Skocz do zawartości
IGNORED

Szukam - amplituner STEREO na 6 głośników


sluchacz_wody

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jestem nowy na forum i zaczynam dopiero swoją przygodę z odsłuchem.

 

Mam przygotowany pokój z kuchnią na zawieszenie 6 głośników , rozmiary pomieszczenia ok 9.5m x 3.7m. Po 3 głośniki na dłuższych ścianach.

 

Kable są sprowadzone do jednego gniazdka audio bananowego. Tak więc szukam wzmaczniacza/amplitunera stereo na 6 głośników najlepiej z wejściami banan.

 

Jestem ograniczony cenowo, więc max 2000zł.

 

Będę wdzięczny za poradę.

 

PS. Głośników jeszcze nie mam, ale będą to raczej niewielkie rozmiarowo bo tylko wiszące wchodzą w grę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

Witam,

 

Jestem nowy na forum i zaczynam dopiero swoją przygodę z odsłuchem.

 

Mam przygotowany pokój z kuchnią na zawieszenie 6 głośników , rozmiary pomieszczenia ok 9.5m x 3.7m. Po 3 głośniki na dłuższych ścianach.

 

Kable są sprowadzone do jednego gniazdka audio bananowego. Tak więc szukam wzmaczniacza/amplitunera stereo na 6 głośników najlepiej z wejściami banan.

 

Jestem ograniczony cenowo, więc max 2000zł.

 

Będę wdzięczny za poradę.

 

PS. Głośników jeszcze nie mam, ale będą to raczej niewielkie rozmiarowo bo tylko wiszące wchodzą w grę.

oj, to tu jakość jest podobna. Pójdź do pierwszego lepszego salonu (ale nie euro czy market, salon audio), weź ze 4 płyty muzy jaką lubisz, opisz brzmienie jakie lubisz, podłączą Ci to pewnie do Monitor Audio i tak i wybierz Denon / Marantz / Onkyo / Harman. Wszystkie ok, Harman ma fajne brzmienie, ale jako marka jest awaryjna niestety ciut bardziej od reszty. Yamahy dla mnie odstają od reszty w muzyce, Sony i Pioneery też

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest pytanie w stylu-zamierzam chodzic w gaciach na glowie, zalozyc uprane czy czyste?

Pewnych rzeczy sie po prostu nie robi i tyle

Chciałem postawić kolejkę ale chyba szkło się skończyło.

Nie znoszę hejterowskich wpisów ale Twoje jest celne i bardziej mi się podoba niż te zamieszczane przez "Genesis".

Zwykła miotła nie wystarcza Panie Genesis.

 

Do autora wątku ,

 

Zakładasz ten sam temat w dwóch różnych kategoriach :

START to rozumiem ale HIFI tego już nie ogarniam.

Trolling ?!?!?!

 

Pozdrawiam , bez odbioru

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mamy pomieszczenie o kształcie tramwaju, w którym kolega chciałby zrobić nagłośnienie typu "kościelnego". To nie jest zbyt dobry pomysł jeśli celem takiej instalacji jest odtwarzanie muzyki.

Zacznijmy od tego, że amplituner stereo przystosowany do podłączenia 6 głośników nie istnieje. Co najwyżej możesz natknąć się na takie, które obsługują 2 pary. Oczywiście da się połączyć szeregowo kilka kolumn i podpiąć je do tego samego wyjścia we wzmacniaczu, ale najprawdopodobniej skończy się to usmażeniem wzmaka, a w najlepszym razie zadziałaniem zabezpieczeń przeciążeniowych. Tak czy siak dźwięku z tego nie będzie.

Możesz próbować pobawić się z głośnikami szerokopasmowymi przeznaczonymi do zabudowy sufitowej (tzw. instalacyjne), czyli takie jakimi nagłaśnia się np. sklepy czy restauracje, ale dźwięk z tego będzie cienki jak przysłowiowa dupa węża - zero basu.

Rozwiązaniem, które może zatrybić w tym przypadku jest amplituner kina domowego z 6 satelitkami i aktywnym subem, gdzie muzyka byłaby odtwarzana w trybie tzw. "uprzestrzennionego stereo". Nie wiem, tylko czy w ten sposób uda się uzyskać równomierne nagłośnienie w tym pomieszczeniu. Poza tym kwota 2000 zł moze okazać się za mała na zakup amplitunera 6.1, sześciu satelit i suba.

Napisz jeszcze ile z tych 9.5 m długości pomieszczenia przypada na pokój a ile na kuchnię. Bo może dałoby się lepiej nagłośnić sam pokój przy użyciu 2 lub 4 głośników, a kuchnię dokoptować później na zasadzie drugiej strefy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teac AG-980

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam przygotowany pokój z kuchnią na zawieszenie 6 głośników , rozmiary pomieszczenia ok 9.5m x 3.7m. Po 3 głośniki na dłuższych ścianach.

Pokój i kuchnia to DWA pomieszczenie, w jakim celu chcesz aż 3 pary kolumn ?

Muzyki słucha się w stereo, nie w żadnym kwadro (chyba że na dyskotece).

 

Poza tym przy 2 parach kolumn jest możliwość podłączenia do jednego wzmacniacza, bez kombinowania z dodatkowymi strefami (te są dostępne w amplitunerach do kina głównie, które grają bez porównania gorzej, za podobne pieniądze).

 

3 pary to już ryzyko spalenia kolumn i/lub wzmacniacza, w sumie to nawet przy dwóch należy odpowiednio dobrać kolumny (impedancja) i to co je ma zasilić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.