Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki element systemu wymienic zeby uzyskac najbardziej widoczne polepszenie jakosci?


awietek

Rekomendowane odpowiedzi

Zacznij od pozlacanych kolcow;-)

A tak powaznie, to zgadzam sie w 100% z kolega osimar

Lepiej poczekac, troche dolozyc i zrobic krok w przod niz dreptac na boki.

 

Dokładnie.

 

Przy pewnym poziomie grania trzeba zrobić x2 aby zrobić krok naprzód. Z takiego ja też wychodzę założenia i zbieram kasę na bardzo dobry piec ;-)

 

Pozdr

 

PS

Szkoda szarpania i czasu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****************...bo najważniejsza jest muzyka!!!...*****************

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli szukasz diametralnej zmiany w brzmieniu, to zdecydowanie polecam wymiane kolumn. Mozesz rowniez popracowac nad akustyka swojego pomieszczenia odsluchowego, to powinno przyniesc zmiany porownywalne z wymiana kolumn.

Wzmacniacz i zrodlo sa to elementy, ktore wnosza znikome zmiany w porownaniu do wyzej wymienionych opcji. Jest to oczywiscie tylko moje zdanie z ktorym nikt sie zgadzac nie musi.

Gdybys napisal w czym dokladnie lezy problem, to bedzie latwiej cos doradzic.

Tobie moze naprzyklad brakowac mocy do osiagania wiekszych poziomow glosnosci a w tym przypadku wymiana kolumn niewiele pomoze. Jesli tylko o to chodzi, to zdecydowanie lepiej bedzie kupic mocniejszy wzmacniacz.

Jesli jednak szukasz poprawy jakosci brzmienia, to wymiana kolumn zdecydowanie wniesie najwiecej zmian. Oczywiscie pisze o wymianie na klasowo lepsze kolumny, bo skakanie z kolumn na kolumny w tym samym przedziale cenowym nic nie da.

Zmieni sie styl w jaki kolumny beda przekazywac informacje, ale na zmiane jakosci brzmienia sa raczej nikle szanse. Dlatego jesli ktos robi upgrade, to wymienia elementy na wyzszej klasy.

To tak samo jak z samochodami. Po przesiadce z Mercedesa C do BMW 3 zmiany beda raczej subtelne, ale po przesiadce z C klasy do klasy S lub BMW 7 da sie odczuc potezna zmiane.

Wiem ze korci jak ma sie kase w kieszeni i mozna szarpnac jakis nowy klocek, ale czasami warto sie wstrzymac, poczekac na dodatkowy przyplyw gotowki i kupic cos co pozwoli sie cieszyc wyzszej klasy brzmieniem. Upgrade to ma byc upgrade a nie swap.

Decyzja nalezy oczywiscie do Ciebie i wiem, ze zalezy w duzym stopniu od stopnia napalenia sie na cos. Podejmij wlasciwa decyzje a nie bedziesz zalowal.

Jak przechowasz te 2500zl przez jakis czas, to nic im sie nie stanie a jak za jakis czas bedziesz mogl sobie pozwolic na cos za cztery czy piec tysiecy i bedziesz juz mial to w domu to radosc bedzie nieporownywalnie wieksza.

Jesli chcesz popatrzec dalej musisz wyjsc wyzej.

 

Pozdrawiam

 

Tak czy inaczej daj znac co sie zmienilo, jestem bardzo ciekawy jakie kroki podejmiesz.

 

:D

Moze pominmy na chwile kwestie akustyki :P

 

Chcesz pominac jeden z najwazniejszych elementow toru audio?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli szukasz diametralnej zmiany w brzmieniu, to zdecydowanie polecam wymiane kolumn. Mozesz rowniez popracowac nad akustyka swojego pomieszczenia odsluchowego, to powinno przyniesc zmiany porownywalne z wymiana kolumn.

Wzmacniacz i zrodlo sa to elementy, ktore wnosza znikome zmiany w porownaniu do wyzej wymienionych opcji. Jest to oczywiscie tylko moje zdanie z ktorym nikt sie zgadzac nie musi.

Gdybys napisal w czym dokladnie lezy problem, to bedzie latwiej cos doradzic.

Tobie moze naprzyklad brakowac mocy do osiagania wiekszych poziomow glosnosci a w tym przypadku wymiana kolumn niewiele pomoze. Jesli tylko o to chodzi, to zdecydowanie lepiej bedzie kupic mocniejszy wzmacniacz.

Jesli jednak szukasz poprawy jakosci brzmienia, to wymiana kolumn zdecydowanie wniesie najwiecej zmian. Oczywiscie pisze o wymianie na klasowo lepsze kolumny, bo skakanie z kolumn na kolumny w tym samym przedziale cenowym nic nie da.

Zmieni sie styl w jaki kolumny beda przekazywac informacje, ale na zmiane jakosci brzmienia sa raczej nikle szanse. Dlatego jesli ktos robi upgrade, to wymienia elementy na wyzszej klasy.

To tak samo jak z samochodami. Po przesiadce z Mercedesa C do BMW 3 zmiany beda raczej subtelne, ale po przesiadce z C klasy do klasy S lub BMW 7 da sie odczuc potezna zmiane.

Wiem ze korci jak ma sie kase w kieszeni i mozna szarpnac jakis nowy klocek, ale czasami warto sie wstrzymac, poczekac na dodatkowy przyplyw gotowki i kupic cos co pozwoli sie cieszyc wyzszej klasy brzmieniem. Upgrade to ma byc upgrade a nie swap.

Decyzja nalezy oczywiscie do Ciebie i wiem, ze zalezy w duzym stopniu od stopnia napalenia sie na cos. Podejmij wlasciwa decyzje a nie bedziesz zalowal.

Jak przechowasz te 2500zl przez jakis czas, to nic im sie nie stanie a jak za jakis czas bedziesz mogl sobie pozwolic na cos za cztery czy piec tysiecy i bedziesz juz mial to w domu to radosc bedzie nieporownywalnie wieksza.

Jesli chcesz popatrzec dalej musisz wyjsc wyzej.

 

Pozdrawiam

 

Tak czy inaczej daj znac co sie zmienilo, jestem bardzo ciekawy jakie kroki podejmiesz.

 

 

 

Chcesz pominac jeden z najwazniejszych elementow toru audio?

Chwilowo musze - pzeprowadzka dopiero za rok jak dobrze pojdzie ;)

Co do kolumn to mysle ze kolumny sa bardzo ok - zeby je wymienic jak sugerujesz na co znaczaco lepszego musialbym chyba potroic moj budzet a to nie wchodzi w gre - wiec zmiana kolumn raczej odpada bo ich brzmienie mi odpowiada.

Moje wrazenia na ta chwile z dolaczenia do systemu DACa Bushmaster 2 sa takie, ze slysze wyraznie, ze wokale staly sie pelniejsze, jest wiecej przestrzeni w muzyce - nie jest tak plasko jak w streamerze. Wiec cos sie daje polepszyc - ten DAC duzo nie kosztuje a ma wplyw na to co slysze (choc nie uwazam sie za zlotouchego ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to po co ten temat?

Bo chcialbym uslyszec opinie i sugestie bardziej doswiadczonych sluchaczy. Na razie dowiedzialem sie ze zmieniajac kolumny w zakresie budzetu ktorym dysponuje nie polepsze brzmienia - moge co najwyzej je zmienic.

Czy powinienem zostacz DACiem czy tez bardziej zauwazalna poprawa jakosci dzwieku nastapi np. po wymianie wzmaka czy streamera?

Zawsze mi sie wydawalo, ze kto pyta nie bladzi...

 

Dokładnie.

 

Przy pewnym poziomie grania trzeba zrobić x2 aby zrobić krok naprzód. Z takiego ja też wychodzę założenia i zbieram kasę na bardzo dobry piec ;-)

 

Pozdr

 

PS

Szkoda szarpania i czasu.

Dzieki za opinie. Troche to jest tak, ze mozna by sie z tym zgodzic, ale z drugiej strony kazda poprawa dzwieku cieszy :) - rewolucja czy ewolucja? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym zapytac jak mam zaczac ulepszac swoj system zeby uzyskac jak najwiekszy przyrost jakosci w stosunku do ceny. Co nalezaloby dodac do systemu, zamienic itp.

Transport, wzmacniacz, kolumny, DAC, odtwarzacz strumieniowy, kable - ktory element jako pierwszy?

Budzet nie jest wielki ma poczatek: ok 2000 - 2500 zl.

Prosze o sugestie takze co trzeba by polepszyc w dalszej kolejnosci.

Trochę mnie dziwi to co napisałeś o detaliczności. Tannoy do zamulonych raczej nie należą.

 

Kolumny nadają ogólny charakter dla całego zestawu. Wzmacniacz może go lekko skorygować, DAC różnie; na ogół zmiany są wyczuwalne w zakresie prezentacji sceny, planów, góry, czasem basu, ale w tym ostatnim przypadku istotna jest baza wzmacniacz/kolumny. To wszystko nie jest regułą, ale generalnie mniej więcej tak to wygląda. Spora zmiana to kolumny. Tannoy dają charakterystyczny rodzaj prezentacji i tego za bardzo nie zmienisz. Kwota nie jest wystarczająca na to żeby zaszaleć. Na Twoim miejscu poczekał bym. Jeśli już wymiana wzmacniacza, to raczej na coś z tych cieplejszych. Być może MF. DAC jeśli Tannoy miały by pozostać to również szedłbym w stronę ciepła np. MF VDAC II.

 

Z kolumn, jak będziesz kiedyś w jakimś sklepie z produktami AA to z tańszych kolumn zalicz odsłuch AA Phoebe. To niby półka budżetowa, ale jak ich nie słuchałeś to moim zdaniem powinieneś to zrobić.

 

Jedno zdanie możesz sobie wytatuować na ręku - Niczego nie będę kupował bez odsłuchu. Tego się trzymaj.

 

Przy okazji, nie przejmuj się tekstami typu "wymień okucia" itd. Na tym forum od czasu pojawienia się proroka, namnożyło się autorytetów z którymi nie ma sensu polemizować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie dziwi to co napisałeś o detaliczności. Tannoy do zamulonych raczej nie należą.

 

Kolumny nadają ogólny charakter dla całego zestawu. Wzmacniacz może go lekko skorygować, DAC różnie; na ogół zmiany są wyczuwalne w zakresie prezentacji sceny, planów, góry, czasem basu, ale w tym ostatnim przypadku istotna jest baza wzmacniacz/kolumny. To wszystko nie jest regułą, ale generalnie mniej więcej tak to wygląda. Spora zmiana to kolumny. Tannoy dają charakterystyczny rodzaj prezentacji i tego za bardzo nie zmienisz. Kwota nie jest wystarczająca na to żeby zaszaleć. Na Twoim miejscu poczekał bym. Jeśli już wymiana wzmacniacza, to raczej na coś z tych cieplejszych. Być może MF. DAC jeśli Tannoy miały by pozostać to również szedłbym w stronę ciepła np. MF VDAC II.

 

Z kolumn, jak będziesz kiedyś w jakimś sklepie z produktami AA to z tańszych kolumn zalicz odsłuch AA Phoebe. To niby półka budżetowa, ale jak ich nie słuchałeś to moim zdaniem powinieneś to zrobić.

 

Jedno zdanie możesz sobie wytatuować na ręku - Niczego nie będę kupował bez odsłuchu. Tego się trzymaj.

 

Przy okazji, nie przejmuj się tekstami typu "wymień okucia" itd. Na tym forum od czasu pojawienia się proroka, namnożyło się autorytetów z którymi nie ma sensu polemizować.

Dzieki za podpowiedz.

Nie zrozum mnie zle - ja lubie brzmienie Tannoyi - i nie twierdze ze nie sa detaliczne - mysle tylko czy przypadkiem wymiana np. wzmacniacza lub streamera nie wplynelaby jeszcze troche na jakosc dzwieku. Z tego co zdazylem sie dowiedziec to kolumn nie ma co zmieniac - raczej chyba trzeba jakos zakombinowac zeby nalepiej wykorzystac ich potencjal.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tych kolumn pm6005 to za niska polka na bank. Jak wyglada kwestia DAC to nie mam pojecia. Nie znam tego modelu ale wypadaloby miec cos z przedzialu 2,5 - 4 tys. Audio GD lub M-Dac przychodzi mi do glowy. Lub tez mf. Najlepiej cenowo audio gd wychodzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tych kolumn pm6005 to za niska polka na bank. Jak wyglada kwestia DAC to nie mam pojecia. Nie znam tego modelu ale wypadaloby miec cos z przedzialu 2,5 - 4 tys. Audio GD lub M-Dac przychodzi mi do glowy. Lub tez mf. Najlepiej cenowo audio gd wychodzi.

No slucham tego DACa Bushmastera i musze powiedziec ze coraz bardziej mi sie podoba wiec chyba na razie zostane przy nim. Chyba najlogiczniej bedzie zmienic amp. Ten MF M3i moge dostac za ok €650 na gotowo juz z przesylka. Tylko nigdy go nie sluchalem ale czytalem kilka watkow porownujacych go np do PM8004 i wypada lepiej pod wzgledem szerokosci sceny, dynamiki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No slucham tego DACa Bushmastera i musze powiedziec ze coraz bardziej mi sie podoba wiec chyba na razie zostane przy nim. Chyba najlogiczniej bedzie zmienic amp. Ten MF M3i moge dostac za ok €650 na gotowo juz z przesylka. Tylko nigdy go nie sluchalem ale czytalem kilka watkow porownujacych go np do PM8004 i wypada lepiej pod wzgledem szerokosci sceny, dynamiki.

 

Ty jestes w UK?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Zobacz jeszcze te opcje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Musical Fidelity M3i przynioslby w tym zestawie znaczaca poprawe?

Chcesz przejść na "drugą stronę mocy". Bez posłuchania chyba się nie obejdzie. Jak coś drażni w zestawie, to często szukamy czegoś zupełnie przeciwstawnego. Po pierwszej euforii często kończy się to rozczarowaniem.

Jak tylko możesz to kup z możliwością zwrotu. Posłuchaj przez tydzień (czas krótszy to raczej pierwsza fascynacja) i wtedy dokonaj wyboru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

CXN, Arcam CD37, Hegel H360, ekta MKII (Troels Gravesen)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Chcesz przejść na "drugą stronę mocy". Bez posłuchania chyba się nie obejdzie. Jak coś drażni w zestawie, to często szukamy czegoś zupełnie przeciwstawnego. Po pierwszej euforii często kończy się to rozczarowaniem.

Jak tylko możesz to kup z możliwością zwrotu. Posłuchaj przez tydzień (czas krótszy to raczej pierwsza fascynacja) i wtedy dokonaj wyboru.

Myslisz ze to bedzie cos zupelnie innego od tego co mam?:)

Czytalem troche i ludziska ktorzy kupili to ustrojstwo zamieniajac np. Marantza PM8004 chwala poprawe detalicznosci i dynamiki...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Zobacz jeszcze te opcje

Dzieki

Widzialem z tych juz dwie oferty ale prawie £300 roznicy pomiedzy Si glownie z powodu DACa ktory juz mam to sam nie wiem... Duzo...

Musze pomyslec... Glowa peka :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslisz ze to bedzie cos zupelnie innego od tego co mam?:)

Czytalem troche i ludziska ktorzy kupili to ustrojstwo zamieniajac np. Marantza PM8004 chwala poprawe detalicznosci i dynamiki...

Nie słyszałem seri ix005, ale z tego co znam Marantza to skłania się ku brzmieniu gładkim, szczegółowym, jasnym. M3i zagra dynamicznie, swobodnie, muzykalnie ale z zaokrągloną górą i wysuniętą, ale niekoniecznie szczegółową średnicą. Nie mówię, że taki element nie wpasuje się do Twojego toru. Ale radzę przesłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

CXN, Arcam CD37, Hegel H360, ekta MKII (Troels Gravesen)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.