Skocz do zawartości
IGNORED

Oszuści oferujący sprzęt audio


Domel

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć;

 

Dzisiaj napisał do mnie Pan z Hiszpanii, oferując sprzedaż szukanego przeze mnie sprzętu audio (wystawiłem ogłoszenie na giełdach audio). Z ciekawości sprawdziłem jego email w sieci i co się okazało na zagranicznych portalach/forach: "nie handlujcie z nim, to oszust".

 

"Sprzedawca" zapewnia że sprzęt jest w idealnym stanie i żebym zaproponował kwotę jaką mogę zapłacić.

 

Czy spotkaliście się z takimi przypadkami?

Może opiszemy adresy email, na które warto uważać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio natknąłem się na dwa ogłoszenia na niemieckim portalu ogłoszeniowym.

Szukałem z ciekawości.

Cena w obu przypadkach bardzo atrakcyjna.

Po mail, z pytaniem że przyjadę po sprzęt osobiście, prawie natychmiast odpowiedź, i stwierdzenie że właśnie się tak złożyło że musiał z Niemiec przeprowadzić się do Anglii, ale nie ma żadnego problemu, koszt przesyłki bierze na siebie, więc tylko muszę zapłacić na konto heheh, a On już wyśle.

Na 95 % 'Wałek".

Uważajcie na wyjątkowo korzystne oferty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Chciałem przestrzec przed pewnym jegomościem działającym na allegro pod dwoma kontami.

 

Pod tym kontem kupuje - http://allegro.pl/show_user.php?uid=9673607

 

Pod tym natomiast sprzedaje http://allegro.pl/show_user.php?uid=13960644

 

 

Handlarzyna ten wylicytował ode mnie amplituner który wystawiłem od 1 zł ... Kontakt z tym człowiekiem po zakończeniu licytacji to istna droga przez mękę ... Gośc pisze że przesyłka nie doszła mimo że doszła (dokument DPD) , następnie cisza przez tydzień i pretensje co do rzekomego trzeszczenia potencjometrów i konieczności poniesienia dodatkowych kosztów . Oczywiście to było kłamstwo gdyż amplituner był w idealnym stanie ale zaproponowałem zwrot pieniędzy jeżeli sprzęt nie spełnia jego oczekiwań ... Oczywiście nie przystał na moja propozycję , stwierdził że oddał amplituner do "zakonserwowania" gdzie poniesie dodatkowe koszty i wystawi mi stosowny komentarz "zgodnie z prawdą". Generalnie traktowanie innych ludzi przez tego człowieka jest poniżej krytyki.

 

Po przejrzeniu jego opinii i moim kontakcie z innymi allegrowiczami dowiedziałem się o jego podwójnym koncie na allegro i podobnymi czy wręcz identycznymi jak w moim przypadku działaniami .

 

 

Teraz podaję link do aukcji amplitunera którego 2 tyg. kupił ode mnie po czym teraz wystawia 2 x drożej ... Przy okazji dużo ciekawego z tej aukcji się dowiedziałem o byłym moim amplitunerze typu : "duża moc dynamiczna " , "lite drewno różane " itd. a mnie się zdawało że to zwykła ofornirowana sklejka ... No cóż , nie doceniłem klasy sprzętu :-)))

 

 

http://allegro.pl/sansui-g-5700-stan-perfekcyjny-super-brzmienie-i5079499790.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam świeżego maila od Pana z Hiszpani, nie wiem czy był

Roman Andrea <[email protected]>

 

 

Hello

 

Good day

 

if still interested in buying the items..i still have it for sales,and still in

Good Condition and Perfectly OK,Let me know your offer+ shipping,As

soon as i hear from you,i we email you some pics and details..

 

Greeting from Madrid,Spain

 

Kurde, już nic nie można napisać na Giełdzie by się jakiś oszust nie przykleił

strumieniowiec, lampy i tuby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 11 miesięcy temu...

Nie sądzę by to coś dało, prawdopodobnie taki oszust przy każdej swojej próbie wyłudzenia czegoś zakłada sobie nowego maila.

Pewnie dokładnie tak miałem z gośćiem od samochodu utrzymywał że jest w Dani gdy mu powiedziałem że podjadę do niego kontakt się urwał za to poprzednią skrzynkę zasypałem e-mailami nowa tez mu wyszukałem i tez w pogrywałem z nim z paru kont że chce nabyć pojazd.

Wysłane z mojego commodore 64 przy użyciu Joysticka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.