Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki wzmacniacz zbudować?


Gość kizol666

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się z czego zrobić przód... Wszyscy kupują te same obudowy a mi się to nie podoba, wolę zrobić sam poza tym zawsze większa satysfakcja jak się samemu zrobi. Ktoś ma jakiś fajny pomysł na wykonanie przodu i się podzieli pomysłem? Zastanawiam się nad zastosowaniem drewna Jatoba (2 x bardziej twarde od dębu) i lakier na high gloss. Co o tym myślicie?

Drewno ładna rzecz :)

Ja umieściłby na froncie jakieś wskaźniki wychyłowe np:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Albo jeżeli dla Ciebie za duże to coś mniejszego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się. Przykład to wzmacniacze Edgar. Ale jest jedno ale. Takie wzmacniacze wyglądają jak półki i do tego te gałki jak szafkach :(

Rozwiązanie mom zdaniem to łączenie np. aluminium z drewnem, jakieś przełamanie efektu szafki.

 

Zobacz zdjęcie poniżej. Jakby te boczki zrobić w drewie a środek jasne aluminum albo czerń ? Jakby wzmacniacz był hybrydowy to środek pólprzezroczysta/przyciemniana jakaś plexi a za nią żarzące się lampy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość kizol666

(Konto usunięte)

Zgodzę się. Przykład to wzmacniacze Edgar. Ale jest jedno ale. Takie wzmacniacze wyglądają jak półki i do tego te gałki jak szafkach :(

Rozwiązanie mom zdaniem to łączenie np. aluminium z drewnem, jakieś przełamanie efektu szafki.

 

Zobacz zdjęcie poniżej. Jakby te boczki zrobić w drewie a środek jasne aluminum albo czerń ? Jakby wzmacniacz był hybrydowy to środek pólprzezroczysta/przyciemniana jakaś plexi a za nią żarzące się lampy.

 

No spoko zastanowię się nad tym przodem. Na razie zastanawiam się do czego jest to zasilanie stopni napięciowych... czy ktoś mi może wyjaśnić konkretnie jaka będzie różnica z podłączeniem tego napięcia i bez tego napięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość kizol666

(Konto usunięte)

Pomału ale do przodu... Parę fotek z postępu prac. Przód drewno Jatoba twarde jak diabli trzeba wkomponować w nie alu i lakierować na pełen połysk, tył dibond. No i najważniejsze że pcb już pomału się wypełnia wiem że trochę nie w kolejności ale już nie mogłem się doczekać :P

 

ps. w tle widoczne audiofilskie kolumny Voice Craft :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No spoko zastanowię się nad tym przodem. Na razie zastanawiam się do czego jest to zasilanie stopni napięciowych... czy ktoś mi może wyjaśnić konkretnie jaka będzie różnica z podłączeniem tego napięcia i bez tego napięcia.

 

Nie znalazłem śladu na ten temat w wątku więc domyślam się, że pytanie wynikło z analizy schematu. Jeżeli go przeoczyłem, to przepraszam, jeżeli nie to można prosić o link?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość kizol666

(Konto usunięte)

domyślam się, że pytanie wynikło z analizy schematu

Tak dokładnie, tych stopni nie trzeba podłączać jeżeli masz wydajne trafo. Rozmawiałem na ten temat z kilkoma osobami z forum i twierdzą że nie usłyszę różnicy.

 

*Aaaa żeby uprzedzić pytania :) lutuję komplet kondensatorów bo chcę podłączyć ten stopień napięciowy na próbę przy odsłuchach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez tego wyższego zasilania wzmacniacz będzie miał mniejszą sprawność.

Na dźwięk pewno też ma to wpływ, ja nie robiłem bezpośrednio porównania.

Zamawiałem trafo wiec i komplet napięć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość kizol666

(Konto usunięte)

Bez tego wyższego zasilania wzmacniacz będzie miał mniejszą sprawność.

Na dźwięk pewno też ma to wpływ, ja nie robiłem bezpośrednio porównania.

Zamawiałem trafo wiec i komplet napięć.

Wszyscy którzy mówili mi że ma wpływ na dźwięk nie robili testów. A ci którzy robili testy nie słyszeli różnicy. To jak to jest bo już nie wiem czy podłączać te dodatkowe napięcia czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy którzy mówili mi że ma wpływ na dźwięk nie robili testów. A ci którzy robili testy nie słyszeli różnicy. To jak to jest bo już nie wiem czy podłączać te dodatkowe napięcia czy nie?

Pewnie projektanci Accuphase byli tak głupi , że dali dodatkowe napięcia tylko po to aby podnieść koszt produkcji wzmacniacza ? :)

No i oczywiście aby ewentualnemu klonujacemu utrudnić życie (dodatkowy koszt 100/150 zł) oraz podnieść stopień skomplikowania układu :)

Jeżeli nie masz zamiaru podpinać dodatkowych napięć to po co wyrzuciłeś pieniądze na dodatkowe kondensatory ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość kizol666

(Konto usunięte)

Jeżeli nie masz zamiaru podpinać dodatkowych napięć to po co wyrzuciłeś pieniądze na dodatkowe kondensatory ?

Przeczytaj jeszcze raz mój post a potem zadaj sobie jeszcze raz to pytanie.

"Aaaa żeby uprzedzić pytania :) lutuję komplet kondensatorów bo chcę podłączyć ten stopień napięciowy na próbę przy odsłuchach."

Nie powiedziałem że nie mam zamiaru podłączać tego zasilania tylko nie jestem pewien czy warto wywalać moje 2 trafa i zastosować jedno z dodatkowymi napięciami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy którzy mówili mi że ma wpływ na dźwięk nie robili testów. A ci którzy robili testy nie słyszeli różnicy. To jak to jest bo już nie wiem czy podłączać te dodatkowe napięcia czy nie?

 

Masz odpowiedz... Zawsze możesz podać mu dodatkowe napięcie i sprawdzić różnicę. Jeżeli nie będzie różnicy po co przepłacać :) :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj jeszcze raz mój post a potem zadaj sobie jeszcze raz to pytanie.

"Aaaa żeby uprzedzić pytania :) lutuję komplet kondensatorów bo chcę podłączyć ten stopień napięciowy na próbę przy odsłuchach."

Nie powiedziałem że nie mam zamiaru podłączać tego zasilania tylko nie jestem pewien czy warto wywalać moje 2 trafa i zastosować jedno z dodatkowymi napięciami.

Przecież nie musisz ich wywalać tylko wystarczy dołożyć jedno malutkie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość kizol666

(Konto usunięte)

Przecież nie musisz ich wywalać tylko wystarczy dołożyć jedno malutkie :)

 

Mam walkę z miejscem :) i nie mam za bardzo gdzie tego upchnąć no chyba że masz jakieś mini trafo 59V 0 59V od 50W do 100W ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam walkę z miejscem :) i nie mam za bardzo gdzie tego upchnąć no chyba że masz jakieś mini trafo 59V 0 59V od 50W do 100W ?

Nie mam

Ale taki malutki toroid wszędzie przykręcisz do ścianki w pionie:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość kizol666

(Konto usunięte)

Bez problemu :)

Toroidy 30/40W są naprawdę malutkie

Kolega wpakował cztery w żywicę i zrobił z nich nóżki/stopki wzmacniacza :)

Myślę jeszcze o tym żeby zainstalować lampki choinkowe na tych transformatorach myślisz że to dobry pomysł? Myślę że jak je zainstaluję to twój kolega będzię zazdrosny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.