Skocz do zawartości
IGNORED

Interkonekt XLR do 800 zł


maciek36

Rekomendowane odpowiedzi

Jednak nie ...

 

 

Długo nad tym myślałeś?

Usuwam się w cień pokonałeś mnie:)

 

 

 

 

Maciek,

 

tylko twoje uszy mogą zdecydować o wyborze kabla czy to każdego innego elementu audio.

Nie mam dużego doświadczenia w kablach, ale kilka "słyszałem", a raczej widziałem. Na pewno nie należy popadać w skrajności i nie polecą nic za 10 pln bo za ta kwotę to raczej nie będzie to przewód dobrej jakości.

Jeżeli chodzi o słyszenie kabli to z mojego doświadczenia mogę powiedzieć, że słyszę różnicę ale nie pomiędzy kablami ale w "czasie" kiedy słucham.

Np. kabel za 100 złoty grał dla mnie wyśmienicie na początku słuchania, a po kilku godzinach już mi się nie podobała prezentacja dźwięku. Innym razem jest odwrotnie. Tak samo było z kablem za ok. 3000 pln.

Mój wniosek jest taki, że to raczej czas, nastrój, przyzwyczajenie, samopoczucie bardziej wpływa na odbiór muzyki niż kable.

Jeżeli chodzi o inne elementy audio takie jak wzmacniacz, źródło, kolumny to tu zdecydowanie mogę określić co dla mnie gra lepiej od samego początku prezentacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak nie ...

 

 

Długo nad tym myślałeś?

Usuwam się w cień pokonałeś mnie:)

 

 

 

 

Maciek,

 

tylko twoje uszy mogą zdecydować o wyborze kabla czy to każdego innego elementu audio.

Nie mam dużego doświadczenia w kablach, ale kilka "słyszałem", a raczej widziałem. Na pewno nie należy popadać w skrajności i nie polecą nic za 10 pln bo za ta kwotę to raczej nie będzie to przewód dobrej jakości.

Jeżeli chodzi o słyszenie kabli to z mojego doświadczenia mogę powiedzieć, że słyszę różnicę ale nie pomiędzy kablami ale w "czasie" kiedy słucham.

Np. kabel za 100 złoty grał dla mnie wyśmienicie na początku słuchania, a po kilku godzinach już mi się nie podobała prezentacja dźwięku. Innym razem jest odwrotnie. Tak samo było z kablem za ok. 3000 pln.

Mój wniosek jest taki, że to raczej czas, nastrój, przyzwyczajenie, samopoczucie bardziej wpływa na odbiór muzyki niż kable.

Jeżeli chodzi o inne elementy audio takie jak wzmacniacz, źródło, kolumny to tu zdecydowanie mogę określić co dla mnie gra lepiej od samego początku prezentacji.

 

Co do odbioru muzyki zdecydowanie mam świadomość iż zależy to od dnia, chwili etc etc etc. Doświadczam tego bardzo często nie zmieniając nic w systemie.

Niemniej chcę przejść drogę kablową, mieć porównanie. Kabel kupić muszę, mogę na to trochę przeznaczyć, więc będę szukał testował.

Dzięki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z miejsca mozesz dac sobie spokoj z D102, to kiepski kabel ktory mocno ogranicza gore pasma.

Ja natomiast b.lubie kable AQ, do 800zl moze uda sie kupic model Jaguar 36V w wersji XLR.

 

Mozesz tez jak koledzy powyzej pisza, sprobowac kabla typu Proel albo jakiegos Beldena.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z miejsca mozesz dac sobie spokoj z D102, to kiepski kabel ktory mocno ogranicza gore pasma.

Ja natomiast b.lubie kable AQ, do 800zl moze uda sie kupic model Jaguar 36V w wersji XLR.

 

Mozesz tez jak koledzy powyzej pisza, sprobowac kabla typu Proel albo jakiegos Beldena.

 

 

Dzięki, ostatecznie i tak go nie będę miał. Wraz z Dac będę miał xlr Chord Cobra oraz Tellurium Q Black. Plus jeszcze coś extra :D

Obecnie mam właśnie całe okablowanie AQ, dostałem również propozycję AQ Diamond.

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.