Skocz do zawartości
IGNORED

Bjork, Medulla


mikaelus

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekaw jestem co sądzicie o tej płycie, nagranej praktycznie bez użycia instrumentów, prawie wszystko powstało przy uzyciu tylko ludzkiego głosu (!). Szczerze mówiąc nigdy Bjork nie słuchałem, ale przeczytałem niedawno o tej płycie i bardzo mnie zaciekawiła.

Muszę przyznać, że jestem oczarowany. Nie sądziłem, że aż tyle można stworzyć samym tylko głosem różnych ludzi. Nigdy nie przepadałem za nowoczesną muzyką, ale parę kawałków z tej płytki jest naprawdę niezłych :) (najbardziej przypadł mi do gustu pierwszy "Triumph of the heart").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. o gustach mozna dyskutowac pod warunkiem ,ze sie jakis posiada - imo bardzo wdzieczna podstawa do dialogu :]

 

2. wokal bjork - potencjał wysoki,a przede wszystkim rozpoznawalny - a to rzadkość. czasem moze za glosno robi wdechy -ale z tego co wiem-> umyślnie/"celowo" .

 

3. medulla - porażka. tak jak zgadywalem..po maxymalnie potulnej "vespertine" madam gudmundottir bedzie probowac roznych dziwnych zagrywek -jakies 3 -4 plyty pozniej znowu sie zmeczy..zafunduje sobie nastepne baby i nagra jakis chill-out.

tak czy owak - nie mój obszar zainteresowan,acz sama osoba[wokal] -intrygująca :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące później...

Bjorkowa się skończyła razem z Homogenic...potem już długo długo nic...generalnie co plyta to gorsza. Vespertine mi się z początku podobało, ale nie słuchałem jej hmmm no kawał czasu, co o czymś świadczy chyba. Nowej słuchać już nawet nie zamierzam, wystarczyły mi "zajawki" które słyszeć miałem okazję - nic szczególnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bjork nie slucham lub slucham dla tla muzycznego. Jej glos nie jest jakos w moim stylu i to nie dlatego, ze przenikliwy ale po prostu zawsze mam wrazenie, ze nie potrafi (ten glos znaczy sie ;-) przekazac tego, co artystka ma na mysli. Koncepcje sa a potencjal jakby nie ten. Jakos przetrawilem debiut i Post ale potem odechcialo mi sie kupowac jej plyt mimo, ze byly okazje i po 13 zl. Wiem, ze nie sluchalbym raczej.

 

Medulle odsluchalem w sklepie i nie powiem, ze jest to zla plyta ale nie trafia do moich oczekiwan muzycznych. Nie zabieram sie tym stateczkiem.

 

pzdrw

 

soso

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 lat później...

Ciekawa ta jej nowa płyta "Biophilia"!

 

Nowa płyta Björk to rewolucja

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak słysze jej głos to poprotu zygac mi sie chce,miałczy jak zdziczały kot,ale tak to jest,albo ja polubisz albo znienawidzisz,na raczej to drugie.

Mimo, że wywodzę się z rocka typu Led Zeppelin, później Pink Floyd, Genesis,...

to jak tylko usłyszałem Bjork z The Sugarcubes to zakochałem się...

Solowy Debut to majstersztyk.

 

Jest tak jak mówisz. Albo, albo...

 

Wybitna artystka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Biuletyn

    Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi naszymi najnowszymi wiadomościami i informacjami?
    Zapisz się
  • KONTO PREMIUM


  • Ostatnio dodane opinie o sprzęcie

    Ostatnio dodane opinie o albumach

  • Najnowsze wpisy na blogu

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.