Jump to content
IGNORED

Które zestawienie? Czemu ?

flamingo

Recommended Posts

Witam wszytkich,

Poszukuje nowego zestawu grającego na którego nie wydam majątku. Ma grać dobrze, głównie muzyke elektroniczną i rock, czasami jazz i dać rade na okazjonalnej domówce. Jestem amatorem w temacie i proszę o komentarz moich pomysłów.

Od kilku lat posiadam wzmacniacz od dziadka :) , „Thomson DPL560HT” – jest to wzmacniacz 5.1.

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiem, że to szajs, ale jeden z pomysłów uwzględnia zostawienie go. Akompaniują go dwie kolumny, których firmy nie przytocze (wstyd), a pozatym, jedna pierdzi, druga – szkoda gadać.

Mam następujące pomysły:

Zakupić monitorki Magnat Quantum 673 i zostawić aktualny wzmacniacz. Czy to ma sens ? Czy to w ogóle będzie grało sensownie ?

Inna opcja jest zakupić te same monitorki i dokupić wzmacniacz do 1000zl. Mieszkam we Wrocławiu, gdzie jest sklep zajmujący się sprzadażą używanych sprzętów hifi i myślałem, żeby ewentulanie tam coś znaleźć jeżeli chodzi o wzmacniacz ( tu link do tego co jest w ofercie, może mi coś doradzicie

Hidden Content

Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ).

Ostatnia opcja, ta do której się prawie wczoraj w skelpie skłoniłem, to opcja kupna monitorów tzw. „studyjnych”, gdzie nie potrzebuje wzmacniacza tylko dobry „interfejs audio” (karte dzwiekowa).

Ja wiem, że one mają płaski dźwięk, są stworzone do robienia muzyki a niekoniecznie słuchania i tam bleblebleble, lecz będąc w sklepie, sprzedawca jak usłyszał do czego mają być, zaproponował mi bez zastanowienia monitorki „Resident Audio M8” (1500zl -

Hidden Content

Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ). Dodał też, że jeżeli bym szukał podobnych monitorków ale do 2500zl, to też te same by mi polecił, twierdząc, że te głośniki biją na głowe wszystko, jeżeli oczywiście chodzi o monitorki studyjne nawet do 3000k.

Po odsłuchu faktycznie słysząc inne glosniki z podobnej półki cenowej ( Yamahy, KRK 6, jakies jbl’e, i M-audio), dźwięk „residenta”, był 10 razy bardziej przestrzenny i powiedziałbym, że nie był, aż tak pejoratywnie precyzyjny jak u konkurentów, miał troszkę w sobie ciepła. Oczywiście warunki w których słuchałem były dosyć słabe – sklep.

Zaznacze, że głośniki kupuje na kilka lat, bo szkoda mi kupować teraz drogi sprzęt, bo raz, że się jeszcze wystarczająco na tym nie znam ( za mało słuchałem ) a dwa, żem jeszcze młody i nie chciałbym żeby mi ktoś wylał wino na kolumnę za 5000k.

Dziękuje z góry za pomoc, i mam nadzieje, że ktoś się tym wątkiem zainteresuje 

Hidden Content

Hidden Content

Hidden Content

Hidden Content

Zastrzegam.Zaden ze mnie znawca.Ale monitory aktywne mogą być dobrą opcją.Poczytaj ten temat:

Hidden Content

Marcin

Hidden Content

Hidden Content

Witaj,

Magnaty Quantum moge ci polecić z ręką na sercu, ale nie znam konstrukcji Twojego amplitunera więc nie wiem czy się zgra. Z doświadczenia jednak wolał bym go wymienić na coś z działu wzmacniacze.

Do 1000 zł kupisz fajny uzywany wzmacniacz. nie koniecznie od handlarza, choć ich nie neguje. Sprawdz dział nasze aukcje albo znaleziska na allegro i ebay. koledzy wrzucaja tam dobre klocki. Taniej kupisz od zwyklego goscia. Choć nie do konca w lepszym stanie. Jesli amsz mozliwośc podjechania do tego handlarza i ma to u siebie to pewnie zaglądnij do niego. nic nie tracisz.

Hidden Content

A co będzie źródłem dźwięku ?

Jeśli zakup ma być na lata to ja raczej nie szedłbym w vintage :-)

Postawiłbym raczej w tej kwocie na NAD C316 i do niego dobrał kolumny w jakimś salonie we Wrocławiu. Przesłuchaj spokojnie kilka zestawów i wybierz ten który będzie podobał Ci się najbardziej.

Hidden Content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.