Skocz do zawartości
IGNORED

Problem z wypaleniem CD Audio


Arek0402

Rekomendowane odpowiedzi

Po tym wpisie widzę, że mam do czynienia z dyletantem bez doświadczenia.

Nie chce mi się liczyć moich wypalonych płyt CD-R, ale będzie ich kilkaset i jeszcze nigdy nie słyszałem, żeby któraś trzeszczała. Tobie dziecko się mylą dwa rodzaje zakłóceń. Analogowe czyli np. trzaski i zakłócenia cyfrowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrywam wolno - odtwarzacz odtwarza nagrane płyty. Nagrywam szybko - odtwarzacz nie chce czytać takich płyt.

Takie rzeczy mogą mieć miejsce. Ale dotyczą starszych nagrywarek i starszych odtwarzaczy. Niektóre zestawienia CD-R/nagrywarka/odtwarzacz nie zadziałają. Możesz podać typ nagrywarki i odtwarzacza, to inni użytkownicy może będą mieli z tego jakąś korzyść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś faktycznie lepiej się nagrywało przy niskich prędkościach ale tylko z tego powodu, że nagrywarki były wolniejsze a i dostępne czyste płyty były z niskim indeksem predkości zapisu.

 

Ale to było kiedyś.

 

Obecnie produkowane płyty CD-R należy wypalać z prędkością 16-24x. Wtedy jest najmniej błędów.

 

Zróbcie sobie testy zapisy i odczytu przy nagrywaniu z prędkością np x2 i x24 to wam wiele wyjaśni.

Ja zrobiłem, przy prędkości nagrywania x24 miałem około 250 błędów C1, im niższa prędkość tym błędów przybywało w zastraszającym tempie. Zakończyłem na x4 i ponad 32000 błędów.

Mam różne nagrywarki - Plextor, Teac, NEC, Yamaha, Liteon, LG - na wszystkich to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wysokie prędkości często nie chcą być odtwarzane przez "sprzęt kuchenny" :)

czasem pomaga opis z postu 32

 

podejrzewam, że ilość błędów C1 nie robi na tym sprzęcie żadnego wrażenia :)

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 8 miesięcy temu...

Hej

używam exact audio copy i chcę nagrać kilka płyt tacie do samochodu.

tutaj trafiam na problem:

odpalam exact audio, klikam "otwieranie okna dialogowego wypalania" i chcąc dodać pliki dostaję komunikat "nastęujące pliki nie są do przyjęcia jako źródło danych audio".

Jest to zwykły flac. Czy coś trzeba przestawić w programie ? Pliki mam na nas synology, ale zgrałem nawet na laptopa i też nic.

Nagrałem już 2 płyty i też zdarzał się ten komunikat. Ale po 2-3 próbach poszło, a teraz już nic.

 

Drugie pytanie, czy tym programem nagram zwykłą cd audio z plików hi res ?

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpalam exact audio, klikam "otwieranie okna dialogowego wypalania"

 

Nie przypominam sobie żeby w Exact Audio Copy było coś takiego jak: "otwieranie okna dialogowego wypalania".

 

Jest to zwykły flac.

...

Nagrałem już 2 płyty i też zdarzał się ten komunikat. Ale po 2-3 próbach poszło, a teraz już nic.

 

1. EAC podczas wypalania obsługuje tylko wav.

2. Jeżeli używasz tylko flac, to nie ma możliwości, żeby "po 2-3 próbach poszło".

 

Drugie pytanie, czy tym programem nagram zwykłą cd audio z plików hi res ?

 

Bez uprzedniej konwersji do wav 44,1/16 - nie.

 

Do niezobowiązującego wypalania lepiej użyj CDBurnerXP. Tam nie musisz się martwić czy to flac, czy hi-res - program CDBurnerXP sam wszystko zrobi, przekonwertuje, dopasuje.

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przypominam sobie żeby w Exact Audio Copy było coś takiego jak: "otwieranie okna dialogowego wypalania".

 

 

 

1. EAC podczas wypalania obsługuje tylko wav.

2. Jeżeli używasz tylko flac, to nie ma możliwości, żeby "po 2-3 próbach poszło".

 

 

 

Bez uprzedniej konwersji do wav 44,1/16 - nie.

 

Do niezobowiązującego wypalania lepiej użyj CDBurnerXP. Tam nie musisz się martwić czy to flac, czy hi-res - program CDBurnerXP sam wszystko zrobi, przekonwertuje, dopasuje.

 

Dzięki, sprawdzę w takim razie te dwa cd co niby mi wypaliło :)

Korzystam już z foobara i działa bezproblemowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.