Skocz do zawartości
IGNORED

Lamm 2 wybitny przedwzmacniacz lampowy


Azus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ten Lamm zbalansowany tez jest jednostopniowy.

I o to mi chodziło. Też na lampach 6N30P. Biorąc pod uwagę, że Lamm to konstrukcja zbalansowana, to możemy powiedzieć, że też 4 lampy na kanał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

CXN, Arcam CD37, Hegel H360, ekta MKII (Troels Gravesen)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam :)

Na razie jeszcze wersja testowa , wykonana z tego co było w szufladzie.

Jak gra?? Fajnie.... z tym basem to nie do końca przesada ;)

AAAAA Piotrek pomagał :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez grzecho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam :)

Na razie jeszcze wersja testowa , wykonana z tego co było w szufladzie.

Jak gra?? Fajnie.... z tym basem to nie do końca przesada ;)

AAAAA Piotrek pomagał :)

 

I tak trzymać, nikt nie będzie podejrzewał o wyssane z palca bajeczki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez krzem3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzecho:

 

jaki masz zasilacz?

Kusi mnie, żeby jeszcze zmienić zasilanie z lampowego na krzemowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

CXN, Arcam CD37, Hegel H360, ekta MKII (Troels Gravesen)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz z płynną regulacją anodowego i żarzenia. W zasadzie można podczas pracy zmienić napięcie anodowe i sprawdzić jak gra. Sam zasilacz to konstrukcja z ebay'a taki do wszystkiego bo zakres regulacji szeroki 6,3V i 12,6V a anodowe zaczyna się od 50V do 450V zależne tylko od posiadanego transformatora.Do uruchamiania prototypów znakomita sprawa.

Z kolei mnie ciekawi zasilacz na lampie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez grzecho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość piotrektychy

(Konto usunięte)

krzem3 akurat grzecha o to nie podejrzewam bo wiem, ze robił to pre, taki strzał kulą w płot, bardziej odnosiło się to do wcześniejszych postów.

 

Co rozumiecie pod pojęciem zasilacza lampowego ? Uważam, że "zasilacz lampowy" to prostownik lampowy oraz filtr/stabilizacja na lampie.

 

tymczasem w LAMM jest tylko prostownik lampowy i tyle !! Dalej mamy filtr pasywny. Moim skromnym zdaniem budowa lampowego prostownika nie wiąże się z żadną przewagą nad prostownikiem na szybkich dobrych diodach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co rozumiecie pod pojęciem zasilacza lampowego ? Uważam, że "zasilacz lampowy" to prostownik lampowy oraz filtr/stabilizacja na lampie.

 

tymczasem w LAMM jest tylko prostownik lampowy i tyle !! Dalej mamy filtr pasywny. Moim skromnym zdaniem budowa lampowego prostownika nie wiąże się z żadną przewagą nad prostownikiem na szybkich dobrych diodach.

 

No o takim mówię, bo taki mam (prostownik i stabilizacja na lampach). Widać na zdjęciach.

 

Kiedyś porównywałem brzmienie na lampowym (EZ80) prostowniku i diodowym (zwykłe diody). Różnica była. Ja wtedy wybrałem lampę ale kto inny mógłby wybrać półprzewodnikowy. Kwestia gustu i potrzeb. Zasilało to układ WK-WA na lampach E88CC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

CXN, Arcam CD37, Hegel H360, ekta MKII (Troels Gravesen)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. W sumie to chyba mieszkamy blisko siebie. Ja często w Tychach bywam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

CXN, Arcam CD37, Hegel H360, ekta MKII (Troels Gravesen)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mówię co pod ręką,zresztą i tak idzie do rozbiórki.Ruskie teflony z lampami grają fajnie za małe pieniądze.Ja tam nie słyszę różnicy między nimi a dużo droższymi kondensatorami,dobiero Mundki S/O i SG/O je przeganiają.Droższych nie testowałem . I tak podpieram je czasem starymi czekoladkami SM najczęściej 2x10nF równolegle do reszty.Ostatnio bardzo fajnie grały tanie SCRy+SM w sygnale.Dla mnie Lamm to temat skończony,próbuję innej opcji zbalansowanej i chyba tak zostanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku zawsze coś buczy lekko,więc zaekranowałem i potłumiłem obudowę tą gumą butylową,ona ma taką folię alu na sobie.Troszkę jakby pomogło,ale i tak skończyło się na kabelkologii mas i żarzenia.W sumie wszystko razem dało ciszę w głośnikach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku zawsze coś buczy lekko,więc zaekranowałem i potłumiłem obudowę tą gumą butylową,ona ma taką folię alu na sobie.Troszkę jakby pomogło,ale i tak skończyło się na kabelkologii mas i żarzenia.W sumie wszystko razem dało ciszę w głośnikach.

 

Co ma do ciszy w głośnikach wytłumienie gumą obudowy? Co innego głośno pracujący transformator sieciowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez krzem3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem stosuje się takie zabiegi przy tuningu cd'eków do eliminacji wibracji. Pewnie też dla tego nakłada się gumowe krążki na lampy. Sam mam 2 Philipsy od różnych sprzedawców z napisem SQ i bardzo mikrofonują.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ma do ciszy w głośnikach wytłumienie gumą obudowy? Co innego głośno pracujący transformator sieciowy.

Ale kolega napisał cytat "Troszkę jakby pomogło,ale i tak skończyło się na kabelkologii mas i żarzenia.W sumie wszystko razem dało ciszę w głośnikach."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykły pająk w dwa dni z tego co było pod ręką , więc nie ma się czym chwalić.

 

Nie bardzo wiem, ze mogles wypowiadac sie tak stanowczo o brzmieniu klona Lamma na przypadkowych elementach?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt,to był tylko układ elektroniczny na schemacie twórcy.Prawdziwego klona chyba tu u nas jeszcze nie było.Osobiście nie chciałbym na takich samych w 100% częściach.Jeżeli ktoś wymieni choćby lampy na inne to też nie będzie oryginał i co,też nie będzie mógł się już wypowiedzieć jak i co?Nie traktuję nigdy martwych rzeczy jako ołtarz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez boguwoj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, ze skoro juz nawet inne lampy moga zmienic brzmienie tak juz inne lampy i niemalze wszystkie inne komponenty nie maja prawa brzmiec jak oryginal.

Powstalo kilka klonow na bazie oryginalnego pre lamma ale i one minimalnie inaczej brzmialy choc mialy te same elementy oprocz zasilacza.

Porownywalem u siebie do oryginalu. Lampy byly te same, takze oryginalnie dostarczone z Lamm LL2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powstalo kilka klonow na bazie oryginalnego pre lamma ale i one minimalnie inaczej brzmialy choc mialy te same elementy oprocz zasilacza.

Czyli też nie były klonem strikte.Były budowane na bazie schematu.Jak w większości przypadków.W oryginale nie ma szałowych części,dlatego widuje się również zdjęcia upgrade-ów.Ludzie próbują sobie ulepszać nawet bardzo drogie klamoty.U mnie części były brzydkie,trafo ze starego szwedzkiego radia,ruskie teflony,stare podstawki z innego radia,drabinka za 60zł z Allegro na rez Dale i jakaś obudowa z jakiegoś wzmaka zamiast deski do odpalania.Wszystko jednak do kupy było połaczone zgodnie ze schematem tego Lamma,Byłem sceptycznie nastawiony do tego projektu.Jak na SRPP na wyjściu zagrało to bardzo fajnie.Dawniej przerabiałem podobne układy i było tak sobie żeby nie rzec słabo.SRPP w takim podstawowym wydaniu jak jest w tym układzie jest bardzo ułomne.O ciekawy dźwięk całości podejrzewam sprzeżenie zwrotne i jego rodzaj.Inni wielcy twierdzą znowu , że właśnie ewentualne sprzężenie w układach tego typu robi coś dziwnego dźwiękowi.Dlatego wszyscy ciągle szukają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli też nie były klonem strikte.Były budowane na bazie schematu.Jak w większości przypadków.W oryginale nie ma szałowych części,dlatego widuje się również zdjęcia upgrade-ów.Ludzie próbują sobie ulepszać nawet bardzo drogie klamoty.U mnie części były brzydkie,trafo ze starego szwedzkiego radia,ruskie teflony,stare podstawki z innego radia,drabinka za 60zł z Allegro na rez Dale i jakaś obudowa z jakiegoś wzmaka zamiast deski do odpalania.Wszystko jednak do kupy było połaczone zgodnie ze schematem tego Lamma,Byłem sceptycznie nastawiony do tego projektu.Jak na SRPP na wyjściu zagrało to bardzo fajnie.Dawniej przerabiałem podobne układy i było tak sobie żeby nie rzec słabo.SRPP w takim podstawowym wydaniu jak jest w tym układzie jest bardzo ułomne.O ciekawy dźwięk całości podejrzewam sprzeżenie zwrotne i jego rodzaj.Inni wielcy twierdzą znowu , że właśnie ewentualne sprzężenie w układach tego typu robi coś dziwnego dźwiękowi.Dlatego wszyscy ciągle szukają.

 

Byly budowane na podstawie oryginalu,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda marnowac potencjal ukladu dajac kondy po 5pln-15 pln czy rezystory po 5 groszy zeby bylo jak w oryginale, akurat jesli chodzi o rezystory jest postep w audio, sa dostepne ciekawe produkty, podobnie kondensatory. Mozna wycisnac duzo wiecej z ukladu...na stronie altavista wypowiada sie gosciu robiacy apgrejdy starego sprzetu, szczegolnie co do rezystorow kiedys nie bylo takiego wyboru czy opcji pakowania do,sprzetu rezystora za kilka , kilkanascie dolarow sztuka, rynek by tego nie przyjal....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast Vishey kolega wlozyl Duelundy i gorzej zagralo...wiec przypuszcza,m, ze dobor komponentow Lamm dokonal nieprzypadkowo, jest poprostu synergia. W koncu te same kondy i rezystory siedza w 4 czesciowym lammie w ktorym raczej nie trzeba byloby oszczedzac na komponentach bo kosztuje 64tys USD. Mysle,ze ten uklad byl dopracowywyany pod katem konkretnych elementow, ewentualnie do tego ukladu zostaly dobrane optymalne lub prawie optymalne komponenty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Wojtek76

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.