Skocz do zawartości
IGNORED

Castle Knight 1 - opinie


emsiq111

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Tak na szybko, coby się bardzo nie rozpisywać.

 

Posiadam obecnie kolumny AE Aegis One które grają z H/K PM655 - działającym w trybie końcówki mocy.

 

Pokój jest mały, ok 9mkw, jednak jest dość przyjazny jeśli chodzi o akustykę.

 

Obecnie Aegisy stoją na dłuższej ścianie- po odsłuchach w moim odczuciu na dłuższej ścianie grają lepiej, często budują scenę w głąb.

 

Ogólnie dźwięk jest naprawdę fajny, ale ostatnio pomyślałem żeby coś zmienić i poznać trochę inne brzmienie.

 

Wybór padł na Castle Knight 1.

 

Ogólnie zależy mi na delikatnym ociepleniu brzmienia, na dodaniu pewnej miodności.

 

Często słucham muzyki w nocy i to po prostu ma miło i przyjemnie grać.

 

Sprawa jest o tyle trudna że słucham rożnej muzyki, od rocka, przez filmową po damskie wokale ;)

 

słucham między innymi takich zespołow jak Pink Floyd (bardzo ważny!), Depeche Mode, Dżem, Maanam, ale bardzo lubie także Sade, Souad Massi, Tracy Chapman... czasem coś innego, mocniejszego, a po drodze jeszcze masa rożnych innych rzeczy ;)

 

ogólnie jest tego naprawde dużo i cała sprawa polega na tym że dźwięk musi być w miarę możliwości uniwersalny.

 

Zdaje sobie sprawę z tego że zyskując na cieplejszej barwie stracę na dynamice, jednak na starość częściej skłaniam się jednak ku spokojniejszej muzyce ;)

 

 

No, ale miałem się nie rozpisywać ;P ;)

 

Chłopaki, mieliście do czynienia z Castlami Knight 1?

(myśle że Knight 2 byłyby za duże)

 

Ogólnie Castle są chwalone za średnice, brzmienie, muzykalność, wykonanie.. (w kolorze mahoniowym są piękne :P )

 

zastanawiam się jednak także jak jest z ich dynamiką, basem..

 

Nie miałem opcji odsłuchu ale wstępnie jestem umówiony ze sprzedawcą (sklep) że mógłbym odesłać je w nienaruszonym stanie do 14 dni.

 

Czy ktoś z Was ich słuchał i może coś podpowiedzieć?

 

Czy waszym zdaniem zamiana AE Aegis One na Castle Knight 1 to dobry pomysł?

 

Ogólnie sprzedawca w tej cenie zaproponował ewentualnie jeszcze Dali Zensor 1..

 

Budżet to Max 1300zł

 

A może macie jakieś inne pomysły? ;)

 

z góry dziękuje za opinie,

 

Pozdrawiam,

 

M.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli lubisz ciepłe nieagresywne brzmienie to Castle Ci się spodobają. Posłuchaj 1 i 2 i zobaczysz, które lepiej dla Ciebie zagrają. Twoich obecnych kolumn nie słyszałem więc ciężko mi się odnieść. Dobrą alternatywą by były Dynaudio DM 2/6, ale niestety droższe. Musiałbyś szukać używek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem "czwórki" z marantzem pm6005,później z Rotelem Ra12.

 

Bardzo cieawie brzmiące kolumny,pastelowa średnica,wysokie przyjemnie wpadały w ucho.

 

Nie wiem jak twoj wzmak ale on są łatwe do napędzenia i można śmiało słuchać wieczorami.

 

Jak trafie 5 w dobrej cenie to możliwe że się skuszę,choć podstawki to zupełnie inne granie,które mnie zauroczyło.

 

Do Twojego metrażu podstawki 1 lub podłogowe 4 też można wstawić bo bass reflex mają w podstawie kolumny.Mahoń jest piękny ale łatwo się palcuje,heh.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Łokmen Saba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli lubisz ciepłe nieagresywne brzmienie to Castle Ci się spodobają. Posłuchaj 1 i 2 i zobaczysz, które lepiej dla Ciebie zagrają

 

Dzięki Silver ;)

 

Owszem lubię, właśnie do słuchania wieczorami czy nocą.

Jednak cały czas zastanawiam się jednocześnie, jak jest z dynamiką tych paczek, bo jednak zdarza ni się czasem słuchać czegoś żywszego..

 

Ogólnie te kolumny uchodzą za bardzo muzykalne, stąd zastanawiam się czy to nie jest tak że one zabrzmią tylko dobrze w tylko spokojnych bardzo klimatach..

 

2ki raczej do tego pomieszczenia odpadają wg mnie, zresztą Bolth też widzę tak napisał wyżej :)

 

Pisałem tu z Kolegą pewnym który testował castle knight 2 i właśnie Dynaudio DM 2/6 (i parę innych, również droższych) i jednak wybrał Castle. (choć wiadomo że to też kawetia ucha, gustu i preferencji)

 

Miałem "czwórki" z marantzem pm6005,później z Rotelem Ra12.

 

Bardzo cieawie brzmiące kolumny,pastelowa średnica,wysokie przyjemnie wpadały w ucho.

 

Nie wiem jak twoj wzmak ale on są łatwe do napędzenia i można śmiało słuchać wieczorami.

 

Jak trafie 5 w dobrej cenie to możliwe że się skuszę,choć podstawki to zupełnie inne granie,które mnie zauroczyło.

 

Do Twojego metrażu podstawki 1 lub podłogowe 4 też można wstawić bo bass reflex mają w podstawie kolumny.Mahoń jest piękny ale łatwo się palcuje,heh.

 

Dzięki Both ;)

 

no ja jednak jeśli już to chyba na te 1ki bym się decydował.. cały czas zastanawiam się właśnie nad ich dynamiką, nad tym sprawdzają się w reprodukcji rockowych (niekoniecznie mocnych) kawałków.

 

oraz jak jest z basem, czy potrafi zejść nisko? (to małe dość i lekkie skrzynki).

 

Jeszcze mam takie pytanie..

 

ile czasu mniej więcej trwa "wygrzanie" takich kolumn zanim zagrają w pełni swych możliwości?

czy przy cichutkim odsłuchu wygrzewa się je w tym samym tempie co przy głośniejszym?

(pytam bo tak naprawdę nie będę miał na to wiele czasu, gdybym chciał odesłać jednak).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....ja akurat mam knight 2 .Powiem Ci,że w ciemno możesz brać.Co do dynamiki,to faktycznie nie są mistrzami w tej klasie,ale niczego im nie brakuje .Jeśli słuchasz spokojnej muzyki typu wokalna,okolice jazz-u,czy spokojniejszych odmian rocka -to bierz.Ciepłe kolumny mają to do siebie, że lekko spowalniają muzykę,są delikatniejsze,są że tak powiem kobiece,subtelne , nie skupiają się na detalach(chociaż im nie brakuje),za to forma ma większe znaczenie .Namawiałbym jednak na 2 niż 1. Jeśli jesteś cierpliwy , to po wakacjach ,za 1 tysiaca mógłbym Ci opylić...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....ja akurat mam knight 2 .Powiem Ci,że w ciemno możesz brać.Co do dynamiki,to faktycznie nie są mistrzami w tej klasie,ale niczego im nie brakuje .Jeśli słuchasz spokojnej muzyki typu wokalna,okolice jazz-u,czy spokojniejszych odmian rocka -to bierz.Ciepłe kolumny mają to do siebie, że lekko spowalniają muzykę,są delikatniejsze,są że tak powiem kobiece,subtelne , nie skupiają się na detalach(chociaż im nie brakuje),za to forma ma większe znaczenie .Namawiałbym jednak na 2 niż 1. Jeśli jesteś cierpliwy , to po wakacjach ,za 1 tysiaca mógłbym Ci opylić...

 

dzięki za odpowiedzi.

 

Kurde no nie wiem właśnie czy 2ki nie będa zbyt duże do jednak troche zagraconych, niecałych 9mk2. Poprosiłem kolege stąd by sprawdził jak grają floydzi na Castlach (tyle że on ma 2) to mowi że super, co prawda oni nie są mistrzami dynamiki ;) ale to dla mnie ważne by ten skład grał dobrze ;)

 

1000zł za 2 to niezła oferta, no ale jak mówię, raczej będa za duże.

a czemu sprzedajesz? ;)

 

ogólnie to myślę że charakter brzmienia 1nek jest taki sam raczej, co? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...dwójki trochę niżej schodzą na basie ,ale to szczegół.Czego sprzedaje?Wymieniam na coś o klasę wyżej,chyba będzie to Tannoy Revolution XT F6,idealnie wpasowuje się w mój system.Ale to prawie 6 koła,wiec nie ma o czym pisać porównując te kolumny....a brzmienie jedynek chyb jest podobne do dwójek.Szczerze nie słuchałem jedynek,a kupując dwójki ,masz możliwość łatwego odsprzedania .Co bym radził?....kup dwójki ,osłuchaj sie z rok a, pozniej zadecydujesz co dalej,czy odsprzedac ,czy zostają?....nara

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.