Skocz do zawartości
IGNORED

Non-Oversampling DAC


Peter Daniel

Rekomendowane odpowiedzi

veteran, dla mnie będą 2 płytki złocone, części biorę troszke inne, ale rozmawiałem z Peterem i chyba sam sobie to ściągne bezpośrednio od niego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

>Peter

Czy kit premium DAC to ten z BG NX i MSR 860 za 169$? Czy może oferujesz tańszy odpowiednik tego kitu?

I czy dysponujesz jeszcze płytkami do Alepha 30 i za ile?

Pozdrawiam, Grzegorz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, te czesci sa w premium kit.

 

Oferuje takze tansza wersje, gdzie BG NX zostaly zastapione przez Panasoniki FC (lub Elna Stargate) i MUR680 (zamiast MSR860). Cena takiego kitu wynosi $120.

 

Jest takze wersja bardziej budgetowa, gdzie czesci sa bardziej "normalne" (Dale, Panasonic, Nichicon) wyjatkiem sa tylko BG N 4.7 na wyjsciu. Jako rezystory I/V uzywam w tym przypadku Kiwame, ktore charakterem bardzo przypominaja Rikeny (sa troszke tylko bardziej ("slodkie"). Taka wersja kosztuje $70.

 

Jesli sa problemy z uzyskaniem plytek do DACa to mozna je takze nabyc u mnie.

 

Odnosnie plytek do Aleph 30, zostalo ich tylko kilka, cena wynosi $20, przesylka wliczona.

 

Bylo pytanie odnosnie dlawikow. Nie sa one konieczne i mozna je zastapic zworami. Wnosza one dodatkowa filtracje, i dzwiek jest troche lepszy z dlawikami. Ich wartosc wynosi 0.6mH i przepustowosc 3A. Jesli mamy do dyspozycji podobne czesci, mozna tez sprobowac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Peter

Dzięki

>veteran

poproszę kit DAC wersję budżetową ($70) - 1szt

oraz (jeśli nie ma problemu z dołączeniem do zamówienia) płytkę Aleph 30 - 1szt

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś podłączał DAC Peterowy bezpośrednio do szyny I2S (bez odbiornika)?

Mnie coś nie śmiga (w marantzu cd46 - saa7345 i tda1543)

Sygnały wejściowe niby spoko, a na wyjściu płasko na poziomie 3V (układ zasilam napięciem 6,7 V - narazie nie chciałem szrżować )

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

->Peter Daniel

Czy kit premium DAC obejmuje kompletny zestaw części z transformatorem i wszystkimi gniazdami (zasilającym, RCA) ? Jeżeli nie to jaka jest cena takiego kompletnego zestawu części, bez płytki ?

I pytanie z poziomu podstawowego ale nie mam dużych doświadczeń w tym zakresie. Jak należy połączyć DAC z CD i wzmacniaczem słuchawkowym jeżeli każde z tych urządzeń ma po 1 parze RCA ? Czy podłączenie zewnętrznego DAC-a wymaga odłączenia DAC-a wbudowanego w CD ?

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>magazynier

 

Jeżeli w CD46 był TDA1545A to pracuje on z protokołem transmisji EIAJ a nie I2S.

SAA7345 może podawać sygnał w formacie EIAJ i I2S przy 1xFS 2xFS i 4xFS, ale tryb jest ustawiany programowo przez procesor. Jeżeli możesz to zmierz częstotliwość SCLK. Jeżleli SAA7345 pracuje w trybie 1xFS to możesz spróbować zamienić TDA1543 na TDA1543A.

 

JarekC

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>Czy kit premium DAC obejmuje kompletny zestaw części z transformatorem i wszystkimi gniazdami (zasilającym, RCA) ? Jeżeli nie to jaka jest cena takiego kompletnego zestawu części, bez płytki ?

I pytanie z poziomu podstawowego ale nie mam dużych doświadczeń w tym zakresie. Jak należy połączyć DAC z CD i wzmacniaczem słuchawkowym jeżeli każde z tych urządzeń ma po 1 parze RCA ? Czy podłączenie zewnętrznego DAC-a wymaga odłączenia DAC-a wbudowanego w CD ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> magazynier

 

Może powodem jest to że dla różnych napięć zasilania tda1543 ma "widełki" wartości rezystorów na wyjściu

(I-V i Vref). Inaczej mówiąc ma pewien obszar w którym działa poprawnie, poniżej i powyżej którego albo się zatyka albo szumi.

Warości Petera są dla zasilania 8V i trzeba przyznać że sonicznie są dobrze dobrane.

Śmiało zwiększ napięcie do 8V (DAC to spokojnie zniesie).

Albo zmień wartości rezystorów (chwilowo na próbę).

 

Ale może w tym przypadku chodzi o coś innego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiscie, nie zwrocilem uwagi ze napiecie bylo 6.7V. TDA1543 spokojnie znosi 9V, i przy nizszym napieciu, wartosci rezystorow I/V, Vref powinny byc dobrane inaczej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowe na stronie:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

piszą, aby stopniowo podnosić napięcie, dlatego też tak zrobiłem (6,7 V). Ale to chyba nie o to idzie.

Być może JarekC ma racje z tą szyną EIAJ. Tak sobie gdybam, coby to przeprogramować, znaczy jeśli częstotiwość jest f=fs wtedy może wystarczyłoby przestawić w procesorze te 4 bity określające tryb pracy kostki SAA7345. Tylko ni cholery nie wiem czy to możliwe i jak się do tego zabrać :)

Co o tym myslicie ? Jeśli jakieś bzdury piszę, wyprowadzcie mnie z błędu.

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podłączyłem - do chipa C-Media CM 108 - karta dzwiękowa wielkości Pen Drivea na USB 2.0. Wyciągnąłęm I2S z karty i podłączyłem do TDA1543 i zagrało - nie mam przekonania czy lepiej niż po SPDIFie z tego samego chipa i z odbiornikiem CS8412.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów,

 

Panowie - przepraszam jeśli ten wątek już był omawiany ale rok Waszej korespondencji przelecieć to nie proste i szybkie zadanie.

 

Czy kogoś nie korciło podłączenie USB do DACa?

 

Od kilku lat uzywam Transportu i clona DACa Audio Nota (AD1865). Od ponad roku przeważająca ilość sygnałów SPDIF do niego trafia jednak z komputera ! Ot - przez tyle czasu przegrałem na dysk tyle muzyki i skompresowałem z MonkeyAudio (APE) że lenistwo bierze górę. W dodatku różnica jest pomijalna (Karta profesjonalna sprzed 6 lat tylko digital in/out - RME DIGI32 SPDIF coaxial - w dodatku mogę ją zsynchronizować z zegarem w DACu WordClock'iem).

 

Pomysł nie jest mój oczywiście - bo wydawało mi się że coaxial SPDIF + synchronizacja (dopiero robię recloking wewnątrz clona AN daca) jest jedyną słuszną drogą - ale natknąłem się na wątek dyskusji w którym padła nazwa TWINDAC+ na stronach związanych z Bertem Doppenbergiem.

 

Jedną z możliwości jest PCM 2707/06 - (ma SPDIF i I2C). Ale jest zgodny tylko z USB 1.1 a nie 2.0...

 

Obecnie z braku czasu wykorzystałem tanią kartę Y610 z allegro. Jest tam chip C-Media CM 108. Ma wyjscia SPDIF i I2S. Ponieważ Audiofilia to ciagłe poszukiwania, robie sporo pajączków i w tym przypadku pod lupą wyciągnąłem te sygnały do AN DACa. ALE nie zagrało - był tylko szum biały na mój gust. Podłączyłem wiec do TDA 1543 bo miałem je od kilku lat przygotowane do zbudowania DDDaca. I tym razem zagrało i to całkiem obiecująco chociaż nie użyłem dobrych elementów i zasilania (ulubionych akumulatorów - na których nawet GainCard gra...).

Ponieważ nie było lepiej ... niż po SPDIF z karty RME i AN daca więc obiecuję sobie wiele po docelowej wersji DACa z TDA 1543 w wykonaniu już docelowym i nie na "pajączku".

 

Wiec już krótko - do kogo zwrócić się po płytkę ? Daniel ? (BTW - miła niespodzianka, że jesteś rodakiem - )

 

Pozdrawiam kolegów

Ryszard

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy nie za pozno (problemy zdrowotne), ale tez sie pisze na Premium Kit (plytke juz mam)

Na szybko czytajac juz nie wiem gdzie mam pisac dalej (tu pisalem [email protected], dopoki nie zobaczylem ze VEteran przejal wiec sam juz nie wiem)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.