Skocz do zawartości
IGNORED

Minimal,Abstract,Ambient,Akustyka - Muzyka Współczesna


Magnepan

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, zaczyna coś się dziać w naszym wątku .........

 

Albertini , Marconi Union to czołowa formacja minimal ambient z EU i chyba w naszym wątku nie mieliśmy okazji ich zaprezenować.Prawdopodobnie puściłem coś w ambientowych i przestrzennych klimatach kilka miesięcy temu ale

nie pamiętam dokładnie.Trzeba przyznać że wspólne granie Marconi Union i Jah Wobbel dało wspaniałe rezultaty

z których my jedynie możemy się cieszyć słuchając tych muzycznych perełek. Trzeba jednak przyznać ze stara gwardia

nie odpuszcza i mocno ingeruje ( bardzo pozytywnie ) na brzmienie młodych wykonawców minimalu - ogólnie duże

brawa za te świetne kawałki, aż chce się tej muzy słuchać non stop.

 

Czas posłuchać ciekawego duetu z Austin/ USA ( stamtąd pochodzą jak widać najlepsi minimaliści ) Stars of the Lid w

skład którego wchodzą dwaj panowie Bryan McBride i Adam Wiltze .Formacja istnieje już przeszło 20 lat i wydała

8 krążków. Ich twórczość porównywalna jest z dokonaniami Arvo Parta , Zbigniewa Prisnera i Henryka Góreckiego !!!

 

Z płyty Avec Laudenum ( 5 z kolei ) utworek I will surround You - naprawdę piękna kompozycja .....Stars of The Lid

 

 

Epizod nr.30 part.1 - muzyka do filmu Twin Peaks i Stars of the Lid

 

 

Prawdziwe arcydzieło współczesnej muzyki neo klasycznej - The Atomium i Stars of the Lid

 

 

Articulate Silence part 1 - piękna kompozycja Stars of the Lid

 

 

Z wspaniałego podwójnego albumu - Their Refinement of the Decline utwór A meaningful moment through a meaning

video z liderami Stars of the Lid

 

 

A teraz Loscil czyli Scott Morgan jedno z moich największych odkryć w muzyce minimal ambient. Tak dla rozbudzenia

apetytu jeden z wielu wspaniałych kawałków tego muzyka.....First Narrows

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stars of the Lid, Loscil... widzę Magnepan, że zaczynasz jechać klasyką Kranky :)

 

A skoro tam już lądowałeś, to może Labradford?

 

 

i jeszcze raz oni... tym razem nawet z jakimś głosem, co u nich wyjątkowo rzadkie

 

 

I jeszcze jedna formacja nagrywająca dla Kranky

 

 

i drugi kawałek z głosem

 

 

a na koniec Krankowego grania (żeby nie zanudzić) - Pan American

 

 

i jeszcze raz

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deadmen , trochę puszczasz za mroczne i demoniczne kawałki więc chciałbym prosić o bardziej normalne granie.

 

Abertini, to czysty przypadek że Loscil i Stars of the Lid nagrywali/ ją dla Kranki. Bardziej nazywam to Austin sound

od stanu USA od którego aż kipi z wykonawców mini ambientowej twórczości.Pan American jeszcze nie gościł

w naszym wątku ale nic az tak ciekawego jak w/w nie reprezentują więc może kiedyś bym ich na pewno zapodał.

Labradford i Windy & Carl to taki 4AD sound. Osobiście w muzyce szukam czegoś więcej niż samej melodii,interesuje

mnie tło , harmonia a przede wszystkim feeling i to coś czego nie słyszę za często u innych wykonawców.

Dlatego Helios aka Goldmund jest na tę chwilę artystą wyjątkowym w świecie minimalu.

A co powiesz na The Dead Texan ? znasz ich ? jesli nie to posłuchaj......

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnepan dobrze, że mnie w porę przystopowaleś, gdyż miałem zamiar wytoczyć ciężkie, mroczne działa spod znaku dark ambientu-:)

Btw....co w tej muzyce jest nienormalnego???

Może coś takiego:

Piano Phase (solo) - First solo performance ever:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie lepiej a i utwór bardzo ciekawy. Jeśli lubisz takie granie to posłuchaj genialnego polskiego pianisty

Macieja Grzybowskego który gra przepiękny utwór Pawła Szymańskiego z płyty - Dialog

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arielcpu, tak się składa że w grudniu zakupiłem jedną z nowszych płyt Tetsu Inoue - Inland , wznowienie i remaster wyczerpanego nakładu z 2007 roku a wydane przez niemiecki Ambient World w 2012 roku.Wspaniałe brzmienie , i muzyka która przekracza granice percepcji - jedno z najciekawszych moich odkryć 2014 roku.Tetsu wydał już 20 płyt , więc sporo jak na muzyka elektronicznego minimalizmu i w samej Japonii jest okrzyknięty mistrzem.

Każdy zacny muzyk chce nagrywać z Tetsu Inoe i prawdę powiedziawszy nie dziwię się dlaczego. Posłuchajmy więc z jego przedostatniego krążka kompozycji Zen.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Kolejny to Symfonia H2O całkowity muzyczny relaks.....

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnepan, ośmielam się z wielką radością zawitać na Twym blogu, tak cudnie promieniującym spokojem i wyciszeniem.

 

Dlatego też z niejaką nieśmiałością i ja wkleję kawałek cudnej muzy z tego kręgu, jednakże bardziej zakorzenionej w jazzie.

Na początku próbowałem wszystko tu polecane prześledzić, jednak padłem, nie dałem rady. Mam nadzieję , że nie powtarzam się.

 

Cudna płyta, wydana i nagrana przez niemiecki

 

Kammerflimmer Kollektief. Tytuł płyty Hysteria, wydana w 2001 , na szczęście potem wznowiona

 

Mnie zachwyca

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Właściwie taki krótki utwór nie ukazuje całego piękna nagrania, daje jednak przedsmak :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam serdecznie

jarrro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarro , witaj w klubie minimal ambient. Zaproponowałeś bardzo ciekawy utworek i zespół więc z powodzeniem zapraszam do dalszych i ciekawych wstawek w spokojnych klimatach.

Kontynuując muzyczną podróz z Tetsu Inoue posłuchajmy utworu z wczesniejszych dokonań artysty - Bionic Commune

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Teraz będzie mała niespodzianka.......Pete Namlook i Tetsu Inoue w utworze - Take The Sky. Trzeba przyznać że stara gwardia trzyma się super dobrze , brawo Pete. To jeden z najpłodniejszych Europejskich kompozytorów i wykonawców

obok samego Briana Eno.Pete Namlook nagrał i wydał 60 płyt - to brzmi niewiarygodnie przez dłuzszy niż 30 letni okres twórczości, po 2 płyty rocznie i wszystkie na najwyzszym poziomie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy kawałek Neil Cowley Trio - Slims , w porządku i już gdzieś to słyszałem..

Dzisiaj wieczór zaczną starzy wyjadacze Pete Namlook i Geir Jenssen ( Biosphere) a utworem - The Facts of Life.

Chyba nie muszę kazdego z nich przedstawiać ale w wolnej chwili zapoznamy się z ich super ciekawym materiałem.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dotarła do mnie przepiękna płyta Scotta Morgana aka Loscil - First Narrows. Jest to jeden z lepszych albumów

z muzyką minmal ambient & elektronika jakie udało mi się pozyskać w 2014 roku. Posłuchajcie kilku utworów a zapewne

będziecie fanami tego artysty.Na początek First Narrows

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny z płyty - First Narrows - Cloister

 

 

Przepiękny w swojej prostocie, wprost genialny kawałek - super widoki - Sickbay i Loscil

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebastian Meissner aka Sebastian Klimek brzmi bardzo znajomo. Ten muzyk urodzony w Częstochowie przeniósł

się do Niemiec gdzie we Frankfurcie poznał Achima Szczepanskiego powiązanego Mille Plateaux z którym wspólnie

nagrali kilka ciekawych utworów. W 2002 roku Klimek nagrał swój pierwszy singiel i dużą płytę ( 2004 ) pod tym samym tytułem Milk & Honey. Własnie z tego krążka tytułowy utwór.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klimek czesto dedukuje swoje utwory znanym postaciom sztuki i muzyki. Kompozycja poniżej to dedykacja dla

Stevena Spielberga i Azza El - Hassan. Interesujące.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Coś dla posiadaczy stereo. Wyobraźcie sobie, że z każdego głośnika płynie inny dźwięk... Jak to ogarnąć, prawda? Cholernie trudne... Odrobina minimalizmu on piano razy dwa, czyli on i ona - bez dotyku, tylko palce i spojrzenia, erotyzmu co niemiara

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam serdecznie

jarrro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kapitalny koncert.

 

Przenoszę z wątku Christiny Pluchar ' Recomposed ' - Maxa Richtera - bardzo odważne podejście do tematu.....

ale najlepiej warto posłuchać samemu.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepiękny początek projektu Maxa Richtera - Recomposed - Vivaldi - Quatro Stagioni.

Spring 0, Spring 1, Spring 2. Jak dla mnie - absolutna rewelacja.Daniel Hope - pierwsze skrzypce.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Max Richter to ciekawy artysta i muzyk. Jeśli kogoś rozpiera aby dołożyć co nieco od siebie do 4 pór roku Vivaldiego

to trzeba być nie lada odważnym interpretatorem a przede wszystkim mieć coś sensownego do powiedzenia. Firma Deutsche Gramophone znając inne dokonania muzyka zainwestowała fundusze w jego pomysł i jak widać słusznie.

Dzięki temu i my możemy czerpać sporo muzycznej przyjemności ze znanego acz już nowego dzieła Antonio Vivaldiego.

Polecam Recomposed.....

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, będziemy się jemu przyglądać ale jak na razie to niewiele ma do powiedzenia ( imho ), taki początkujący

KRAFTWERK z początku lat 70. Liczę że Recondite z czasem rozwinie bardziej swoje możliwości artystyczne, who nows ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, będziemy się jemu przyglądać ale jak na razie to niewiele ma do powiedzenia ( imho ), taki początkujący

KRAFTWERK z początku lat 70. Liczę że Recondite z czasem rozwinie bardziej swoje możliwości artystyczne, who nows ?

Kraftwerk kojarzy my się z synthpop, a Recondite to inna bajka. W świecie alternatywnej elektroniki, mianowicie techno i festiwali z wieloletnim stażem takich jak Awekenings, czy Time Warp, to zasłużony artysta. Jego utwory można znaleźć w setach i kompilacjach przygotowanych przez największej sławy Dj'ów. Oczywiście nie mam na myśli dyskotekowych grajków, a kogoś pokroju Tale of US na przykład. W tym gatunku muzycznym to już poważniejsze granie.

 

Nie jestem jakimś jego fanem ale o kogoś, kto wydał już chyba 3 albumy i można usłyszeć jego utwory na największych festiwalach albo i jego samego LIVE, określić jako kogoś początkującego, to tak powiedziałbym, że to chyba z niewiedzy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.