraftem 840, ale znalazłem wiele postów, że jest to zbyt mały sprzęt aby napędzić pokój powyżej 20m2 + otwarta kuchnia,

 

Na formach znalazłem wiele pozytywnych opinii o zestawie NAD 316/326 BEE + Nad 516 BEE. Jeśli chodzi o kolumny to na razie budżet pozwala mi zestaw NADa uzupełnić o używane Eltax Liberty 5+.

 

Drodzy forumowicze, czy możecie polecić jakieś alternatywne zestawy?

Dodam, że absolutnie najwyższą kwotą jaką mogę wydać na komplet to 4 tys. zł, ale jeżeli uda się zejść z ceny to nie bedzie źle.

Pozdrawiam!

proponuję odwrotnie - docelowe kolumny Dali Zensor 5 lub 7 - to jest to czego chyba szukasz, a do tego używany sprzęt z allegro (np cd marantz wzmak NAD). kiedyś kiedyś Audiolaba, Mingdę albo Baltlaba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

zdecydowanie pozostałbym przy konfiguracji NAD C316BEE / C516BEE, to świetna elektronika, która powinna w pełni Cię usatysfakcjonować.

Kwestia kolumn - jeśli są to pierwsze Eltax Liberty z czarnymi membranami, to dobra kolumna. Jeśli to druga wersja w jasnymi membranami, to odradzam. Nie będzie to brzmienie, która odpowiada Twoim gatunkom muzycznym.

Z mojej strony mogę zaproponować ciekawy zestaw, oparty na polskich kolumnach Pylon Audio Pearl 25. Jeśli masz taką możliwość, zapraszam na odsłuch.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość dziadekwłodek

(Konto usunięte)

Elektronika NAD-a obecnego wieku obcina kupony z lat wcześniejszych. Przekonałem się o tym odsłuchując u siebie i u kolegi, W podobnych kategoriach cenowych Rotel wypadał lepej. Świadczy o tym i ta recenzja: http://www.whathifi.com/review/nad-c316bee, a może i ta: http://audio.com.pl/testy/nad-c515bee:3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

dokładnie, polecam zakup tych Dali Zensor i spokojnie z allegro starszy Nad lub Rotel właśnie. Dali Zensor 5 2.0 możesz mieć za 2.400 po negocjacjach, za niezłe cd Marantza wystarczy dać 200 zł, za 800 złotych na allegro kupisz spokojnie dobry piecyk, a za pozostałe kilkaset kable, np IC Qed Reference (te czerwone), głośnikowe Chord Odyssey 2, Furutech u2-t, używek szukaj, do wzmaka warto na zasilanie kupić najtańszego Artecha

 

http://allegro.pl/nad-koncowka-mocy-2140-przedwzmacniacz-1020-i4361402377.html

http://allegro.pl/harman-kardon-pm-665-dual-mono-i4340584250.html

http://allegro.pl/nad-c350-i4343487619.html

http://allegro.pl/rotel-ra01-audiofilski-sprzet-stan-idealny-i4376630856.html

http://allegro.pl/rotel-ra-971-swietny-model-i4343821223.html

http://allegro.pl/rotel-ra02-audiofilski-okazja-wysylka-0-opis-i4377084595.html

http://allegro.pl/rega-mira-2000-i4372132691.html

http://allegro.pl/wzmacniacz-cyrus-6vs2-i4375484789.html DOBRY!!!

http://allegro.pl/audio-innovations-alto-u-k-manufactured-i4375747868.html NIE ZNAM BRZMIENIA

http://allegro.pl/rotel-ra-01-audiofilski-super-stan-kolumny-i4368543052.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę po opiniach to "generalizując" rotel wypada lepiej od NADa. Szkoda, że odsłuch wszystkich wymienionych wariantów jest nierealny. Pewnie będzie to wyglądać tak jak napisał robin102 - nieustanne zmiany (oczywiście jak budżet pozwoli).

Zakup planuję na połowę lipca. Na dzień dzisiejszy rzeczywiście skłaniam się na zestaw Rotel 972 + Rotel rcd 951 (lub coś podobnego w zależności co będzie na rynku) + Eltax liberty 5+ (czarne membrany). Mam nadzieję, że nie trafię na jakiegoś zbuka. Później w zależności od budżetu jakieś lepsze kolumny.

Bardzo dziękuję wszystkim forumowiczom za cenne rady i zaangażowanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koda i Taga to ten sam producent. Są dość ciemno a wręcz matowo brzmiącymi zestawami, Rotel może z nich trochę dobrego wyciągnąć, zdynamizuje nagrania, poprawi trochę górę i zdecydowanie uspokoi dół, który nie będzie już tak rozlazły. Nie będzie to audiofilskie brzmienie, ale na sam początek, gdy nie ma się dużo kasy, jak najbardziej.

 

Czy kabelki pomogą? Próbowałem i nic nie usłyszałem. Dużo lepszy wpływ miało odpowiednie ustawienie w pomieszczeniu tych kolumien. Za kilkaset złotych lepiej kupić wyższy model Rotela.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość dziadekwłodek

(Konto usunięte)

Koda i Taga to ten sam producent. Są dość ciemno a wręcz matowo brzmiącymi zestawami, Rotel może z nich trochę dobrego wyciągnąć, zdynamizuje nagrania, poprawi trochę górę i zdecydowanie uspokoi dół, który nie będzie już tak rozlazły. Nie będzie to audiofilskie brzmienie, ale na sam początek, gdy nie ma się dużo kasy, jak najbardziej.

 

Czy kabelki pomogą? Próbowałem i nic nie usłyszałem. Dużo lepszy wpływ miało odpowiednie ustawienie w pomieszczeniu tych kolumien. Za kilkaset złotych lepiej kupić wyższy model Rotela.

 

No to jak widać i słychać, mamy różne doświadczenia. Nie wszystkie kolumny Koda i Taga mimo, że są od jednego producenta, brzmią jednakowo. Można znaleźć w miarę poprawnie brzmiące kolumny. Natomiast kabelki wniosą dużą poprawę. Kiedy zamieniłem głośnikowe Oehlbach 1018 na DNM Reson Mk. 2 oraz sygnałowe NF1 na TCC, to różnica w dźwięku była wręcz rewelacyjna. Moim zdaniem warta każdej złotówki. Natomiast kiedy wymieniłem kolumny Koda AV702 F na ok. 2,5 raza droższe Mission m34i - dźwięk okazał się rażąco gorszy.

Zgodzę się natomiast, że ustawienie ma znacząco odczuwalny wpływ na brzmienie kolumn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecę takie:

 

Kolumny:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Wzmacniacz:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

lub ewentualnie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Popytaj, ponegocjuj ceny.

 

Do tego dorzuciłbym dac:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Może jakoś się zmieścisz w budżecie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Forumowicze,

dziękuję Wam za zaangażowanie i poświęcony czas. W najbliższym czasie rozpocznę poszukiwania kolumn Dali Zensor 5 lub inny model, wzmaka od Rotela lub Luxmana oraz na razie tańszego odtwarzacza CD.

Gdy tylko dokonam zakupu to postaram się napisać kilka słów o wrażeniach z słuchania aby zamknąć temat.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy zamieniłem głośnikowe Oehlbach 1018 na DNM Reson Mk. 2 oraz sygnałowe NF1 na TCC, to różnica w dźwięku była wręcz rewelacyjna. Moim zdaniem warta każdej złotówki.

Ile kosztował cię zmiana okablowania?

 

Natomiast kiedy wymieniłem kolumny Koda AV702 F na ok. 2,5 raza droższe Mission m34i - dźwięk okazał się rażąco gorszy.

Właściwe dobranie sprzętu to sztuka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość dziadekwłodek

(Konto usunięte)

Ile kosztował cię zmiana okablowania?

(...)

 

10 x więcej, ale efekt był wart każdej zainwestowanej złotówki.

 

(...)

Właściwe dobranie sprzętu to sztuka.

 

Wiem. Do tego wymagająca cierpliwości, wiedzy, słuchu i pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz szczęście do okablowania, nie wiem czy jest to kwestia mojego słuchu, czy sprzętu jaki posiadałem, ale w moim przypadku okablowanie nie miało większego wpływu na zmianę charakteru dźwięku. Coś tam może robiło, ale czy to była autosugestia, czy zmęczenie porównywaniem ( za którymś tam razem byłem skołowany), tego nie wiem. Po kilkudziesięciu latach przewalania sprzętu wiem, że to kolejno odpowiednie kolumny, wzmacniacz i właściwa akustyka robią z dźwiękiem najwięcej.

 

Wydawanie kasy na kable zostawmy raczej tym, którzy mają żyłkę hazardzisty i poszukiwacza, a swój sprzęt mają właściwie dobrany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość dziadekwłodek

(Konto usunięte)

No to masz szczęście do okablowania, nie wiem czy jest to kwestia mojego słuchu, czy sprzętu jaki posiadałem, ale w moim przypadku okablowanie nie miało większego wpływu na zmianę charakteru dźwięku. Coś tam może robiło, ale czy to była autosugestia, czy zmęczenie porównywaniem ( za którymś tam razem byłem skołowany), tego nie wiem. Po kilkudziesięciu latach przewalania sprzętu wiem, że to kolejno odpowiednie kolumny, wzmacniacz i właściwa akustyka robią z dźwiękiem najwięcej.

 

Wydawanie kasy na kable zostawmy raczej tym, którzy mają żyłkę hazardzisty i poszukiwacza, a swój sprzęt mają właściwie dobrany.

 

Pisałem już o tym. Mój kolega audiofil był zaszokowany poprawą brzmienia. Także nie było to moje subiektywne odczucie. Kupił te same kable do swojego sytemu i tam okazały się... kompletną klapą.

 

Wzmacniaczem był dzielony Rotel RC971/RB951, kolumny Koda AV702F, akustyka normalny pokój. I to zgrało się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Witam,

 

wracam do tematu po urlopie.

Dużo osób poleca zamiast Dali Zensor 5 polskie Pylony Sapphire - są one nieporównywalnie większe i cięższe.

Czy macie jakieś doświadczenia z tymi kolumnami?

Równolegle szukam używanego wzmacniacza Rotela w okolicy Poznania.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja upieram się że z rotelem będzie za ostro. Szczególnie gdy połączysz z Sapphire.

 

Zostałbym na Twoim miejscu przy kolumnach Dali Zensor 5.

 

A wzmacniacz bym dobrze przemyślał czy aby na pewno nie będzie przeszkadzać ta jasność brzmienia Rotela i chwilami aż kłucie wysokich tonów.

Bardziej zrównoważonym, uniwersalnym wyborem jest NAD.

A drugą skrajnością, jakbyś jednak chciał czegoś ciepłego z potężnym dołem będzie Xindak A-06.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A drugą skrajnością, jakbyś jednak chciał czegoś ciepłego z potężnym dołem będzie Xindak A-06.

Wybór sprzętu budżetowego jest kwestią kompromisu. Rotel ma niezłą średnicę, za to słabo zaakcentowany dół (zazwyczaj wysoki DF) i czasami zbyt wyrazistą górę, NAD za to zamula w górnych rejestrach, jest ogólnie stonowany i nijaki w stosunku do poprzednika ( nie wolno go słuchać po Rotelu :-)), ale maza to bardziej odczuwalny dół. Xindak za to wydajnością nie grzeszy, nie wolno stosować kolumn o małej efektywności, ale ma rozlazły bas, co wielu może się spodobać. I jak tu dogodzić każdemu za tych parę tysięcy? :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.