Skocz do zawartości
IGNORED

który wzmacniacz lub końcówka godne polecenia


Gość aqs

Rekomendowane odpowiedzi

bas czy nawet srednice moga miec trany niezla ale takiej gory jak ma SET to nie slyszalem z zadnego trana

pewnie jakies drogoe passy czy inne vitusy moga sie pochwalic czyms porownywalnym ale ile to kosztuje...

 

Dokładnie tak, SETowych wysokich nie znajdzie się w tranach.

 

Zaciekawiles mnie lampa. Przestrzennosc , scena takiej lampy za okolo 8tys bedzie lepsza niz tranzystora za ta kwote?

 

Leben będzie w tej cenie mocnym zawodnikiem z łatwymi kolumnami o wysokiej skuteczności, ale jeżeli masz dobrego DACa z regulacją głośności z XLR i podepniesz kompetentną końcówkę np. moona 330a to również otrzymasz mocny zestaw:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Co się będzie podobało bardziej zależy od gustu i od podłączonych kolumn..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atoll, Densen, jeśli Roksan to Caspian

Jakbym miał sam kupować, zaliczyłbym odsłuch starszego Electrocompaniet, pewno jakiegoś MF-a, a ww. te trzy które podałem. Wszystko zależy przede wszystkim od Twojego gustu, zgrania z kolumnami które posiadasz i warunków lokalowych.

 

Jak chcesz dokonać zakupu na podstawie sondy, to umywam ręce od odpowiedzialności.

 

warto by sie zainteresowac najpierw kolumnami

Też tak uważam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaliczyłbym odsłuch starszego Electrocompaniet

jak trafisz w niezlym stanie ec1 to w sumie nie bylby to zly wybor. stosunowo przyjemny wzmak. nie trzyma moze obecnych standartow ale gra milo i ma niezla wydajnosc

 

. Sprawdz Lebena CS300

cenowo chyba przebija budzet tak na oko ponad dwa razy

jesli lampa to albo stara jolida na el84 albo tuningowany chinczyk.

nawet moj faworyt almarro na 6c33c kosztuje wiecej niz 3 kola.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Z propozycji które podałeś stawiam na końcówkę M1 Roksana. Te kolumny mają nieco złagodzone uderzenie w basie dlatego ja osobiście wybrałbym tranzystor.

Średnica w Roksanie jest bardzo fajna, wypełniona, z dobrą dynamiką. Może być ciekawy zestaw. Jeszcze jakiś fajny przedwzmacniacz będziesz musiał znaleźć.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty proponujesz wzmacniacz, który jak sam napisałeś jest prawie nieosiągalny z drugiej ręki, a sklepowa cena to chyba 7000pln i piszesz że moja propozycja jest bez sensu.

Ciekawe. Aqs sam zaproponował tą końcówkę. Być może ma ją do kupienia za dobre pieniądze. Na Aledrogo jest kilka pre do 1000 pln całkiem przyzwoitej jakości.

Oczywiście że można się zaopatrzyć w integrę. Nawet w lampową. Co kto lubi. Wybór trudny ale nie niemożliwy.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Aledrogo jest kilka pre do 1000 pln całkiem przyzwoitej jakości.

??

chyba cos co udaje pre

w tej cenie nie kupisz dobrego pre a gdzie koncowka no chyba ze ktos zbiera zlom

almarro bywaja w dojczlandzie ale trzeba byc cierpliwym

taniej to jolida na eli84 ale to juz latwej ustrzelic almarro

za 3kola z tranow nic poza EC1 nie przychodzi mi do glowy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

Witaj. Z propozycji które podałeś stawiam na końcówkę M1 Roksana. Te kolumny mają nieco złagodzone uderzenie w basie dlatego ja osobiście wybrałbym tranzystor.

Średnica w Roksanie jest bardzo fajna, wypełniona, z dobrą dynamiką. Może być ciekawy zestaw. Jeszcze jakiś fajny przedwzmacniacz będziesz musiał znaleźć.

Pozdrawiam

Dzięki

za pre chcę wykorzystać Stream magic 6 którą posiadam, M1 jest do kupienia za 2300zł dość drogo bo za 2400zł można kupić nowego Atolla AM100 se co byście wybrali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atoll AM100 se

 

w srodku troche bieda poza sporymi trafami toroidalnymi

 

Densen DM-10 wyglada w srodku solidnie, z zewnatrz jak dla mnie jest okropny ale tom kwestia gustu

 

Exposure 2010 S2 bieda

 

Xindak wyglada bdb w srodku, wiec osobiscie zastanawialbym sie nad nim lub integra rotela lub koncowka tez rotela

 

pewnie zaraz ktos napisze ze jak tak mozna po wnetrzu oceniac sprzet, otoz mozna bo audiofilskie powietrze nie gra, wzmacniacz musi byc zbudowany solidnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

Teraz z Usherami gra u mnie Rotel RA-980BX, jest bardzo dobrze ale chcę żeby było doskonale, jeszcze lepsza przestrzeń, stereofonia, dynamika, muzykalność

Czy Xindak 2x20 wat dałby radę? Gdzieś czytałem że końcówka Roksana M1 gra gorzej niż integra czy to prawda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz z Usherami gra u mnie Rotel RA-980BX, jest bardzo dobrze ale chcę żeby było doskonale, jeszcze lepsza przestrzeń, stereofonia, dynamika, muzykalność

Czy Xindak 2x20 wat dałby radę? Gdzieś czytałem że końcówka Roksana M1 gra gorzej niż integra czy to prawda

 

Witam!

Xindak xa 6950, u mnie wypadł swego czasu najlepiej w porównaniu z Atollem in 100, Exponsure 2010 i Roksan Kandy K2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie zaraz ktos napisze ze jak tak mozna po wnetrzu oceniac sprzet, otoz mozna bo audiofilskie powietrze nie gra, wzmacniacz musi byc zbudowany solidnie

Oceniać po budowie można i z reguły jak coś jest dobrze zbudowane, to gra, i odwrotnie, ale nie jest to sztywną regułą i można się bardzo pomylić....

ECI 1 to b. dobry wybór, Densen też, zgadzam się, że Exposure jest gorszy - tu szukałbym starszych modeli, robionych w GB, które były b. udane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ECI 1 to b. dobry wybór,

ile on w ogole kosztuje obecnie?

to znaczy za ile mozna go dostac?

wiem ze jest oferowany do niego upgrejd - wyrownuje sie po niej przepasc technilogiczna w niektorych kluczowych elementach ( diody w zasilaniu itp)

 

]

AMPLIWIRE 100

zabytek z nutka sentymentu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz z Usherami gra u mnie Rotel RA-980BX, jest bardzo dobrze ale chcę żeby było doskonale, jeszcze lepsza przestrzeń, stereofonia, dynamika, muzykalność

Czy Xindak 2x20 wat dałby radę? Gdzieś czytałem że końcówka Roksana M1 gra gorzej niż integra czy to prawda

 

Końcówka nie będzie tak czarowała jak integra. Gorsza na pewno nie będzie, chyba że za gorsze uważa się bardziej neutralne granie.

 

Jakie masz ushery i w ilu metrach ma to grać?

 

ps. Kambodża jest ok jako pre, sprawdzone, ale potrzebujesz zrobić 15dB tłumik na rezystorach ze względu na cyfrową regulację głośności, wtedy będzie jeszcze lepiej.

Możesz kupić gotowy jeżeli boisz się lutownicy (słabe rezystory):

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ps. Caspian M1 z allegro to jest najstarsza wersja M1. Raczej, jeżeli już (zależy od kolumn), zainteresuj się końcówką od naszego forumowicza:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

 

 

Końcówka nie będzie tak czarowała jak integra. Gorsza na pewno nie będzie, chyba że za gorsze uważa się bardziej neutralne granie.

 

Jakie masz ushery i w ilu metrach ma to grać?

 

ps. Kambodża jest ok jako pre, sprawdzone, ale potrzebujesz zrobić 15dB tłumik na rezystorach ze względu na cyfrową regulację głośności, wtedy będzie jeszcze lepiej.

Możesz kupić gotowy jeżeli boisz się lutownicy (słabe rezystory):

http://www.rothwellaudioproducts.co.uk/html/attenuators.html

 

Ps. Caspian M1 z allegro to jest najstarsza wersja M1. Raczej, jeżeli już (zależy od kolumn), zainteresuj się końcówką od naszego forumowicza:

http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/23/194110.php

Mam Ushery V-602

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy, że granie integry jest zrobione na przyjemność i fun ze słuchania. Stąd podbicie basu i delikatne schowanie przełomu średnicy i wysokich. Końcówka za to będzie bardziej neutralna. Co kto lubi.

 

Mam Ushery V-602

 

W 25 metrach z tymi głośnikami (pewnie usher 9930 i węglowy 8935) szukałbym czegoś mocniejszego, może topowe końcówki rotela będą ok?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego rotel;)

 

Zresztą to jest takie gadanie, jak sprzedawałem końcówkę classe to było mało chętnych, ale wystarczyło, że pierwsza osoba posłuchała, zaliczyła przysłowiowy opad szczeny (i to z kambodżą stream magic jak autor tematu) i już dyskusji nie było.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może do Krella dozbierać

 

Zdecydowanie tak! Za 4-4,5tyś kupisz KAV 300i i te wszystkie wzmacniacze o których tu napisano odchodzą w zapomnienie. Sam to przerabiałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czym porównywałeś Krella i czy wybrałeś właśnie KAV 300i

Tak z tych wzmacniaczy o których pisano wcześniej i w podobnym pułapie cenowym przerobiłem:

Denon 1510 i 2010AE, Atoll in 50 i 100, Exponsure 2010, Rocksan Kandy K2, Xindak 6590, Hegel h80.

Padło na KAV 300i gra u mnie z Usher Dancer mini one diamond DMD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.