Skocz do zawartości
IGNORED

Nagłośnienie salonu 17.5m2 do 3000zł


Clear

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od jakiegoś czasu myślę nad dobrym nagłośnieniem mojego saloniku o powierzchni 17.5m2 (4.32m x 4.07m), żeby słuchać sobie muzyki i oglądać filmów z TV. Dotychczas za zestaw audio robiła wieża stereo Philips FW-C355, która ma już ponad 10 lat, ale nadal gra dobrze. Podłączona jest ona pod wejście słuchawkowe do TV (Sony KDL-42W655A). Jednak to mi nie wystarcza, bas nie jest najwyższych lotów, nawet gdy postawie głośniki przy ścianie to przy większej głośności brakuje mi basu. Skłaniałbym się ogólnie ku zestawowi amplituner/wzmacniacz + 2 kolumny stereo, raczej nie odczuwam jakichś niedogodności w wyniku braku głośnika centralnego oraz głośników tylnych podczas oglądania filmów. Z muzyki słucham najczęściej gatunku trance. Zależy mi na ładnym, miękkim, ale jednocześnie niesłabym basie, nie lubię jak bas jest taki twardy. Również zależy mi na dobrym odwzorowaniu szczegółów dla muzyki, której słucham.

 

Kwota, jaką dysponuję to 3000zł, co moglibyście mi zaproponować?

 

Przytoczę kilka tytułów muzyki, którą słucham:

 

1. Sebastian Brandt - 450

2. Fabio XB feat. Christina Novelli - Back to You (Wach Remix)

3. Andrew Bayer vs. Armin van Buuren feat. Emma Hewitt - Forever Is Once Lydian (Armin van Buuren Mashup)

4. Yuri Kane - Right Back

5. Gaia - Aisha

6. I ogólnie audycje Armina Van Buurena - A State Of Trance

 

Jakbym o czymś jeszcze zapomniał z ważnych informacji to mówcie ;) . Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

jeśli wzmacniacz, to polecam urządzenie marki Nad, już model C316 BEE powinien wystarczyć, chociaż wyraźnie lepiej zagra model wyżej C326 BEE. W przypadku amplitunera zwróć uwagę na Yamaha R-S700.

W kwestii kolumn zdecydowanie polecam polską konstrukcję Pylon Audio Pearl 25. Taka konfiguracja powinna Cię w pełni usatysfakcjonować.

 

Zapraszam serdecznie na odsłuchy do naszego salonu, w przypadku pytań lub oferty cenowej służę pomocą.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam slucham duzo armina (mam 5 czesci universal religion, 4 state of trance plus inne jego plyty).

Moze czesc powie, ze marantz gra zbyt sucho i po mesku, ale ja bym na Twoim miejscu wybral wlasnie marantza pm6004. Uzywke kupisz za 150 funtow. Masz galki do regulacji tonow wysokich I niskich. Masz opcje loudness, ktora do takiej muzyki czasem pasuje ( oczywiscie tracisz na jakosci, ale masz mocniejszy bas i przestrzenne brzmienie). Wedlug mnie to bezpieczny wybor.

Reszte przeznaczylbym na glosniki. Wedlug mnie duze podstawkowe glosniki plus podstawki by wystarczyly. Ewentualnie male podlogowki, nie ma co szalec z rozmiarem, bo raz, ze Twoj pokoju nie jest olbrzymi a dwa, ze marantz elektrownia tez nie jest ( zreszta podobnie jak wspomniany przez poprzednikow nad). Tannoy dc6t, qacoustic 2050i( te kupisz nowe w tej cenie).

 

Drugim wzmacniaczem jaki bym bral pod uwage jest rega brio R. Ten kosztuje niestety dwa razy wiecej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melodika BL30 będą w sam raz. Tanie, z mocnym, głębokim basem i zadowalającą liczbą szczegółów

http://sklep.rms.pl/melodika-bl30-kolumny-podlogowe-stereo-2szt

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy w Polsce, tutaj obowiązuje waluta polskiego złotego, wiec myślę, że raczej tą walutą powinno się posługiwać, a nie obcą. Sprzęt kupuje przecież w Polsce, a nie za granicą ;) .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedac w Polsce masz chyba internet skoro tu piszesz, wiec zakupy mozesz zrobic gdziekolwiek a najlepiej tam gdzie najtaniej jak podejrzewam...no chyba, ze sie myle ;) Jak dla mnie to mozesz isc do sklepu na rogu i kupic te same kolumny, ktory za granica kosztuja 450 funtow, czyli powiedzmy, ze ok 2250pln za 4000pln....Twoja sprawa przeciez.Wiec bedac dokladnym to przyznam racje koledze, ktory sie wyzej wypowiadal, ze w Polsce te kolumny przekrocza Twoj budzet. Dziekuje :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc rozejrzę się za kolumnami, które mieszczą się w moim budżecie, ale które można kupić w kraju. W razie gwarancji nie będę szukał wiatru w polu ;) .

Dziękuję

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.