Skocz do zawartości
IGNORED

Stereo do małego pokoju


seguar

Rekomendowane odpowiedzi

To kompletnie nieuczciwe co napisales. R300 to swietne kolumny ale wszystko zalezy do jakiego wzmacniacza je podlaczysz. I ten sam wzmacniacz bedzie swietnym dopelnieniem jednych i kompletnie nie zagra z drugimi. Tak jak ktos juz powyzej wspomnial - dobrac nalezy wszystkie elementy a nie tylko ekscytowac sie jednym elementem toru.

Pozniej jeszcze dochodza preferencje sluchajacego.

Kilka propozycji padlo - nic tylko organizowac odsluchy.

 

No masz trochę racji. Wiem, że KEF R 300 to dobre monitory więc poprawię moją wypowiedź. Słuchając obu par z moim wzmacniaczem Magnaty grały jakby o klasę wyżej niż KEF-y. Porównania dokonałem ze wzmacniaczem lampowym Yaqin MC-100B i każdy zakres częstotliwości był lepiej słyszalny. Para tych małych monitorków powala wręcz przestrzennością, nisko schodzącym basem i wyraźną średnicą. Jeśli dodać do tego wspaniały wygląd (czarny lakier + biały głośnik) to aż nie chce się oczu odrywać.

 

Wypowiedź moja nie miała absolutnie na celu oczernić KEF, tylko zwrócenie uwagi na nowy model Magnatów 10003 s.

Racja jest taka, że trzeba posłuchać (najlepiej u siebie w domu) zanim się cokolwiek kupi. U mnie sprawdziły się lepiej Magnaty i tyle. Chociaż nawet w salonie już też lepiej grały ze wzmacniaczem tranzystorowym marki Technics (jakiś nowy model).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Może troszkę obok tematu ale pojawił mi się właśnie problem z małym pokojem.

Mam fajne kolumienki STX Neutrino i wszytko było super do momentu jak sie przeprowadziłem. Teraz pokoik (nazywają go salonem) ma wymiary 4x4m do tego sufit na wysokości około 2.6m. Jak wstawiłem tam swój sprzęt grający to pierwsze co poczułem to była chęć mordowania wszystkiego co żyje a najlepiej z gatunku homo.

Zamiast muzyki mam hałas, wszytko dudni, trzęsie się podłoga ściany a sufit to po prostu skacze. Zaznaczę, że to sytuacje przy bardzo małym poziomie dźwięku, moc rzędu 1W, może 2W.

Jestem załamany i zaczyna mi brakować pomysłów co z tym zrobić. To mieszkanie wynajmowane więc ścian wyburzyć raczej nie powinienem, choć to pierwsze co mi do głowy przyszło.

Macie jakieś pomysły na cud? Inaczej będę musiał się przerzucić na słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, wynajem innego już jest w planach ale to na pewno nie szybko. :)

W międzyczasie przysłoniłem jedną kolumnę fotelem, kątów jeszcze nie dopracowałem ale mniej dudni przynajmniej. Jakaś patologia to podłoga w tym pomieszczeniu. Rezonuje prawie ze wszystkim. Nawet przy bardzo cichej muzyce jak się stoi na niej to czuć jak drży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym polecił dynaudio mam fokusy 140 -są świetne 160 jeszcze lepsze . jeśli chodzi o odległość od ściany to 30 cm jest do zakceptowania -możesz zawsze założyć zatyczki w porty basrefleksu .Trochę odchudzisz doły ale cos za coś . Wez pod uwagę monitory niemieckiego elaca .małe gabaryty ,duże możliwośći dzwiękowe szczegulnie jeśli lubisz bas.Ana koniec podłogówki dali mniejsze zensor5 lub zensor7 .porty sa na froncie więc moga stać blisko sciany-.ladny dzwięk..a wydatek nieduży. excite x34 owszem ale po fokusach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pablo650:

Najprawdopodobniej zdecyduję się na małe podłogówki, czyli najlepiej Excite X34, z uwagi na fakt iż w niedługim czasie przenoszę się do pomieszczenia 20m2. Mógłby dać znać czy odsłuchiwałeś X34? Czy warto o nich myśleć i jaki wzmacniacz do nich byś polecił ewentualnie w jakim przedziale cenowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc później...

Myślę, że w małym pokoju najlepiej sprawdź się propozycje z tej strony

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) [/size][/font] Wybór jest spory, a i cena bardzo przystępna. Niektóre z tych głośników są zasilane sieciowo i przez baterie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

     

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.