Skocz do zawartości
IGNORED

Wątek dla Miłośników Kina Domowego Pioneer


Grevor

Rekomendowane odpowiedzi

To jaki współczesny amplituner KD pionka ważący około 15 kg mający wielokanałowe wyjście analogowe pre-out 7.1( może być z serii na przeszły rok ) ?

Czy pilot amplitunera KD pionka steruje głośnością wzmacniacza stereo pionka ( mam Pioneera A9 J , odtwarzacz CD PD 6 ) ?

Pytam się o sterowanie pilotem , gdyż w połączeniu amplitunera KD i wzmaka zintegrowanego stereo chcę uniknąć zasłaniania odbiornika podczerwieni wzmacniacza stereo w trakcie odsłuchu KD .

Na temat proszę i nie wdawać się w zbędne dyskusję , tyczy się to najwięcej do założyciela wątku , który wytyka innym przywary polskie , a ma je sam .

 

 

Gdzie przeniosłeś się, jaka to marka ?

kolega preferuje chyba CA o ile pamiętam

 

Jak tak dyskutujemy na temat akurat Pioneera ,to musze powiedziec że na przykład testy z gazet na temat nowych tanich klocków tej firmy można wszadzic między bajki.

Na przykład dwa lata temu pojawiły sie zachwyty i w audio,i w Hi-FI na temat doskonałemgo kompletu a-30 ,oraz PD-30,musze stwierdzic jako były posiadacz tego zestawu że to straszna lipa i bubel.Cd chodzi jak traktor jak ktos miał np Cinema9000 Philipsa to wie o czym pisze,odtwarzacz ma czytać płyty sacd,a jak taka płytkę wrzucimy to trwa z 15 sekund zanim ja wyczai,potem zaczyna ją odtwarzać pracując niczym rasowa tokarka,z cdr podobna sprawa,i oryginały też porazka,wzmacniacz jest słabowiy,oraz suchy,model a50 jest ciut lepszy ale nadal to jeden z najsłabszych wzmacniaczy w tym segmęcie .Nowe amplitunery to już nie wiem bo ostatni jaki miałem to 51,taki sobie,wydaje mi sie że im sprzet nowszy tym gorszy.Pamietam jak grały u mnie starsze 808,908,szczególnie ten drugi miał wykopa,potem ax3,ax5 ,oraz najlepsze co miałem od Pioneera ax10i cos czego już nigdy nie powtórzyli,fajne były cd starsze 901,8500,9300,9700,oraz 75 miałem wszystkie oraz niższe modele o których nie warto wspominać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca kolego z tymi cenami tak jest, ja kupuje w Niemczech bo różnica duża przynajmniej na tych droższych modelach. Na[isz jaki sobie upatrzyłeś ale pewnie strzelasz w najnowszą linie z ATMOS czyli modele 58,78 i 88, tak dla porównania dodam, model 58 możesz kupić w Niemczech za 5.600-5.800 zł a popatrz ba alledrogo i innych dystrybutorów w PL :-).

Akurat mieszkam w Niemczech. Nie mogłem się zdecydować na tego Pioneera a dokładnie na model 57. Obserwowałem rozwój Cen. Na początku ten model kosztował 1500 Euro a później cena spadała. Na końcu w MM można było go kupić za 1100 w internecie za 900 aż w końcu cena spadła do 750 na Ebay'u ale z Saturna. Pewnie gdyby był to Saturn z okolicy to pojechałbym kupić.

Podejrzewam że z modelem 58 będzie podobnie. Na pewno nie wydam na nie go więcej niż 1000 Euro. Trzeba po prostu poczekać do lata aż pojawią się nowe modele. Wtedy ceny pospadają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest w Niemczech ludzi tak nie doją jak w Polsce.

Temat rzeka,kiedy to się zmiieni.Ja kupiłem tam Onkyo 929 za 799 euro,gdy u nas kosztował grubo ponad 5 tyś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat mieszkam w Niemczech. Nie mogłem się zdecydować na tego Pioneera a dokładnie na model 57. Obserwowałem rozwój Cen. Na początku ten model kosztował 1500 Euro a później cena spadała. Na końcu w MM można było go kupić za 1100 w internecie za 900 aż w końcu cena spadła do 750 na Ebay'u ale z Saturna. Pewnie gdyby był to Saturn z okolicy to pojechałbym kupić.

Podejrzewam że z modelem 58 będzie podobnie. Na pewno nie wydam na nie go więcej niż 1000 Euro. Trzeba po prostu poczekać do lata aż pojawią się nowe modele. Wtedy ceny pospadają.

 

Tu nie byłbym takim optymista gdyż to najnowsze modele : 58,78 i 88, kuknij na alledrogo jak stoją stare modele, model LX-71 sprzed 6 lat sprzedałem za 2.000 czyli prawie 500 E :-).

Modele z serii LX trzymają się dobrze i to jest ich wielki plus, zainteresowani wiedzą czego szukają, Ci co kupili, wiedzą co kupili i nie chcą oddawać, na alledrogo masz 1 strone tylko, jak myślisz, dlaczego ? :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pionki mają już preout bo jak szukałem czegoś w okolicy 3tys to nic takiego nie widziałem z nowych modeli, co prawda było to ze 2 lata temu, lub może procesory av?

 

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pionki mają już preout bo jak szukałem czegoś w okolicy 3tys to nic takiego nie widziałem z nowych modeli, co prawda było to ze 2 lata temu, lub może procesory av?

 

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Wyższe modele mają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jakich konkretnie modelach wyższych mówicie, bo na allegro widzę kilka w cenie 4-5tys a w opisie jest preout 2 szt subwoofer tylko

 

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jakich konkretnie modelach wyższych mówicie, bo na allegro widzę kilka w cenie 4-5tys a w opisie jest preout 2 szt subwoofer tylko

 

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Wiem że SC-LX57 na pewno ma. SC-LX77 też powinien mieć. Pewnie nowe modele też będą miały. Można sprawdzić na stronie Pioneera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jakich konkretnie modelach wyższych mówicie, bo na allegro widzę kilka w cenie 4-5tys a w opisie jest preout 2 szt subwoofer tylko

 

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

 

Nie odpowiadałem kolego bo czekałem aż Ci odpowiedzą, Ci co tak wiele do powiedzenia mieli w tym wątku , szczególnie jeden który miał podobno wszystkie modele...miał nawet LX-51 jak pisał a i ten model ma też PRE OUT..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Sądząc po modelach które miałem i patrząc na foty pozostałych modeli, przypuszczam, że wszystkie modele Pioneera z serii LX mają sekcje Pre Out i jeśli chcesz zakupić używkę do 3.000, to znajdziesz spokojnie takie w serii LX, np. LX-71. Nowe modele mają bardziej rozbudowaną tą sekcje i jak zauważyłeś, dodatkowo sub czyli sub x 2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lx58 z tego co widzę na stronie ma już preout, tylko cenę ma znacznie wyższa niż np yamaha 773 czy procesor denona bez koncowek mocy, interesuje mnie to tylko jako przedwzmacniacz, ciekawe czy gdzieś można tego posłuchać, ktoś posiada podobny sprzęt?

 

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lx58 z tego co widzę na stronie ma już preout, tylko cenę ma znacznie wyższa niż np yamaha 773 czy procesor denona bez koncowek mocy, interesuje mnie to tylko jako przedwzmacniacz, ciekawe czy gdzieś można tego posłuchać, ktoś posiada podobny sprzęt?

 

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

 

Tak, posiadam jeszcze LX-71 i najnowszy LX-58, odpowiedziałem Ci wcześniej na Twoje pytanie :-). Posłuchać pewnie możesz w wielu salonach bo jest już dostępny od jakiegoś czasu, gorzej z modelem LX-88. To, że są tańsze modele to przecież oczywiste, zawsze sa tańsze i droższe ale myślałem, że szukasz Pionka....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szukam konkretnie jakiejś firmy, może to być i pioneer, jak zawsze chodzi o to by przy rozsądnej kwocie kupić coś co będzie dobrze grać a czy będzie miało znaczek emotiva, rotel czy pioneer to drugorzędna sprawa

 

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

 

Musieliśmy dać post w tym samym czasie bo nie było twojego wpisu, dzięki w każdym razie warto będzie się zainteresować jakimś modelem, choć mnie interesuje najbardziej procesor bez koncowek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szukam konkretnie jakiejś firmy, może to być i pioneer, jak zawsze chodzi o to by przy rozsądnej kwocie kupić coś co będzie dobrze grać a czy będzie miało znaczek emotiva, rotel czy pioneer to drugorzędna sprawa

 

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

 

Model Pioneera LX-71 będzie dobrze grać i będziesz happy a kupisz używkę w granicach 2000-2500 więc jeszcze kasa zostanie w kieszeni :-).

 

Przykłady :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie byłbym takim optymista gdyż to najnowsze modele : 58,78 i 88, kuknij na alledrogo jak stoją stare modele, model LX-71 sprzed 6 lat sprzedałem za 2.000 czyli prawie 500 E :-).

Myślę że ceny polecą w dół. Tutaj niezła cena szkoda tylko że srebrny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek..kupiłem go za prawie tą samą cenę i mogę Ci podać namiar na czarnego bo ja też chciałem czarnego :-), zapłacisz w PL i w złotówkach 5.400 zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek..kupiłem go za prawie tą samą cenę i mogę Ci podać namiar na czarnego bo ja też chciałem czarnego :-), zapłacisz w PL i w złotówkach 5.400 zł.

Czekam do lata. Jak już pisałem nie chcę zapłacić więcej niż 1000 Euro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Ze względu na sugestie, że wątek pt. Klub powinien znaleźć sie w zakładce Kluby, po zwróceniu uwagi na problem przez autora wątku pozwoliłem sobie skorygować tytuł, żeby lepiej pasował do zakładki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki jozwa chociaż przyznać trzeba, prosiłem o skasowanie wątku bo i tu trolllng się dostał więc bez sensu kontynuować zabawę.

Nie ma się co unosić. A jak ci ktoś działa na nerwy to jako autor tego tematu masz prawo dać bana. Ja na twoim miejscu po prostu bym ignorował.

 

A temat jak ciekawy to będzie żył własnym życiem bez twojego udziału.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj przyzwoita cena za Pioneer SC-LX77. Szkoda tylko że trzeba osobiście odebrać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 11 miesięcy temu...
Gość aron_m

(Konto usunięte)

Czy nadal jestem miłośnikiem, lub jak kto woli fanem japońskiej marki Pioneer?

Cóż przez ostatnie kilkanaście miesięcy mocno się nad tym zastanawiam.

Zaczęliśmy z ojcem przygodę z nimi w 1998/99 roku

Kupił wtedy najpierw nowiutki odtwarzacz CD serii trzysta ileś (PD-30...), potem nowiutki wzmacniacz zintegrowany stereo serii A-20.. (dwieście ileś). Na końcu nowy high-endowy model cyfrowego kaseciaka (CT-W60ileś)

Tak , wtedy Pioneer z fabrykami w Malezji był wielki

Sprzęt gra do dziś (ani razu się nie zepsuł, a niedługo będzie 20 lat)

Cóż mnie od dzieciaka ciągnęło do kina

Więc zaczęliśmy od używanych.

Pierwszy był amplituner Pioneer VSX-804 RDS. Pomimo, że miał wymienione końcówki mocy (te od frontowych kanałów) na nieoryginalne grał jak dla mnie wtedy fantastycznie ( w końcu w porównaniu z wzmakiem stereo polskiej Unitry, który dostałem od ojca musiało tak być) Ale jakie tam były części (najbardziej zapadło mi w pamięci TRAFO - zasilacz na ponad 600 czy 800 W) i ta waga (ponad 10 a może 15 kg).

Patrząc teraz, z perspektywy czasu żałuję, że go potem wymieniłem na model VSX-407 RDS, który mam do dziś (ten ma wszystkie części oryginalne, nawet po wielu latach zdobyłem oryginalny pilot)

Potem dałem się skusić na rzekomo lepszą jakość dźwięku z kina domowego i kupiłem VSX-817 (chyba jedna z ostatnich udanych konstrukcji, zrobiona w fabrykach na Malezji; chociaż mocno budżetowa w porównaniu z moimi poprzednikami) Gra do dziś bez żadnej usterki.

I nadszedł w 2012 roku moment kiedy rzuciłem się na HD.

Rzekomo najlepszy (nagrodzony w 2011 roku przez EISA) amplituner kina domowego Pioneer VSX-921 (3D, HDMI 1.4, ARC - Kanał Zwrotny Audio w HDMI, i inne bajery) Dałem się skusić na znanym portalu a... Podobno, zapewniany przez sprzedawcę z Wielkopolski sprzęt był nowy, itd.

Krótko trwała moja radość.

Sprzęt był sprowadzony z Niemiec (nalepki na pudełku), wyraźne ślady użytkowania na pilocie i panelu przednim.

Pograł krótko (w porównaniu z moimi poprzednikami), bo od zakupu w czerwcu 2013 po roku (kiedy gwarancja sprzedawcy się skończyła) zepsuł się w połowie września 2014.

Poszły końcówki mocy - wymiana w autor serw kosztowała mnie ponad 550 zł

Po gorzkim rozczarowaniu (przecież japoński sprzęt psuje się tylko raz, żaden poprzedni Pioneer mi się nie zepsuł), przełknięciu kosztów naprawy, czasu oczekiwania myślałem że zakończy się tylko na tym incydencie.

Niestety był to dopiero początek.

Ostatnio znów się zepsuł ponownie (chociaż od początku obchodziłem się z nim jak z jajkiem). Tym razem poszła jeśli dobrze pamiętam albo płyta z procesorami dźwięku , albo z procesorami obrazu i wejściami HDMI.

Koszty naprawy prawie identyczne jak poprzednio (może o niecałe 50 zł mniej)

Jakie wnioski?

Nie kupię już nigdy więcej japońskiego Pioneera. Dopóki robiony jest w Chinach (tak VSX-921 i kilka poprzednich modeli tej serii oraz wszystkie niższe i wyższe były i są robione w Chinach) nie znajdą we mnie klienta.

Inne wnioski ? Nie kupię już niczego przez tanie oferty z a...

żałuję, bo dźwięk (jak dla mnie) był bardzo dobry (pierwszy amplituner KD na prawdziwych tranzystorach i drugi w domu - ojca wzmacniacz zint stereo też jest na tranzystorach - ani razu się nie zepsuł)

Teraz zastanawiam się nad ewentualnym pozbyciem się go (już po naprawie, kiedy go odbiorę), bo coś mi mówi że znów się coś w nim zepsuje. (a nie chcę być w plecy ponad 1,5 tys zł za naprawy plus lekko ponad 1300 za zakup)

Ironią losu kupiłem odtwarzacz blu-ray (topowy model na 2008/9 rok) też Pioneera (ale używany) za niecałe 500 zł. BDP-LX52. Działa i gra bez problemów (robiony w Malezji).

Mając dość skromną kolekcję ponad 70 filmów na blu-ray ( w tym kilkanaście z dźwiękiem 7.1) zastanawiam się co dalej?

Moją pasją jest muzyka (filmy nigdy nie zdominowały tej pozycji)

Może powinienem zainwestować w porządny wzmacniacz stereo plus odtwarzacz CD

Obecnie skłaniam się ku firmie YAMAHA.

Co o tym wszystkim sądzicie?

Jest sens?

Zestaw kolumn to: 2 frontowe TONSIL FOCUS 240 SE, centralny TONSIL FOCUS 100 SE oraz 4 satelity FOCUS 70 SE.

Jeśli miałbym dokonać zakupu to tylko od org dystrybutora w Polsce z salonu (po uprzednim odsłuchu różnych konfiguracji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam miłośników tej firmy i ich kin domowych :-).

Andrzej

 

WitamZwracam się z pytaniem do Grevora lub innych posiadaczy amplitunera Pioneer SC-LX58 .

 

Tydzien temu udało mi się go kupić przez internet w Niemczech nowy w fajnej cenie ale nie stety bez polskiej instrukcji (standart) . Jak narazie poszukiwania i zdobycie jej w jakiej kolwiek formie poza innymi kilkoma językami są bez owocne. Będę wdzięczny za jakie kolwiek info lub propozycje w tej kwestji.

 

Na marginesie przykro mi jest że wciąż brak jest wsparcia dla języka polskiego przez oficjalnego dystrybutora w naszym kraju gdzie wspiera się tylko obcokrajowców a dyskryminuje się ludzi któży robią zakupy w uni europejskiej. Takie traktowanie nabywców marki poza oficjalną Polską dystrubicją jest nieładne i nie eleganckie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Z racji iż, powstaje tu wiele różnych, dziwnych klubów, postanowiłem też założyć dziwny klub :-) a mianowicie Klub miłośników kina domowego Pioneer i zapewne padnie pytanie dlaczego ? otóż jak czytamy na forum, jest spora grupa ludzików posiadających amplitunery i blu-ray tej firmy, firma jak wiemy wszyscy lub spora grupa zainteresowanych, rozwija się i wypuściła w ostatnich latach wiele cudnych klocków dlatego temat zasługuję na większą uwagę i może ma rację bytu, zobaczymy ale jak nie, zawsze można temat posłać do piekła :-). Myślę, że temat jest wielki i może być pomocny nam ponieważ konfiguracje tych amplitunerków, blu-ray, nie jest już takie proste dla laika i to każdy wie, kto chociaż raz nabył amplituner kina Pioneera :-). Głównym moim zamysłem jest, wzajemna pomoc między pasjonatami tejże marki i kina, każdy z nas coś wie i może pomóc drugiemu, drugi natomiast może pomóc nam, bardzo proste i przejrzyste zasady. Pod pojęciem - Klub Miłośników Kina Domowego Pioneer, powinniśmy rozumieć : TV Pioneer i tu zapewne prym będzie wiodło słowo KURO :-), oczywiście jeśli mamy inne Tv a kino Pioneera to przecież wiadomo, że temat dotyczy naszego klubu:-), blu-ray tejże firmy i amplituner kina domowego bo te 3 elementy tworzą całość. Mam nadzieję, że pomysł mój wypali i wszyscy będziemy mogli się cieszyć z tego, że ma nam kto pomóc, mamy z kim dzielić się naszą radością z posiadania tych klocków oraz poszukiwań idealnych rozwiązań i połączeń tych elementów oczywiście nie zapominając o zestawach głośnikowych ale tu powiedzmy, nie można się ograniczać do tylko i wyłącznie głośniczków Pioneera bo pewnie 1 na 100 takowe posiada :-). Co do mojego obecnego zestawu to właśnie sprzedałem posiadane od kilku lat kino w postaci Ampli SC-LX71 i Blu-ray BD-LX71 i zakupiłem Amplituner SC-LX58 oraz do tego Blu-ray BD-LX58, głośniczki to zestaw Dali mk2 z serii Ikon : front Ikon 7, tył Ikon 5, centralny wiadomo vocal 2 i sub Ikon mk2 oraz Tv Pioneer Kuro KRL-37V i pewnie za chwilkę KRL-46 bo już go namierzyłem w Niemczech oraz Samsung 3D ES7000 i kilka innych :-) ale preferuje te starsze Pionki i takie szukam po Europie i kupuje.

 

Zapraszam miłośników tej firmy i ich kin domowych :-).

Andrzej

 

Wiatm

na forum audiostereo znalazłem informację iż posida pan amplituner Pioneer SC-LX58 od niedawna również jestem posiadaczem ale kupiłem w Niemczech cena była najlepsza. Niestety jest problem bo nie mam polskiej instrukcji która pozwoliła by w pełni i optymalnie skonfigurwać system. Zwracam się z prosbą i pytaniem o instrukcję w jężyku polskim czy posiada pan takową ? Będę wdzięczny za info ewentualnie wskazanie gdzie można było by ją zdobyć.

pozdrawiam Krzysztof

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.