Skocz do zawartości
IGNORED

zawieszenia piankowe w głośnikach EA ?


robin102
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Twierdzę, że jest nie mniej trwałe od dobrych jakościowo zawieszeń gumowych i tylko tyle.

 

Przypomnę Twoje s"twierdzenia", pianka vs guma, bo młody (szy) jesteś, a już spore braki w pamięci...

 

"1. Pianka jest lżejsza od gumy to jest chyba oczywiste.

(Nieprawda!)

 

2. Głośniki z zawieszeniem piankowym mają małą amplitude wychyleń (w ruchu drgającym). Sprawdzone organoleptycznie, moje głośniki nawet przy bardzo dużej głośności prawie się nie wychylają. To ma bezpośredni wpływ na promieniowanie otworu br, które jest ewidentnie mniejsze.

(Co do wychylenia - w przypadku zastosowania pianki, z reguły jest odwrotnie. Lecz być może w AE jest "nietypowo").

 

3. Powyższe ma wpływ na kontrolę basu. Moje AE dość łatwo kontrolował niezbyt mocny wzmacniacz, który miał problemy z basem z głośnikami opartymi o zawieszenie gumowe. Z tymi głośnikami poradził sobie dopiero mocniejszy wzmacniacz.

(Jeśli mam odpowiedni wzmacniacz oraz konstrukcję kolumny/głośnika basowego - uzyskam lepszy bas na gumie, niż Ty na zawieszeniu piankowym).

 

4.Zawieszenie piankowe stosowane w AE jest trwałe. Sprawdzone. Mój znajomy ma ok. 10 letnie AE i zawieszenie nie wykazuje najmniejszego zużycia.

(Znam ponad 20. letnie kolumny z głośnikami na gumie, które "nie wykazuje najmniejszego zużycia". Więc, to ŻADEN argument).

 

5. O wpływie na efektywność samego głośnika przeczytałem choć uważam, że jeśli jest (nie sprawdzałem) to nieduży."

 

Na siłę starasz się udowodnić, że rozwiązanie wybrane przez Ciebie jest lepsiejsze. No i... szybsze:)

Z mojej strony, w moim wypadku - powyższe stwierdzenia uważam za zupełnie nietrafione...

 

Sprawdzimy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SONUS Fabery bierz, Robinie. Tam masz gumowe zawieszenie na lata ;-)

Błedne myślenie .

Co będzie z zawieszeniem butylowym jeżeli jedna z kolumn będzie stała w miejscu na które codziennie przez X godzin będzie świecić słońce ?

Stwardnieje , i rozjadą się parametry głośnika

Pianka po latach się sypie .

Najtrwalsze są fałdy z papieru ...

Albo nowe lub pewne i sprawdzone kolumny używane.

 

Trwałość zawieszenia jest zależna od wielu czynników .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez muda44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przypomnę Twoje s"twierdzenia", pianka vs guma, bo młody (szy) jesteś, a już spore braki w pamięci...

 

"1. Pianka jest lżejsza od gumy to jest chyba oczywiste.

(Nieprawda!)

 

2. Głośniki z zawieszeniem piankowym mają małą amplitude wychyleń (w ruchu drgającym). Sprawdzone organoleptycznie, moje głośniki nawet przy bardzo dużej głośności prawie się nie wychylają. To ma bezpośredni wpływ na promieniowanie otworu br, które jest ewidentnie mniejsze.

(Co do wychylenia - w przypadku zastosowania pianki, z reguły jest odwrotnie. Lecz być może w AE jest "nietypowo").

 

3. Powyższe ma wpływ na kontrolę basu. Moje AE dość łatwo kontrolował niezbyt mocny wzmacniacz, który miał problemy z basem z głośnikami opartymi o zawieszenie gumowe. Z tymi głośnikami poradził sobie dopiero mocniejszy wzmacniacz.

(Jeśli mam odpowiedni wzmacniacz oraz konstrukcję kolumny/głośnika basowego - uzyskam lepszy bas na gumie, niż Ty na zawieszeniu piankowym).

 

4.Zawieszenie piankowe stosowane w AE jest trwałe. Sprawdzone. Mój znajomy ma ok. 10 letnie AE i zawieszenie nie wykazuje najmniejszego zużycia.

(Znam ponad 20. letnie kolumny z głośnikami na gumie, które "nie wykazuje najmniejszego zużycia". Więc, to ŻADEN argument).

 

5. O wpływie na efektywność samego głośnika przeczytałem choć uważam, że jeśli jest (nie sprawdzałem) to nieduży."

 

Na siłę starasz się udowodnić, że rozwiązanie wybrane przez Ciebie jest lepsiejsze. No i... szybsze:)

Z mojej strony, w moim wypadku - powyższe stwierdzenia uważam za zupełnie nietrafione...

 

Sprawdzimy?

 

Nie staram się nic udowodnić. Stwierdzam na podstawie informacji producenta i własnych obserwacji, że to zawieszenie ma takie cechy i ma wpływ na całą konstrukcję głośnika. Mi to odpowiada. A czy jest to rozwiązanie lepsze czy gorsze to zielonego pojęcia nie mam. Wątpię też czy ktokolwiek może to rozstrzygnąć bo oprócz zawieszenia na jakość głośnika wpływają przecież wszystkie jego elementy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

 

Błedne myślenie .

Co będzie z zawieszeniem butylowym jeżeli jedna z kolumn będzie stała w miejscu na które codziennie przez X godzin będzie świecić słońce ?

Stwardnieje , i rozjadą się parametry głośnika

Pianka po latach się sypie .

Najtrwalsze są fałdy z papieru ...

Albo nowe lub pewne i sprawdzone kolumny używane.

 

Trwałość zawieszenia jest zależna od wielu czynników .

Nikt myslacy nie wystawia swoich kolumn na bezposrednie dzialanie swiatla slonecznego. Uwazam ze guma bedzie trwalsza od pianki. Aczkolwiek pianki poprawily sie od ostatnich 30-40 lat. Na gumie z kolei oszczedza sie, bo oszczedza sie na kauczuku naturalnym sprowadzanym na przyklad z Wenezueli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt myslacy nie wystawia swoich kolumn na bezposrednie dzialanie swiatla slonecznego

Zgoda ale często jest to robione nieświadomie i są godziny w których słońce pada na membrany

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

No to czas eksploatacji skroci sie z pewnoscia. Nie wspominajac o zmianie koloru na skutek promieniowania UV.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 lata później...

Panowie, a ja odkopię temat i zapytam inaczej, bom ciekaw. Kto z Was ma przynajmniej ponad 10 letnie kolumny z głośnikami na oryginalnym zawieszeniu piankowym, nadal elastycznym i jędrnym. Jak kto wygląda trwałość pianki u markowych producentów, ( bo jak było z naszymi pamiętam i widzę na aukcjach;) ) Była wymian zdań nad wyższą trwałością gumy, nad pianką, ktoś wspomniał o zawieszeniu papierowym.

Ze swojej strony uważam że bardzo dobrym i trwałym zawieszeniem jest zawieszenie w płótnie zaimpregnowane, najczęściej stosowane jednak w głośniku średnio tonowym.

 

PS . Czy stosujecie do zawieszeń gumowych np. preparaty do uszczelek samochodowych , czy specjalistyczne oleje silikonowe-nowość (do gumy, plastiku), czy coś innego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 lata później...

A co sądzicie o zawieszeniu w Wharfedale Diamond 11.3 ? One też mają zawieszenia piankowe. Kolumny mają być do Yamaha RN-803-D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.