Skocz do zawartości
IGNORED

Jakie monitory lepsze od Dynaudio Audience 52?


rayjk

Rekomendowane odpowiedzi

slyszalem je pare lat temu z 6c33c - z monitorow nie slyszalem nigdy takiego basiszcza. wlasciciel przesiadl sie na nie z faberow amatorow dwojek

 

Bas zwarty dynamiczny, mocny czy...? Jak byś go opisał?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****************...bo najważniejsza jest muzyka!!!...*****************

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rayjk wybacz sarkazm z mojej strony, ale Dynaudio 52 pod tym Arcamem tylko działają bo z graniem to ma niewiele wspólnego. Poza tym kick basu jakiego się pewnie spodziewasz to w Dynaudio chyba nie znajdziesz. Taka specyfika głośnika.

Pozdrawiam

 

dokładnie tak może być , arcam nigdy nie był wylewny w basie , przetestuj inny wzmak np naim 5si

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byś go opisał?

w sumie taki jak lampa sterujaca diabelka pozwalala

:-)

pomieszczenie okolo 20-25m2 wiec nic duzego ale nie czuc bylo potrzeby suba czego sie w monitorach nie spotyka.

pewnie jak by je postqwic na 30m i wiecej to juz tak perlowo by nie bylo - nie wiem

popytaj na forum - bankowo sa ludzie ktorzy maja te monitorki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za mało było kick-bassu dla mnie.

Dynamika i szybkość basu to plusy ADAM (Ciebie powinna zainteresować najwyższa seria SX, np. ADAM S2X). W ogóle lepiej posłuchaj aktywnych rozwiązań (nie ma takich strat jak na pasywnej zwrotnicy i nie ma problemu z doborem wzmacniacza).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dynamika i szybkość basu to plusy ADAM (Ciebie powinna zainteresować najwyższa seria SX, np. ADAM S2X). W ogóle lepiej posłuchaj aktywnych rozwiązań (nie ma takich strat jak na pasywnej zwrotnicy i nie ma problemu z doborem wzmacniacza).

 

Myslalem o takim rozwiazaniu przed zakupem x 718, ale wybito mi to z glowy, poniewaz u mnie kolumny stoja w odleglosci okolo 2.75m og miejsca odsluchowego. Czy to prawda, ze monitor aktywny nie sprawdzi sie w takim ustawieniu? Trzeba siedziec blisko kolumn aktywnych?

Juz jest za pozno, bo kolumny kupilem, ale jak bede zmienial nastepnym razem to bede znal inne opinie a nie tylko sprzedawcy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet z tym wzmacniaczem uzyskasz wysoką dynamikę w Polk Audio LSiM703

http://sklep.rms.pl/polk-audio-lsim703-lsim-703-audiofilskie-kolumny-podstawkowe-2szt

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak aktywne rozwiązanie to powiem, że słuchałem Dynaudio BM 15A i szczena mi opadła. Obok nich stały moje ADAMY A7X (które już sprzedałem:)) i nie było czego porównywać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Cayin a88T MK I, Diapason Adamantes III, Questyle CMA 600i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak aktywne rozwiązanie to powiem, że słuchałem Dynaudio BM 15A i szczena mi opadła. Obok nich stały moje ADAMY A7X (które już sprzedałem:)) i nie było czego porównywać.

 

A z jakiej odleglosci przeprowadzales odsluch?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z jakiej odleglosci przeprowadzales odsluch?

 

Monitory były rozstawione około 3 m od siebie a ja siedziałem w podobnej odległości. Wiem że ADAM to monitory bliskiego pola, ale to też nie jest tak, że nie są one w stanie wypełnić dźwiękiem pokoju. Między nimi jest przepaść cenowa, ale to słychać i to wyraźnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Cayin a88T MK I, Diapason Adamantes III, Questyle CMA 600i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslalem o takim rozwiazaniu przed zakupem x 718, ale wybito mi to z glowy, poniewaz u mnie kolumny stoja w odleglosci okolo 2.75m og miejsca odsluchowego. Czy to prawda, ze monitor aktywny nie sprawdzi sie w takim ustawieniu?

Sprawdzi się, jednak biorąc pod uwagę dystans między uchem a kolumną i w związku z tym wymagany większy SPL generowany przez kolumnę, to optymalne byłyby większe monitory/kolumny, nie ważne czy aktywne, czy pasywne (większy monitor będzie generował przy większym SPL mniejsze zniekształcenia, od wysilonego małego monitorka). Do takiej odległości jak podałeś, to celowałbym w coś wielkości ADAM S3X-V.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się z małych monitorów uzyskać i dobrej dynamiki i dobrego zejścia .

Czasem można się ratować bardzo mocnymi a przez to drogimi wzmacniaczami więc pozostaje kompromis .

Albo dynamika , albo zejście albo kolumny z dobrym zejściem i mocny wzmacniacz a i tak to będzie namiastka basu z dużego woofera gdzie nie trzeba dużych mocy .

Warto to mieć na uwadze .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się z małych monitorów uzyskać i dobrej dynamiki i dobrego zejścia .

Da się, posłuchaj Nubert NuPro A300 :] (albo Genelec 8240A) Tylko takie monitory nie będą generować ciśnienia rzędu 100dB przy zachowaniu niskiego THD i z tego powodu do większego dystansu (gdzie potrzeba lekko +6dB w porównaniu do bliskiego pola) polecam jakieś 3 drogi z wooferem minimum 8".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się, posłuchaj Nubert NuPro A300 :] (albo Genelec 8240A) Tylko takie monitory nie będą generować ciśnienia rzędu 100dB przy zachowaniu niskiego THD i z tego powodu do większego dystansu (gdzie potrzeba lekko +6dB w porównaniu do bliskiego pola) polecam jakieś 3 drogi z wooferem minimum 8".

 

A ile przy normalnym poziomie glosnosci jest dB? To chyba nie jest najwazniejszy parametr. Wazniejsze jest chyba pasmo przenoszenia.

 

W sumie to nie wiem za bardzo o co chodzi z tymi dB w parametrach kolumn.

Ze glosniej zagra czy jak?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile przy normalnym poziomie glosnosci jest dB?

Referencyjny w studiu zwykle ustawiają na 85dB w punkcie odsłuchu (jak punkt odsłuchu jest oddalony od kolumn o 3 metry, to kolumny muszą generować jakieś 94dB@1m). W domu może trochę mniej. Problem polega na tym, że im większe wychylenia woofera, tym większe THD (gdzieś wyczytałem, że przy max liniowym wychyleniu jest 10% THD). Wniosek chyba oczywisty - trzeba się trzymać z dala od max głośności kolumn, by zachować niskie zniekształcenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się, posłuchaj Nubert NuPro A300 :] (albo Genelec 8240A)

To znowu na siłę pompowany bas i nie zastąpi swobody dużego kapcia.

Tylko takie monitory nie będą generować ciśnienia rzędu 100dB

No i właśnie , mały midwoofer i znowu coś za coś .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym, że im większe wychylenia woofera, tym większe THD

W 2 way dochodzi jeszcze efekt dopplera czyli załamywanie się dźwięku gdy jedna membrana przenosi średnie pasmo wychylając się przy jednoczesnym odtwarzaniu basu .

 

W sumie to nie wiem za bardzo o co chodzi z tymi dB w parametrach kolumn.

Sprawność.

Przykładasz daną moc do kolumn i ile z tej mocy pójdzie na dźwięk a reszta na straty .

Im wyższa sprawność tym wzmacniacz może być słabszy .

Uogólniając .

Kolumny o sprawności 90dB i przyłożonej mocy 50W zagrają tak samo głośno jak kolumny o sprawności 93dB i mocy 25W albo 96dB i 12,5W

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znowu na siłę pompowany bas i nie zastąpi swobody dużego kapcia.

Jak duża kolumna musi generować 100dB<< SPL @1m, to jest też "na siłę" i kończy się swoboda. Jak mała musi grać 80 dB @1m to nie ma "na siłę". Wszystko zależy od wymaganej głośności, bo ona wpływa na poziom zniekształceń i kompresję dynamiki (czy choćby na ten efekt modulacji średnicy, przez bas).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec jezeli podlacze do swoich kolumn jeszcze jeden wzmacniacz to co sie stanie.

Z polaczenia zrobi sie 150W i jak to wplynie na kolumny? Czy wtedy na poziomie glosnosci na ktorym przewaznie slucham, bede slyszal mniej znieksztalcen?

 

Dzieki za odpowiedzi, lepiej wiedziec niz nie wiedziec.

 

Wszedzie gdzie czytalem o bi ampingu pisali, ze poprawie ulega przestrzen, stereofonia itd. Ale czy sa jakies inne zalety? Czysto techniczne? Np czy te znieksztalcenia sie zmniejszaja? Moze cos jeszcze?

Nie bede wydawal na jakis wzmacniacz, zeby to sprawdzic a pozyczyc nie mam od kogo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec jezeli podlacze do swoich kolumn jeszcze jeden wzmacniacz to co sie stanie.

Z polaczenia zrobi sie 150W i jak to wplynie na kolumny? Czy wtedy na poziomie glosnosci na ktorym przewaznie slucham, bede slyszal mniej znieksztalcen?

No, nie bardzo. Bo rozchodzi się o poziom wychyleń szczególnie woofera. Nie ważne czy podłączysz wzmacniacz 50W, czy 250W, to i tak wychylenie woofera przy danej głośności będzie musiało być takie samo. Mały woofer, który gra niski bas, musi się wychylać znacznie bardziej, od dużego woofera, który gra ten bas tak samo głośno. Jeśli oba głośniki (mały woofer i duży woofer) są tej samej klasy, to ten duży będzie generował mniejsze zniekształcenia na basie. Rozbicie na 3 drogi, też zmniejsza wpływ np. basu na średnicę.

 

Z powyższych powodów, do większej odległości (np. 2,75m) wolałbym zdecydowanie wybrać 3 drogi z dużym wooferem, zamiast dwóch dróg z średnim-małym wooferem.

 

ps. oczywiście wzmacniacz o większej max mocy (np. zamiast 50W to 100W) warto mieć, by ustrzec się przed przesterowaniem jak bardziej zaczniemy cisnąć głośnym graniem

 

Wszedzie gdzie czytalem o bi ampingu pisali, ze poprawie ulega przestrzen, stereofonia itd. Ale czy sa jakies inne zalety? Czysto techniczne?

Pełny aktywny wielo-amp, to mniejsza kompresja dynamiki, powinny być mniejsze zniekształcenia modulacyjne (każdy wzmacniacz przetwarza tylko wybrany fragment pasma, a nie jak przy kolumnie pasywnej wzmacniacz karmiony jest całym spektrum nawet od subbbasów do ultradźwięków). Ogólnie temat trochę rzeka. Oczywiście hi-end kolumna pasywna zagra lepiej od low-end aktywnej, więc to nie jest tak, że kupisz najtańszy aktywny sprzęt i będzie nirvana ;)

 

ps. trzymanie głośnika przez wzmacniacz, jest znacznie lepsze, kiedy pomiędzy nimi nie ma zwrotnicy - a tak jest w rozwiązaniach aktywnych

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli bi amping pasywny jest kompletnie bezzensowny? Dla przykladu, teraz mam podpiete x 718 do Nad c 352. Wzmacniacz ma 80W na kanal, wiec mocy jest wystarczajaco poniewaz kolumny maja tyle samo. Wiec zwiekszanie mocy tutaj nic nie zmienia?

Po co wiec pisze sie, piszac o danych kolumnach, ze potrzebuja mocy? Co to znaczy?

Dobrze by bylo gdyby ktos wyjasnil, bo wydaje mi sie, ze wielu jest w bledzie.

Przed zakupem moich kolumn czytalem opinie, ze potrzebuja one duzo mocy.

W papierach jest 80W, przeciez to nie jest tak duzo. To o co chodzi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszedzie gdzie czytalem o bi ampingu pisali, ze poprawie ulega przestrzen, stereofonia itd. Ale czy sa jakies inne zalety? Czysto techniczne? Np czy te znieksztalcenia sie zmniejszaja? Moze cos jeszcze?

Bi amping to cena wzmacniacza x2 .

A za cenę x2 kupimy lepszy wzmacniacz który zagra lepiej niż dwa tańsze .

No chyba że w systemach bezkompromisowych ale nie o takich tutaj rozważamy .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed zakupem moich kolumn czytalem opinie, ze potrzebuja one duzo mocy.

W papierach jest 80W, przeciez to nie jest tak duzo. To o co chodzi?

Jest takie coś jak przebieg charakterystyki impedancji .

Producent podaje że kolumny mają powiedzmy sprawność 89dB z impedancję 8om czyli dosyć łątwe obciążenie.

A z pomiaru wynika że gdzieś na basie impedancja sobie schodzi do 3omów . I jak w tym zakresie łupnie basem to wzmacniacz może nie dać rady z tak niską impedancją .

Napisałem tak trochę po chłopsku ale chyba wiadomo o co chodzi .

 

Dla przykladu, teraz mam podpiete x 718

Midwoofer jest Scanopodobny . Czyli duzy wychył a duży wychył potrzebuje prądu .

do Nad c 352

Najlepsze co możesz teraz zrobić to spróbuj DACa z regulacją głośności i wepnij się wprost w końcówki tego NADa.

Kupowanie drugiego takiego wzmaka w tej cenie do biampingu jest bez sensu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal jednak nie rozumiem co daje dodawanie mocy do wystarczajacej mocy pierwszego wzmacniacza. Przeciez kolumny i tak juz nie chca wiecej jak 80W.

 

to nie jest takie proste, ale lepiej miec mocniejszy wzmacniacz niż słabszy, podaję link, warto obejrzec:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal jednak nie rozumiem co daje dodawanie mocy do wystarczajacej mocy pierwszego wzmacniacza. Przeciez kolumny i tak juz nie chca wiecej jak 80W.

Nie chodzi tyle o dodawanie mocy, tylko o rozdzielenie wzmacnianych zakresów przez wzmacniacz. Przy pasywnym bi-amp każdy z wzmacniaczy musi sobie radzić z mniejszymi wahaniami impedancji i ogólnie kontrolą tylko jednego głośnika. Oczywiście przy pasywnym bi-amp nadal wzmacniacz dostaje na wejście całe pasmo i musi się przebijać przez pasywna zwrotnicę, zanim "dotrze" do samego głośnika. Z tego powodu pasywny bi-amp daje dużo mniej od aktywnego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.