Skocz do zawartości
IGNORED

M2Tech HiFace DAC vs Pioneer N-P01...


sweetminio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Noszę się z zamiarem przejścias na granie z plików. I tu mam zagwozdkę... Jedni radzą mi DAC-a M2Techa-a bo ma same achy! i ochy! w sieci, drudzy mówią, że streamer... i to nowy model - Pioneer N-P01.

Wiem, że różne interfejsy, różne urządzenia... ale mnie najbardziej obchodzi, które będzie lepsze brzmieniowo.

Ma to zagrać ze wzmacniaczem Arcam Alpha 7R i monitorami Castle Richmond 3i.

 

Proszę o jakieś sensowne opinie.

 

Pozdrawiam

M.

 

Witam!

 

Noszę się z zamiarem przejścias na granie z plików. I tu mam zagwozdkę... Jedni radzą mi DAC-a M2Techa-a bo ma same achy! i ochy! w sieci, drudzy mówią, że streamer... i to nowy model - Pioneer N-P01.

Wiem, że różne interfejsy, różne urządzenia... ale mnie najbardziej obchodzi, które będzie lepsze brzmieniowo.

Ma to zagrać ze wzmacniaczem Arcam Alpha 7R i monitorami Castle Richmond 3i.

 

Proszę o jakieś sensowne opinie.

 

Pozdrawiam

M.

A może Korg DS DAC 100 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Streamer to nagłupsze i najdroższe oraz najbardziej bezsensowne rozwiązanie.

Komputer już masz - jakoś wszak napisałeś ten post.

Więc dokup tylko DAC z dobrym wejściem USB albo zewnętrzny konwerter USB/SPDiF i DAC już totalnie dowolny, wedle swego dźwiękowego gustu.

I pozamiatane.

Pakowanie się w streamery to ślepa uliczka, w dodatku diablo kosztowna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się upierasz przy streamerze to za ułamek ceny nowego postaw sobie system Daphile na próbę na pendrivie, wypożycz dac np Audioquest Dragon Fly lub HiFace i zobaczysz czy ci leży takie rozwiązanie. Ja mojego M2Tech HiFace Dac kupowałem u Q21, miałem możliwość zwrotu ale faktycznie jest niezły i już u mnie został.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za jeszcze mniejsze pieniądze wyjdzie Raspberry Pi + dedykowany dac np Hifiberry Dac i dźwiękowo powinno grać dużo lepiej niż wszystkie inne zasilane z USB daki. Łącznie wyjdzie pewnie z 500 zł za kompletne źródło.

A nie będziesz się pchał w psujący dźwięk USB.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę wybór zależy od Twoich wymagań w kwestii funkcjonalności. Jeśli możesz korzystać z komputera jako zródło dźwięku, lepszą jakość uzyskasz kupując dobry przetwornik w podobnym budżecie. M2Tech HiFace Dac to świetne urządzenie w swoim przedziale cenowym, tak więc z mojej strony rekomenduję taką opcję. Zresztą możesz spokojnie bez ryzyka kupić przetwornik z możliwością zwrotu, ryzykujesz tylko kosztem odesłania.

 

Zapraszam serdecznie.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.