Skocz do zawartości
IGNORED

Lamm 2 wybitny przedwzmacniacz lampowy


Azus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

podobnie robili zawodnicy z sonic frontiers

mieli dostepne praktycznie wszytskie owczesne komponenty a uzywali konkretnych - drogich ale nie koniecznie "top over the top"...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byly budowane na podstawie oryginalu

Ale wspomniałeś że zasilacze miały inne.Z doświadczenia śmiem twierdzić że rodzaj zasilacza ma większy wpływ na brzmienie jak podmiana lamp.Przecież lampy kiedyś nie były produkowane do Hi-End audio za 60 tyś dol ,tylko komputerów,czołgowych radiostacji,sprzętu lotniczego i innych zastosowań przemysłowych.Paradoksem częstym jest to,że te które kiedyś były do radia czy gitary,czyli niby do audio , często nie mają dzisiaj zastosowania w tej technice.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez boguwoj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisalem na poczatku watku jakie byly roznice, w zasadzie tylko w basie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc przypomnij jakie były różnice na basie,na ew korzyść , nie korzyść klonów i czym się różniły zasilacze od oryginału.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja słuchałem Wojtkowego klona, bas był potężny. w niektórych utworach wręcz subsoniczny (tam gdzie miał taki być, słuchaliśmy muzyki z piątego elementu, drugi utwór z płyty) . trój wymiarowy, po prostu killer. Jedno zjawisko mnie tylko zaniepokoiło, że przy głośnym słuchaniu, membrany basowe przyklejały sie do kosza głośników, były zasysane do wewnętrz obudowy, i chwile zatrzymywały sie w tej pozycji. Czyżby prąd stały się wzbudzał? zasilanie było zewnętrzne w oddzielnej obudowie, chyba tez lampowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez panerai_47
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Ciebie? Czy u mnie?

 

Oryginal ma jeszcze wiecej basu. U mnie sluchalismy oryginalu u Ciebie klona. U Ciebie basu bylo za duzo, u mnie nie, czy to klon czy tez orygina.

 

Klon ma mniej basu i przez to jest w niektorych zestawieniach wrazenie lepszej kontroli. Ale wiele czynnikow sie naklada na odbior. Dzwiek systemu jest wypadkowa wszystkich elementow i pomieszczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno zjawisko mnie tylko zaniepokoiło, że przy głośnym słuchaniu, membrany basowe przyklejały sie do kosza głośników, były zasysane do wewnętrz obudowy,

 

Wygląda na odwrotne przyłączenie głośników basowych, to tylko sugestia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też tak miałem czasem,że membrana chodziła w przód i w tył wraz ze zmianami napięcia zasilania w sieci,nawet bez muzyki.Okazało się to dopiero po zdjęciu maskownic z kolumien.Dorobiłem więc stabilizację anodowego.Działo się tak bez względu na to jakie kondensatory wyjściowe wpinałem,nawet Mundorfy S/G/O na 1200Volt.A próbowałem różnych bo wydawało mi się że przepuszczają składową stałą.Pomogła tu stabilizacja właśnie.Bas to dobry zasilacz przede wszystkim.Ciekawym jest stwierdzenie Wojtka,że w oryginale było jeszcze więcej basu.Jak wiadomo oryginał ma lampę w prostowniku-nie wiem jaką,ale to lampa.Z reguły takie zasilacze nie grzeszą porządnym szybkim i niskoschodzącym basem,przynajmniej w innych lampiakach to słyszałem.Ale zasilacz to nie tylko prostowniki czy to próżniowe czy półprzewodnikowe,bas jest też bardzo zależny od kondensatorów elektrolitycznych,ale i od ich boczników foliowych.Tak że budując nazwijmy to klona,można sobie różnie modelować efekt końcowy,nawet na brzydkich z wyglądu częściach,które są bardzo dobre w środku i uzyskać bardzo dobre wyniki.Naprawdę te ruskie kondensatory na wysokie napięcia (600V) są bardzo dobrymi kondensatorami aluminiowymi+teflon w dielektryku,choć wyglądają jak tank.Tu znowu mowa o sygnale oczywiście.

 

To raz.Dwa to stwierdzenia ogólne typu klon grał mocnie-słabiej basem nic nam nie dają,dopuki DIY-er nie powie jakie diody-szybkie,wolne,soft recovery zastosował,czy je bocznikował kondami czy nie,czy dawał małe czy potęzne trafo z zapasem do ładowania np dużych pojemności,czy stosował dławiki czy opory do filtracji ,a może był to shunt półprzewodnikowy itd itp.Wtedy można wnioskować mniej więcej z opisów co zasilacz wniesie do muzy.I jaki ewentualnie stosować dla siebie.Dotyczy to wszystkich urządzeń nie tylko lampowych.Wiem że niektórym ludziom ciężko uwierzyć że produkt DIY może zagrać lepiej od fabrycznych urządzeń.Niestety to prawda.Po latach serwisowania elektroniki,w tym audio,śmiało mogę powiedzieć ze większość fabrycznych nawet bardzo drogich klocków ma spieprzone zasilanie.Po prostu minimalizm.Później się dziwimy że wszystko gra,kable bezpieczniki itd.Jak zasilacz jest porządny,rzeczy peryferyjne nie dają już takich spektakularnych efektów.Nawet wymiany lamp są mniej odczuwalne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wygląda na odwrotne przyłączenie głośników basowych, to tylko sugestia.

Wtedy byly oryginalne arie 948, wiec niemozliwe. na moim klonie to zjawisko nie wystepuje. Poza tym zatrzymywanie sie membrany to nie kwestia polaryzacji. I gramofon tez odbieral to zjawisko bo sie dzwiek wzbudzal w trakcie odsluchu. Te zjawiska, nie wystepowaly na moim tranzystorowym pre.

 

U Ciebie? Czy u mnie?

 

Oryginal ma jeszcze wiecej basu. U mnie sluchalismy oryginalu u Ciebie klona. U Ciebie basu bylo za duzo, u mnie nie, czy to klon czy tez orygina.

 

Klon ma mniej basu i przez to jest w niektorych zestawieniach wrazenie lepszej kontroli. Ale wiele czynnikow sie naklada na odbior. Dzwiek systemu jest wypadkowa wszystkich elementow i pomieszczenia.

U mnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez panerai_47
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy byłem u Ciebie nie zaobserwowałem tego. Chociaż bas trochę dudnił to zrzuciliśmy to na akustykę. Może być tak, że nie do końca pre polubiło się z końcówką Zagry.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek, Zapytaj sie kolegi wlsciciela klona lamm czy u niego ten efekt tez wystepuje. Bo to zasysanie membran glosnika to nie jest dobry efekt, zniszczy kolumny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie ruchy membrany świadczą o schrzanionym zasilaniu.

Miałem podobne zjawisko w jednym ze swoich przedwzmacniaczy lampowym. Jak każdy z nas chciałem jak najlepiej, a że miałem dwa dławiki to obydwa wstawiłem do zasilacza. Jak mi wyjaśniono, przez przypadek stworzyłem coś w rodzaju układu rezonansowego i na zasilaniu pojawiły się oscylacje. Czasami lepsze bywa wrogiem dobrego.

Po wyjęciu jednego dławika było ok.

 

Do projektowania zasilaczy do lamp polecam PSU Designer II. Można się zdziwić jak wiele z pozoru nieistotnych rzeczy ma wpływ na zasilanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

CXN, Arcam CD37, Hegel H360, ekta MKII (Troels Gravesen)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt,zasilanie oglądałem na oscy , i było super czysto,ale jak mówisz , mogło coś wchodzić na parę Hz ,albo jeszcze mniej, pobudzane spadkami napięć w sieci.Najczęściej widać to było wieczorami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek, Zapytaj sie kolegi wlsciciela klona lamm czy u niego ten efekt tez wystepuje. Bo to zasysanie membran glosnika to nie jest dobry efekt, zniszczy kolumny

U Niego nie występuje, u mnie też nie. U Ciebie jak ja byłem to niewystępował. Nic o tym nie mówiłeś, nawet chciałeś takie pre dla siebie. Dlatego dziwię się tym co piszesz. Jest tutaj na forum jeszcze kilka osób z tym klonem i nikt nie doświadczył czegoś takiego:)

Nie wspominałeś mi o tym wcześniej. Gdzie indziej może miałeś problem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

U Niego nie występuje, u mnie też nie. U Ciebie jak ja byłem to niewystępował. Nic o tym nie mówiłeś, nawet chciałeś takie pre dla siebie. Dlatego dziwię się tym co piszesz. Jest tutaj na forum jeszcze kilka osób z tym klonem i nikt nie doświadczył czegoś takiego:)

Nie wspominałeś mi o tym wcześniej. Gdzie indziej może miałeś problem.

 

Chcialem kupic, ale po tych extra efektach, juz nie. I nie zaluje. Tez na to zwrociles uwage,

A efekt wzbudzenia gramofonu byl mega slyszalny na utworze, money for nothing, gitara dziwnie brzmiala.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NA dacku tez to bylo?

 

Wojtek napisał. cóż wiecej chciec, grało to z moimi monoblokami tranzystorowymi by Darkul.

za te pieniadze najlepsze pre jakie słuchałem. nalezy jedynie wspomniec, że to nówka nieśmigana była i jak wiadomo im dalej bedzie jeszcze lepiej.

jak dla mnie, must have

moje focale zagrały tak, że kapcie spadły. na brak basu nie narzekaliśmy.

 

Zbyszku nie wiem czemu teraz piszesz inaczej...

 

U mnie tego nie bylo, u kolegi tez tego nie ma, u innych rowniez, tylko u Ciebie. Czy to nie jest dziwne???

 

To, ze gitara Ci sie wzbudzala to pewnie dlatego, ze bylo glosno i duzo basu i moze wkladeczka slabo szla po plycie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Wojtek76

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisze inaczej, efekt zasysania i przytrzymania membran byl ewidentnie widoczny. Jesli u Was nie ma tego efektu to bardzo dobrze.

Na dacu i na gramofonie.

Poza tymi efektami ubocznymi zdania nie zmieniam. Genialne pre.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez panerai_47
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Nas tego nie ma. Moj kolega gra tym pre juz kilka miechow i jest zadowolony.

To pre bylo tez u innego kolegi, dokladnie ten egzemplarz, pozatym takie pre tylko pojedyncze gra juz u kilku innych osob i to calkiem znanych forumowiczow, ale ja nie powiem u kogo:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śmieszne i żałosne te wasze kłótnie

 

Masz racje, w pelni sie zgadzam. Tylko mnie dziwi skad sie Zbyszkowi po kilku miesiacach taki incydent przypomnial. Ja nawet tego nie pamietam:) Ale fajnie, ze chociaz po paru miesiacach przypomnialo mu sie by mnie ostrzec co by sobie ktos kolumn nie popsul:)

No nic jak nie wiadomo o co chodzi to wiadomo o co chodzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisze inaczej, efekt zasysania i przytrzymania membran byl ewidentnie widoczny. Jesli u Was nie ma tego efektu to bardzo dobrze.

Na dacu i na gramofonie.

 

Odłącz te wszystkie przybytki i podłącz sam odtwarzacz CD do wzmacniacza czy będzie taki sam efekt przyciągania membran.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Masz racje, w pelni sie zgadzam. Tylko mnie dziwi skad sie Zbyszkowi po kilku miesiacach taki incydent przypomnial. Ja nawet tego nie pamietam:) Ale fajnie, ze chociaz po paru miesiacach przypomnialo mu sie by mnie ostrzec co by sobie ktos kolumn nie popsul:)

No nic jak nie wiadomo o co chodzi to wiadomo o co chodzi.

 

Ja kasy na klonie lamm nie robie i naganiaczem dla nikogo nie jestem.

Wiec Wojtek komentarz zbyteczny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie bardzo wiem czemu akurat teraz wyjechales z tym rzekomym niesprawnym pre? Jezeli chciales mi o tym powiedziec to masz telefon itd...

Skoro zrobiles to na forum to napewno cel jakis miales:) Inaczej mi jakos nie wychodzi:)

 

Tym bardziej, ze ze mna nigdy wczesniej tego tematu nie poruszyles.

Ja przynajmniej jestem szczery, no i nie ja zaczalem ten topik;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie bardzo wiem czemu akurat teraz wyjechales z tym rzekomym niesprawnym pre? Jezeli chciales mi o tym powiedziec to masz telefon itd...

Skoro zrobiles to na forum to napewno cel jakis miales:) Inaczej mi jakos nie wychodzi:)

 

Tym bardziej, ze ze mna nigdy wczesniej tego tematu nie poruszyles.

Ja przynajmniej jestem szczery, no i nie ja zaczalem ten topik;)

 

Nie wiedzialem, ze bedziesz tak emocjonalnie do tego podchodzil. Cel byl tylko jeden, normalna dyskusja o klonie lamm, nic wiecej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez panerai_47
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro mi wmawiasz, ze pre jest zwalone skoro nie jest to jak mam reagowac? Mam Ci przytaknac?

Niewiedziales? Lepiej juz skonczmy te dyskusje bo skonczy sie klotnia.

 

Moze mlodo wygladam:) Ale nie urodzilem sie wczoraj:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Wojtek76

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
Gość piotrektychy

(Konto usunięte)

obudowa jest zaprojektowana pod ten konkretny przedwzmacniacz, wysokość 9cm, panel 10cm, lampy pionowo i jeszcze jest luzik.

 

wszystko jest już zamontowane, nie wytrzymałem do weekendu i zarwałem wczoraj wieczór, czekam jeszcze na trafo i potencjometr.

Edytowane przez piotrektychy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jt211

(Konto usunięte)

obudowa jest zaprojektowana pod ten konkretny przedwzmacniacz, wysokość 9cm, panel 10cm, lampy pionowo i jeszcze jest luzik.

 

wszystko jest już zamontowane, nie wytrzymałem do weekendu i zarwałem wczoraj wieczór, czekam jeszcze na trafo i potencjometr.

Możesz podać jakieś namiary na takie obudowy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.