Skocz do zawartości
IGNORED

Pokój DIY na Audio Show 2015.


palton

Rekomendowane odpowiedzi

  • Użytkownicy+

Współzawodnictwa, tego się obawiam. Oby nikt się nie pokłócił :/

Trzeba pilnować atmosfery, zapadnę z pół litra :) heheh

Tak jak Piotr napisał, współzawodnictwo jest ok, chociaż ważniejsza jest zabawa. Wiem, że masz kilka rzeczy zrobionych, zgłaszaj się więc śmiało. Atmosfera jest znakomita, kto był ten wie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Czy można się załapać z monoblokami DIY ,SET na lampie GU-48 ,moc około 100W ,powinno udać się wykończyć.

Jasne :) Będzie czym popędzić kolumny, ładnie ...100w z lampy. Daj jakieś zdjęcia poglądowe, nawet jeśli sprzęt jest w proszku.

 

1. Lamposz - Zmodyfikowany tzn ulepszony Williamson EL34 - końcówka mocy.

2. Piotr_1 - laptop i tym razem zmod. znacznie Musiland 03USD, do tego jakiś dac i wzmacniacz (jak skończę, to napiszę co)

3.laska - kolumny 3 drożne

4.zelo7 - monobloki SET GU-48

5.

6.

7.

8.

9.

10.

 

Laska, nie bądź taki tajemniczy, napisz chociaż jakie przetworniki...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Góra ceramiczna, średnica amelinium ;), dół kewlarowy 25cm :), jakieś 88db. W 25m wystarcza do napędzenia 20W lampa i 40/60W tran miałem w ten weekend u siebie P7100 który rzucił mnie na kolana. Gra to neutralnie bez podkolorowań, nie jest to hi end ale gra jak na moje ucho bardzo dobrze :)

Jak ktoś jest z Wawy lub tu bywa a zamierza się pokazać na AS to zapraszam do siebie ze sprzętem na wcześniejsze ewentualne przymiarki :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownych Forumowiczów !

 

Pomimo, że na forum Audiostereo jestem nowy, to na chorobę audiofilską zapadłem jakieś 8 lat temu.

Jakieś 3 lata temu złożyłem wysokoefektywne (min.100bB) kolumny głośnikowe: "na dole" jest RFT L 3402, a "u góry" wstęga Monacor RBT-95.

Gabaryty to ok. 42 x 42 x 123 cm. Jako, że kolumny wykonywałem "na próbę", nie spodziewając się aż tak dobrych rezultatów,

zmontowane są z płyt MDF z odzysku, kable też byle jakie, kondensatory "nonaudio", a raczej rozruchowe do pralki po 2 PLN za sztukę.

Optycznie całość wygląda katastrofalnie (jak szafa przyniesiona ze śmietnika), ale gra na poziomie min. kilkunastu tyś. PLN.

Bas i średnica są po prostu referencyjne: klarowne, szybkie, niewymuszone. Kolumny grają bardzo swobodnie, spójnie, bez prężenia muskułów. Grają muzykę, a nie poszczególne pasma dżwięku !

Obecnie (w przyszłym tygodniu) rozpoczynam budowę prototypu kolumny pełnopasmowej na Monacorze SPX-32M. Pomimo, że głośnik jest maleńki, chciałbym osiągnąć efektywność tych skrzynek rzędu 93dB. Powiecie: "Nierealne !". A no zobaczymy... Szczególnie jestem ciekaw efektywności basu tej konstrukcji.

 

Ww. dwie konstrukcje kolumien głośnikowych zgłaszam do udziału w pokoju DIY, a jak szczęście dopisze, do dorzucę do tego (niestety nie mojej konstrukcji) lampę SE mocy 2 x ok.1-3W (będzie zrobiona na zamówienie specjalnie do napędzania ww. kolumien).

 

Zatem dołączam moje wynalazki do listy wystawców :

 

1. Lamposz - Zmodyfikowany tzn ulepszony Williamson EL34 - końcówka mocy.

2. Piotr_1 - laptop i tym razem zmod. znacznie Musiland 03USD, do tego jakiś dac i wzmacniacz (jak skończę, to napiszę co)

3.laska - kolumny 3 drożne

4.zelo7 - monobloki SET GU-48

5.HoNo - dwie pary kolumien wysokoefektywnych (konstrukcje oparte na głośnikach Wilde Range i Full Range) + ew. dedykowany wzmak lampowy mikro mocy

6.

7.

8.

9.

10.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie mam jak tego nawet przywieźć :/

 

Być może mogę pomóc w dojeździe.

Wybieram się na Audio Show 2015. Jestem ze Śląska, konkretnie z Tychów.

Chcę skompletować ekipę ok. 5-7 osób, by zdążyć zarezerwować noclegi w pobliżu miejsc wystawy.

Dysponuję autem 7-mioosobowym na gaz (Dacia Logan MCV 1), z hakiem (w razie gdyby trzeba pociągnąć przyczepę ze sprzętem).

 

Doradzicie w jakim Wątku, czy na jakim Forum najskuteczniej szukać ekipy na taką eskapadę ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zarezerwowałem sobie pokój dwuosobowy typu twin w tanim Hoteliku Bed4City Ochota. Jest on dosłownie przy samym Sobieskim, około 100m od wystawy.

Jestem sam, w związku z tym posiadam jedno miejsce na odsprzedaż w cenie 120zł za 3 noce.

Obowiązuje zakaz głośnego chrapania i cisza nocna w godz. 0:00-9.00

Wpłata 100% =rezerwacja, brak możliwości rezygnacji.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość vittorio

(Konto usunięte)

Panowie mogę potwierdzić, że mamy opłacony pokój na wystawie przez właściciela forum. Odpada nam więc kłopot związany ze zbiórką kasy. Teraz wystarczy się wpisać na listę.

Chłopaki z DiY audio, też mają rezerwację. Tak więc wygląda na to, że mamy kolegów za ścianą (prosiłem organizatora, o sąsiedzkie pokoje). Myślę, że to dobra wiadomość, będzie jeszcze więcej zabawy i współzawodnictwa.

 

A ten pokój to gdzie będzie na stadionie czy w Sobieskim ?

 

Obowiązuje zakaz głośnego chrapania i cisza nocna w godz. 0:00-9.00

 

No co Ty oszalałeś, cisza nocna od godz 0.00 ?

 

Toż to o 0.00 to dopiero życie sie zaczyna a Ty chcesz spać ?

 

Piotr_1 a Harenda ???

 

A poza tym czy widziałeś w życiu naprutego faceta, który by nie chrapał ???

 

No bój się .... , człowieku ;-))

 

No ładnie szoł tylko potem się przewrócił ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten pokój to gdzie będzie na stadionie czy w Sobieskim ?

 

Dopisuję się do zapytania i proszę Organizatora (paltron??) o rychłą odpowiedź.

Wiadomo: lepiej zarezerwować noclegi w pobliżu lokalizacji pokoju DIY,

niż potem taszczyć klocki (i swoje szanowne 4 litery) przez pół miasta...

...a 3-ykrotnego i na cały dzień parkowania auta pod wystawą, nawet nie biorę pod uwagę (wiadomo: kasa i kłopot).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co Ty Vittorio?

24-9=15, zostaje Ci 15kWh na słuchanie i brykanie. W sam raz chyba.

 

Panowie mogę potwierdzić, że mamy opłacony pokój na wystawie przez właściciela forum. Odpada nam więc kłopot związany ze zbiórką kasy.

 

Ups, przegapiłem tego newsa. To chyba dobra wiadomość, cieszy. Będzie można przeznaczyć własne pieniążki na jakiś mały catering ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mogę przywieżć monitory(duże35l/ 8ohm) na Vifie PLW18 i D27tg tylko muszę do nich stendy zrobić żeby miały jak stać na Audioshow.

 

 

1. Lamposz - Zmodyfikowany tzn ulepszony Williamson EL34 - końcówka mocy.

2. Piotr_1 - laptop i tym razem zmod. znacznie Musiland 03USD, do tego jakiś dac i wzmacniacz (jak skończę, to napiszę co)

3.laska - kolumny 3 drożne

4.zelo7 - monobloki SET GU-48

5.HoNo - dwie pary kolumien wysokoefektywnych (konstrukcje oparte na głośnikach Wilde Range i Full Range) + ew. dedykowany wzmak lampowy mikro mocy

6.Nibyco- para dużych monitorów na Vifach

7.

8.

9.

10.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Zadałem to pytanie w pierwszym wpisie. Zero reakcji.

 

P.S.

Nie była to zaczepka.

 

Pokój będzie w Sobieskim, przepraszam, że nie określiłem tego dokładnie.

 

PS. Masz ciekawe konstrukcje, zobaczymy się?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

To ja mogę przywieżć monitory(duże35l/ 8ohm) na Vifie PLW18 i D27tg tylko muszę do nich stendy zrobić żeby miały jak stać na Audioshow.

 

 

 

Obiecuję posłuchać, w tamtym roku na chwilę wyszedłem i było po sprawie. Żałuję do dzisiaj... chociaż ufam, że dobrze wybraliście.

 

Ja raczej będę.

Ale z przywiezieniem to jest nie możliwe. Przylatuję tylko na AS.

 

Szkoda.

 

Prośba do wszystkich czytających te słowa, przedstawcie się w naszym pokoju. Wiele osób nas odwiedza a niewielu się wita. Fajnie jest zamienić kilka słów.

 

Witam Szanownych Forumowiczów !

(...)

Optycznie całość wygląda katastrofalnie (jak szafa przyniesiona ze śmietnika)

To brzmi świetnie, lubimy zaskakiwać. Pięknie zapraszamy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie straszyć to w ramach przyzwyczajania ,vify wyglądają tak , bez stendów .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-33652-0-45770700-1439847340_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Klasyka, ważniejsze jak grają. Tu słowa do wszystkich, do tej pory we wszystkich pokojach Sobieskiego, odczuwaliśmy podbicie na basie i pogrubienie/rozmycie. W takich warunkach, większą szanse mają rzeczy stojące po stronie dokładności/szybkości. Rzeczy docieplone wypadają najczęściej zbyt kluchowato, warto o tym pamiętać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert to mogę ci je wysłac to sobie posłuchasz wcześniej :) bedziesz wiedział jakie są :) u mnie muszą obsłużyć wredny pokój.

Klasyka . bo tylko takie przeszły akceptacje żony :( te bardziej pojechane skonczyły żywot na prototypach w garażu :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Klasyka jest ok.

Co do wysyłki, zobaczymy jak się wszystko potoczy. Prawdopodobnie zrobimy spotkanie u mnie, wtedy pomyślimy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie !

 

Wiele osób nas odwiedza a niewielu się wita. Fajnie jest zamienić kilka słów.

 

Przepraszam, że nic o sobie nie napisałem, ale to są rzeczy nudne, jak flaki z olejem...

Poza tym, nie chciałem zaśmiecać wątku.

Więc bardzo na skróty:

Mama na imię Marek, 41 lat, mieszkam w Tychach.

Do niedawna pracowałem jako inżynier budowy dróg (asystent projektanta w biurze projektowym dróg i mostów), obecnie bezrobotny.

W latach 2009-2012 pełniłem nadzory autorskie na A1 odc.Pyrzowice-Piekary Śląskie,

i - muszę przyznać - była to bardzo ciekawa robota (choć było jej o wiele za dużo i zbyt wiele kosztowała nerwów...).

Natomiast typowe projektowanie dróg (po 15 latach praktyki), to straszna nuda. Jak wszędzie, po prostu rzemiosło.

Do tego zawsze - w sferze zamówień publicznych - decyduje najniższa cena oferty, co tragicznie zaniża jakość usług,

ale sejm RP zamiast poprawić "ustawę o zamówieniach publicznych", "debatuje" na temat referendum, czy innych bzdur.

Zainteresowania:

- kiedyś sporo sportu : pływanie, MTB po lesie i asfalcie (w górach rzadko), przez ok.1,5 roku siłka ogólnorozwojowo (nie nosiłem TV-ów ;-) ), trochę pinkałem na gitarze akustycznej, domowy wyrób wina, czasami beletrystyka.

- teraz : skurczyło się to do pływania, okazjonalnie roweru (ciężarowy góral z kufrem i sakwami, na bagażniku własnej roboty - inne się łamały), zimą biegania wokół jeziora paprocańskiego. Doszła żyłka audiofilska (koncerty domowe - Good, save neighbours !). No i niekończące się remonty i majsterkowanie przy domu, czasami w ogrodzie.

 

Optycznie całość wygląda katastrofalnie (jak szafa przyniesiona ze śmietnika)

To brzmi świetnie, lubimy zaskakiwać. Pięknie zapraszamy :)

 

Nie, w takiej postaci tego nie wystawię. Muszę zrobić obudowę od nowa.

Tyle, że nieco inną, ponieważ oryginalnie zamiast wstęgi była kopułka tekstylna Jamo w tubie,

ustawiona pionowo, po zewnętrznej stronie 30-tocentymetrowego woofera szerokopasmowego).

Ale nie było tego "blasku" w górze pasma, więc dokonałem zamiany tuby na wstęgę.

W tej sytuacji można zwęzić front kolumny o jakieś 8-10 cm, a brakujący litraż dołożyć "wyciągając" pudło w głąb.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Witam ponownie !

 

 

 

Przepraszam, że nic o sobie nie napisałem, ale to są rzeczy nudne, jak flaki z olejem...

Fajnie, że napisałeś kilka słów o sobie, chociaż moja prośba odnosiła się do osób które nas odwiedzą na wystawie.

 

 

Nie, w takiej postaci tego nie wystawię. Muszę zrobić obudowę od nowa.

Tyle, że nieco inną, ponieważ oryginalnie zamiast wstęgi była kopułka tekstylna Jamo w tubie,

ustawiona pionowo, po zewnętrznej stronie 30-tocentymetrowego woofera szerokopasmowego).

Ale nie było tego "blasku" w górze pasma, więc dokonałem zamiany tuby na wstęgę.

W tej sytuacji można zwęzić front kolumny o jakieś 8-10 cm, a brakujący litraż dołożyć "wyciągając" pudło w głąb.

Mieliśmy już niepolakierowane kolumny, wzmacniacze i dac-e na desce, więc to nie problem. Oczywiście ładne rzeczy cieszą oko, więc dopinguje. Ważniejsze jest jednak jak to gra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem sam, w związku z tym posiadam jedno miejsce na odsprzedaż w cenie 120zł za 3 noce.

 

Czy ta propozycja jest nadal aktualna ?

3 noce, czyli : czw./pt. , pt./sob. i sob./niedz. ?

 

Chciałem zmontować większą paczkę na wyjazd,

ale po zmianach konstrukcyjnych moich dużych kolumien, sporo one jeszcze urosły (choć schudły)

i niestety 3-ci, a nawet 2-gi rząd siedzeń może się nie zmieścić.

 

Więc, jeśli Piotr_1 masz jeszcze wolne miejsce, to daj znać, to zdzwonimy się w temacie noclegów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

1. Lamposz - Zmodyfikowany tzn ulepszony Williamson EL34 - końcówka mocy.

2. Piotr_1 - laptop i tym razem zmod. znacznie Musiland 03USD, do tego jakiś dac i wzmacniacz (jak skończę, to napiszę co)

3.laska - kolumny 3 drożne

4.zelo7 - monobloki SET GU-48

5.HoNo - dwie pary kolumien wysokoefektywnych (konstrukcje oparte na głośnikach Wilde Range i Full Range) + ew. dedykowany wzmak lampowy mikro mocy

6.Nibyco- para dużych monitorów na Vifach

7. Muzg - nowy DAC na ES9018 - Buffalo + Legato + full moje zasilanie + sterowanie z pilota. Do tego ku uciesze Paltona mogę wziąć serwer plików z tabletem do sterowania. :)

8.

9.

10.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

1. Lamposz - Zmodyfikowany tzn ulepszony Williamson EL34 - końcówka mocy.

2. Piotr_1 - laptop i tym razem zmod. znacznie Musiland 03USD, do tego jakiś dac i wzmacniacz (jak skończę, to napiszę co)

3.laska - kolumny 3 drożne

4.zelo7 - monobloki SET GU-48

5.HoNo - dwie pary kolumien wysokoefektywnych (konstrukcje oparte na głośnikach Wilde Range i Full Range) + ew. dedykowany wzmak lampowy mikro mocy

6.Nibyco- para dużych monitorów na Vifach

7. Muzg - nowy DAC na ES9018 - Buffalo + Legato + full moje zasilanie + sterowanie z pilota. Do tego ku uciesze Paltona mogę wziąć serwer plików z tabletem do sterowania. :)

8. Pastis51 - NOS DAC na TDA1541A + 6N16B Srpp + odbiornik CS8416

9.

10.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.