Skocz do zawartości
IGNORED

Dobranie stereo do 4000 zł max


dzabus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bardzo serdecznie,

jak większość w tym dziale jestem początkującym w dziedzinach audio, stereo itd. Prawdopodobnie ktoś zaraz napiszę dlaczego nie przejrzałem forum dokładnie i nie znalazłem odpowiedzi na nużące mnie pytania. Ależ przejrzałem tylko, że tematyka dźwięku, audio i doboru pod określone preferencje potencjalnego słuchacza jest bardzo indywidualna. Czytając porady innych nie wszystko odnosiło się do moich wymagań, a wierzcie mi, że nie jestem jakimś wielkim melomanem czy kino-maniakiem. Oczekuję więc jakiejś pomocy, trochę zrozumienia i odrobinę wyrozumiałości.

 

Tak więc na początek powiem, że pokój w którym miałby stać sprzęt ma około 25m2 (5,5x4,5). Ze względu na ograniczone fundusze interesuje mnie system stereo, z tym, że chciałbym kupić amplituner wielokanałowy (w perspektywie dokupienie wzmacniacza i kina domowego - daleka przyszłość). Wiem, że amplituner nie jest tak dobry jak wzmacniacz pod stereo bądź co bądź bardziej skłaniam się w tych kierunkach. Chce również podłączyć tv, xboxa, dvd. Chodzi mi generalnie, że co jakiś czas chce dokupić jakiś sprzęt i poszerzać asortyment audio.

 

Zestaw ten miałby służyć do oglądania filmów i słuchania muzyki (głównie rock, metal, ale również alternatywnie trip-hop, coś melancholijnego, alternatywna muzyka wszelakiego rodzaju). Fajnie żeby było słychać basy ale bez przesady (żadna techniawka co nie znaczy, że nie pójdzie Prodigy na tapetę :) Rozważam tylko i wyłącznie zakup nowych urządzeń.

 

Interesuję się określonymi modelami amplitunerów do 2000zł:

 

Harman/Kardon AVR 171 - podoba mi się najbardziej ze wszystkich, ale martwi mnie czy jest dość mocny żeby wytrzymał te kilka lat, czy marka ta jest godna polecenia i jak oceniacie ją pod względem tego co napisałem powyżej,

 

Harman/Kardon AVR 161 - praktycznie niczym się nie różni od 171 poza tym, że ma mniej kanałów, tak myślę,

 

Yamaha R-N500

 

Yamaha RX-V577 - również ciekawy model ale nie wiem jakie różnic prezentuje pod względem dźwięku,

 

Sony STR-DN850 AV - marka znana ale czy amplitunery robi dobre?

 

Onkyo TX-NR636,

 

Denon AVR-X1100W.

 

Nie wiem dlaczego ale ten Harman/Kardon jakoś mi przypadł do gustu. Tylko jakie kolumny stojące do nich wybrać, żeby było wszystko dobrze.Komplet miałby również mieścić się do 2000zł. Mam na oku takie:

 

Teufel Stereo Ultima 40 Mk2 - mało znane w Polsce ale może ktoś o nich słyszał,

Canton GLE 470,

Canton GLE 490,

Magnat Monitor Supreme 2000,

Magnat Quantum 675,

Heco Victa 701,

JBL Studio 280.

 

Nie wiem czy dobrze rozumuję podczas szukania sprzętu dlatego pytam się bardziej doświadczonych co i jak.

 

Pozdrawiam i oczekuję konstruktywnych porad i odpowiedzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

zacznę od wyboru kategorii elektroniki. Jeśli docelowo nie będziesz rozbudowywał systemu do konfiguracji 5 kanałowej, zdecydowanie namawiam na wybór amplitunera stereofonicznego, jednak urządzenia z funkcjami sieciowymi. Wszystkie wymienione przez Ciebie urządzenia spokojnie podłączysz (sieciowe amplitunery stereofoniczne mają możliwość wprowadzenia sygnału cyfrowego), natomiast w podobnym budżecie dostaniesz po prostu znacznie lepsze brzmienie. Do wyboru masz Onkyo TX-8050, Yamaha R-N500 oraz Harman Kardon HK3770.

Kwestia kolumn - biorąc pod uwagę wielkość pomieszczenia odsłuchowego oraz Twoje preferencje brzmieniowe, zaproponowałbym Ci jako tańsza, ale bardzo dobra opcja polską konstrukcję Pylon Audio Pearl 25. Alternatywą mogą być bardzo dobrze, ciepło, dynamicznie grające Indiana Line Tesi 560 oraz Monitor Audio MR6. Jeśli lubisz równe brzmienie, bez sztucznego eksponowania skrajów pasma, to zwróć także uwagę na bardzo ładne Q Acoustics QA2050i.

 

Przyjrzyj się moim propozycjom, w przypadku pytań oczywiście służę pomocą. Jeśli masz taką możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie skąd będziesz słuchał muzyki, jeśli z CD zerknij na taki gotowy zestaw

http://sklep.rms.pl/zestaw-stereo-indiana-line-nota-550-puro-500-puro-cdp

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybką odpowiedź. Jeżeli ktoś jeszcze miałby coś do dodania odnośnie moich propozycji, proszę o wpisy. Mam jeszcze pytanie odnośnie Harman Kardon. Chodzi mi o wagę Harman Kardon: w porównaniu z innymi porównywalnymi amplitunerami jest ona o 100% niższa. Dlaczego tak jest? Czy to jest kosztem czegoś, czy po prostu lekkie komponenty zastosowano? Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harman zastosował zasilacze impulsowe i dlatego są lżejsze. Z tych kolumn co podałeś odrzuciłbym Magnat Supreme 2000, Heco Victa 701. Teufel Stereo nie znam. Resztę warto odsłuchać. Te propozycje Q21 też są w porządku. Dopisz też do listy Melodikę BL40. Jeśli lubisz ciepłe brzmienie z miękki basem mogą Ci się spodobać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.