Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz do 5tyś. - Paradigm Monitor 11v7 i ostateczny wybór


Ri.3236

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuję pomocy z wyborem wzmacniacza do wyżej wymienionych kolumn. Budżet 5tyś. lub mniej.

Słucham głównie New Age (Era, Gregorian, Enya, Enigma) i PoP (Dion, Cocker, Chris Rea, Dire Strais).

 

Miałem wypożyczone wzmacniacze Nad c356BEE -za bardzo dociążony dół pasma, bas wcale nie był szybki i uderzający, dający się odczuć. A wręcz rozlazły i buczący.

Cambridge Audio 651a to krew z uszu jak ktoś dobrze określił. Bardzo ostre wysokie. Wokale aż seplenią.

Ostatecznie ciągle jestem w posiadaniu ubogiego i niskobudżetowego HK 980.

 

Moje spostrzeżenia co do kolumn to duży dźwięk, dynamiczny i silny na dole, z nienasyconym środkiem i dźwiękiem ostrym na górze.

Szukam raczej czegoś z dźwiękiem ciepłym, i nie ostrą górą.

 

Wypozyczałem już dwa wzmacniacze z okolicznego sklepu (niestety mieli mały wybór) i żaden nie spełnił moich wymagań, a zarazem nie był lepszy od HK 980.

Chciałbym zaryzykować i osobiście bądź wysyłkowo wypożyczyć równocześnie dwa następne sprzęty i dokonać wyboru lub całkowicie odpuścić sobie te kolumny.

Moje propozycje:

Harman Kardon HK 990

Roksan Kandy K2 BT

Vincent SV-227

Denon PMA-1520AE

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co podałeś spróbowałbym z Vincent'em SV-227 oraz Harman Kardon HK 990.

Roksan Kandy jest ciekawym wyborem jeżeli chodzi o szczegółowość brzemienia i właściwe nasycenie każdego pasma, bez zamulającego basu, bez przesadyzmu... ale możliwe że będzie zbyt jasno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc.Jesli oczekujesz rasowego,czysto audiofilskiego brzmienia wyprobuj Hegel 80 jesli jest szansa wypozyczenia. Pieknie grajacy wzmiaczniacz. Otwarty,barwny i kontrolowany dzwiek. Napewno uspokoi Twoje paradigmy w gorze. Z tego co wymieniles wyprobowalbym Roksana. Wcale nie musi byc jasno.Nie wiem jaka masz reszta toru ale Roksan napewno nie jest jasny. Koniec koncow o wszystkim decyduje cala konfiguracja systemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

moim zdaniem bardzo dobrze sprawdziłby się w Twoim systemie Vincent SV-227. Alternatywą może być hybrydowa Jolida (w najbliższych dniach dostępna w naszym salonie). Można także posłuchać Roksana.

Zapraszam srdecznie do naszego salonu na odsłuchy, jest oczywiście u nas możliwość wypożyczenia urządzeń do testów.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj np. używanego Musical Fidelity A3.2. Kup wzmacniacz używany bo wydawanie więcej niż 1500 zł na wzmacniacz do tych kolumn to błąd ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

j.w. Musical Fidelity serii A. Cz droższy tym lepszy. Ale więcej niz 2k nie daj. Lepiej dołożyć do kolumn.

np. serii studio.

Ja tak zrobiłem mając wcześniej monitory paradigma i hk980.

Teraz jestem bardzo zadowolony i nie szukam narazie poprawy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DAPHILE, Arcam irDac, Musical Fidelity A3, Paradigm studio 40.4 + REL T5,ibasso DX120,DX100, Iriver H140 eph100 HD650. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje spostrzeżenia co do kolumn to duży dźwięk, dynamiczny i silny na dole, z nienasyconym środkiem i dźwiękiem ostrym na górze.

Szukam raczej czegoś z dźwiękiem ciepłym, i nie ostrą górą.

Z tych kolumn nie ma szans na umiarkowaną nawet górę. +10db nie skorygujesz kablami ani wzmacniaczem, a charakteru kopułki nie zmienisz kompletnie. Coś pewnie można znaleźć co da lekką poprawę ale i tak do końca nie będziesz zadowolony. Nic z tego nie będzie, tak samo jak z Chylińskiej nie będzie drugiej AM Jopek ;)

Zamiast się męczyć to poszukaj czegoś z miękką kopułką. Idź na odsłuch Castle Knight 5, Dynaudio DM 3/7, x34, czyli na przeciwną stronę barykady. A jak za duże przegięcie w drugą stronę, to szukaj czegoś pośrodku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zawsze gość pyta o wzmak a każą mu kolumny zmieniać.

Nikt nie wpadł że w.pierwszej kolejności koleś chce wzmaka zakupić a.potem kolumny.

 

Wysłane z mojego C6903 za pomocą Tapatalk 2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega już testował kilka wzmacniaczy i na żadnym nie osiągnął znaczącej poprawy.

Dźwięk ciepły o nie ostrej górze zdecydowanie nie jest domeną tych kolumn. Jedne z najostrzejszych jakie słyszałem. Osobiście szanse na łagodny, ciepły dźwięk z tych kolumn oceniam na prawie zerowe. Przy tych preferencjach ta ostrość w najlepszym wypadku zbliży się do granicy akceptowalności, ale nic ponadto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcąc poprawić wysokie,zmieniłem iQ70 na Knight 4,nie przyszło mi do głowy,że to wina PM6005,może dlatego iż poczytałem o metalowych kopułkach.

Dla mnie okazał się to strzał w 10,czyli testy,odsłuchy i odsłuchy.

Don dobrze radzi,ale zgadzać się z tym co prawi, wcale nie musisz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Łokmen Saba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

Witam, potrzebuję pomocy z wyborem wzmacniacza do wyżej wymienionych kolumn. Budżet 5tyś. lub mniej.

Słucham głównie New Age (Era, Gregorian, Enya, Enigma) i PoP (Dion, Cocker, Chris Rea, Dire Strais).

 

Miałem wypożyczone wzmacniacze Nad c356BEE -za bardzo dociążony dół pasma, bas wcale nie był szybki i uderzający, dający się odczuć. A wręcz rozlazły i buczący.

Cambridge Audio 651a to krew z uszu jak ktoś dobrze określił. Bardzo ostre wysokie. Wokale aż seplenią.

Ostatecznie ciągle jestem w posiadaniu ubogiego i niskobudżetowego HK 980.

 

Moje spostrzeżenia co do kolumn to duży dźwięk, dynamiczny i silny na dole, z nienasyconym środkiem i dźwiękiem ostrym na górze.

Szukam raczej czegoś z dźwiękiem ciepłym, i nie ostrą górą.

 

Wypozyczałem już dwa wzmacniacze z okolicznego sklepu (niestety mieli mały wybór) i żaden nie spełnił moich wymagań, a zarazem nie był lepszy od HK 980.

Chciałbym zaryzykować i osobiście bądź wysyłkowo wypożyczyć równocześnie dwa następne sprzęty i dokonać wyboru lub całkowicie odpuścić sobie te kolumny.

Moje propozycje:

Harman Kardon HK 990

Roksan Kandy K2 BT

Vincent SV-227

Denon PMA-1520AE

miałem Paradigmy. AMC lub Baltlab. AMC np salon Soundpower, Baltlab może jakiś używany. Roksan też grał u mnie b dobrze z Paradigmami, one wg najbardziej lubią moc AMC:) lub uplastycznienie Roksana / Baltlaba właśnie. Wg mnie z Vincentem będzie już zbyt "nisko", stracisz energię tych kolumn. Xindak wart rozważenia również. Baltlab ma tą wadę, że trzeba przyinwestować w kable mocno, on reaguje na wszystko, ale jak się da mu rozwinąć skrzydła, to rozwija (ja miałem Epoca 2), ale po prostu wypożycz AMC i posłuchaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kolumny mają zostać poszukaj używaną integrę onkyo, zazwyczaj miały one wypchniętą średnicę ,deko przyciętą górę .Myślę że około 1 klz coś konkretnego znajdziesz .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 lata później...

Wzmak za 5 klz do tych głosników? Sorry ale to chyba jakieś nieporozumienie...

-Też tak mi się wydaje ;) ...spokojnie do 2,5tyś by wystarczył

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.