Skocz do zawartości
IGNORED

Soundbar - który wybrać?


lotug

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jestem na etapie zakupu soundbara do telewizora. Dysponuję budżetem około 500 PLN. Może ktoś mi pomoże, który soundbar mam wybrać spośród trzech poniższych?

 

LG NB2540 Soundbar System 2.1, Bluetooth 3.0,120W

 

Głośnik soundbar Samsung HW-H355/EN, 120 W

 

BEZPRZEWODOWY Soundbar Sony HT-CT60BT zestaw 2.1

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soundbar to rozwiąznie dla ludzi którzy nie przywiązują dużej uwagi do jakości dźwięku a dźwięk z telewizora jest jednak za słaby z powodu braku basu. Moim zdaniem jeżeli już ktoś nie chce sobie zagracać pokoju sprzętem to lepszym rozwiązaniem jest klasyczne stereo. Słyszałem jakieś tam soundbary w sklepie i nigdy bym tego nie kupił za żadne pieniądze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

jeżeli już ktoś nie chce sobie zagracać pokoju sprzętem to lepszym rozwiązaniem jest klasyczne stereo.

 

A dwie kolumny i jakiś wzmacniacz to niby gdzie bedą stały?

 

Soundbar to rozwiąznie dla ludzi którzy nie przywiązują dużej uwagi do jakości dźwięku

 

Czyli soundbar spełnia swoją rolę. Dużo basu i hałasu, niektórym więcej nie potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby się już opierać przy tych trzech propozycjach to dla mnie LG>SONY>...............>SAMSUNG.

 

Ale kupuj tylko pod warunkiem że musi być Soundbar.

 

Bo w budżecie 500zł to można mieć DUŻO lepszy dzwięk z telewizora np.:

 

-

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

-

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

-

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

-http://www.ceneo.pl/8957519

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowy mankament audio w telewizorach to niedobór basu.

 

Wy się tu napinacie na Hi-End 5.1 czy jakieś STEREO a większość telewidzów ogląda i słucha w zacisznej atmosferze. A wtedy soundbar z bezprzewodowym subwooferem jest doskonałym rozwiązaniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mankamentem soundbar, jest samo ustawienie urządzenia. Przy ustawieniu tego urządzenia potrzebne jest idealna symetria. I tu nie chodzi o ustawienie pod telewizorem na środku ściany. Ważne jest co znajduje się po bokach. Przykład: z prawej strony masz ścianę, po lewej okno z firankami i zasłonami, jestem pewien, że już nie uzyskasz idealnego odbicia które to stworzyć iluzję dźwięku przestrzennego. A jeszcze nie wspomniałem o kiepskim dźwięku który ma udawać dźwięk surround.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszyscy chcą mieć super dźwięk. Niektórzy nie wiedzą nawet co to znaczy 5.1 czy 7.1. Do tego w niektórych telewizorach z głośniczków wielkości pięciozłotówki wydobywa się tak kiepski dźwięk że trzeba coś z tym zrobić. Dla tych ludzi właśnie jest soundbar. Soundbary maja swoich własnych klientów i wygląda na to że lotug do nich należy. Soundbar dalej na pewno lepsze efekty od tego co wydobywa się z większości telewizorów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze soundbary wprowadzili producenci telewizorów żeby wydoić jeszcze więcej kasy od klientów. Dzwięk w telewizorach celowo jest taki fatalny żeby klient był zmuszony do dodatkowego zakupu.

Może jeszcze Yamaha miała też w tym troche wkładu. To jest poprostu świetny interes, niski koszt produkcji, dobry marketing i duże zyski. Przykładowo ile ludzie są w stanie wydać za to ;))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze soundbary wprowadzili producenci telewizorów żeby wydoić jeszcze więcej kasy od klientów. Dzwięk w telewizorach celowo jest taki fatalny żeby klient był zmuszony do dodatkowego zakupu.

Może jeszcze Yamaha miała też w tym troche wkładu. To jest poprostu świetny interes, niski koszt produkcji, dobry marketing i duże zyski. Przykładowo ile ludzie są w stanie wydać za to ;))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dźwięk z telewizora jest tak fatalny bo jak telewizor ma dwa centymetry grubości i głośniki są montowane z tyłu to nie może to dobrze grać. Do tego obudowa telewizora jest za mało sztywna i za cienka żeby uzyskać z tego jakikolwiek bas. Soundbar jest na pewno jakimś rozwiązaniem a czy ktoś jest z tym zadowolony czy nie to sam musi sobie odpowiedzieć na to pytanie. Na pewno lepszy dźwięk uzyska się z Amplitunera AV i głośników. A czy soundbar jest drogi i czy się w ogóle opłaca, zależy od grubości portfela kupującego.

Jest to jakiś sposób na polepszenie dźwięku i jakiś sposób na zarabianie pieniędzy ze strony producentów. Jakiegoś spisku bym się raczej nie doszukiwał. Pojawiła się luka na rynku którą niektórzy producenci próbują zapchać i jeszcze przy tym zarobić. Ja osobiście soundbara bym nie kupił.

 

A Bose jest generalnie drogi nie tylko soundbary.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygospodarowanie skrawka miejsca na lepsze głośniki i nawet przetwornik basowy nie byłby jakimś wielkim problemem...

Ale niestety wygląd, ramka i logo są ważniejsze, dlatego mamy takie absurdy jak ten "dzwięk" i np. 3 wejścia USB które są daleko od krawędzi z TYŁU telewizora :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygospodarowanie skrawka miejsca na lepsze głośniki i nawet przetwornik basowy nie byłby jakimś wielkim problemem...

Ale niestety wygląd, ramka i logo są ważniejsze, dlatego mamy takie absurdy jak ten "dzwięk" i np. 3 wejścia USB które są daleko od krawędzi z TYŁU telewizora :D

Trudno z tobą dyskutować bo masz rację. Z drugiej jednak strony wiele osób olewa jakość dźwięku w telewizorze bo i tak dźwięk odtwarzany jest z instalacji AV.

 

Myślę że dlatego wiele producentów tak a nie inaczej traktuje dźwięk w swoich telewizorach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość ludzi dopiero w domu przekonuje się jaki jest dźwięk i zaczyna szukać rozwiązania, A tak wiesz 90% użytkowników telewizorów nie ma raczej potrzeby posiadania dodatkowego "A/V"

Teraz są zmuszeni, stąd "moda" soundbarowa ;>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość soundbarów dysponuje jednym wejściem (taki przypadek spotkałem dwa dni temu przy słuchaniu Bose'a). Czyli wszystkie urządzenia trzeba podłączyć pod TV. Ten argument to kolejny minus na nie korzyść soundbarów.

 

Jeżeli mam wydać 6.500,00 złoty za Bose'a, to wolę wybrać 2 głośniki do powieszenia an ścianie np. Monitor Audio czy nawet starsze Jamo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość soundbarów dysponuje trzema lub więcej wejściami :) I nie wiem co jest minusem w podłaczeniu soundbara który jest niczym więcej niż głośnikiem pod telewizor właśnie kablem optycznym tak że zmieniamy tylko źródła w TV, to chyba najwygodniejsze :> w Bose może nie być, bo oszczędzają na funkcjach :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opinii tutaj pisanych widzę, że jednak jest wielu przeciwników soundbarów. Dlatego chciałem kupić soundbar ponieważ ma całkiem ładny wygląd i dźwięk też jest całkiem niezły. Nie jestem jakimś melomanem więc nie potrzebuję krystalicznie czystego dźwięku, chodzi mi jedynie o zwiększenie wysokich no i przede wszystkim niskich basowych tonów przy oglądaniu filmów i sporadycznego słuchania muzyki. Może rzeczywiście pomocna będzie opinia Krzaku666, że lepiej będzie zakupić jakąś microwieżę lub zestaw głośników, które również mogą dać przyzwoitą jakość dźwięku. Tak jak wspomniałem dysponuję kwotą do 500 PLN (mogę ją delikatnie przekroczyć) więc może ktoś zaproponuje jeszcze jakieś microwieże w tym przedziale cenowym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość soundbarów dysponuje jednym wejściem (taki przypadek spotkałem dwa dni temu przy słuchaniu Bose'a). Czyli wszystkie urządzenia trzeba podłączyć pod TV. Ten argument to kolejny minus na nie korzyść soundbarów.

 

Jeżeli mam wydać 6.500,00 złoty za Bose'a, to wolę wybrać 2 głośniki do powieszenia an ścianie np. Monitor Audio czy nawet starsze Jamo.

 

W tej cenie jest ciekawsze rozwiązanie x2

http://sklep.rms.pl/definitive-technology-mythos-xtr-50-xtr50-glosnik-scienny-do-podwieszenia-1szt

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega chce wydać 500 zł , nie 6.5k ! Czytacie ze zrozumieniem ?

 

Właśnie zauważyłem, że niektórzy przeskoczyli na temat nieco droższych sprzętów przerastających mój budżet 10-krotnie:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy telewizor ma regulowane wyście audio. Jeżeli do tego ma znośną resztę pasmo to może wystarczy ci subwoofer aktywny. Za 500 złotych będzie ciężko coś kupić. Wczoraj widziałem w MM soundbar za 80 Euro i z ciekawości go obejrzałem. Nie chciałbym tego nawet za darmo tak to grało. Rozwiązaniem może być też jakiś zestaw do komputera z dekoderem. Logitech robi dobre zestawy 5.1. n.p. z5500. Tylko nie wiem czy uda ci się to kupić za 500 złotych. Może na allegro używany.

Brzmi to naprawdę przyzwoicie jak na swoją cenę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Bierz tego Sony 60 - w różnych testach przyzwoite noty dostaje jak na swoją cene..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Zostałeś umieszczony w kolejce moderacyjnej. Oznacza to, że zawartość którą dodajesz musi być zatwierdzona przez moderatora"

Czytaj: Ocenzurowana przez Moderację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest też fajna sprawa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taka seria TV PHILIPS 7150, która ma głośniki tweetery skierowane do przodu. Duży średnio tonowy jest jednak z tyłu.

Do tego dokupujemy suba i powinno to sensownie grać. Sound bar staje się zbędny.

Widziałem też LG z tweeterami do przodu. Ale to dziś rzadkość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zauważyłem, że niektórzy przeskoczyli na temat nieco droższych sprzętów przerastających mój budżet 10-krotnie:)

 

Skoro tylko 500 zł to znalazłem na allegro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

wydaje się ok

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soundbar to rozwiąznie dla ludzi którzy nie przywiązują dużej uwagi do jakości dźwięku a dźwięk z telewizora jest jednak za słaby z powodu braku basu. Moim zdaniem jeżeli już ktoś nie chce sobie zagracać pokoju sprzętem to lepszym rozwiązaniem jest klasyczne stereo. Słyszałem jakieś tam soundbary w sklepie i nigdy bym tego nie kupił za żadne pieniądze.

Przez cztery lata uzywałem Yamaha YSP-5100 wraz z subwooferem w pokoju 25m2 do plazmy 50calowej. Rewelacyjny dźwięk i nie oczuwałem dyskomfortu sonicznego. Nie każdy soundbar to "badziew" ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.