Jump to content
IGNORED

problem z podłączeniem kina domowego z telewizorem


Marcin 71

Recommended Posts

Witam! Mam telewizor marki Philips (plazme) a chce podłączyć kino domowe marki Sony. Problem w tym, iż kino nie odtwarza dźwięku. Próbowałem różnej kombinacji kabli. Kino domowe posiada tylko wejścia do kabli: AUDIO IN, SA-CD/CD oraz DVD IN COAXIAL. A w telewizorze mam 3 wejścia HDMI, USB, Euro oraz Cinche. Proszę o odpowiedź co w tej sytuacji mam zrobić i jakie kable ewentualnie dokupić.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

Witam

Chyba na nowo odświeżę temat, ale mam problem który mnie nurtuje, a chciałabym go rozwiązać. Aby było wszystko w miarę klarowne myślę , że tak to przedstawię:

wypiszę co mam , a potem jak to jest połączone oraz z czym mam problem:

 

I.

Wszystko jest firmy Samsung

1) telewizor UE48H

2) Blu ray 3D

3) sounbar HW J6000

4) kino domowe HT X30

5) dekorder NC+

 

II. Połączenie

TV z sounbarem za pomocą bluetooth

Blue ray 3D kablem HDMI do telewizora, więc chcąc mieć dźwięk z sounbard'a ustawiam go w opcjach na TV, tak samo jak chcąc oglądać telewizję w sounbar wybieram opcję TV

Tę samą opcję nadal w soundbar czyli TV wybieram chcąc oglądać coś z dekodera, który także jest połączony poprzez telewizor

Tak więc te sprzęty działają i kiedy chcę mieć dźwięk z sounbar'a wybieram na nim opcję TV i wszystko jest OK. Jednak aby nie było za dobrze

 

III. PROBLEM

 

Aby nie było za dobrze mam problem, którego nie umiem rozwiązać z połączeniem kina domowego Samsung HT-x30. W żaden sposób nie mogę uzyskać dźwięku z sounbara.

Podłączałam już różnie:

kino za pomocą kabla optycznego bezpośrednio do soundbara i wybierałam różne opcje - AUX, DiG, itd i nic

Potem wybrałam kabel HDMI i tak samo jak z optycznym podłączałam najpierw bezpośrednio do sounbar'a potem do telewizora i nie uzyskałam żadnego dźwięku,a w soundbar ustawiałam różne opcje tak jak z optycznym.

Kiedy nic nie wyszło, wzięłam obydwa kable czyli optyczny i HDMI i tak jak wyżej z pojedynczymi próbowałam podłączyć zmieniając też różne ustawienia w soundbar czyli DIG, TV, AUX , HDMI i nic, żadnego dźwięku.

 

Nie wiem dlaczego kino nie chce współdziałać z soundbarem. Podejrzewam, że ja coś źle podłączam, ale już mi zabrakło pomysłów.

Uparłam się na kino ponieważ często korzystam z radia, którego teraz mi brakuje, a chciałabym pozbyć się głośników od kina.

Proszę o pomoc jak je podłączyć, aby uzyskać dźwięk z kina w soundbar !!!

 

Jeśli potrzeba zakupić jakiś kabel to bardzo proszę o nazwę i kwotę jaką trzeba za niego wydać bo nie chciałabym wydawać 100 zł na jeden kabel

 

Przy okazji jeśli ktoś mógłby mi podpowiedzieć jak wzmocnić sygnał z kina. To miejsce, w którym jest wszystko to jakieś newralgiczne miejsce i na każdej stacji są szumy, nigdzie nie gra radio czysto. Mam w miejsce antenowe podłączoną tę żyłkę , która była w komplecie. Dodam, że nie mam możliwości podłączenia i pociągnięcia kabla od telewizji kablowej czy też z NC plus.

To samo dotyczy kabla czy wzmacniacza sygnału jeśli jest coś takiego, ale też nie chciałabym aby było to drogie, może są różne sposoby i mogłabym wybrać ten najtańszy?

 

Będę wdzięczna za odpowiedź. Przede wszystkim kwestii podłączenia kina z sounbarem, co zrobić aby było dobrze, chyba, że nic nie da się zrobić?

Czekam z niecierpliwością na wszelkie podpowiedzi.

Link to comment
Share on other sites

kino za pomocą kabla optycznego bezpośrednio do soundbara

 

czekaj bo tak z ciekawości, po kiego podłączałaś kino do soundbara, kino nie ma głośników? to po pierwsze (soundbar gra lepiej niz głośniki z kina ?) , po drugie jedynymi złączami w kinie dającymi wyjście dzwięku to gniazdo hdmi , optyczne złącze to wejście więc nim nie można wysłać sygnału na soundbar. Jak wspomniałem tylko poprzez hdmi masz możliwość wysłania dzwięku (no i obrazu ma się rozumieć).

 

Rozwiązanie widzę takie. Z uwagi na to, że tv obsługuje 3D ma jedno złącze HDMI posiadające ARC (Audio Return Chanell- kanał zwrotny audio, takie samo hdmi ma soundbar). Jest to wejście ale wlaśnie dzięki ARC można nim wysać dzwięk na kino domowe, soundbar. Jest to HDMI 2. Soundbar spinasz kablem hdmi z telewizorem właśnie z tym wejściem. Wszystkie inne urządzonka wpinasz w tv po kablach hdmi. W tv w ustawieniach audio wybierasz zewnętrzne głośniki lub może to być inna nazwa typu glosniki kina domowego. Odłaczane są wtedy głosniki telewizora a dzwięk leci na kino lub soundbar ( w Twoim przypadku to drugie znaczy się soundbar wiadomo). Kino też musisz podłaczyć do telewizora bo innej opcji nie widzę bo soundbar nie ma drugiego złącza hdmi, żeby podpiąć pod niego np jak u Ciebie kino d. tylko ma jedno złącze hdmi i jest to właśnie za pomocą ARC jednocześnie wyjście i wejście ale nim spinasz soundbar z telewizorem. Żadne optyki nic nie dadzą. I chcąc mieć dzwięk na soundbarze nie musisz wybierać za każdym razem TV tak jak piszesz tylko raz ustawić w ustawieniach jak pisałem wcześniej. Włączysz dekoder NC+ to automatycznie po wykryciu sygnału tv sam się przełaczy na to wejście hdmi (tak jak przy innych urządzeniach (odtwarzcz, kino, tylko nie wiem czy starczy wejść hdmi w telewizorze) i dzwięk zostanie przesłany tym HDMI2ARC na soundbara.

 

Daj znać jak poszło.

 

Pozdrowionka

 

Przypuszczam, że dzwięk może być też wypuszczony przy pomocy eurozłącza ale to strsze rozwiązanie i trzeba by było kombinować z przejściówkami. Be sensu. Rozwiązanie z hdmi da lepszą jakośc dzwięku i prostsze rozwiązanie.

 

Przy okazji jeśli ktoś mógłby mi podpowiedzieć jak wzmocnić sygnał z kina. To miejsce, w którym jest wszystko to jakieś newralgiczne miejsce i na każdej stacji są szumy, nigdzie nie gra radio czysto. Mam w miejsce antenowe podłączoną tę żyłkę , która była w komplecie. Dodam, że nie mam możliwości podłączenia i pociągnięcia kabla od telewizji kablowej czy też z NC plus.

To samo dotyczy kabla czy wzmacniacza sygnału jeśli jest coś takiego, ale też nie chciałabym aby było to drogie, może są różne sposoby i mogłabym wybrać ten najtańszy?

 

Myślę, ze jesli chcialabyś mieć dobry sygnał (bez wkurzających szumów) radiowy musiałabyś podłaczyć dipola (antena radiowa- tylko do radia) znacząco podnosząca jakość odbieranych stacji jednak musi być montowana na zewnątrz (dach) i musi być pociągnięty kabel jak do satelity (gniazdo po prawej od złączy component (czincz czerwony, zielony, niebieski) ale chyba takie rozwiązanie odpada. Wszystko zależy jak bardzo zależy :) Ci na jakości . To rozwiązanie daje dobry efekt i chyba jest jedynym dobrym rozwiązaniem. Możesz też zakupić jakiś cieńszy drucik (takiej grubosci jaki wetknęłas w kino , ten co był w zestawie - żyłka chyba, że to kabelek nie żyłka wtedy je skręcasz razem z tym co już jest włożony( żyłka) a drugi koniec zawiesić gdzieś wysoko, najwyżej jak możesz (np karnisz) polepszając w ten sposób nieco jakośc sygnału.

Link to comment
Share on other sites

z czym mam problem:

 

I.

Wszystko jest firmy Samsung

Odpowiedź jest w temacie :)

Spinanie soundbara z kinem. A dzisiaj mówiłem właśnie do jakiejś osoby że nie do wiary skąd się biorą takie tematy.

Mam nadzieje że bardzo cierpliwy Adek pomoże Ci w tej kwestii...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.