Skocz do zawartości
IGNORED

Jasne plamy na ekranie TV 55AS640, co to jest ? co robić ?


Zindo

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

Kupiłem TV Panasonic 55AS640. Z TV jestem zadowolony niepokoi mnie jednak ważna rzecz. Na tv widoczne jest nierównomierne podświetlenie matrycy. Przede wszystkim jest to widoczne w ciemnych scenach (nie aż tak mocno) oraz jak patrzy się z boku (z kąta) i z góry to jest już mocno widoczne. Są widoczne jako takie jakby jaśniejsze plamy :( Jest to irytujące. Załączam fotki - przy podświetleniu matrycy 100 (max, dla lepeszej widocznosci na zdj.)

 

Pytanie do Was: co to za wada ? Czy warto oddać taki tv (14 dni) lub wymienić na inny ? Czy w innych jest podobnie ?

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-34731-0-98057800-1426504022_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jest to urok tv w technologii lcd led.... nierównomierne podświetlenie matrycy z tego co wiem jest różne w każdym egzemplarzu, możesz trafić na mniejsze lub wieksze ,loteria.... nazywa się to "clouding"( jesli się nie mylę) i jak sam zauważyłeś jest ono widoczne przede wszystkim w ciemnych scenach....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poleciłem ten telewizor juz paru osob. Z twoim egzemplarzem jest coś nie tak wymień go.

Yodas ma racje odnośnie podświetlenia jednak wystepuje ono glownie na bokach - krańcach i na dole. Tutaj ewidentnie jest uszkodzenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy trzeba z tym żyć... Niby 21 wiek ech... To nic nie będę robił bo zamienię i będzie tyle że w innym miejscu - czyli zamienił stryjek siekierkę na kijek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LCD trzeba sprawdzać na miejscu pod tym kątem. Jak kupujesz nowy w paczce w markecie - masz zwykle jakiś punkt gdzie możesz wypakować i sprawdzić, włączyć. Niestety w normalnych warunkach sklepowych tego nie zobaczysz. Najlepiej jakbyś wziął ze sobą jakiegoś pendrive z nagranymi obrazami ciemnych plansz. Ostatecznie jakiś ciemny koc ze sobą, zarzucasz na siebie i tv, odpalasz pendrive'a i masz czarno na białym ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....kineskop......dobre....dobre... ;) :) :) :)

 

 

;-))

 

Mialem kiedys takie akcje z telewizorem Samsunga. Oddalem na gwarancji, odrazu dali nowy i to samo, wiec wylecial do sypialni a do salonu kupilem Sony Brawia i jest gitara.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LCD trzeba sprawdzać na miejscu pod tym kątem. Jak kupujesz nowy w paczce w markecie - masz zwykle jakiś punkt gdzie możesz wypakować i sprawdzić, włączyć. Niestety w normalnych warunkach sklepowych tego nie zobaczysz. Najlepiej jakbyś wziął ze sobą jakiegoś pendrive z nagranymi obrazami ciemnych plansz. Ostatecznie jakiś ciemny koc ze sobą, zarzucasz na siebie i tv, odpalasz pendrive'a i masz czarno na białym ;)

 

Kupowałem przez Neta, zwrócić mogę i wziąśc coś innego ale czy będzie lepiej nie wiadomo. W nocy wcale nie jest to mocniej widoczne. Swoja droga sprawdziłem jak widać z różnych kątów. Im bardziej odchylam się od osi tv, w lewo lub prawo bardziej widać. Jak odchodzę w lewą stronę tv to po prawej jego stronie pojawia się to rozjaśnienie jak kieruje się w prawą stronę tv to widać podświetlenie po lewej stronie (odwrotnie). Też bardziej jest to widoczne jak mam patrzę z góry (powyżej tv) a praktycznie niewidoczne jak mam wzrok na wysokości środka ekranu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-34731-0-81251500-1426587281_thumb.jpg

post-34731-0-11676900-1426587331_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Zgłoszę to jako usterkę na wymianę. Nie będę robił zwrotu 14 dni bo kto wie co dostane, może taki sam albo gorszy.

 

Absolutnie nie!!

to dobry Tv szansa ze dostaniesz taki sam jest mała. wymień go po prostu i już.

Załączone miniatury

 

Ewidentnie jest walnięty. Przepraszam ze to powiem, ale jakbyś kupił w Media / Saturnach RTV Media expret itp musza Ci wymienić od ręki taki TV.

A teraz się będziesz bujał. Patrzyłem wczoraj na ta 640 u mniei wszystko jest w porządku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem przez Neta, zwrócić mogę i wziąśc coś innego ale czy będzie lepiej nie wiadomo. W nocy wcale nie jest to mocniej widoczne. Swoja droga sprawdziłem jak widać z różnych kątów. Im bardziej odchylam się od osi tv, w lewo lub prawo bardziej widać. Jak odchodzę w lewą stronę tv to po prawej jego stronie pojawia się to rozjaśnienie jak kieruje się w prawą stronę tv to widać podświetlenie po lewej stronie (odwrotnie). Też bardziej jest to widoczne jak mam patrzę z góry (powyżej tv) a praktycznie niewidoczne jak mam wzrok na wysokości środka ekranu.

 

 

To u mnie az tak nie bylo. Na moim bylo troche w rogach rozjasnione.

Wymien na inny, jak bedzie to samo to popros o zwrot gotowki.

Powodzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />Przepraszam ze to powiem, ale jakbyś kupił w Media / Saturnach RTV Media expret itp musza Ci wymienić od ręki taki TV.<br />A teraz się będziesz bujał.<br />

Wiem wiem chętnie bym kupił gdzieś stacjonarnie ale w Media Satrunie czy Euro nie maja :-(

Znaczy mam za swoje, ech...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co niby do tego ma led ? to tylko typ podświetlenia.

... a o czym my tu mówimy?... o nierównomiernym podswietleniu.....i właśnie to podświetlenie ma bardzo dużo.... bo w nie led matryce podswietlała "lampa" a w lcd led lampe zastapiono ledami i w wiekszości wypadków jest to podświetlenie krawedziowe i stąd jasniejsze plamy na krańcach matrycy.... jeśli dobrze pamiętam :) :)... jeśli coś pokręciłem to mnie poprawcie... ;) :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli dobrze pamiętam :) :)... jeśli coś pokręciłem to mnie poprawcie... ;) :)

mówiśz dobrze, ale ten przypadek jest szczególny. bo niedoswietlenie jest przewaznie mał owidzialne i trzea sie wpatrzeć. ttuaj eweidentnie jest problem z matrycą lub któraś lampa wogóle nie świeci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a o czym my tu mówimy?... o nierównomiernym podswietleniu.....i właśnie to podświetlenie ma bardzo dużo.... bo w nie led matryce podswietlała "lampa" a w lcd led lampe zastapiono ledami i w wiekszości wypadków jest to podświetlenie krawedziowe i stąd jasniejsze plamy na krańcach matrycy.... jeśli dobrze pamiętam :) :)... jeśli coś pokręciłem to mnie poprawcie... ;) :)

CCFL też jest krawędziowe jak EDGE LED i problem występuje taki sam a nawet bardziej brutalnie, inaczej jest w przypadku FULL LED / CCFL czyli droższych TV.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
CCFL -> EDGE LED problemy podświetlania są identyczne, bo oba typy podświetlania są jak to napisałeś "krawędziowe". Problem znacznie zminimalizowany przy full led. No i ciekawe dlaczego IPS tego problemu nie ma..

Full led mega drogie tv i tylko najwyższe modele to zdaje się mają....

A w ips może nie ma bo tam już jest zupełnie szara czerń;) :)

Matryce VA lepsza czerń, gorsze kąty. ...w ips dokładnie odwrotnie....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklep Morele.net nie chce wymienić tylko przekierował mnie na serwis Panasonica. Jeśli Panasonic wady nie usunie wtedy dopiero wymienią tv lub zwrócą gotówkę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatwo radzić trudniej zroobić, ale trudno - nie idź w ścieżkę reklamacji (wolna wola i łaska producenta) tylko niezgodności towaru z umową (obowiązek sprzedawcy).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 dni na wysłanie powiadomienia o odstąpieniu od umowy. Liczy się dzień wysłania a nie dostarczenia rezygnacji z kupna. Potem jest chyba 2 tyg. na odesłanie towaru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skomentuj jak się sprawa zakończy.Serwis raczej tu nie wiele pomoże a z drugiej strony czy na prawdę nie ma żadnej kontroli jakości brazu na taśmie produkcyjnej!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne dam znać jak się sprawa skończyła. Chyba spróbuję dać to jako niezgodność towaru z umową jak radził @wiatrak. Bo jak będę tak odsyłał (14 dni) i brał inny egzemplarz to też nie wiadomo jak będzie a koszty przesyłki trzeba ponieść.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a z drugiej strony czy na prawdę nie ma żadnej kontroli jakości brazu na taśmie produkcyjnej!

Jest co któryś produkt. A druga sprawa to transport. Tak jest jak się kupuje on line. Mój kumpel dorabiał kiedyś jako kurier i mówił że nie raz mu telewizor się ........ wiecie.

Kwestia nie do uzgodnienia.

ogólnie rozumiem że 55 nie ma problemów z równością podświetlania ?

no chyba źle rozumiesz. W żadnym calarzu tego modelu nie ma tego problemu. Ten jest awaryjny. W ten weekend kolejna znajoma kupiła 48ke i nic tak nie było. wiec nie ważne ile całów kupisz. Kup w sklepie stacjonarnym!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.